Problem z "N"-ką po podłączeniu HDMI.

smith

New member
Problem może być też w kablu HDMI-DVI.... Mój kabel jest tzw. single-link (max. 165 MHz) i wtyczka od strony DVI jest nie pełna, są też dual-link (max.330 MHz, można uzyskać większe rozdzielczości...) wtedy wtyczka od strony DVI jest pełna. Ma ktoś brak obrazu też przy kablu dual-link (zakładam że gniazdo DVI jest z HDCP w TV)? Ja niestety nie mam w tej chwili kabla dual-link żeby to sprawdzić. Chociaż w specyfikacji DVI-single-link teoretycznie można uzyskać max. rozdzielczość 1920x1080 60Hz. Przy DVI-dual-link max. rozdzielczość to 2048x1536 60Hz....

P.S.Tylko dlaczego mój kabel single-link bez problemu współpracuje z moim DVD w trybie 720p lub 1080i a z nboxem nie chce... ? Chyba jednak z nboxem jest coś nie tak...
 

Piotrek_PP

New member
We wszelkich rozmowach z betonem urzędniczym stanowczo starajcie się wymóc "odpowiedź na piśmie" czy "zajęcie oficjalnego stanowiska na piśmie". Słowa pani/pana z infolinii nie mają mocy prawnej, a jej "zainteresowanie" nie kreśli żadnej przewidywalnej perspektywy rozwiązania problemu.
Zdenerwowanym mogę tylko powiedzieć, że podobne problemy ma/miało mnóstwo użytkowników tv kablowej i satelitarnej w Stanach, a także Europie (np.: niemieckiego Premiere). Mówiąc krótko pierwsze implementacje tej koślawej technologii nie chcą za bardzo współpracować z późniejszymi. Wątek ten może być jednym z dłuższych w historii tego forum. To dobrze bo marginalizacja Wam nie grozi.
 

Greeg

New member
scorpion napisał:
mam pytanie czy komuś objawia się ten sam problem i co moze być przyczyną po podłączeniu kabla EURO i przełączeniu n-ki na sd3 czyli sygnał RGB mam czarno-biały obraz. czym to jest spowodowane?

Na SD3 jest wysyłany z boxa sygnał SVIDEO u mnie obtaz też jest czarnobiały na Philipsie 25'' 100HZ
Pozdrawiam
Greeg:)
 

aule

New member
Greeg napisał:
Na SD3 jest wysyłany z boxa sygnał SVIDEO u mnie obtaz też jest czarnobiały na Philipsie 25'' 100HZ
Pozdrawiam
Greeg:)
Sony Bravia na SD3 też daje czarnobiały. Oczywiście mówimy o kablu SCART-SCART. Na SD2 i SD1 powinno być normalnie.
 

marmag74

New member
Przyłączam się do tego wątku. Mam Philips 42pf5320/10 HDMI - DVI/D i nie chodzi. Przez SCARTA oczywiście obraz jest. Kabel SIngle Link. Antena po Cyfrze.
Pozdrawiam
 

jerry32

New member
czy przypadkiem nie chodzi tu o rodzaj kabla hdmi-dvi,w moim 42pf 9967d jest wejście dvi-i i chyba wiekszość telewizorów ma właśnie takie a z tego co czytam to osoby tu piszące mówią o kablu hdmi -dvi-d,byłem w media i wszystkie kable które mieli to właśnie dvi-d poza tym dzwoniłem dziśiaj do philips polska i przemiła pani powiedziała mi że musi to być kabel hdmi-dvi-i,może ktoś ma oba kable i to sprawdzał ?
 

RaAaF

New member
W kilku watkach na tym forum juz pisałem o kłopocie z DVI (brak sygnału po HDMI-DVI)
Tak sie skałada że mam LG z DVI i po podłączeniu "n" kablem HDMI>DVI nie ma obrazu przy wszystkich rozdzielczościach. Mało tego, zawieszało mi boxa i nie mogłem go aktywoawać . Obecnie ciągne po komponencie i jest OK.
Było by ok gdybym miał 2x komponent w tv :) a nie mam.

Partyline sobota 14 tego : znamy problem z DVI, prosze dzwonic w poniedziałek bo nie ma dziś techników.
Dodatkowo Pani z partyline stwierdziła że HDCP nie ma tu znaczenia bo dopiero na kanale filmowym bedziemy mieli z tym do czynienia jak bedzie szedł materiał w 1080i, który jest kodowany przez dostawcę programu . Jak na razie to co dają to max 720p i nie jest kodowane. Dodam od siebie że umiała w sposób zdecydowany odpowiedziec na wiele technicznych pytan i naprawdę sie na tym ta Pani znała.


Partyline ponidziałek -rozmowa1- "Nic o tym nie wiemy, czy telewizor jest włączony do prądu i czy ma odpowiedni kanał ustawiony?....Połączenie kablem komponent daje taka samą jakośc jak DVI<HDMI, nie ma to żadnego znaczenia(ciekawe co HDCP ?)"

W związku z tym co powyżej :


Partyline rozmowa 2 poniedziałek- "Prosze podac typ TV i nr telefonu - oddzwonimy. problem juz u kogoś się pojawił...."



Oczywiście 100 pytan o kabel i tv.


Jestem w tej szczęśliwej sytuacji ża mam kamerę HD z wyjściem HDMI i podłączam ją kablem HDMI>DVI (nie mam przjściówki , to kompletny kabel).
Działa bez problemów - obraz HD (kamera daje 1080i)
TV i kabel sprawny a obrazu z "N" po hdmi >dvi brak .
Inne fora są zawalone tym problemem i blog n-ki też.
Telewizor ma dvi zgodne z HDCP i jest HD ready które to oznaczenie obliguje producenta do obsługi HDCP - licencja (różne źródła)
Producent potwierdza że nie powinno być problem ów z HDCP.

Pytanie : czy ktokolwiek jest komu DVI<HDMI działa z platformą "N" ????????

Wątpie bo nawet jak jest to nie siedzi na tym wątku bo nie ma kłopotów :) ale może ktoś jednak patrzy jak innym sie powodzi ??
 
Ostatnia edycja:

Piotrek_PP

New member
RaAaF napisał:
Dodatkowo Pani z partyline stwierdziła że HDCP nie ma tu znaczenia bo dopiero na kanale filmowym bedziemy mieli z tym do czynienia jak bedzie szedł materiał w 1080i, który jest kodowany przez dostawcę programu .
Ja bym tam Pani z infolinii nie ufał za bardzo. Generalnie kobiecie nie wolno za bardzo ufać, szczególnie jak miły głos ma i coś z partyline w sobie.
Gdyby było tak jak owa zdecydowana Pani mówi to czemóż coponiektórym śnią się po nocach czerwone trójkąty i komunikaty o błędzie HDCP. Błędy czegoś czego nie ma...hmmmm... przecież to nie Windows, Java na wirtualnej maszynie jedynie w porywach.
RaAaF napisał:
.....Połączenie kablem komponent daje taka samą jakośc jak DVI<HDMI, nie ma to żadnego znaczenia(ciekawe co HDCP ?)"
Ano to że jak ITI ustawi flagę restrykcji to na tych komponentach obejrzy się jedynie SD. Ale wątpie bo problem z HDMI został zdecydowanie "underestimated".
 
Ostatnia edycja:

zcott

New member
Piotrek_PP napisał:
Ano to że jak ITI ustawi flagę restrykcji to na tych komponentach obejrzy się jedynie SD. Ale wątpie bo problem z HDMI został zdecydowanie "underestimated".
Owszem... :)
Chyba jednak prędko tej flagi nie ustawią, bo sie okaże, że te filmy w HD to 5 osób w kraju będzie mogło zobaczyć! :D

EDIT:
W instrukcji nbox recordera, która się własnie pojawiła czytamy:

"Aby oglądać nagrania w wysokiej rozdzielczości (HD) niezbędne jest połączenie nbox recorder za pomocą kabla HDMI oraz telewizor zapewniający ochronę praw autorskich (HDCP). W przeciwnym wypadku nagrania mają pogorszoną jakość i niezbędne jest wykorzystanie złącza YPbPr lub SCART."

Hehe, już widzę co się będzie działo... :D
 
Ostatnia edycja:

RaAaF

New member
zcott napisał:
Owszem... :)
Chyba jednak prędko tej flagi nie ustawią, bo sie okaże, że te filmy w HD to 5 osób w kraju będzie mogło zobaczyć! :D

EDIT:
W instrukcji nbox recordera, która się własnie pojawiła czytamy:

"Aby oglądać nagrania w wysokiej rozdzielczości (HD) niezbędne jest połączenie nbox recorder za pomocą kabla HDMI oraz telewizor zapewniający ochronę praw autorskich (HDCP). W przeciwnym wypadku nagrania mają pogorszoną jakość i niezbędne jest wykorzystanie złącza YPbPr lub SCART."

Hehe, już widzę co się będzie działo... :D

Rozmawiałem dziś z infolinia LG

Okazuje sie że jak mamy telewizor Hd ready, to nie oznacza to że jest on z kodowaniem HDCP, a co za tym idzie, nie musi działac w nim gniazdo HDMI.
Pani poinformowała mnie że tylko telewizory HD TV (Ti Vi ) maja zawsze taka obsługę ale LG takiego JESZCZE NIE PRODUKUJE.
To że TV ma wejście HDMI też według Pani z LG nie jest jednoznaczne z protokołem HDCP.Nie wszystkie obecne na rynku go mają.
Nadmienię że mam "stary telewizor " wg Pani z info.(kupiłem rok temu HD ready z dvi )
Nic nie można dostać od nich na piśmie na ten temat , który jest dość moim zdniem dla nich trudny.
Mam TV LG z DVI i nie mam sygnału z nboxa po HDMI.
LG RZ-42 PY10X
Dostałem informację że ten TV nie ma obsługi HDCP- (tydzien temu pod tym samym numerem dostałem odpowiedż że ma HDCP i wszystko bedzie działało)
i ze nie bedzie sygnału z DVI.

To jak do jasnej cholery mamy kupować ????

Kto mi odpowie na pytanie :
HD ready---- co to oznacza w specyfikacji towaru i jakie towar musi spełniac wymagania by był HD ready?
Bo jak dotąd było tak że wszędzie sie słyszało w sklepach że dvi to to samo co HDMI tylko że bez dżwięku.
No to kupiłem HD ready z DVI bo na co mi dżwięk w tv skoro mam amplituner?
To dla mnie normalne oszustwo i tyle.
Jeżeli ktoś ma materiały które pozwalaja stwierdzić że HD ready zmusza producenta do stosowania protokołu HDCP to proszę o wiadomośc bo dla mnie to zwykłe oszustwo i tyle.
 

timi22

New member
posiadam tv plazmowy HITACHI 42 PD7200 z HDMI (HDCP), czekam na nbox recorder, zalezy mi na ogladaniu VOD w HD czyli przez lacze HDMI, z tego co czytam sa problemy z tym polaczeniem, ale czy dobrze rozumiem ze wystarczy ze zmienia zaktualizuja obrogramowanie odnosnie tego lacza i bedzie OK?
 

Mazoku

New member
Jeszcze jedno - Pani odesłała mnie do firmy EICTA ...
EICTA to nie żadna firma, tylko Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Technologii Informatycznych, Komunikacyjnych i Elektroniki Użytkowej. Jego strona to http://www.eicta.org/. Jest ono odpowiedzialne m.in. za wprowadzenie loga HD Ready i licencjonowanie jego użycia.

HD ready---- co to oznacza w specyfikacji towaru i jakie towar musi spełniac wymagania by był HD ready?
1. Urządzenie musi mieć możliwość wyświetlenia co najmniej 720 linii poziomych w formacie szerokoekranowym.

2. Urządzenie musi posiadać złącza analogowe YPrPb oraz cyfrowe HDMI lub DVI. Musi być w stanie przyjąć sygnał wideo 1280x720p50/60 i 1920x1080i50/60. Musi posiadać dekoder HDCP.

Jeżeli ktoś ma materiały które pozwalaja stwierdzić że HD ready zmusza producenta do stosowania protokołu HDCP to proszę o wiadomośc bo dla mnie to zwykłe oszustwo i tyle.
Umowa licencyjna HD Ready. Załącznik A, punkt 4:

http://www.eicta.org/files/LicenseAgreement-153302A.pdf
 

lukas

New member
n-ka a HDMI-DVI-D/HDCP

Może ktoś od producenta n-boxa się wreszcie wypowie co z podlączeniem
HDMI - DVI-D w ich sprzęcie (component chcę zostawić do innego sprzętu).




Lukas
FS-Myrica V32-1 HD Ready
n-box
 

Piotrek_PP

New member
>RaAaF
Rozumiemy Twoje rozgoryczenie. Chyba Cię to nie pocieszy ale jest to typowy przypadek "ping-ponga kompatybilnościowego" (wszelkie prawa do nazwy zastrzeżone).
Daj zarobić Poczcie Polskiej zamiast operatorowi telefonicznemu. Pyknij im polecony z wtórnym powiadomieniem odbioru z pytaniem o obsługę HDCP. Jeżeli w odpowiedzi zaprzeczą temu co masz napisane w instrukcji obsługi (a tam zapewne piszą: DVI (HDCP)) to możesz reklamować produkt na podstawie niezgodności towaru z umową. Ale to tylko jak chcesz sobie powalczyć bo wyjątkowo niewydarzeni musieliby być aby się w oficjalnym piśmie do tego przyznać. Raczej potwierdzą obsługę HDCP co zrzuci na Ciebie ciężar dowodu że problem "n"-ka <-> LG jest winą LG. A to będzie niełatwe.
 
Ostatnia edycja:

RaAaF

New member
Bardzo dziękuję Mazoku za infrmacje.

Co do tego że to nie firma a stowarzyszenie to juz całkowita kompromitacja dla infolinii LG , bo ja mam prawo nie wiedzieć :)

Co do reszty to wszystko fajnie ale nurtuje mnie jedna sprawa.
LG sprzedaje wiele modeli telewizorów i opisuje je HDTV Ready.
Znalazłem też HD ready.
Czy oznaczenie HDTV ready też wymaga zgodności HDCP ? Czy może LG na potrzeby wprowadzania w błąd klientów wymyśliło sobie taka forme oznaczania telewizorów które nie mają wszystkich norm do HD ready ??
Prosze o pomoc bo nie mam nawet w tym mommencie jak sie doszukac co było naklejone na tv . Jak rok temu kupowałem to był HD Ready reklamowany w sklepach ....
Po komponencie jak już pisałem jest HD.
 
Do góry