Problem z "N"-ką po podłączeniu HDMI.

sho

New member
Smutna wiadomosc dla posiadaczy Philipsa 32PW9551. N-ka po HDMI nie dziala rowniez na firmwarze 1.5. Info potwierdzone na innym forum.
 

sqnk

New member
u mnie siła sygnału 95%
jakość sygnału 40%
po komponencie wszystko smiga bez najmniejszego problemu...obraz HD żyleta (nsport trochę gorzej, luxe full wypas zupełnie jak na demkach HD), na zwykłych kanałach zniknął efekt smugi jaki mam oglądając C+
Mój telewizor to LCD SAMSUNG LE32t51BX
Swiadomie zakupiłem kabel component, gdyż nie mam telewizora z HD, jak zapewne większość z was tylko LCD 1366 x 768 i z kompresją po HDMI zawsze może być problem
 

Piotr_the

New member
sho napisał:
Smutna wiadomosc dla posiadaczy Philipsa 32PW9551. N-ka po HDMI nie dziala rowniez na firmwarze 1.5. Info potwierdzone na innym forum.

czy wiadomo może czego to wina? bo wydaje się, że to HDCP które to ten tv według instrukcji posiada ciekawe co na to Philips?? bo jak nie posiada to podchodzi to pod niezgodność z umową:confused:
 

grzes

New member
BEZ PROBLEMÓW ( prawie )!!!

Oto moje spostrzeżenia:

1. Samsung LE 32 R 51 BX - po HDMI - wszystko OK
2. Panasonic TX 26 LE 60 P - lepiej, niż w Samsungu.

Antena i konwerter - z Cyfry.
Kabel HDMI - Profigold 1,5 m

P.S. Jedyny problem, to przyciszający się co jakiś czas dźwięk.
W BOK wiedzą o tym, szkoda, że nie wiedzą, kiedy sobie z tym poradzą.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

doltom

New member
Mam ten sam problem. Nie mogę oglądać enki po HDMI, bo sygnał znika po kilku - kilkunastu sekundach, niezależnie od ustawienia rozdzielczości na 720 czy 1080. Pani w BOK stwierdziła, że nie może to być związane z HDCP, bo obraz nie znikłby, tylko zostałby przeskalowany do niższej rozdzielczości. Mam TV Mirai 32'. Kabel HDMI kupiłem najlepszy jaki był, Thomsona za 180 zł. Po Y Pb Pr obraz jest doskonały i nie znika, chociaż na niektórych kanałach (nie na wszystkich) co ok. pół minuty jest krótkie, ćwierćsekundowe zakłócenie, którego pochodzenia nie umiem wyjaśnić, ale podłączyłem drugi taki sam tv od sąsiada i zakłócenie nie zniknęło, więc problem leży raczej w nboksie. Jakiś wadliwy przetwornik, czy błąd przy przeskalowywaniu? W programach hd tego zakłócenia nie ma.
 

Deimos

Banned
sho napisał:
Smutna wiadomosc dla posiadaczy Philipsa 32PW9551. N-ka po HDMI nie dziala rowniez na firmwarze 1.5. Info potwierdzone na innym forum.
Czyli o kant tyłka z tą całą "n" skoro nie potrafią zaoferować porządnego sprzętu, bo byłem u kolegi, który ma tego Philipsa i Huamax 2000 i po HDMI śmiga aż miło (kanały fta)...
 

Kerhold

New member
scorpion napisał:
mam pytanie czy komuś objawia się ten sam problem i co moze być przyczyną po podłączeniu kabla EURO i przełączeniu n-ki na sd3 czyli sygnał RGB mam czarno-biały obraz. czym to jest spowodowane?

Miałem to na Sony Bravia. Nie wiem, czemu. Przy pierwszym połączeniu było ok, a po jakiejś chwili stracił kolor i nawet odłączanie/przełączanie nic nie pomogło. Dopiero po kablu HDMI było ok, poza krótkimi co jakiś czas sekundowymi brakami dźwięku.

Pozdrawiam.
K.
 

Kerhold

New member
grzes napisał:
P.S. Jedyny problem, to przyciszający się co jakiś czas dźwięk.
W BOK wiedzą o tym, szkoda, że nie wiedzą, kiedy sobie z tym poradzą.

Pozdrawiam.

Czyli masz to co ja? Co jakiś czas na sekundę tak jakby brak dźwięku? Od 10 minut do godziny co jakiś czas ... dziwne.

Pozdrawiam.
K.
 

endi

New member
prosze o pomoc

posiadam telewizor plazmowy lg 42PX3RV. nie mogę uzyskać obrazu HD. nbox podłączyłem kablem hdmi. rozdzielczość tego telewizora wynosi 852x480. Czy to jest przyczyną. I jak ten problem rozwiązać. Na telewizorze ukazuje mi się obraz przy częstotliwości na nboxie 780 oraz 1080 ale nie jest to obraz w HD.
Nie jestem elektronikiem lecz lekarzem więc proszę o odpowiedź w miare prosty sposób.
 

joe_27

New member
jak najbardziej masz tv HDready......

sqnk napisał:
u mnie siła sygnału 95%
jakość sygnału 40%
po komponencie wszystko smiga bez najmniejszego problemu...obraz HD żyleta (nsport trochę gorzej, luxe full wypas zupełnie jak na demkach HD), na zwykłych kanałach zniknął efekt smugi jaki mam oglądając C+
Mój telewizor to LCD SAMSUNG LE32t51BX
Swiadomie zakupiłem kabel component, gdyż nie mam telewizora z HD, jak zapewne większość z was tylko LCD 1366 x 768 i z kompresją po HDMI zawsze może być problem
Mam ten sam model tylko 27" wprawdzie nie ma on wyjścia HDMI ale ma DVI-D z HDCP ! Gdybyś chciał instrukcję serwisową (po angielsku,jest tam opis menu serwisowego) to można pobrać ją z tej strony :
http://www.pixelbeat.org/systems/LE27T51B/LE27T51B.pdf

pozdrawiam.
 

accessdenied

New member
i jeszcze dodam swoje 3 grosze odnośnie problemów z SD3.
Kolegom, u których pojawia się czarno-biały obraz proponuję przepiąć boxa do innego euro w tv lub (o ile tv ma taką możliwość) dokonać konfiguracji tego wejścia na RGB. Z opisanego problemu wynika, że tv na tym wejściu obsługuje S-VHS a nie RGB.
Taki mankament występuje również w philu 32pw9551/12. W tym telewizorku scart 1 chodzi na RGB, scart 2 na sztywno ustawiony tylko dla CVBS i S-VHS.
Co do problemów z HDCP w tym telewizorku jutro zaczynam atakować producenta i niech nie liczy na to, że skuteczna będzie metoda "spychałowa" czytaj odsyłanie do "N".
Wychodzi na to, że ten telewizor niezależnie od softu ma problemy z obsługą HDCP (ja posiadam v1.4).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

aule

New member
endi napisał:
posiadam telewizor plazmowy lg 42PX3RV. nie mogę uzyskać obrazu HD. nbox podłączyłem kablem hdmi. rozdzielczość tego telewizora wynosi 852x480. Czy to jest przyczyną. I jak ten problem rozwiązać. Na telewizorze ukazuje mi się obraz przy częstotliwości na nboxie 780 oraz 1080 ale nie jest to obraz w HD.
Nie jestem elektronikiem lecz lekarzem więc proszę o odpowiedź w miare prosty sposób.

Co to za rozdzielczość 854x480?? Na czymś takim na pewno nie zobaczysz HD. Telewizor powinien miec minimum 720 lini i potrafić wyświetlić obraz w rozdzielczości 720p. No i przedewszystkim logo HD redy, które dwefiniuje pozostałe parametry do HD
 

ziomek

New member
LG px3rv to plazma aptekarskka. Ma bardzo niska rozdzielczosc, ktora natywnie obsluguje tylko 480p (czyli 852x480).
A telewizja N nadaje w 1920x1080i, wiec w duzo lepszej jakosci niz twoja plazma.
 

smith

New member
accessdenied... problem z HDCP nie tkwi w twoim TV... to dotyczy wielu modeli i firm. Mój Sharp ma wejście DVI z HDCP i też nie mam obrazu. Podłączałem kilka DVD przez HDMI(HDCP) do mojego TV i zawsze wszystko było OK. Na innych forach opisują inne marki TV które mają DVI z HDCP i to samo... Problem jest niestety w nboxie. Gniazda DVI mimo że mają HDCP nie dogadują się z nboxem a powinny. Atakuj lepiej infolinie (dział techniczny) N-ki a nie producenta twojego TV.
 

endi

New member
ziomek napisał:
LG px3rv to plazma aptekarskka. Ma bardzo niska rozdzielczosc, ktora natywnie obsluguje tylko 480p (czyli 852x480).
A telewizja N nadaje w 1920x1080i, wiec w duzo lepszej jakosci niz twoja plazma.

Przepraszam ale się dokładnie na tym nie znam, jednak w instrukcji jest napisane, że telewizor w trybach TV (480p, 720p. 1080) obsługuje protokół HDCP.
 

accessdenied

New member
smith napisał:
accessdenied... problem z HDCP nie tkwi w twoim TV... to dotyczy wielu modeli i firm. Mój Sharp ma wejście DVI z HDCP i też nie mam obrazu. Podłączałem kilka DVD przez HDMI(HDCP) do mojego TV i zawsze wszystko było OK. Na innych forach opisują inne marki TV które mają DVI z HDCP i to samo... Problem jest niestety w nboxie. Gniazda DVI mimo że mają HDCP nie dogadują się z nboxem a powinny. Atakuj lepiej infolinie (dział techniczny) N-ki a nie producenta twojego TV.
Zgadzam się z Twoją opinią, ale niestety partyline podpierając się rozmową z kierownictwem zajęła stanowisko i mówiąc krótko kieruje mnie do producenta boxa lub telewizora, ze wskazaniem na Philipsa.
Przeczytaj mój wczorajszy post, zaraz po rozmowie z infolinią
Pozdrawiam
 

aule

New member
endi napisał:
Przepraszam ale się dokładnie na tym nie znam, jednak w instrukcji jest napisane, że telewizor w trybach TV (480p, 720p. 1080) obsługuje protokół HDCP.

HDCP to nie to samo co Obraz w jakości HD. Jak niema HD redy i minimum 720 lini to pożegnaj się z HD nawet przez Component.
 

Piotor

New member
Dodam dwa słowa od siebie...
Dziś stałem się posiadaczem enki, oczywiście za nic w świecie nie zobaczyłem planszy powitalnej po podłączeniu przez HDMI - po Componencie poszło bez żadnych problemów.
Dzwoniąc do Callcenter aby aktywować nbox'a wspomniałem miłej pani o problemie z HDMI - moja rozmówczyni sama się tego domagała pytając: "czy podłączenie do tv obyło się bez żadnych problemów ?".
Moja uwaga wzbudziła zainteresowanie (serio) i w odpowiedzi usłyszałem, że problem jest im znany. Następnie pani poprosiła mnie o podanie marki i modelu mojego tv (Fujitsu-Siemens P42-2H) i zapewniła, że przekaże te dane informatykom, którzy zaaktualizują oprogramowanie.
Przepraszała mnie (kilka razy), że być może nie nastąpi to już dzisiaj, ale na pewno niebawem i powiadomią mnie telefonicznie o tym fakcie.
Wierzyć czy nie ? Zobaczymy...
 

aule

New member
Piotor napisał:
Dodam dwa słowa od siebie...
Dziś stałem się posiadaczem enki, oczywiście za nic w świecie nie zobaczyłem planszy powitalnej po podłączeniu przez HDMI - po Componencie poszło bez żadnych problemów.
Dzwoniąc do Callcenter aby aktywować nbox'a wspomniałem miłej pani o problemie z HDMI - moja rozmówczyni sama się tego domagała pytając: "czy podłączenie do tv obyło się bez żadnych problemów ?".
Moja uwaga wzbudziła zainteresowanie (serio) i w odpowiedzi usłyszałem, że problem jest im znany. Następnie pani poprosiła mnie o podanie marki i modelu mojego tv (Fujitsu-Siemens P42-2H) i zapewniła, że przekaże te dane informatykom, którzy zaaktualizują oprogramowanie.
Przepraszała mnie (kilka razy), że być może nie nastąpi to już dzisiaj, ale na pewno niebawem i powiadomią mnie telefonicznie o tym fakcie.
Wierzyć czy nie ? Zobaczymy...

Widzicie Oni (z partyline) chcą nam wszystkim pomóc. Tam pewnie sami sa zaskoczeni i chcą aby takie sytuacje nie zaskakiwały nas klientów. Na razie component (bo i tak nie będzie utraty jakości) a pewnie nie długo problem HDMI się zmieni i wydane przez klientów setki złotych na "niewiarygodnie superowy przewód" bedą dobrym wydatkiem.
 
Do góry