Probemy "wahania jasności" (Fluctuating Brightness *FB*) w Panasonicach 2011

Zulus

Member
Tam jest tylko ten plik ''firm.dlc'' Jakieś przełkamanie chyba jest Możesz mi wyslać plik na pocztę. Napisałem do Ciebie na prv :)
 

Pikus

New member
Tam jest tylko ten plik ''firm.dlc'' Jakieś przełkamanie chyba jest Możesz mi wyslać plik na pocztę. Napisałem do Ciebie na prv :)

Plik firm.dlc musisz uruchomić programem JDownloader i wtedy on ściągie właściwy plik.

Końcowy plik wrzuciłem dla ułatwienia na MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service . Co prawda winrar u mnie pokazuje, iż archiwum jest uszkodzone, ale pobierałem kilka razy i zawsze tak było. Rozpakował się i zainstalował bez żadnego problemu. Checksum też się zgadza więc na 100% wszystko jest ok.
 

Zulus

Member
Po ściągnięciu pliku wsadzilem go do telewizora i rozpoczela sie aktualizacja. Po aktualizacji wyciągnołem kartę sd i wylaczylem tv w sieci. Po chwili włączyłem i tv zaczol sie aktualizowac i po uplywie trzech minut przełączym sie w tryb tv. Sprawdzilem wersje oprogramowania i teraz jest już 1520. Co dziwne tv nie zmieniul moich wcześniejszych ustawien telewizora. Wszystko zostalo zachowane. Myslalem, że po takiej aktualizacji wszystko wróci do fabrycznych ustawień. Jest jak jest, czyli zachowało moje ustawienia :)

Dzięki za pomoc w aktualizacji :)

Czy coś to dało, nie wiem, musze spokojnie popatrzec, by zauważyć jakies zmiany hehe :)
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    40,1 KB · Wyś: 64
  • 2.jpg
    2.jpg
    42 KB · Wyś: 65
  • 3.jpg
    3.jpg
    19,3 KB · Wyś: 573
  • 4.jpg
    4.jpg
    38,6 KB · Wyś: 563

Pikus

New member
Nie wiem jakim cudem, ale jestem niemal pewien, iż po wgraniu nowego oprogramowania zauważalnie poprawił się poziom czerni... :niewiem:
 

Zulus

Member
I ja nie narzekam na nowy soft. Czerń jest na bardzo wysokim poziomie :) Ciekawy jestem ilu jest jeszcze posiadaczy modelu VT30E, którzy zdecydowali sie zaktualizować soft, ale się do tego nie przyznają :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
I ja nie narzekam na nowy soft. Czerń jest na bardzo wysokim poziomie :) Ciekawy jestem ilu jest jeszcze posiadaczy modelu VT30E, którzy zdecydowali sie zaktualizować soft, ale się do tego nie przyznają :)
A czy soft można zapodać do TV na pendrive czy tylko z karty SD jak proponujecie?
 

Zulus

Member
Mowa jest o SD, więc po co kombinować? Ja użyłem karty z aparatu fotograficznego Sony 8 gb [4] i poszło bez problemu :)

Należy też pamiętać, że mogą się zdarzyć nieprzewidziane sytuacje podczas aktualizacji, a tv masz na gwarancji, więc w razie czego, nie wiem jak to bedzie z gwarancją. Ja jestem po aktualizacji, więc już jest spoko. Wszystko robimy na własną odpowiedzialność :)
 

mmm12

New member
Ja aktualizowałem z dysku USB, nie ma znaczenia z czego się aktualizuje bo update najpierw ściąga się do pamięci tv, także jest to raczej obojętne. I faktycznie wygląda na to że problem z wahaniami jasności jest rozwiązany.
 

B737 Captain

New member
U mnie plik SDDL.SEC nie działa w 46G30.
Aktualizację próbowałem zrobić z USB.
Wyskakuje komunikat "sprawdź plik"

Zastanawia mnie, dlaczego aktualizacja nie jest dostępna z poziomu internetu.
Jak próbowałem zrobić aktualizację przez LAN to jest info, że moje oprogramowanie jest aktualne i jest to najnowsza wersja.
 
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
U mnie plik SDDL.SEC nie działa w 46G30.
Aktualizację próbowałem zrobić z USB.
Wyskakuje komunikat "sprawdź plik"

Zastanawia mnie, dlaczego aktualizacja nie jest dostępna z poziomu internetu.
Jak próbowałem zrobić aktualizację przez LAN to jest info, że moje oprogramowanie jest aktualne i jest to najnowsza wersja.


To jest aktualizacja tylko dla modeli VT30E, czyli nie do plazm G30 !!!
 

Pe.te

New member
Kurczę,
tak zachwalacie ten soft... też się chyba skuszę dzisiaj wieczorem...

Może przy okazji refleksy na szybie się zmniejszą na tym sofcie... ;-)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mam już sciągnięty ten nowy soft na kompie. Ale mam obawy przed jego instalacją. Zadzwoniłem do Panasonic Poska. Uzyskałem informację że nowego softu do VT30 nie ma. Jest nowy tylko dla GU30 w Niemczech. Przestrzegają przed instalacją niewiadomych lub pochodzących z innych krajów programów. Podobno parę lat temu spora grupa osób, zainstalowała soft słoweński w TV polskich i jak to określił człowiek z Panasonica, trwale uszkodzili swoje odbiorniki. A już na pewno byłby problem z serwisem takiego TV który będzie miał soft inny niż obowiazujący w Polsce. Raczej odmówią naprawy. Może ktoś lepiej obeznany wie więcej na ten temat?
 

atomer

New member
Kurczę,
tak zachwalacie ten soft... też się chyba skuszę dzisiaj wieczorem...

Może przy okazji refleksy na szybie się zmniejszą na tym sofcie... ;-)

Z tego co wiem to nie tylko refleksy się zmniejszają, ale też ekran optycznie rośnie o 2 cale ;)

A tak poważnie to jak sprawdzić jaką ma się wersję softu? Z tym że ja mam ST30. Migania i buczenia w moim Panasie nie stwierdziłem.
 

mmm12

New member
Instalacja firmware'u jest na własną odpowiedzialność, jak ktoś się tego boi to powinien po prostu nie instalować. Oryginalnie ten firmware został chyba wysłany do użytkownika który reklamował ten problem w hiszpańskim oddziale Panasonica. Pytanie czy Panasonic go wyda oryginalnie bo musieliby się przyznać*do tego że coś*jest nie tak...
 

Pikus

New member
Podobno soft 1520 nie zostanie wydany przez Panasonica, został wysłany części użytkownikom z problemem "wahań jasności". Oficjalnie ma się pojawić za jakiś czas wersja 1521. Info z jednego z zagranicznych serwisów.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Instalacja firmware'u jest na własną odpowiedzialność, jak ktoś się tego boi to powinien po prostu nie instalować. Oryginalnie ten firmware został chyba wysłany do użytkownika który reklamował ten problem w hiszpańskim oddziale Panasonica. Pytanie czy Panasonic go wyda oryginalnie bo musieliby się przyznać*do tego że coś*jest nie tak...
Niekoniecznie. Firmy typu Samsung dosyć często aktualizują soft i nie jest to tłumaczone jakąś wadą. Intereseju mnie jak komuś padnie TV na gwarancji z tym nowym softem to czy Panasonic nie odrzuci takiej naprawy gwarancyjnej? Czy zmiana softu nie jest sprzeczna z warunkami gwarancji? No bo w takim przypadku to ryzyko jest dosyć duże. Tak jakbysmy gwarancję wyrzucili do kosza.
 

Pikus

New member
Niekoniecznie. Firmy typu Samsung dosyć często aktualizują soft i nie jest to tłumaczone jakąś wadą. Intereseju mnie jak komuś padnie TV na gwarancji z tym nowym softem to czy Panasonic nie odrzuci takiej naprawy gwarancyjnej? Czy zmiana softu nie jest sprzeczna z warunkami gwarancji? No bo w takim przypadku to ryzyko jest dosyć duże. Tak jakbysmy gwarancję wyrzucili do kosza.

Pewności nie mam, ale z doświadczenia wiem, że przez dużo poważniejsze powody nie odrzucali gwarancji, więc nie powinno być problemu. Serwis Panasonica generalnie jest bardzo ok. Jedynie, gdy przychodzi do wymiany nienaprawialnego sprzętu to zaczynają się kłopoty.
 

gebolek

Banned
Kurczę,
tak zachwalacie ten soft... też się chyba skuszę dzisiaj wieczorem...

Może przy okazji refleksy na szybie się zmniejszą na tym sofcie...





Tak i jeszcze się zwinie i wcale jej nie będzie.
Kolego Pe.te jedno nie ma nic wspólnego z drugim!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

Pe.te

New member
Tak i jeszcze się zwinie i wcale jej nie będzie.
Kolego Pe.te jedno nie ma nic wspólnego z drugim!!!!!!!!

Naprawdę?
Nie da się zlikwidować refleksów na szybie za pomocą aktualizacji softu...?! O kurczę...

Nie zauważyłeś uśmieszka... ;)
Kolega Atomer bardziej spostrzegawczy był...

Z tego co wiem to nie tylko refleksy się zmniejszają, ale też ekran optycznie rośnie o 2 cale ;)


Teraz na poważnie.
Firma udostępnia klientowi możliwość samodzielnej aktualizacji softu, więc klient robi to legalnie i w zgodzie z warunkami poprawnego użytkowania sprzętu, na których opiera się gwarancja. Firma udostępnia możliwość aktualizacji nie tylko poprzez autoupdate (via połączenie sieciowe), ale również poprzez manualne umieszczenie softu aktualizacyjnego na karcie SD.
Tak więc moim zdaniem firma nie bardzo miałaby mieć podstawę do odrzucenia roszczeń gwarancyjnych. Przecież soft, o którym mowa jest napisany przez Panasonic... W jaki sposób mieliby udowodnić, że soft jest nielegalnego pochodzenia, skoro sami go napisali (jak ktoś wspomniał na potrzeby klienta w Hiszpanii)... Klient tylko go wgrał, zgodnie z dostarczoną przez firmę instrukcją...
 
Ostatnia edycja:
Do góry