Powrót do kina? :)

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja kupuję w zaprzyjaźnionym sklepie więc stają na głowie żeby dobrze działało aż do wymiany na nowsze :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczerze mówiąc, do kina wolałbym już Onkyo RZ3100. Cena zbliżona.
Chociaż RZ1100 to zdaje się to samo, tyle, że nie 11 końcówek, a 9, co przy zewnętrznej już posiadanej nie ma znaczenia, a RZ1100 można kupić już za 6k.
 

RAF1977

Banned
Onkyo juz zamówione . Jesteś pewieny ze w marantz sr 7010 tak się da ze po podpieciu frontów pod wzmacniacz otrzymamy 7.1.4 . Pytam bo każdy pisze coś innego .

Może w tym problem ze człowiek trzeźwy :)
Potwierdzam.
Można w sr7010 ustawić sobie front na preout.
Czyli dokupujesz sobie mm7025 lub pm8005 i podłączasz nim fronty i masz 7.1.4

Oczywiście można podłączyć coś innego ale te klocki od kompletu, ładnie razem wyglądają i ładnie razem grają.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już Ty nic nie pisz, Onkyo już zamówione. Po co ma się teraz stresować Marantzem i tym pięknym dizajnem dzielonki... którą można złożyć w przyzwoitej cenie... i do tego ma dwuwierszowy wyświetlacz... nie wspominając o podświetlanym oku ; )
Viki,
Na którym stanęło, RZ1100?
A jesteś pewien, że tu można przypisać fronty w inne miejsce? Czy chybił trafił? ;)
Ok. Koniec żartów.

Szczerze mówiąc, to nie wiem o co konkretnie chodzi, bo strasznie chaotyczna papka się zrobiła.
Armanig chyba już wszystko jasno przedstawił.
O jakim konkretnie układzie piszesz?

Welcome to the Jungle ;)
 

viki0987

Member
Docelowo ma to być system 7.1.4 nie zbyt interesuje mnie dokupywanie kolejnej końcówki . Gdybym to wiedział wcześniej bez wahania zamowilbym sr 7010 (o 2 tys. tanszy). Onkyo zamówione a ja jeszcze nie jestem zdecydowany.

Jestem pewny ze w onkyo nie idzie przypisać końcówki w inne miejsce. A w marantz jedni piszą ze idzie inni nie ,bądź tu mondry. Co ciekawe ,pytałem w jednym z sklepów , odpowiedzieli ze w sr 7010 jest to samo co w onkyo.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No I badz madry.

Firestorm sprawdzales napewno czy Marantz 7010 nie ma trj funckji? Bo Raf1977 sadzi inaczej, ma 7010, ale podejzewam ze cos poknocil.

Wystarczylby aby ktos podpiol fronty do wzmaka/koncowki I w ampli wlaczyl tryb atmos I zobaczyl jaki da sie wybrac rodzaj atmosa.

Snikers !!! Wypowiedz sie, zobacz jak to jest w twoim marasii.
 

RAF1977

Banned
Nie wiem czy Rafi zrozumial o co chodzi z tym 7.1.4. Z chcecia zobaczylbym zdjecie z menu Marantza 7010 ze wzmacniacz pod fronty a reszta systemu na normalnych zaciskach:

W instrukicji jest narysowana koncowka do gornych glosnikow.

Speaker configuration and ?Amp Assign? settings SR7010
Widzę, że bez zdjęcia się nie obejdzie.
14066ca4c33f6179f461e8021ac57e66.jpg

60c8d10730002e8d74b11a0240ea6c89.jpg


Przeczytaj sobie na dole jakie formaty sa obsługiwane przy tej konfiguracji.

Najwyraźniej marantz nie uaktualnił instrukcji z modelu sr7009, gdzie takiej możliwości nie było.

I jeszcze to.
efc04f1c3ad8bb42c87e2fd5bc59ce7b.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No I wlasnie o te foty mi chodzilo. Dziekowac bardzo teraz wszystko jasne.

Marantz 7010 tez obsluguje 7.1.4 z preoutem na fronty.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No tak. Tyle tylko, że ja pisałem o możliwości przypisania terminali głośników frontowych, do zasilania innego kanału. A z tego co wiem, to tylko Pioneery serii LX…9 to potrafią. Inni niestety „marnują” te wyjścia, jak choćby tutaj. ;-) Ale, mniejsza z tym.

Nawet nie wiedziałem, że 7010 tak może. Zapewne dlatego, że nie mam zewnętrznych końcówek mocy, a i instrukcja pozostawia do życzenia. Jak zwykle. Niemnie jednak, post Kolegi @RAF natchnął mnie do drążenia tematu przy zachowaniu warunku, że fronty zasilane będą z Pre-Outa i okazało się że

images hosting

w przypadku autorskiej konfiguracji Atmosa, nie wszystkie kodeki „pójdą”. Ale o tym pisałem już wcześniej, w temacie Auro-3D.

Ale najlepsze jest to.

imagehost

how do you print screen

Jak widać, wykorzystujemy 9 wzmacniaczy amplitunera + 3 wyjścia Pre-Out; 2 na Fronty oraz wyjście 2 woofera do zasilania głośnika Top dla Auro. W sumie, 12 kanałów i woofer. Pytanie tylko, czy rzeczywiście wszystkie „pójdą” w tym samym czasie, skoro instrukcja! mówi o 11to kanałowym przetwarzaniu. Ale to już zadanie dla posiadaczy zewnętrznych wzmacniaczy mocy.

Kolego @RAF! Do dzieła! :)

Nie sądziłem, bo nie miałem potrzeby więc nie sprawdzałem (darujmy sobie instrukcję), że w tym urządzeniu drzemie taki potencjał, bo tych kombinacji jest naprawdę sporo i nie sposób wszystkie je przedstawić.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czyli jak zrobisz system Auro to wczyta kodeki (auro dtsx I atmosa)

A jak zrobisz system Atmosa to wczyta kodeki (atmosa I dtsx) Auro juz nie odtworzy? - zrobi jakiegos mixa, lub odczyta inna sciezke dzwiekowa?

Na stronie producenta:
"Aktualizacja do Auro-3D (do 10.1-kanałowego dźwięku z dodatkowym wzmacniaczem; dodatkowa opłata wymagana)"

Wiec pewnie w tym ukladzie bedzie to samo co przy powyzszym 9.1.4 - ktores glosniki nie beda graly.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Czyli jak zrobisz system Auro to wczyta kodeki (auro dtsx I atmosa)

A jak zrobisz system Atmosa to wczyta kodeki (atmosa I dtsx) Auro juz nie odtworzy?
Zgadza się Kolego.

"Aktualizacja do Auro-3D (do 10.1-kanałowego dźwięku z dodatkowym wzmacniaczem; dodatkowa opłata wymagana)"
Auro wymaga zewnętrznego wzmacniacza (mono) do zasilenia głośnika sufitowego Top ponieważ sygnał dla niego wychodzi z Pre-Outa 2go woofera. Jeśli Kolegę interesuje Auro, to jeszcze chwila, bo kończę, i zamieszczę duże opracowanie w moim temacie – Auro-3D. Kolega @RAF, coś o tym wie. ;)
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Firestorm.
Podłączone będzie 12 ale przy auro nie będą działać surroud back a przy reszcie nie będzie działał VOG.
Amplituner może przetworzyć 11na raz, nie więcej.
Ale zaciekawiło mnie, że teraz przy typowym ustawieniu do auro3d działają Atmos i dtsX. Może aktualizacja to poprawiła, bo wcześniej musiały to być tylne górne, nie surroud górne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry