Powrót do kina? :)

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczoraj z szanowną małżonką obejrzałem najnowszy Star Trek i przyszło mi do głowy: a może trzeba zmienić amplituner i wstawić do garażu głośniki do Atmos?
I o ile w stereo to trochę się znam o tyle w kinie mocno się uwsteczniłem.
Stąd moja prośba do Was Koledzy, poradźcie:
Jaki amplituner? Po szybkim rozeznaniu się w necie wpadły mi w oko: Pioneer SC-LX801, Onkyo TX-RZ1100, jakie inne?
Po porannym sms'ie do zaprzyjaźnionego sklepu w temacie głośników efektowych na szybko poradzono mi polk audio owm3.
Przyda się również porada, jak dodatkowe głośniki rozmieścić w garażu?
Z odtwarzaczem to chyba najprostsza sprawa, myślę o Oppo 105D?

I dodam, że amplituner tylko do kina. Muzykę generalnie mam na czym grać :)
 
Ostatnia edycja:
To wszytko zależy ile kolumn chcesz
Masz różnego rodzaju ustawienia do Dolby ATMOS
e4294ea2dbc244036684197cd27e338f.jpg

Kolumny typu "slim" możesz dać np. Heco Music Style 200f czy też dedykowane jak Klipsch RP-140SA, można też sufitowe głośniki powstawiać np. Dali Phantom. To wszytko zależy co chcesz mieć i jaki budżet. Pionki, Denon, Marantz, Onkyo...dziś praktycznie każda z tych firm robi avr z Atmos czy to 7.2(5.1.2) czy 9.2 (5.1.4) a nawet i wyżej 11.2 ( 7.1.4)
Przyjęło się aby kolumny frontowe jak i suuroundy i sufitowe były tej samej marki aby nie odczuwać różnicy w dźwięku. Co do firm temat rzeka, kto co lubi i co się komu podoba i ile kasy ma na wydanie.
Tu na forum pełno tematów, podpowiedzi na co można zwrócić uwagę.
Konkretnie nikt nie poleci co masz kupić, trzeba samemu wybrać, test zrobić, zobaczyć, posłuchać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Oj Dyzio... widzę kolejna zmiana... nie żałujesz sprzedazy REL T5? Czy też planujesz coś wiekszego lub może masz :)? U mnie T5 znalazł idealne miejsce...
Dużo jest głośników, które możesz wbudować w sufit podwieszany... KEF, Monitor Audio, HECO, itd...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Najwieksze doswiadczenie w atmosie ma chyba Bipo, wiec o rozmieszczenie glosnikow pytaj jego. Chyba sledzisz jego watek?

A najnowszy nabytek atmosowy na forum ma Armanig I sie zdziwisz jak cholera jakie kolumny na jakie zamienil....

Jak juz idziesz w atmosa to pomysl odrazu czy napewno nie chcesz probowac auro, bo tez na forum mamy kacik fanow auro.


Bali: uzytkownik dyzio to "stara wyga" go raczej nie beda intereowaly polsrodki, bedzie chcial zestaw na poziomie.

Dyzio kino bedziesz robil na tych glosnikach co masz?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No nie chwaląc się, Atmosa to miałem tu chyba jako pierwszy ;)
Ktoś te szlaki przecierał i się natłumaczył, bo cieżko było przeforsować.
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/111044-dolby-atmos-co-to.html
Bipo dołączył nie dawno, ale fajnie opisuje więc jak najbardziej polecam poczytać.

Co do 11.1 (7.1.4), to będzie potrzebna zewnętrzna końcówka.
No chyba, że pokusimy się wyższy model ampli (np.) Onkyo RZ3100.
Chociaż ja osobiście w tym pomieszczeniu skłaniałbym się do 7.1.2
Tutaj już mamy wybór, RZ1100 czy chociażby SR7010 + naturalnie kilka innych.
W tych modelach również możemy zrobić 11.1, ale trzeba dodatkowej końcówki, w przypadku Marantza wystarczy MM7025.
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i super. Mnie się najbardziej podoba zdjęcia z 4 głośnikami na suficie.
Jeżeli KEF robi takie sufitowe to będzie KEF. Wszystkie jednolite odpadają, ponieważ wiadomo, że jestem też fanem stereo. Liczę na kalibrację, iż poradzi sobie z różnorodnością. Suba na razie nie mam, basu jest i tak dużo :), trzęsie mi garażem w kinie.

A jakie konkretnie najlepsze głośniki na sufit?
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Nie wiem Dyziu jak bardzo chcesz iść w przeróbkę sufitu. Polk ma w swojej ofercie konkret głośniki do zabudowy z własną komorą
Coś podobnego znajdziesz też u B&W

post img

Co do elektroniki teraz najkorzystniej wychodzi wspomniany RZ1100
 

Daniyal9

New member
Ja polecam...
Arcam AVR850 został zaprojektowany tak, aby być w kinie domowym urządzeniem bezkonkurencyjnym, nie do pokonania"...
Dyzio4 ma klasę, więc po co się ograniczać :)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dyzio4 ma klasę, więc po co się ograniczać :)

Chyba kase :)

Tylko czy jest sens takich inwestycji w ten garaż? Pokaż się wystaw się.
Można tam natłuc sprzętu za 100k, ale po co?
Podstawa to umiar, gdyby to było 50m2 i nieograniczone środki, to hulaj dusza.
Zamiast tego Arcama, lepiej już PRE/PRO i dzielonka.
Bardziej bym się skupił na odpowiednim rozmieszczeniu w takim pomieszczeniu.
Przy 11.1 trzeba to zrobić z głową, a RZ1100 nie zasili tylu głośników bez końcówki.
Przy wyborze, lepiej zrobić 7.1.2 jak 5.1.4.

Mój "ranking" wrażeń w KD (pomijam systemy bardziej rozbudowane):
1. 7.1.4
2. 7.1.2
3. 5.1.4 (4 sufitowce dają pełniejszą scenę od 2, ale jak ktoś jest przyzwyczajony z dobrodziejstw SB przy 7.1, to mimo radochy z sufitowców będzie jednak żałował tylnych)
4. 7.1
5. 5.1.2
6. 5.1
Z tym, że zalecam osobiście porównać nr.4 i 5, może się okazać, że ktoś będzie miał odmienne zdanie i nie zamierzam z tym polemizować, nr.5 (5.1.2) nie tyle co gorszy, a inny. Ja wolę pełna ścianę dźwięku za sobą od tego co dałyby 2 sufitowce. Co kto lubi, ale też bardzo dużo zależy od konkretnego matrialu i te punkty naturalnie mogą się zmieniać kolejnością, szczególnie 4 i 5.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1170331-post568.html
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pytanie, czy Glosniki to zabudowy wlasnej az tak odbiegaja w jakosci od glosnikow gotowych?

Czy az tak duzo waznych dzwiekow idzie z sufitu? Nie chodzi tu o kase tylko o zdrowe podejscie.

Kef ma np. Serie cienkich glosnikow (seria T) nie trzeba pruc sufitu, dyzio ma salke w garazu wiec raczej nie beda przeszkadzac mu wiszace glosniki. Ciekawe jak z jakoscia tych glosnikow.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę o 4 głośnikach sufitowych. W których miejscach najlepiej? Mogą być gotowe wiszące lub do zabudowy. Z jednymi i drugimi nie będzie problemu z montażem. Mam zrobione przepusty

IMG_0223.jpg
[/url]free screenshot software[/IMG]

Zdjęcie z kanapy :)
 

Daniyal9

New member
Można mieć kasę i nie mieć klasy...a Dyzio ma to i to..:)
Sens pozostawiam nabywcy...
Dla mnie podstawa to "Złoty środek" zwany czasem umiarem...
Z resztą się zgadzam i szanuję Twoje doświadczenie.
Pozdrawiam.
 

Daniyal9

New member
Chyba kase :)

Tylko czy jest sens takich inwestycji w ten garaż? Pokaż się wystaw się.
Można tam natłuc sprzętu za 100k, ale po co?
Podstawa to umiar, gdyby to było 50m2 i nieograniczone środki, to hulaj dusza.
Zamiast tego Arcama, lepiej już PRE/PRO i dzielonka.
Bardziej bym się skupił na odpowiednim rozmieszczeniu w takim pomieszczeniu.
Przy 11.1 trzeba to zrobić z głową, a RZ1100 nie zasili tylu głośników bez końcówki.
Przy wyborze, lepiej zrobić 7.1.2 jak 5.1.4.

Mój "ranking" wrażeń w KD (pomijam systemy bardziej rozbudowane):
1. 7.1.4
2. 7.1.2
3. 5.1.4 (4 sufitowce dają pełniejszą scenę od 2, ale jak ktoś jest przyzwyczajony z dobrodziejstw SB przy 7.1, to mimo radochy z sufitowców będzie jednak żałował tylnych)
4. 7.1
5. 5.1.2
6. 5.1
Z tym, że zalecam osobiście porównać nr.4 i 5, może się okazać, że ktoś będzie miał odmienne zdanie i nie zamierzam z tym polemizować, nr.5 (5.1.2) nie tyle co gorszy, a inny. Ja wolę pełna ścianę dźwięku za sobą od tego co dałyby 2 sufitowce. Co kto lubi, ale też bardzo dużo zależy od konkretnego matrialu i te punkty naturalnie mogą się zmieniać kolejnością, szczególnie 4 i 5.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1170331-post568.html


Można mieć kasę i nie mieć klasy...a Dyzio ma to i to..:)
Sens pozostawiam nabywcy...
Dla mnie podstawa to "Złoty środek" zwany czasem umiarem...
Z resztą się zgadzam i szanuję Twoje doświadczenie.
Pozdrawiam.

Sorry za bałagan
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Można mieć kase i klase i dalej nie znać umiaru ;)
Trzeba mieć świadomość, że w stosunkowo małym pomieszczeniu nie zawsze ilość idzie z jakością.
Dyzio ma możliwość wypożyczenia więc ja nie widzę problemu, stelarz i na przód. Gotowej recepty nikt tu nie da, a każdy będzie mędrkował.

Możesz mieć Arcama za 30k i centrala który będzie odstawał od reszty i nie będzie spójności. Więc nie klasa i kasa się liczy, a zdrowe podejście, tak aby uzyskać opti w danym pomieszczeniu ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli generalnie byłoby tak:
4 na suficie
2 frontowe
2 surround

Hm, jakoś dużo :( pod kątem amplitunera

Dlaczego dużo?
Rozumiem, że centrala nie będzie. Ok.
Zatem (jak dużo) to nie masz możliwości wrzucenia SBR/SBL za kanapę do 7.x.x?
Możesz zrezygnować z 4 sufitowych na rzecz 2.
Tak wiele nie stracisz, więcej zyskasz dodając parę za siebie.
Ew. wcale nie musisz robić Atmosa...
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zostawmy już ten temat kasy :)
Chyba rzeczywiście pożyczę 4 x Polk Audio OWM3
(małe, zgrabne i nie trzeba będzie pruć ściany) oraz amplituner. Podłączę mniej więcej tak jakby miałoby być docelowo i zobaczymy.
Ale coś mi się wydaje, że z głośnikami sufitowymi to będzie strzał w przysłowiową "10" :)
 
Do góry