Powrót do kina? :)

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zeby nie bylo na mnie, lepiej dopytaj sie jeszcze w sklepie. Bo reki za to co napisalem odnośnie 7.1.4 nie dam se uciac.

Tu masz link do konwersacji na AVSFORUM, odnośnie onkyo rz1100

Not exactly. You can externally power any speakers you want to; however, if you want to expand the RZ1100 from 9CH (ie. 5.1.4) --> 11CH (7.1.4) you must at least provide external power to the Surround Back speakers as noted on p. 8 of the Owner's manual and in the image below:

Onkyo TX-RZ1100 and TX-RZ3100 - Page 42 - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews

Sprawdziłem. Będzie dobrze do 5.1.4 :)
 
Powiem wam iż teraz zbaraniałem
Mam Denon6200w i faktycznie na stronie Denon.pl jest napisane iż jest to avr 9.2 http://www.denon.pl/pl/product/homecinema/avreceiver/avrx6200w
A ja cały czas myślałem że 11.2 patrząc na terminale wyjściowe kolumn to bez problemu można by było zrobić Atmos 7.1.4

4122147a6960d95b051b7fb47c0317ab.jpg


a tu się okazuje iż musi być dodatkowy wzmacniacz, tylko czemu?
Czy nie wystarczy jak mam na fronty przez pre-out? Czy ja jeszcze muszę dokupić jeszcze extra końcówkę aby zrobić 7.1.4???
To po cholere tyle tych wyjść na kolumny które opisane są jeszcze jako górne???

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

viki0987

Member
Nie tylko kolega tak myślał . Równe myślałem ze końcówka na frontach wystarczy do 7.1.4 a tu tylko 5.1.4 albo 7.1.2
Zostaje jeszcze onkyo 3030
 
Ostatnia edycja:
Nie tylko kolega tak myślał . Równe myślałem ze końcówka na frontach wystarczy do 7.1.4 a tu tylko 5.1.4 albo 7.1.2
Zostaje jeszcze onkyo 3030
Jaka zwała.....to po cholere robią tyle wyjść na kolumny w avr i je jeszcze opisują skoro nie da rady zrobić 7.1.4????

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zapewne za mało mocy. To pisanie po 200 wat na kanał to tylko teoria. MA8000 ma napisane 300 wat na kanał, Brytyjczycy zmierzyli, że rzeczywiście jest 450 wat na kanał ale moja Yamaha 3030 w kwestii mocy przy Macu to zupełnie inna historia. Nawet MF6 500i, który teoretycznie miał 500 W na kanał nie ma co startować do Maca z autoformerami.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bali taki jest marketing, zal dupe im sciska wsadzic 2 koncowki mocy wiecej. A jak juz wsadza to koszt ampli razy dwa.

Mnie jeszcze ciekawi jedno, a mianowicie ze nikt jeszcze nie pisal o takim ukladzie. Armanig I Krzysiek cicho siedza, przeoczyli taka mozliwosc? Ja dzisiaj zwrocilem na to uwage jak szperalem po instrukcjach.

Policzcie kanaly :)

bilder kostenlos hochladen
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę jaką ciekawą sprawę przy tym wątku poruszyliśmy. Zapis 9 kanałowy oznacza max 7 kanałów :). Tak jak zwykle z kolumnami opisanymi na 8 ohm a minimum mają na 3,7 ohm więc nominalnie są 4 ohm i do takiego wyjścia we wzmacniaczu powinny być podłączone :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Dyziu możesz poszukać w tamtorocznej ofercie SC LXów,coś tam na runku zostało
Tam nie masz ograniczeń,możesz przekierować dowolną parę kanałów w konfuguracji 9 lub 11 do dodatkowej końcówki
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja raczej nie będę miał z tym problemu. Planuję 5.1.4 i czytam o Pioneer'ach. Może rzeczywiście lepsze od Onkyo chociaż ostatnio mam uprzedzenie do kości Sabre
 

Caparzo

New member
Bez reklam
to jaki jest sens kupowania tego ampli co dal bali ?? jak trzeba kupić jeszcze wzmacniacz ?? czy w tej cenie nie ma nic innego ? marantze też potrzebują końcówki ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Casparzo w danej polce cenowej amplitunery sa takie same. Onkyo rz1100, Marantz 7009/7010, denon 6200.

Tylko pionner daje mozliwosc puszczania frontow na wzmacniacz przez preout I wtedy reszta zaciskow idzie w glosniki - tak wnioskuje po wpisie werfa.

Werf a jaki konkretnie model pioniera proponujesz? Bo jak dobrze pojdzie to w tygodniu chce zamowic onkyo rz1100 lub Marantz 7010 - kusi mnie 9.1.4 I auro (choc I tak tyle glosnikow nie zamontuje).
 

werf

Active member
Bez reklam
Casparzo w danej polce cenowej amplitunery sa takie same. Onkyo rz1100, Marantz 7009/7010, denon 6200.

Tylko pionner daje mozliwosc puszczania frontow na wzmacniacz przez preout I wtedy reszta zaciskow idzie w glosniki - tak wnioskuje po wpisie werfa.

Werf a jaki konkretnie model pioniera proponujesz? Bo jak dobrze pojdzie to w tygodniu chce zamowic onkyo rz1100 lub Marantz 7010 - kusi mnie 9.1.4 I auro (choc I tak tyle glosnikow nie zamontuje).

Bezkompromisowy będzie 89 a jak tylko pod kino można dwa modele niżej
9.1.4 to chyba będziesz musiał Trinnov-a atakować : )
 
Bali taki jest marketing, zal dupe im sciska wsadzic 2 koncowki mocy wiecej. A jak juz wsadza to koszt ampli razy dwa.

Mnie jeszcze ciekawi jedno, a mianowicie ze nikt jeszcze nie pisal o takim ukladzie. Armanig I Krzysiek cicho siedza, przeoczyli taka mozliwosc? Ja dzisiaj zwrocilem na to uwage jak szperalem po instrukcjach.

Policzcie kanaly :)

bilder kostenlos hochladen
Lolo toć to się kupy nie trzyma....jest ewidentnie 11wyjść na kolumny a oni piszą że nie da rady (Denon) iż pomimo terminali to i tak trza dodatkowy wzm.
No zobacz sam na fotę
aa63f593af1f29e9f66354e07f6441b8.jpg

Jest 11? Jest czyli powinno się zrobić bez problemów według opisów terminali 7.1.4 czy 7.2.4
A nie bo trzeba tak
cf6636c2629935d3c0b18450d8c85ba0.jpg

A to ustawienie podejrzewam iż do Auro 3D jest
8a1fc2189e0f740e35ae226ff0429ac4.jpg

Jaja normalnie ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wyczytalem w instrukcji ze marantz 7010 ma opcje 9.1.4 :) Wiec tanie rozwiazanie... licze wydac okolo 6k na ampli


Dokladnie te polaczenia Bali.

Ciekawie to wykombinowali co nie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry