Powrót do kina? :)

Chyba najlepszy system Atmos to taki 7.1+4sufitowe.
497af7334556557d04dd807c6b766df3.jpg


Większość filmów jest w 7.1 hd-ma, przybywa tytułów w Dolby Atmos ale...ale to nadal kropla w morzu.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego dużo?
Rozumiem, że centrala nie będzie. Ok.
Zatem (jak dużo) to nie masz możliwości wrzucenia SBR/SBL za kanapę do 7.x.x?
Możesz zrezygnować z 4 sufitowych na rzecz 2.
Tak wiele nie stracisz, więcej zyskasz dodając parę za siebie.
Ew. wcale nie musisz robić Atmosa...

Centralny jest na miejscu i to bardzo dobry. Sourround też są dwa na miejscu za kanapą również niezłe. Fronty wiadomo i tylko brakuje sufitowych.
 
Dzięki za podpowiedź. Tak jak pisałem wcześniej w kinie się uwsteczniłem :)
Podsumowując byłoby tak:
Głośniki frontowe x2 (obecne)
Centralny x1 (obecny)
Sorround x2 (obecne)
Sufitowe x4 (do zamontowania)
Subwoofer (brak ale to żaden problem jeżeli byłby potrzebny)
Czyli system Dolby Atmos 5.1.4
e81fbc83296c3e6cc09c9c9e413643e6.jpg

A do Dolby Atmos 7.1.4
To 2×Front+central+4×Sourond+4×Sufitowe
7566f97eb997a785b5a81883f510ecad.jpg

Można też zrobić Dolby Atmos 5.1.2
2×Front+central+2×Sourund+2×Sufitowe
bcc005a42cef452b14ee5bc51f73dae8.jpg




Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli 9 kanałów.
Sprawdż jeszcze konfiguracje z SB (jak jest miejsce), da więcej wrażeń jak 4 sufitowe.
Ampli jakikolwiek z 9 końcówkami. Dobrze zasilić zewnętrzną końcówką, bo przy 9 kanałach może klapnąć, ale nie musi.
 
Dolby Atmos czy DtsX to posiada praktycznie każdy nowy avr, nie wiem jak to jest na dziś ale do tej pory Auro 3D to jedynie występowało w Denon i Marantz ( płatna aktualizacja )

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdjęcia wszystko wyjaśniają, jeszcze raz dziękuję :)
Co do mocy amplitunera: fronty będą odciążone poprzez MA8000 więc z pozostałymi chyba sobie poradzi?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Okresl sie tez jaki chcesz atmos? 7.1.4?

Bo kupujac ampli 11 kanalowy z 9 koncowkami mocy bedziesz musial "dokupic" dolozyc wzmacniacz/koncowke do zasilenia glosnikow bodajze tylnich (sprawdz w instrukcji lub sie dopytaj). Tak jest w przypadku atmosa 7.1.4.

Bo nawet jak:
Fronty podlaczysz do swojego MA8000, to I tak wyjscie na tylnie glosniki musi byc przez koncowke.

Chyba ze podlaczysz tylnie glosniki do MA8000 a reszte glosnikow normalnie do ampli. (Rozumiesz przyklad)

Taka sytuacja bedzie miala w onkyo RZ1100 (ktory cie interesuje). Chcac zasilac wszystko z ampli musialbys kupic onkyo Rz3100 - ma jedenascie koncowek (wtedy fronty podepniesz do ma8000).

Podobno wyjatkiem jest pionner.
Slyszalem plotki ze mozna pod preout front podlaczyc MA8000, a do wyjscia normalnego Front podpiac glosniki tylnie. Ale to tylko plotka I nie wiem czy prawdziwa.

Kolega Drunk fulnal sobie zestaw:
Onkyo Rz1100
Onkyo PA-MC5501


Tu masz instrukcje obslugi:
Na stronie 8 masz jakie glosniki musza byc wpiete przez koncowke przy pelnym atmosie I jakie polaczenia mozesz zrobic. A wczesniej sa rysunki wraz ze szczegolowymi wymiarami.

https://www.manualslib.com/manual/1158742/Onkyo-Tx-Rz1100.html?page=8#manual
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No Dyzio musisz się dużo nauczyć :p ,Atmos to jest wyzwanie :).Pzdr

No jest tego troche, ja caly czas myslalem ze majac takie onkyo rz1100, marasia 7010, czy denka 6200. Ze dokupie sobie wzmacniacz z MainIn I w dupie a tu zonk.... dopiero Bipo mi to wyjasnil ze 7.1.4 to nie taka prosta sprawa.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Strasznie skomplikowane.
Z tego co rozumiem chcę żeby było 5.1.4

Jak chcesz 5.1.4 czyli 9 kanalowy ampli. (Amplituner ktory posiada 9 wzmacniaczy w sobie).

Czyli styknie ci onkyo rz1100, marantz 70xx, denon 6200 (pioneery I yamahy sie nie wypowiadam bo nie orientuje sie w nich).


Dyzio zauwaz ze Onkyo rz1100
Moze przetwarzac dzwiek w 11 kanalach ale nie ma tyle w sobie wzmacniaczy.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak chcesz 5.1.4 czyli 9 kanalowy ampli. (Amplituner ktory posiada 9 wzmacniaczy w sobie).

Czyli styknie ci onkyo rz1100, marantz 70xx, denon 6200 (pioneery I yamahy sie nie wypowiadam bo nie orientuje sie w nich).


Dyzio zauwaz ze Onkyo rz1100
Moze przetwarzac dzwiek w 11 kanalach ale nie ma tyle w sobie wzmacniaczy.

I to jest konkret czyli Onkyo RZ 1100 wystarczy :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zeby nie bylo na mnie, lepiej dopytaj sie jeszcze w sklepie. Bo reki za to co napisalem odnośnie 7.1.4 nie dam se uciac.

Tu masz link do konwersacji na AVSFORUM, odnośnie onkyo rz1100

Not exactly. You can externally power any speakers you want to; however, if you want to expand the RZ1100 from 9CH (ie. 5.1.4) --> 11CH (7.1.4) you must at least provide external power to the Surround Back speakers as noted on p. 8 of the Owner's manual and in the image below:

http://www.avsforum.com/forum/90-re...nkyo-tx-rz1100-tx-rz3100-42.html#post47614801
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dlaczego nie 7.1.4. Garaż masz długi, więc na bok dokupisz płaskie onwall głośniczki, z tyłu za kanapę dasz 2 sorroundy, które już posiadasz. Ampli+końcówka+Mac na fronty:D
 
Do góry