Powidoki, XBOX, Panasonic P42G10B

hazbi

New member
U mnie jak zostaja jakieś powidoki po graniu (najczesciej ramka od mapy w Bad Company) to odpalam Google z przegladarki na PS3, daje przybliżenie na max żeby widać było tylko biały ekran żadnych napisów "chowam" kursor i zostawiam tak na jakiś czas (czasem się przygasi ale ruch kursorem i znowu biel daje po gałach). Wszystko mi znika:) Mam PV80. Kiedyś używałem śniegu ale ten patent działa lepiej.
 

kowal801

New member
Bez reklam
U mnie jak zostaja jakieś powidoki po graniu (najczesciej ramka od mapy w Bad Company) to odpalam Google z przegladarki na PS3, daje przybliżenie na max żeby widać było tylko biały ekran żadnych napisów
albo zrobić sobie tapete z tłem białym,zapisac w jpg i puścić to na dvd jakieś parę godz, nic innego nie przychodzi mi do głowy.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ciekaw jestem na jakiej zasadzie może ten sposób pomóc. Dlatego jestem ciekaw bo przecież wypalenie inaczej mówiąc obraz szczątkowy to jest to że luminofor w danym miejscu się mniej lub bardziej wypali i dlatego jest albo ciemniej lub jaśniej w tym miejscu. Wiec na jakiej zasadzie biała plansza może w tym pomóc jak wtedy luminofor wyświeca się równo na całym ekranie.
 

hazbi

New member
Nie wiem jak to działa ale działa. Ekran mam czysty (bez ramki od mapy i innych wskaźników) i nie widzę żadnych skutków ubocznych, świeci tak samo.
 

michalbow

New member
"U mnie jak zostaja jakieś powidoki odpalam Google z przegladarki na PS3, daje przybliżenie na max żeby widać było tylko biały ekran żadnych napisów " "Wszystko mi znika"
A nie jest przypadkiem tak że wtedy mamy po prostu jeden wielki "powidok" na całym ekranie i dla tego widzimy że świeci jednolicie?
 

Alf2

New member
A czy myslicie ze ma sens co jakis czas zapuscic snieg lub program Pionka, mimo iz nic sie nie pojawia po 300 h ogladania?
Tak "na zaś"?
 

don111

Banned
A nie jest przypadkiem tak że wtedy mamy po prostu jeden wielki "powidok" na całym ekranie i dla tego widzimy że świeci jednolicie?
tak właśnie jest, czarny kolor zapewne jest wtedy nieco mniej czarny dopóki nie zniknie ten wielki powidok :p
ale ponieważ jest wypalony równo na całej powierzchni nie rzuca się w oczy...

A czy myslicie ze ma sens co jakis czas zapuscic snieg lub program Pionka, mimo iz nic sie nie pojawia po 300 h ogladania?
Tak "na zaś"?
ja czasem tak robię przed wyłączeniem tv, jeśli coś stałego było na ekranie ostatnio (nawet bez sprawdzania czy coś faktycznie pozostało), puszczam na 30s śnieg i wyłączam
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Te cale docieranie , to jest pic na wodę :),dlaczego?
ano dlatego, ze po przejechaniu ponad 1000 godz , problem z powidokami nadal występuje.
 
Ostatnia edycja:

brandt78

New member
Jest jakieś zalecenie jak docierać plazmę po zakupie ??

Poszukaj na forum, jest masa zalecen i teorii...
Nawet do 300h jada na zmniejszonym kontrascie/jasnosci, unikaja filmow z "czarnymi pasami" no i oczywiscie statycznych obrazow lub ich elementow.
Wiec dlugotrwale granie na konsoli zaraz po zakupie plazmy nie wyglada na dobry pomysl.

Ja swoj V10 docieralem, a teraz gram po kilka godzin na xbox360 i nie mam zadnych problemow z powidokami.
Czasem zauwaze powidoki jak koncze grac, ale znikaja po kilku minutach ogladania telewizji.
Na stale nic mi sie nigdy nie wypalilo...
 

bogaty

New member
Bez reklam
Jakie masz ustawienia do xboxa 360?.Wczoraj postanowiłem zakończyć docieranie, na liczniku prawie 400h.Ustawiłem oczywiście GRA, wcześniej jechałem na kinowym.W konsoli czerń HDMI mam na standardowo, kolorki RGB.Powiem tak jakość kolorów masakra bomba!, ale całość w Forzie 3 np jest trochę zbyt ciemno.Nie chcę mieć takiej poświaty jak na kinowym, tak jakby ktoś nałożył mgłę na grę, w trybie Gra tego nie ma, kolorki ekstra ale obraz jako całość zbyt ciemny.Kiedyś z Sharpem miałem podobne kłopoty, Xbox 360 ma naprawdę fajny obraz ale ciemny na HDMI.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jakie masz ustawienia do xboxa 360?.Wczoraj postanowiłem zakończyć docieranie, na liczniku prawie 400h.Ustawiłem oczywiście GRA, wcześniej jechałem na kinowym.W konsoli czerń HDMI mam na standardowo, kolorki RGB.Powiem tak jakość kolorów masakra bomba!, ale całość w Forzie 3 np jest trochę zbyt ciemno.Nie chcę mieć takiej poświaty jak na kinowym, tak jakby ktoś nałożył mgłę na grę, w trybie Gra tego nie ma, kolorki ekstra ale obraz jako całość zbyt ciemny.Kiedyś z Sharpem miałem podobne kłopoty, Xbox 360 ma naprawdę fajny obraz ale ciemny na HDMI.

Na ustawieniach standardowych również na moim 42S10 PS3 daje trochę przyciemnawy obraz po HDMI. Konieczne jest lekkie podbicie kontrastu i jasności na plazmie.
 

CSA

New member
Przecież Panasoniki mają standardowo program usuwania powidoków w Menu Serwisowym. Dlaczego nikt z tego nie korzysta tylko wszyscy jakieś płyty DVD?
 

CSA

New member
Proszę bardzo

1. Wchodzimy do menu serwisowego:
trzymając klawisz -/V na obudowie, naciskamy szybko trzy razy 0 na pilocie.
2. Menu serwisowe włącza się po chwili
3. Naciskamy 1 do momentu gdy ekran zrobi się czerwony
4. Zostawiamy tak i obserwujemy timer, timer będzie skakał po ekranie w różnych miejscach, wraz ze zmianą koloru.
 

digitalus

Banned
mam lepszy sposob na likwidacje powidokow:)
najlepiej gdyby Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wprowadzila obowiazek aby kazdy kanal telewizyjny nadawal program z polprzezroczystym logo tak jak w australii. dotyczy tez ograniczen wiekowych
prosze przeczytac co napisal kolega z australii.
tu dowod.scan dvb-t
YouTube - Digital TV Scan - Melbourne, Australia (Arista DVB-HD720 DVB-T)
http://www.hdtv.com.pl/forum/465643-post2380.html
uwazam ze warto od czasu do czasu wyslac list:) do stacji telewizyjnej albo KRRIT. to nic nie kosztuje a efekty sa juz widoczne np canal+ film , sport canal + hd ma polprzezroczyste piekne logo.nowe kanaly ktore ostatnio sie pojawily np nfilm. polsat film, polsat hd tez maja polprzezroczyste logo. to na pewno nie jest przypadek
czeska , wegierska telewizja panstwowa ma logo podobne do c+ polska.duza przezroczystosc
mozna zobaczyc tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/33946-logo-stacji-tvp-6.html
telewizory LCD tez maja w instrukcji informacje
LCD SONy KDL-40S5600
- "Długotrwałe wyświetlanie obrazów nieruchomych może spowodować wystąpienie obrazów wtórnych (tzw. zjawy). Mogą one zniknąć po krótkiej chwili."
jesli producent umieszcza taka informacje to na pewno nie robi tego bez powodu.
obrazy nieruchome to np logo i ograniczenia wiekowe. podobna informacje mozna znalezc tez w instrukcji lcd samsung.


LCD samsung LE37A451
Nieruchomy obraz może spowodować trwałe uszkodzenie ekranu telewizyjnego.
- Nieruchomych obrazów nie należy wyświetlać na ekranie LCD dłużej niż przez 2 godziny, gdyż może to spowodować utrwalenie obrazu na ekranie.
Zjawisko utrwalania obrazu określa się także mianem „wypalania ekranu”. Aby uniknąć tego zjawiska, należy przy wyświetlaniu nieruchomych obrazów zmniejszyć jasność oraz kontrast ekranu.
- Oglądanie obrazu w formacie 4:3 na ekranie telewizora LCD przez długi okres czasu może powodować pozostawanie śladów krawędzi po środku ekranu oraz po jego lewej i prawej stronie. Przyczyną tego zjawiska jest różnica w natężeniu emitowanego światła. Odtwarzanie płyty DVD lub wyświetlanie obrazu z konsoli do gier może powodować powstawanie podobnego zjawiska. Wymienione powyżej objawy nie są objęte gwarancją.
- Wyświetlanie nieruchomych obrazów z konsoli do gier lub komputera przez długi okres czasu może powodować powstawanie obrazu szczątkowego
zatrzymane obrazy to własnie logo.
 
Ostatnia edycja:

CSA

New member
yyyy co ty piszesz?

powidoki występują w każdym sprzęcie ale ze względu na sposób emisji światła w lcd są praktycznie niezauważalne, faktycznie po pewnym czasie będą widoczne zmiany w matrycy ale to normalne starzenie się ciekłych kryształów.

Jak ktoś lubi strategie to nie ma co brać plazmy, menu z boku ekranu będzie widoczne jeszcze godzinę po wyłączeniu TV a potem trzeba będzie z 10 godzin wygrzewać na jakimś kanale muzycznym żeby zeszło z ciemnego tła. Ale zawsze schodzi.

Statyczny obraz ośmiesza plazmę tak jak dynamiczny ośmiesza LCD. Podział rynku wyświetlaczy jest ogólnie znany plazma do TV, filmów i ew. samochodówek (nie szkodzą plaźmie w ogóle - testowane na PS3) a do strategi i strzelanek LCD, no chyba że ktoś lubi jak mu heksy lub celownik na ekranie zostają to wtedy plazma :)
Jak ktoś chce wszystko na raz to tylko CRT, chociaż w nich też występują powidoki ale ostateczna technologia jest niemalże doskonała i praktycznie tego nie doświadczymy.
 
Do góry