Powidoki, XBOX, Panasonic P42G10B

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Na pewno można to obejść nagrywając "śnieg" na płytkę dvd i później odtwarzając, zapętlone jeśli trzeba :)

Pozdrowienia!
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ludzie nie straszczie innych z tymi "powidokami" czy jak to tam ładnie nazywacie...:)
Według mnie telewizor służy do oglądania telewizji, filmów, grania na konsoli itp... - a nie do obchodzenia się z nim jak z jakiem.
Jejku nie oglądać za długo TVP1, TVP2, włączać kolorowe plansze z menu serwisowego czy szumy, obniżać poziom kontrastu itp... - sory ale śmiać mi się chce gdy to czytam (bez obrazy oczywiście) - ale gdybym miał tak robić ze swoją plazmą to szczerze powiedziawszy wolał bym NIE MIEĆ TELEWIZORA :D.
Ja swoją pierwszą plazmę Panasonica kupiłem ponad 3 lata temu i wieżcie mi ale większość czasu spędzam w domu także telewizję oglądam godzinami. Jak by tego było mało to jestem zapalonym graczem i przy XBOX360 lub PS3 spędzałem wiele długich godzin (nie jakieś 2,3 czy 4 h.) i to niemal że dzień w dzień I ŻADNYCH ALE TO ŻADNYCH WYPALEŃ, POWIDOKÓW ITP. NIE UŚWIADCZYŁEM ! Plazma jak dobrze świeciła tak świeci, a matryce ma czystą jak łza. Dziś nawet znalazła nowego nabywcę który dosłownie przez 15min. niemal że rysował rzęsami po szybie - by dostrzeć jakieś ślady wypalenia matrycy.... jednak po bardzo wnikliwej oględzinie stwierdził że żadnych śladów nie ma i stał się szczęśliwym posiadaczem mojej starej plazmy !
Także jeśli ktoś planuje zakup plazmy Panasona to mogę z czystym sumieniem polecić - bez żadnych obaw o jakieś wypalenia i powidoki. Owszem plazma od LCD jest na tym punkcie wraźliwa ale codzienne normalne użytkowanie telewizora na pewno mu nie zaszkodzi. Owszem powidoki i wypalenia mogą powstać gdyby telewizor działał zapewne non-stop przez kilka dni (na jednym programie - logo, lub jakimś statycznym obrazie)....
Ja ostatnio pograłem w Demo Battlefield Bad Company 2 wystarczyło 6h i miałem powidoki HUD, zlikwidowanie ich też trochę trwało, teraz grałem w demo AVP i mam podobnie HUD tam jest biały i dlatego powidoki szybko powstają, docieranie plazmy to bezsens bo powidoki później tak będą.Mój wuja ma Plazmę LG od 3 lat, on nie zwracał nigdy uwagi na powidoki bo nic o nich nie wiedział, a córka ogląda bajki na różnych kanałach po kilka godzin dziennie.Ciekawi mnie czy u niego są widoczne jakieś powidoki, skoro nigdy nie docierał, nigdy ich nie likwidował i plazma działa jak złoto.Może po prostu olać to i nie siedzieć 5 cm od ekranu wpatrując się czy nie ma nowych powidoków.Moje pytanie dla osób które dużo grają na X360 w gry z HUD, czy wy likwidujecie powidoki i czy jak np grałem w grę został powidok następnego dnia znów w nią zagram i nic z tym nie zrobię to co z plazmą stać się może?
 

maxoff

New member
Ja naprawdę nie wiem skąd wam się biorą te powidoki na stałe ???
Telewizor u mnie działa ok. 12h. dziennie i nie mam żadnych powidoków które by zostały na stałe.... Na konsoli gram kilka godzin dziennie i także nic na stałe nie pozostaje (jedynie ok. 1-2 min pozostaje cos tam na ekranie - po wyłączeniu TV). A że telewizor z reguły gaszę ok. 2 w nocy (wtedy mam ciemno w pokoju i wszystko dobrze widać) i zaraz po wyłączeniu widzę te powidoki, ale po skończeniu palenia papierosa (jak wracam do pokoju) NIE MAM JUŻ PO NICH ŚLADU !
Jest to moja druga plazma, i żadnej nie docierałem itp...
Zaraz po wyjęciu z pudła ustawiam tv na szafce, programuję kanały itp. - i wchodzę w MENU OBRAZU.... - tam ustawiam np. NORMAL z kontrastem niemal że na FULL, sciemniam JASNOŚĆ, podbijam kolor, ustawiam ostrość i telewizor tak działa do dziś BEZ ŻADNYCH POWIDOKÓW. A jak mówiłem pierwszy TV miałem przez ponad 3 lata i także nic nie było....
 

bogaty

New member
Bez reklam
Powidoki znikają fakt, wczoraj zapuściłem ten program Pioneera do usuwania powidoków na 3h i wszystko zniknęło.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Robię test na powidoki gram w battlefield 1943 tak wygląda HUD:

Jestem ciekaw ile czasu potrzeba do zniknięcia powidoków po tym hud, grając przez 10h i czy w ogóle znikną.
 

don111

Banned
jak wyłączysz tv od razu po tym jak miałeś statyczne elementy na ekranie to jak włączysz później tv mogą one być widoczne
czasem tak widzę delikatnie ciemniejszy odcień od pasków w fallout 3 (oczywiście tylko jak sprawdzam specjalnie z 5-10cm od ekranu pod różnymi kątami :D, normalnie nic nie widać)
ja profilaktycznie po dłuższej grze włączam szum na niecałą minutę i dopiero wyłączam tv
w trakcie gry - możesz trochę przesuwać statyczne elementy co np godzinę, w ustawieniach zmieniaj "powierzchnia ekranu" na włączona/wyłączona
 

bogaty

New member
Bez reklam
Z tego co zauważyłem, lekko widoczne z 5 cm są tylko te dwa białe paski u góry ekranu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

borowiik

New member
czyli tak na prawde na plaźmie można spokojnie grać często i długo bo nic się nie "wypali" a jedynie możliwe są tymczasowe efekty w postaci "powidoków" które są widocze ale tylko jesłi siedzimy z nosem w ekranie ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bogaty

New member
Bez reklam
Tak, kwestia jeszcze tego czy ten powidok który mam sam zniknie, czy zostanie na stałe w co nie wierzę.Żeby go zobaczyć muszę siedzieć nosem w ekranie i jeszcze go słabo widać, widać taki pasek trochę ciemniejszy od tła.Gdybym był na 100% pewny że nie idzie nic wypalić na stałe, to bym już na to uwagi nie zwracał.
 

don111

Banned
kwestia powidoków widocznych i przeszkadzających w oglądaniu praktycznie nie istnieje
nawet jeśli jest świeży, widoczny powidok to i tak go widać tylko na jednolitym ciemnym albo jasnym tle, czyli bardzo rzadko - do tego z każdą minutą spędzoną na oglądaniu on słabnie aż w końcu całkowicie znika
ja u siebie z normalnej odległości nigdy niczego nie zauważyłem, za wyjątkiem paska menu gdy czasami włączam tv czyli gdy od razu z wygaszonych pikseli podajemy jaskrawy stały element i za moment ponownie włączamy czarne tło, taki "świeżo" włączony tv bez wyświetlania żadnego sygnału jest bardziej na to podatny

dla mnie kwestia powidoków nie istniałaby gdyby nie fakt, że tak naprawdę nie wiadomo jaka jest granica czasu (xx godzin, dni z rzędu ?) wyświetlania statycznego obrazu , po którym powidoki mogą już całkowicie nie zniknąć (wypalenie)
i w zasadzie o to jest ten cały problem, gdzieś to siedzi w głowie i spokoju nie daje, samej kwestii przeszkadzania powidoków w oglądaniu tv praktycznie nikt na obecnych plazmach nie ma
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdzałem dokładnie jedynie na 46 PZ 11
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-plazmy/46194-panasonic-tx-p46z11e-test.html

008_P1060495.JPG


problem z pewnością istnieje - wiele osób o tym pisze, producent przestrzega na 3 stronie instrukcji.




001_P1100090.JPG


002_P1100091.JPG


003_P1100092.JPG
__________________
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
znowu ta fotka... ludzie, przecież nikt nigdy takich powidoków przy normalnym użytkowaniu nie będzie miał, to nie jest możliwe
tutaj powodem może być nowy, wyjątkowo podatny na powidoki tv, albo konkretnie ten model, na szczęście nikt rozsądny sobie z11 nigdy nie kupi
więc dlaczego straszyć nadal ludzi tym bezsensownym zdjęciem ?
czy nie można pokazać bardziej "realnego" przykładu powidoku ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pytanie było czy występują powidoki - tak występują . O tym pisze sporo osób.
Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10) - Strona 283 - HDforum

Jak napisał batik 87:
Mnie też jak większość nie mogły ominąć po żałobie "powidoki" i to dość wyraziste. Po dwóch dniach "normalnego" oglądania tzn unikania statycznych elementów i trochę "śniegu" zniknęły.
Pozdrawiam


Jeśli ktoś nie umiejętnie będzie się posługiwał to kłopoty będzie miał większe.
Po prostu teraz znów trzeba docierać plazmę .

===========================================
bogaty -
model najwyższy 46PZ 11 za 20000 zł .
Nie sprawdzałem czy zniknęły - bo odesłałem do Panasonica.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
trzeba napisac tez ze powidoki mozliwe sa starszych telewizorach lcd. to nie jest wymyslona bajka.takim przykladem jest jaskrawe logo AXN SC-FI.dowod ,zdjecie LCD z powidokiem po logo AXN SCI-FI.kanal axn ignoruje ten problem.logo jest zbyt jaskrawe i tyle. jakby nie moglo byc inne.
jesli w instrukcji lcd przeczytamy informacje o zatrzymanych obrazach to producent tez przewidzial taka mozliwosc.
dwa przylady
LCD samsung LE37A451
Nieruchomy obraz może spowodować trwałe uszkodzenie ekranu telewizyjnego.
- Nieruchomych obrazów nie należy wyświetlać na ekranie LCD dłużej niż przez 2 godziny, gdyż może to spowodować utrwalenie obrazu na ekranie.
Zjawisko utrwalania obrazu określa się także mianem „wypalania ekranu”. Aby uniknąć tego zjawiska, należy przy wyświetlaniu nieruchomych obrazów zmniejszyć jasność oraz kontrast ekranu.
- Oglądanie obrazu w formacie 4:3 na ekranie telewizora LCD przez długi okres czasu może powodować pozostawanie śladów krawędzi po środku ekranu oraz po jego lewej i prawej stronie. Przyczyną tego zjawiska jest różnica w natężeniu emitowanego światła. Odtwarzanie płyty DVD lub wyświetlanie obrazu z konsoli do gier może powodować powstawanie podobnego zjawiska. Wymienione powyżej objawy nie są objęte gwarancją.
- Wyświetlanie nieruchomych obrazów z konsoli do gier lub komputera przez długi okres czasu może powodować powstawanie obrazu szczątkowego
zatrzymane obrazy to właśnie logo.


LCD SONY KDL-40S5600

- "Długotrwałe wyświetlanie obrazów nieruchomych może spowodować wystąpienie obrazów wtórnych (tzw. zjawy). Mogą one zniknąć po krótkiej chwili"
 

Attachments

  • axn sci-fi.jpg
    axn sci-fi.jpg
    23,1 KB · Wyś: 574
Ostatnia edycja:

staceb

New member
sprawdzałem dokładnie jedynie na 46 PZ 11
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-plazmy/46194-panasonic-tx-p46z11e-test.html

008_P1060495.JPG


problem z pewnością istnieje - wiele osób o tym pisze, producent przestrzega na 3 stronie instrukcji.




001_P1100090.JPG


002_P1100091.JPG


003_P1100092.JPG
__________________
Oczywiście powidok zaprezentowany na zdjęciu u góry podczas normalnego użytkowania nie nastąpi.Jest on wg.mnie celowo wywołany przez zatrzymanie obrazu ,tzw.stopklatka, na kilka minut.A aparat foto dopełni reszty.Wiem co mówię, bo tak właśnie zrobiłem w celach ''naukowych'':-D.Potwierdzam również,że powidoki ,a nawet wypalenie obrazu występuje też w LCD co zauważyłem u sąsiada na Toshiba XV 635DG.On tego nie zauważył,a wiecie dlaczego?Powiem złośliwie: nie czyta forum HDTV he he....Pozdrawiam wszystkich użytkowników płaskich telewizorów,którzy tv mają włączony a na nim wyświetlany jest film,mecz,teledysk itp. itd.,siedzą przed nim ok.2 m.A tym, którzy oglądają TV wyłączony lub bez sygnału z głową za telewizorem życzę .....a tam,zresztą " róbta co chceta..."
 
Do góry