logo stacji tvp

digitalus

Banned
witam
to odpowiedz od C+ w sprawie logo Planete.
Witam,

nasz dzial grafiki zmienil logo Planete do 30% przezroczystosci i obecnie nasze kanały maja takie parametry na antenie:

Planete
samo logo - 30% przezroczystosci / znaczki wieku - 27% przezroczystosci

CANAL+ wszystkie kanaly:
logo - 34% / znaczki wieku - 27%

Ale kino!
logo - od 40% do 95% / znaczki wieku - 35%

Kuchnia.tv
logo - 20% / znaczki wieku - 20%

Hyper
logo - 46% / znaczki wieku - 30%

Domo
logo - 20% / znaczki wieku - 20%

MiniMini

logo - 25% / znaczki wieku - 30-40%

ZigZap
logo - 35% / znaczki wieku - 30-32%


Pozdrawiam,
webmaster serwisów CANAL+
 

groffi

New member
Nie wiem czy ktoś zauważył, na kanale TVP HD od jakiegoś czasu jest półprzeźroczyste logo i znaczek ograniczenia wiekowego. Przy odrobinie chęci można było to zrobić.
 

digitalus

Banned
to prawda .tez zauwazylem polprzezroczyste ograniczenia wiekowe na kanale tvp hd.zastanawialem sie czy napisac bo moze zaraz bedzie wylaczone. na kanale tvp polonia czasami jest wlaczane troche polprzezroczyste ograniczenie wiekowe ale nie jest to bardzo wyrazne.ktos musialby dokonac pomiaru i porownac. moze kolega bicz. na kanale tvs tez bylo juz polprzezroczyste logo przez godzine , moze dluzej ,ale wylaczono. ciekawe dlaczego.na kanale eurosport nie widzialem nawet przez chwile zmiany logo
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
dostalem dwa listy od eurosportu 22 czerwca i 22 lipca, potwierdzenie ze bedzie zmiana logo. pomyslalem ze pierwszy list to moze byc zart dlatego wyslalem drugi. ale na razie nie widac zmiany logo. proponowalbym wyslac kolejne listy. wlasciclem kanalu eurosport jest TF1.
kilka francuskich kanalow filmowych zrezygnowalo z logo bo widocznie nie jest potrzebne. tu dowod i zdjecia
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40207&page=5
juz wysylam list do kanalu eurosport, proponuje aby wiecej osob wyslalo listy ze sa powidoki po logo.
do listu dolaczyc odpowiedz od canal + polska
adres do eurosport
eurosport@eurosport.pl
 
Ostatnia edycja:

znn

Member
Digitalus dzięki za zainteresowanie problemem.
Jednak ta zmiana na Canal+ niewiele zmieniła, oglądając filmy na C+FILM HD po obejrzeniu jednego filmu i następnie przełączeniu na inny kanał
przez dobrą godzinę widzę kontury logo zwłaszcza tego czerwonego
kwadracika HD z białymi literami i białe wnętrze + . Wszystkie układy antywypaleniowe typu skok pikseli nie działają przy połączeniu dekodera PVR z telewizorem za pomoca kabla HDMI. Więc koło się zamyka zresztą i one by nie pomogły. Uczciwie powiem, że to zjawisko nie występuje np. na HBO HD, Nat Geo HD, - tamte logo są mniej kolorowe, mniej kontrastowe i bardziej przezroczyste.Powidok po tym logo znika dopiero po kilkugodzinnym katowaniu białą planszą - co sporo kosztuje:) Myślę, że powinni zmienić kolorystykę tego logo lub przynajmniej zwiększyć transpatentność do ok 50%.Napisałem do Canal+ zobaczymy co odpowiedzą.
 

digitalus

Banned
zgadzam sie , najlepiej gdyby logo Canal+ HD bylo szare np. jak logo tvn, religia tv.
najwazniejsze to zglaszac problem .
mysle ze stacje juz dostrzegly ten problem bo np nowe logo polsat hd jest szare nie takie jak np polsat play albo cafe. podobnie logo nowych kanalow nfilm hd, nfilm hd2 tez jest szare
niestety ostatnia odpowiedz od eurosport nie jest zbyt dobra.

Witam Pana,

Informację z sygnałem od Pana przesłaliśmy do siedziby w Paryżu. Przezroczystość loga nie zależy w żaden sposób od nas w Polsce. Osobiśce także uważam, że jest to dobry pomysł. Po prostu musimy poczekać..
Dziękuję raz jeszcze,
============
jesli chodzi o logo eurosport to na innych zagranicznych forach tez byly podobne posty ,dotyczyly oczywiscie propozycji zmiany logo.
zaraz wysle kolejny list do c+. w sprawie logo kanalu c+ hd. mam bardzo dobre argumenty.
francuski canalsat czyli odpowiednik polskiego c+ nadaje we francji kanaly filmowe bez logo.
np canal+ family
canal+ cinema
tps star
9 pozostalych kanalow filmowych a la carte od 1 do 9 , wszystkie bez logo.
canal+ fr bardzo czesto nie jest kodowany. zdarza sie ze tez ze kanaly a la carte nie sa kodowane przez kilka minut gdy zaczyna sie film , nigdy nie bylo logo, tylko w polsce jakies loga.
dowod tak wyglada c+ francja
 

Attachments

  • canal+ fr.jpg
    canal+ fr.jpg
    63,8 KB · Wyś: 108
Ostatnia edycja:

znn

Member
Wyłączyłem sobie Eurosport HD i 2HD wlaśnie ze względu na te wielkie logotypy walące po oczach. Odpowiedź faktycznie zła. Ciężko będzie. Choć dziwię sie... te kanały idą na całą europę i nikt ich nie atakuje w innych krajach za te potworki na ekranie? Ja na razie powalcze z C+ o LogoC+FilmHD. Jeśli możecie to poproszę o pomoc i emaile w tej sprawie na pomoc.techniczna@cyfraplus.com.pl lub na forum Canal+ gdzie walczę z kilkoma osobami o zmianę logotypów ale jak na razie bez skutku
http://www.canalplus.pl/forum/?topic/1-3021 oraz ostatnio http://www.canalplus.pl/forum/?topic/1-4682


PS. Polsat mnie mile zaskoczył z logo PolsatHD.
----------------------------------------
Dziękuję Digitalus.
 
Ostatnia edycja:

znn

Member
digitalus napisał:
zgadzam sie , najlepiej gdyby logo Canal+ HD bylo szare np. jak logo tvn, religia tv.
zaraz wysle kolejny list do c+. w sprawie logo kanalu c+ hd. mam bardzo dobre argumenty.
francuski canalsat czyli odpowiednik polskiego c+ nadaje we francji kanaly filmowe bez logo.
np canal+ family
canal+ cinema
tps star
9 pozostalych kanalow filmowych a la carte od 1 do 9 , wszystkie bez logo.

No tego nie wiedziałem ale to dobry znak, czytałem że pracują nad zmianami oprawy graficznej w Canalu fr, ale kiedy to wejdzie nie wiem.Pytanie czy polski oddział musi sie dostosować do tego. Szkoda, że nie znam języków na tyle dobrze żebym potrafił napisać bezpośrednio do właścicieli we Francji w sprawie tego pstrokatego logo. Pewnie tam by szybciej zadziałali.
 
Ostatnia edycja:

marfm76

New member
Napisałem maila do Eurosport i taką oto dostałem odpowiedź:

Dzień Dobry,
Kwestia przez Pana poruszona jest nam znana. Otrzymaliśmy w tej sprawie kilka sygnałów, które zostały przesłane do siedziby Eurosportu. Jesteśmy przekonani, że w najbliższym czasie logo ulegnie modyfikacjom pod tym względem. Znaczki ograniczeń wiekowych nie są przez nas stosowane.

Pozdrawiamy,
Eurosport Polska

Czyli jednak nasze maile nie zostają bez echa :)
 

ulteo

New member
Dzisiaj taką wiadomość wysmarowałem do axn może coś da :d

Witam!
Chciałby zgłosić problem, który dręczy użytkowników telewizorów plazmowy i LCD.
Logo Państwa stacji (AXN, AXN CRIME, AXN SCI-FI) powodują wypalanie ekranów, takie wypalenia nie podlegają naprawie gwarancyjnej. Problem można rozwiązać w bardzo prosty sposób wystarczy, że Państwa logo będzie półprzezroczyste tak jak ma to miejsce w AXN Italia. Nie mogę zaakceptować sytuacji w której nadawca telewizyjny niszczy mój drogi telewizor. Jeżeli sytuacja nie zostanie rozwiązana w ciągu najbliższych 6 tygodniu będę zmuszony zrezygnować z pakietu AXN. Chciałby zauważyć, że ta wiadomość została napisana w porozumieniu z setkami użytkowników telewizorów plazmowych i lcd z którymi mam stały kontakt na wielu forach poświęconych platformą telewizyjnym i jednomyślnie twierdzą że dłużej nie mogą akceptować tej sytuacji i w przypadku braku reakcji z Państwa strony zrezygnują z pakietu AXN.
Oczekujemy konkretnych działań z Państwa strony i głęboko wierzymy, że takowe zostaną podjęte.

Z wyrazami szacunku
Kamil *****
 

Kristobal

New member
A ja bym sugerował poruszyć sprawę samych znaczków ograniczenia wiekowego - głównie denerwujący, żółty trójkąt. O ile mi wiadomo, wytyczne są takie, że znaczek powininen się pojawić na początku programu - np. kilka minut, natomiast nie jest konieczne by był obecny przez cały czas trwania filmu. Natomiast większość stacji nadaje znaczek cały czas - przykład z dzisiaj - NFilmHD - oglądałem Gwiezdne Wrota - znaczek był nonstop - zastnawiam się po co ??
 

digitalus

Banned
znaczki wiekowe to pomysl KRRiT.
Byc moze ktos z KRRiT byl we francji i pierwsza decyzja byla taka ze znaczki wiekowe beda tylko na poczatku programu tak jak na niektorych francuskich kanalach.ale w polsce zapomniano ze przezroczystosc znaczkow we francji jest bardzo duza, widac to na zdjeciach.


pozniej zmieniono ten zapis i ograniczenia wiekowe sa przez caly czas.tzn w polsce bo we francji tylko na niektorych kanalach i na poczatku trwania programu.
ograniczenia wiekowe moga byc polprzezroczyste, dzwonilem kilka razy do KRRiT. Dowiedzialem sie ze nie zadnego obowiazku ktory dotyczy nasycenia ograniczen wiekowych, wszystko zalezy od stacji telewizyjnej.zapytalem sie dlaczego rada nie wydala takiej decyzji aby ograniczenia wiekowe posiadaly duza przezroczystosc np jak logo tvn ?nie dostalem odpowiedzi na moje pytanie. powiedziano , prosze zadzwonic do tvn. wyslalem tez list do telewizji nowej generacji ale odpowiedzieli ze to nie jest ich sprawa, prosze napisac do tvn. a tvn nie udziela informacji podobnie jak tvp.
canal+ odpowiedzial na wszystkie listy e-mail i obcene logo jest bardzo dobre.naleza sie slowa uznania dla grafikow.
jesli ktos nie ma c+ to moze zobaczyc tutaj jak wyglada nowe logo c+ i ograniczenia wiekowe.
http://www.youtube.com/watch?v=pmmbppcvBb8
Do AXN tez wysle podobny list
 

Attachments

  • test 3.jpg
    test 3.jpg
    55,8 KB · Wyś: 395
  • test9.jpg
    test9.jpg
    37,3 KB · Wyś: 393
Ostatnia edycja:

ulteo

New member
Po świętach napiszę do tvp.
Zachecam innych żeby pisali że w razie braku reakcji ze strony tvp w ramach protestu przestaniemy placic abonament to powinno na nich podziałać biorąc pod uwagę ich problemy finansowe i malejące wpływy z abonamentu.

Można by złożyć pozew zbiorowy przeciwko nadawca tv którzy nie maja przezroczystego loga i żądać pokrycia kosztów wymiany wypalonych matryc.
Po jednej wygranej sprawie wszystkie stacje poszłyby po rozum do głowy.

Życze wszystkim WESOŁYCH ŚWIAT:)
 

Kristobal

New member
Dalej się zastanawiam nad tymi denerwującymi, znaczkami ograniczenia wiekowego. Np. na kanale NFilmHD - znaczek jest przez cały czas trwanie filmu - dziś przeszkadzało to troche podczas Indiany Jonesa... Przed chwilą przełączyłem na HBO HD i o dziwo - nie ma żadnego znaczka, a lecą "Opowieści z Narni" .... Więc jak to jest - jedni wyświetlają a drudzy nie ? Wygląda, że nie jest to obowiązkowe.....
 

digitalus

Banned
ograniczenia wiekowe nie dotycza kanalow ktore nadawane sa z poza polski. takim przykladem jest np viva, centrum nadawcze znajduje sie w londynie. produkcja w warszawie. HBO tez nie nadaje z polski.
 
Te durne czopki z Eurosportu z swojej choinki nie rezygnuja. Ogladam turnieje tenisowe na obu kanalach Eurosportu, i oczywiscie mam juz na ekranie utrwalone logo i inne napisy jakimi zaslaniaja obraz. A to tylko kilka obejrzanych meczow. Zaraz zacznie sie Australian Open, i bede na przemian ogladal mecz a po nim wlaczal "caly bialy".
 
Do góry