logo stacji tvp

digitalus

Banned
witam
mam pomysl aby wysylac na adres tvp listy z propozycja zmiany logo stacji na przezroczyste . wszystkie wielkie stacje tv juz dawno rozwiazaly problem ktory czasmi powoduje wypalenie sie logo stacji na ekranach telewizorow plazmowych. stacje tv ktore maja przezroczyste logo to np . niemiecki RTL, pro 7, sat 1, wloskie kanaly italia 1, rete 4 canale 5. takich stacji jest bardzo duzo. adres emial
widzowie@tvp.pl
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
digitalus, idąc za ciosem zaproponuj jeszcze wzór tekstu takiej wiadomości. Gdy ktoś zawita do tego wątku i znajdzie gotowca, to pozostanie mu kliknąć parę razy i mail wysłany. Zredaguj wzór a napewno wzrośnie ilość wysłanych maili.

Pozdrowienia!
 

digitalus

Banned
najlepiej gdyby listy nie byly takie same.
na pewno dobrym pomyslem jest argument ze znane stacje telewizyjne takie jak np
niemiecka panstwowa telewizja ARD i ZDF ma przezroczyste logo, przeciez takie logo to nie jest przypadek . jeszcze jedna sprawa francuskie kanaly tv np kanal W9 ma przezroczyste logo i przezroczyste ograniczenia wiekowe w czasie filmow. podobne rozwiazanie ma kanal polsat.
inne stacje telewizyjne z przezroczystym logo
rosyjski Perviy kanal -publiczny kanal rosyjskiej telewizji panstwowej.
niemiecki RTL,VOX,SAT1, pro 7,das vierte, super RTL,WDR,SR1.
kanalow z przezroczystym logo stacji jest bardzo duzo.
nawet polski kanal tv4 zmienil logo na przezroczyste.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
A co do stacji takich jak polsat czy tvn , np polsat nadaje logo i stacji jak i z wiekiem polprzezroczyste ale juz tvn tylko logo stacji a znaku wiekowego juz nie ktory jest bardzo mocno widocznyi intensywny.​
 

digitalus

Banned
dzis w czasie trwania programu -Malkowicz w podrozy- o godzinie 11.35 na kanale tvp 2 zauwazylem proby wprowadzenia przezroczystego logo.zaraz po zakonczeniu tego programu pojawilo sie tradycyjne logo.
 

digitalus

Banned
witam.
nie widac polprzezroczystego logo i zredagowalem wzor listu:)

Panstwowe niemieckie stacje telewizyjne ZDF i ARD od bardzo dawna mają półprzezroczyste logo .Rozwiązanie takie zostało wprowadzone aby zapobiec trwałemu wypaleniu się logo na ekranie telewizorów plazmowych.Pólprzezroczyste logo nie niszczy ekranów plazmowych.Konkurencyjne polskie stacje telewizyjne zastosowały podobne rozwiązanie czyli półprzezroczyste logo i ograniczenia wiekowe w czasie programów.Czekamy na półprzezroczyste logo i ograniczenia wiekowe na kanałach tvp.
widzowie@tvp.pl
 
Ostatnia edycja:

szachu_pl

New member
Świetny pomysł! Panowie, wysyłajmy maile do TVP, może to coś da? I jeszcze jedno, wypalanie np. loga stacji nie tyczy się tylko telewizorów plazmowych, ale także LCD. Włąsnie rozmawiałem z kolegą, który na LCD zaobserwował też podobny efekt (TV to jakieś LG HD Ready).
 

qwert

New member
Jestem 100% za!!! Dobry pomysł z tymi mailami zwłaszcza że użytkowników płaskich telewizorów jest już sporo w Polsce.
Przydałyby się przeżroczyste loga programów i tak samo ograniczeń wiekowych, szczególnie ten żółty, jaskrawy trójkąt który psuje estetykę podczas oglądania filmów, mysle że nie tylko mnie to drażni :twisted:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie chcę Was martwić, ale pewnie równie skuteczne byłyby listy do Rzecznika Praw Dziecka. Logotypy są często poparte dość rozbudowaną ideologią o ich wpływie na odbiorcę. Firmy biorą za to duże pieniądze, a zarządy (właściciele logotypów) nierzadko ślepo w to wierzą.

Padają przykłady HBO, jako stacji posiadającej półprzeźroczyste logo. Ale oni takie logo mieli od kiedy pamiętam. W każdym razie telewizory plazmowe były jeszcze wówczas rozwiązaniami teoretycznymi.

Ale trzymam kciuki.

ArtS :)
 

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
Wiesz ArtS007 my na razie prosimy ładnie i po dobroci o to aby TVP nie niszczyła telewizorów ale jak to nie poskutkuje to mam inne narzędzia. Jeśli nie zmienią logo na półprzeźroczyste to uwaga ... nie będę płacił abonamentu. Ha. :D
 
B

burz

Guest
pomoze, nie pomoze - w kazdym razie maila z protestem wyslalem!

Witam, panstwowe niemieckie stacje telewizyjne ZDF i ARD od bardzo dawna mają półprzezroczyste logo. Rozwiązanie takie zostało wprowadzone, aby zapobiec trwałemu wypaleniu się logo na ekranie telewizorów plazmowych. Pólprzezroczyste logo nie niszczy ekranów plazmowych.
Konkurencyjne do panstwowej telewizji polskie stacje prywatne zastosowały podobne rozwiązanie, czyli półprzezroczyste logo i polprzezroczysty znaczek ograniczenia wiekowego w czasie nadawania swoich programów.
Prosze, wrecz domagam sie:)) półprzezroczystego logo i ograniczenia wiekowego na kanałach tvp!
pozdrawiam
 

digitalus

Banned
na kanale tvp 2 w czasie programu oscary fashion pojawilo sie polprzezroczyste logo. program wlasnie trwa.
proponuje wysylac maile. moze logo tvp bedzie pasowac do obecnej epoki:D
niestety zaraz po zakonczeniu programu wlaczono "wypalarke" czyli normale logo.
 
Ostatnia edycja:

witalis60

New member
trade napisał:
Wiesz ArtS007 my na razie prosimy ładnie i po dobroci o to aby TVP nie niszczyła telewizorów ale jak to nie poskutkuje to mam inne narzędzia. Jeśli nie zmienią logo na półprzeźroczyste to uwaga ... nie będę płacił abonamentu. Ha. :D

No, tylko spróbuj nie płacić i tłumaczyć, że "nie oglądasz publicznej tv" - pierwsze kroki kontrolera do telewizora - a tam na dowolnym kanale pięknie "utrwalone" TVP1 i 2 :). Poza tym to wieczna reklama tych programów, nigdy o nich nie zapomnisz!
A tak na poważnie: zmiana parametrów logo (po Waszych mailach/postach) podobno była głównym powodem tej obecnej bitwy w TVP - stary zarząd był "przeciw", nowy jest "za" i wszystko rozstrzygnie się w sądzie...:mrgreen: - oto siła i szybkość działania FORUMowiczów /a na razie to tylko proszenie ładnie i po dobroci/....
 

digitalus

Banned
Myslalem ze nowe logo i ograniczenia wiekowe beda pod choinke. podobna sytuacja ze zmiana logo tvp byla 25 grudnia 2002.
Racja jest po naszej stronie.logo i ograniczenia wiekowe powinny byc polprzezroczyste.
przeciez byly juz testy z polprzezroczystym logo na tvp 2.na pewno nie byl to przypadek.
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
digitalus napisał:
Myslalem ze nowe logo i ograniczenia wiekowe beda pod choinke. podobna sytuacja ze zmiana logo tvp byla 25 grudnia 2002.
Racja jest po naszej stronie.logo i ograniczenia wiekowe powinny byc polprzezroczyste.
a mi to to lotto mam lcd :grin: coś nie chce mi się wierzyć żeby na kilka maili tvp rzuciło się do roboty i coś zmieniło ,wydaje mi się że dla nich to ich najmniejszy problem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry