porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

radoskur

New member
C+ mogłoby być sporo tańsze pod warunkiem, że:

Zaczną parować karty jak n oraz Polsat. Niestety wiązałoby się to z wymianą kilkuset tysięcy dekoderów. Inwestycja długoterminowa ale z czasem by się zwróciła. W chwili obecnej nadawcy programów i sam operat dobrze wiedzą, że Cyfra+ jest najsłabiej zabezpieczoną i podatną na sharing platformą - stąd biorą się wysokie stawki od nadawców programów, które odbijają się na cenach abonamentu. Jednak oczywiście jest i druga strona medalu - jak chce ktoś sobie rozdzielić w domu na więcej niż 2 pokoje to C+ generalnie problemów "nie robi". Jak się przeliczy abonament 160zł na np. 4 pokoje to już jest to cena dla niektórych akceptowalna.

Jednym słowem każdy coś dla siebie znajdzie. Zastanawiam się jeszcze co zrobi T-Mobile bo chodzą słuchy, że albo kupią jakąś platformę albo sami własną stworzą. To byłby szok Polsat, Cyfra, N, TP oraz T-Mobile... Każda jakiś sport kupi na wyłączność a najbardziej ucierpimy na tym my...
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
@bzyq

Ale o czym my tu piszemy - w jakiej platformie satelitarnej masz sportowe kanały polsatu (Polsat sport, Polsat sport extra, Polsat football)? Obawiam się że są na WYŁĄCZNOŚĆ tylko w platformie polsatu. Jak pisałem wyżej każdy ma swoje potrzeby. Ja tam kibicem siatkówki nie jestem. Fakt, że brakuje mi F1 ale z DVB-T w chwili obecnej polsat ogladam i to mi w zupełności akurat wystarcza. Obiektywnym to też trzeba być jak mwisz - więc powiedz mi co takiego oprócz tej siatkówki i F1 polsat ma... no właśnie okazuje się że bardzo nie wiele. Zresztą statystki są bezlitosne i prym wśród programów sportowych wiedzie Eurosport oraz TVP Sport - i takie są fakty, a te programy akurat są w każdej platformie :)

Źle mnie zrozumiałeś. Nie chwalę tu Polsatu czy jakiejkolwiek innej platformy. Chodzi mi tu tylko o to, że na forum odpowiedzi sprowadzają się do postów typu bierz n obraz żyleta reszta syf itp.
Większość zagląda tu po to by się dowiedzieć co wybrać ale niestety mało jest postów z jakimś konkretnym uzasadnieniem dlaczego i co wybrać.
Najważniejsze jest to, że jest w czym wybierać a każdy niech wybiera co jemu najbardziej odpowiada.
Co do jakości to myślę, że najwięcej zależy chyba od tego co jest w danym momencie nadawne
 

pro_fill

New member
Bez reklam
Chodzi mi tu tylko o to, że na forum odpowiedzi sprowadzają się do postów typu bierz n obraz żyleta reszta syf itp.
ciekawe, czym są poparte takie wypowiedzi.
na innym forum, jak jest emisja jakiegoś filmu, gdzie jakość jest poddawana wątpliwości, użytkownicy wrzucają informacje na temat materiału.
co do enki, to z tego co czytałem są narzekania, ze względu na częsty upscaling - twierdzą, że może enka ma najwięcej kanałów HD, ale to HD tylko się tak nazywa, bo co do jakości to często pozostawia wiele do życzenia.
 

radoskur

New member
co do enki, to z tego co czytałem są narzekania, ze względu na częsty upscaling - twierdzą, że może enka ma najwięcej kanałów HD, ale to HD tylko się tak nazywa, bo co do jakości to często pozostawia wiele do życzenia.


No widzisz bo społeczeństwo nie jest zbyt do-edukowane. Jeżeli jest nadawany program / film, który nie był nakręcony w natywnej technologii HD to upscaling jest jedynym wyjściem z sytuacji żeby to rozciągnąć na cały ekran. Wszelkie Filmy czy programy na żywo, które są robione natywne w technologii HD to nawet na Polsacie (który moim zdaniem ma najgorsze HD) wyglądają zajebiście (np. Koncert sylwestrowy) bitrate rzędu 7-8 mbit/sek daje radę w większości transmisji. Wyjątkiem tutaj jest sport gdzie 10 mbit wydaje się być niezbędnym minimum. N-ka wcale nie jest tutaj jakimś wyjątkiem. Filmy z początku tego wieku oraz lat 90 czy późniejszych wyglądają paskudnie na każdym kanale u każdego operatora.
 

Malwin

New member
No widzisz bo społeczeństwo nie jest zbyt do-edukowane. Jeżeli jest nadawany program / film, który nie był nakręcony w natywnej technologii HD to upscaling jest jedynym wyjściem z sytuacji żeby to rozciągnąć na cały ekran. Wszelkie Filmy czy programy na żywo, które są robione natywne w technologii HD to nawet na Polsacie (który moim zdaniem ma najgorsze HD) wyglądają zajebiście (np. Koncert sylwestrowy) bitrate rzędu 7-8 mbit/sek daje radę w większości transmisji. Wyjątkiem tutaj jest sport gdzie 10 mbit wydaje się być niezbędnym minimum. N-ka wcale nie jest tutaj jakimś wyjątkiem. Filmy z początku tego wieku oraz lat 90 czy późniejszych wyglądają paskudnie na każdym kanale u każdego operatora.

Zapraszam do lektury skąd się biorą stare 20-letnie filmy w hd. Do znalezienia na tym forum.

I proszę takich bzdur nie pisać, że filmy z lat '90 okropnie wyglądają.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
Zapraszam do lektury skąd się biorą stare 20-letnie filmy w hd. Do znalezienia na tym forum.

I proszę takich bzdur nie pisać, że filmy z lat '90 okropnie wyglądają.
jestem pod wrażeniem, że taki tekst po trzech latach od rejestracji na forum, skłonił cię do napisania pierwszego posta :D
 

radoskur

New member
Zapraszam do lektury skąd się biorą stare 20-letnie filmy w hd. Do znalezienia na tym forum.

I proszę takich bzdur nie pisać, że filmy z lat '90 okropnie wyglądają.


Przestań proszę przynudzać - najpierw trzeba KUPIĆ PRAWA AUTORSKIE do filmu po remasteringu. A jeżeli taki TVN czy POLSAT ma prawa do kevina, szklanej pułapki, zabójczej broni czy jakiegoś innego "zabili go i uciekł" to takie które nabyli kilka lat temu gdzie HD jeszcze nie istniało. A na HD po remasteringu to mało, którą telewizję, która utrzymuje się z reklam stać... Czy wg Ciebie filmy w miarę nowe (ostatnie 5 lat) które widzisz na TVN HD czy Polsat HD czy TVP HD wyglądają źle?

To że dany film jest na Blu-Ray to inna para kaloszy, telewizje filmów z Blu-ray'a nie grają.
 
Ostatnia edycja:

radoskur

New member
Polecam Cyfre, mozna ja rozdzielic na 2 tv bez wiekszych kosztow.

Póki co jeszcze można, Satkurier już informował, że Cyfra wprowadziła serie nowych kart, które będą parowane z odbiornikami, chodzą słuchy, że w niedalekiej przyszłości wymiana kart będzie w całej platformie i spliterki niestety popadają :twisted:
 

lookas79

New member
Ale jest jeszcze prawdziwy Multiroom, a nie takie badziewie, jak np. w N :twisted:
Możesz jakoś uzasadnić, dlaczego Multiroom w N to badziewie? Właśnie przymierzam się do zakupu jakiejś platformy, celuję w N właśnie ze względu na Multiroom. Z tego co piszą, działa przez sieć LAN a mam taką w domu, więc nie przewiduję problemów.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
chodzi o to, że cyfra daje drugą kartę abonencką - nie trzeba biegać co kilka godzin i "doładowywać".
mogę wcisnąć ją w drugi tuner, mogę wysłać cioteczce na drugi koniec kraju, pożyczyć sąsiadowi...............
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
chodzi o to, że cyfra daje drugą kartę abonencką - nie trzeba biegać co kilka godzin i "doładowywać".
mogę wcisnąć ją w drugi tuner, mogę wysłać cioteczce na drugi koniec kraju, pożyczyć sąsiadowi...............

Tu się mylisz. W cyfrze jest karta matka, którą co jakiś czas musisz włożyć do drugiego dekodera. Ma to być zmienione ale nie wiem kiedy.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
gdy dowiadywałem się o moduł dostępu warunkowego i czy będzie on mi śmigał na TV, to na infolinii zadano mi pytanie, dlaczego interesuje mnie to rozwiązanie?
powiedziałem, że chodzi o sprawdzenie czy będzie taka możliwość, kartę przekładam wieczorem do tunera do sypialni [lub odwrotnie], a w ciągu dnia wetknięta, w TV [lub odwrotnie].
poinformowano mnie, że taki moduł może działać lecz gwarancji nie dają i że mógłbym wziąć w ramach multiromu obecnie dają drugi tuner i drugą kartę abonencką - wycofali się z rozwiązania o którym wspominasz.

informacja jest z przełomu stycznia-lutego, więc należy zadać pytanie bezpośrednio u źródła czy nadal w ofercie jest druga karta.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
chodzi o to, że cyfra daje drugą kartę abonencką - nie trzeba biegać co kilka godzin i "doładowywać".
mogę wcisnąć ją w drugi tuner, mogę wysłać cioteczce na drugi koniec kraju, pożyczyć sąsiadowi...............


z tym pożyczaniem to nie jest tak do końca. Ma to działać w 1 mieszkaniu a nie u Ciotki 400 km dalej czy u sąsiada!!!
 

immortal32

New member
Witam , a dla malkontentów malutkie ,,fo-pa,,:D ze strony N-TV :
n:newsy
może dla niektórych 9 dodatkowych kanałów Polsatu w tym jeden w HD nie robi szału , ale zawsze to ,,kroooook,, do przodu.:cool:
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
i przede mną stoi wybór.
w tym miesiącu muszę podjąć decyzję co do dostawcy usług.
obecnie c+ - umowa na 12 miesięcy i abonament OPTIMUM + 5 kan. HD za niecałe 45 PLN.
wiem, że mało, bo skorzystałem ze specjalnej oferty dla abonentów, którzy złożyli wypowiedzenie.
razem z sąsiadem mamy takie same pakiety i kończą się w tym samym czasie. do sąsiada już dzwonili z oferta przedłużenia i wg mnie to co zaproponowali, nie jest atrakcyjne - abonament ok. 75 PLN za to samo co obecnie mamy i umowa na 19 miesięcy.

ponieważ pracując nie ma się zbytnio już czasu na oglądanie TV, nie chciałbym wydawać więcej niż 50 PLN, zachowując dotychczasową ofertę.
czy ktoś się orientuje, na którym pakiecie konkurencji musiałbym się skupić?
 
Do góry