porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

Dudziek

New member
Ja także mam dzisiaj poważny dylemat :)
Cyfrową telewizję HD mam od niedawna. Lepszą jakość obrazu z Finału LM będę miał na Polsat HD czy nSport HD ? :>
 

pro_fill

New member
Bez reklam
widzę, ze nie mogę się opędzić od odpowiedzi ;)

zadzwoniłem do C+, spytałem: co mogą mi zaproponować?
po usłyszeniu odpowiedzi, mało nie spadłem z kanapy.

na dzień dzisiejszy podnieśli mi abonament na Optimum + 5xHD, z 44,73 na 48,30 - idzie przeżyć, podwyżka ok. 10%.

jako stałemu klientowi, zaproponowano mi obecny pakiet Optimum + 5xHD za.... 94,80.
pogoniłem i kazałem zadzwonić z konkretną ofertą. podwyżki o 95% nie przyjmuję.

na stronie C+ sprawdziłem cenę pakietu Optimum - koszt 52,00.
dobrałem HD Optimum - 9 kanałów HD za 11,00.
suma dla nowego klienta..... 63,00.

nie wiem, dlaczego stały klient ma płacić ponad 30,00 zł więcej niż nowy klient?

zrobiłem to co w zeszłym roku - napisałem wypowiedzenie. ostatnio po otrzymaniu wypowiedzenia, zadzwonili z ofertą, która obecnie się kończy. nazywała się ona.... oferta dla abonentów, którzy złożyli wypowiedzenie.

tak wygląda polityka C+. olewają starych klientów, a ja za nimi też nie będę płakać - oprócz platform cyfrowych mam jeszcze kablówkę, która daje internet.
 

traumeel

New member
tak wygląda polityka C+. olewają starych klientów, a ja za nimi też nie będę płakać - oprócz platform cyfrowych mam jeszcze kablówkę, która daje internet.
Nie tylko C+ czy innych platform, ale również np. operatorów telefonicznych.

U jednych i drugich najważniejszy jest wskaźnik wzrostu liczby nowych klientów, więc stałych, starych mają w d... .
Mój kolega niedawno po przepychankach z C+ wypowiedział im umowę. Tego samego dnia akces do C+ zgłosiła jego żona (to samo nazwisko i adres). Jak się domyślacie, warunki umowy dostała ZUPEŁNIE inne!
 

BORAX

New member
Witajcie,
Która z wymienionych platform oferuje HD w najlepszej jakości ? Oczywiście mam świadomość że nie dorówna to BlueRay...
Słyszałem że w N jakość HD jest na poziomie SD...prawda to ?

Kanały które mnie interesują najbardziej to :
TVN HD
TVP HD
TVP1 HD
MTV HD
Discovery Showcase HD
Polsat HD
no i jakieś dobre filmowe typu HBO HD albo AXN HD

Która platforma zaoferuje mi najlepszą jakość tych programów ?

Pozdrawiam.
 

grzegorz1981

New member
czytam i ogarnia mnie śmiech, co napisałeś - chyba chciałeś napisać "co najmniej taka sama".
i do czego to porównałeś?


przypomina mi się dowcip
"jaka jest różnica między młotem?"
:lol:
Porównywałem do kanałów Cyfrowego Polsatu i do Cyfry + (konkretnie Canal + Sport HD) i tam jakieś takie nijakie to HD.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
dodaj, że wg ciebie.

od siebie dodam, że enka u mnie miała najgorsze doznania wizualne, no gorzej to tylko z kablówką było.

dla przykładu: sąsiad ma c+, ja mam c+.
ja mam piękny obraz, sąsiad narzeka - te same tunery, te same pakiety.
on na lcd, ja na plazmie.

rozwiązanie przyszło, gdy przełączył wejście w tv ze scart, na hdmi.

nawiązuje do tej sytuacji, bo każdy będzie miał inne doznania, inny sprzęt i dobrze jest samemu sprawdzić, a nie opierać się na opiniach innych.
 

BORAX

New member
No tak ;) Tylko gdzie ja sprawdzę N'kę i Cyfrowy Polsat :)

P.S. Gdyby w sklepie było to możliwe :/
Tak samo z wyborem TV... wszystko robią na odwal i aż zniechęcają do kupna telewizora...jak człowiek widzi że obraz jest taki rozmazany to aż wymiotować się chce.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
instalację antenową możesz sobie położyć. zakładam, ze TV tez masz.
popytaj po sąsiadach, rodzince, znajomych - pożycz tunery na jeden dzień, albo zaproś ich do siebie z tunerami celem weryfikacji - powinieneś sobie poradzić.

co do enki - to najczęściej można poczytać o tzw. up scaling'u [ja właśnie tego doświadczyłem, może teraz się to zmieniło] - większość kanałów miało tylko znaczek HD, a obraz pozostawiał wiele do życzenia - wiem, pozostaje jeszcze jakość materiału źródłowego, lecz takie miałem doznania, nic nie poradzę.
 

BORAX

New member
TV jeszcze nie mam :) Instalacji też, bo to mieszkanie w stanie dev.
Ale wszystko będzie ;)
Sąsiadów nie wiem jeszcze jakich będę miał :) Prędzej coś po znajomych poszukam.
W razie jakby było skalowanie do wyższej rozdzielczości albo HD pozostawiało by wiele do życzenia można rozwiązać umowę bez ponoszenia żadnych kosztów? np. niezgodność towaru z umową.

TNK korzysta ze źródeł N'ki ? Podłącza się ją do tego samego transpondera ?
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
mieszkanie? ty się lepiej dowiedz, czy ściana budynku/bloku jest pod właściwym kątem aby złapać sygnał.
ponieważ jest to nowy budynek możesz nie uzyskać zgody, aby przymocować antenę w ostateczności do elewacji - warunki gwarancji się kłaniają.

TNK to bez abonamentowa oferta ENKI.
cokolwiek kupisz, co jest dostępne na rynku [polsat, c+, enka], wszystko korzysta z Hotbird'a 13 - odłączasz kabel antenowy od jednego tunera, podłączasz drugi tuner - nie ma prawa nie śmigać.
 

BORAX

New member
Telewizora jeszcze nie mam ;) Instalacji też.
Mieszkanie jest w stanie dev.
W sumie nie wiem jeszcze jakich mam sąsiadów, ale myślę że po znajomych dałoby radę :)

Jeżeli obraz by miał plakietkę HD a był up scallowany, albo by był niskiej jakości to można rozwiązać umowę bez żadnych konsekwencji ? np. Niezgodność towaru z umową ?

P.S. TNK korzysta ze źródeł N'ki ? Instalując to, podpina się do tego samego transpondera ?
 

pro_fill

New member
Bez reklam
Jeżeli obraz by miał plakietkę HD a był up scallowany, albo by był niskiej jakości to można rozwiązać umowę bez żadnych konsekwencji ? np. Niezgodność towaru z umową?
wątpię - przykład, kanał typowo filmowy HD. emisja różnych filmów z różnych okresów. te nowsze mogą być/będą w jakości HD, a co z materiałem starszym, kiedy nie było jeszcze mowy o HD? takie materiały muszą być gorszej jakości mimo, że wg parametrów i właściwości będzie to obraz HD.

inny przykład - tvn24 nie ma znaczka HD, a jednak wg mnie jest lepszy obraz niż podczas wiadomości na tvp1 - cieszyć się, czy rozwiązać umowę?

ja też chciałem wziąć enkę, lecz żona jak usłyszała, że nie będzie domo i czegoś jeszcze, to chciała dwa tunery.
nie patrzyłem na jakość HD, bo ile człowiek jest wstanie oglądać?
przekonałem się przez ostatnie 13 m-cy, gdy miałem 5 kanałów HD.
co z tego, że było MTV w HD - ja wolę ESKA TV.

to samo z innymi programami, a na plazmie gorsza jakość obrazu nie rzuca się tak mocno w oczy, jak na lcd - w efekcie przestałem się przejmować [praca wiele czasu zabiera, czasu coraz mniej, trzy osoby w domu, jeden tuner i TV].
 

BORAX

New member
wątpię - przykład, kanał typowo filmowy HD. emisja różnych filmów z różnych okresów. te nowsze mogą być/będą w jakości HD, a co z materiałem starszym, kiedy nie było jeszcze mowy o HD? takie materiały muszą być gorszej jakości mimo, że wg parametrów i właściwości będzie to obraz HD.

inny przykład - tvn24 nie ma znaczka HD, a jednak wg mnie jest lepszy obraz niż podczas wiadomości na tvp1 - cieszyć się, czy rozwiązać umowę?

ja też chciałem wziąć enkę, lecz żona jak usłyszała, że nie będzie domo i czegoś jeszcze, to chciała dwa tunery.
nie patrzyłem na jakość HD, bo ile człowiek jest wstanie oglądać?
przekonałem się przez ostatnie 13 m-cy, gdy miałem 5 kanałów HD.
co z tego, że było MTV w HD - ja wolę ESKA TV.

to samo z innymi programami, a na plazmie gorsza jakość obrazu nie rzuca się tak mocno w oczy, jak na lcd - w efekcie przestałem się przejmować [praca wiele czasu zabiera, czasu coraz mniej, trzy osoby w domu, jeden tuner i TV].


Talerz będę montował do balkonu(nawet do głowy mi nie przyszło, aby montować do budynku) większość tak ma i jest git... wszyscy skierowani w jedną stronę....

Z góry przepraszam za dwa takie same(prawie) posty, ale były duże burze i miałem problemy z łącznością.

Jeżeli chodzi o starsze materiały, to jest oczywista oczywistość, tego nie można się czepiać bo były realizowanie wtedy, kiedy kamery HD nie były powszechne, jak teraz.

Dla każdego co innego... trzeba dobierać programy które będzie się oglądać pod siebie, pod tym względem wybierać ofertę.
Ja określiłem na czym mi najbardziej zależy w pierwszym moim poście(w tym temacie) i zastanawia mnie jakość tych programów na poszczególnych platformach.

Może ma ktoś cyfrę, cyfrowy polsat albo nkę i może mi sprawdzić bitrate ?

Aha. Rozumiem i wiem że wszystko jest na HotBirdzie, ale jakoś operatorzy(...wiadomo o co mi chodzi) mają rozdział. Jeden ma tak, drugi tak, trzeci tak...mimo że z jednego satelity.
Więc inaczej zapytam. Czy jakość HD w TNK = jakości HD w N ?
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
Może ma ktoś cyfrę, cyfrowy polsat albo nkę i może mi sprawdzić bitrate ?
chętnie bym to sprawdził, lecz posiadam tuner oferowany z c+ - pace a na nim nie są wyświetlane tego typu informacje. chyba na fergusonach jest możliwość podejrzenia bitrate.

Czy jakość HD w TNK = jakości HD w N ?
dobre pytanie, na które jednak nie znam odpowiedzi, lecz logika nakazuje mi odpowiedzieć "tak". czy tak jest w rzeczywistości musi odpowiedzieć ktoś, kto miał obie oferty w reku.
 

Jedrej

New member
Witam!

Chciałem opisać swoje wrażenia użytkowania CYFRA+ / N.
Pięć lat byłem użytkownikiem cyfry, od dwóch używałem dekodera PHILIPS PVR HD - wrażenia na początku były bardzo pozytywne, kanały HD (NG, Animal Planet, Eurosport, MTV HD, HBO HD, Canal+ HD) obraz super, pozostałe ok, choć czasem wiadomo zależy od nadawanego materiału.
Jeśli chodzi o tuner cyfry - straszenie długo się włącza, czasem potrafi chwilę "myśleć" zanim coś zadziała. W ostatnim czasie był też problem z przełączaniem kanałów i przewijaniem - po naciśnięciu klawisza na pilocie, tuner dostawał sygnał (dioda na nim migała) ale kanału nie przełączał, lub przełączał po chwili, drugie naciśnięcie skutkowało przeskoczeniem dwóch kanałów, lub czasem po jednym naciśnięciu od razu przeskakiwał o dwa kanały - MASAKRA... Na infolinii powiedzieli aby wymienić tuner - tylko nagrane rzeczy przepadną - moje dziecko nie wyraziło na to zgody ;-)
Generalnie sumując byliśmy bardzo zadowoleni z oferty cyfry, pakietu i kanałów dostępnych (choć brakowało mi np BBC Knowledge z powodu TopGear ;-)

Już 15 miesięcy temu miałem ochotę aby przejść do N-ki ale żona marudziła że nie będzie Domo i kuchnia.tv a także minimini - to znów dziecko marudziło... Mnie przyciągała ilość kanałów HD i wspomniane BBC, ale cyfra jakoś się wybroniła i dała dobrą ofertę - pakiet kompakt, 5 x HD, wynajem tunera i Canał + w sumie za 46 zł, więc oferta była OK przynajmniej dla mnie. Ale po skończeniu umowy za to samo chcieli już 79 zł więc ich delikatnie wyśmiałem i czekałem na lepszą ofertę jednocześnie porównując N-kę. Niestety (choć może i stety), cyfra niczym logicznym się nie wybroniła, umowę wypowiedziałem i mam miesiąc wypowiedzenia, jednocześnie już jestem użytkownikiem N-ki.

W N-ce wybrałem opcje najtańszą jaką posiadają - standardowo 59 zł miesięcznie, mnie się udało i płacę 48 zł miesięcznie a za aktywację zapłaciłem też 48 zł (tutaj można przeczytać co i jak aby mieć taką ofertę:
www hdtv.com.pl/forum/platformy-cyfrowe/70387-promocja-w-n-48zl-za-13-mies-zamiast-59zl.html)
Tuner N-ki - szybkość działania w porównaniu do cyfry - porsche a maluch :) Generalnie użytkowanie tunera cyfry/N-ki bardzo podobne, oczywiście szybkość, przejrzystość o wiele lepsza w N-ce.
Jakość kanałów HD - wydaje mi się iż są na lepszym poziomie niż w cyfrze, (moje indywidualne odczucia) oczywiście instalacja antenowa bez zmian, TV - plazma samsung full HD 50". Fajnie się ogląda polsat, tvn które są na całym ekranie w "powiedzmy HD" ale i tak lepiej niż na cyfrze. Pozostałe kanały - podobnie jak w cyfrze choć z delikatnym plusem na stronę N-ki jeśli chodzi o jakość.

Fajnym plusem N-ki jest iż w informacji wyświetlanej na każdym kanale jest info o audycjach/filmach dostępnych także później a nie tak jak w cyfrze było info tylko o następnym filmie...

Na pewno minusem N-ki jest jedna opcja multiroomu - czyli to co N-ka proponuje, w cyfrze nie było problemu - spliter i ile się chce TV w domu można było obsłużyć...

Minusem też jest to aby włączyć radio trzeba mieć podpięty internet, wybrać dopiero w menu radia i następnie poszukać interesującej stacji. W cyfrze wystarczyło przełączyć na konkretny kanał od 180 i już było radio - kilka kroków szybciej :)
A także, przynajmniej w moim wypadku dźwięk w radiu N-ki jest o wiele głośniejszy niż na kanałach - trzeba zawsze ściszać po przełączeniu na radio...

Co do oferty programowej N-ki, kanały BBC - naprawdę fajne, żona też już znalazła zastępstwo kuchni.tv i domo i polubiła N-kę szybciej niż myślałem. Dziecko też jest zadowolone bo ma większy wybór kanałów z bajkami - bomerang, polsat jim jam - stały się na tą chwilę number one ;-)
Ja się cieszę bo mam w końcu BBC Knowledge i to w HD.

VOD - w cyfrze szybko się aktywuje filmy, w N-ce troszkę dłużej to trwa. Generalnie oferta VOD cyfry i N-ki to kwestia gustu

Reasumując: na tą chwilę IMHO, N-ka bije cyfrę i to poważnie.
Polsatu cyfrowego nie porównywałem, nie mam na ten temat opinii.
Sportem (piłką, żużlem) się nie interesuję więc Canal + sport do mnie nigdy nie przemawiał.
Filmy i tak często wypożyczamy bo czy to Canał, czy HBO, czy inne kanały nie zawsze mają repertuar taki na jaki się ma ochotę. A obejrzeć dobry film na BR też czasem warto :)

Pozdrawiam
Jedrej
 

dinar

New member
Czy ta promocja działa jeszcze w sierpniu,mam C+ do końca miesiąca i czekam na telefon co zaproponują.[7 lat w C+]
 
Do góry