porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

DonBuaEsko

New member
Robił ktoś porównanie kilku platform cyfrowych, kablówki czy też DVB-T dokumentując to w formie zdjęć lub zrzutów ekranowych? Każdy piszę że N ma najlepszą jakość, Cyfrowy Polsat słabą itd ale nie ma na forum (przynajmniej ja nie widziałem) dobrego porównania w formie zdjęć, zrzutów czy filmików jak to jest naprawdę z tą jakością. Słowami jednak nie wszystko da się opisać i dla jednego obraz z platformy X może być bardzo dobry a z platformy Y słaby a dla drugiego na odwrót. Kiedyś przeczytałem na FB Vectry że Polsat z Vectry ma dużo gorszą jakość w porównaniu do DVB-T i po tym przeprowadziłem test na moim Panasonicu 42s10 i wyszło że DVB-T ma tylko minimalnie lepszą jakość. Dlatego najlepiej aby powstało dobre porównanie z fotkami, zrzutami lub filmikami.
 

Jaras73

New member
Ja jako wieloletni abonent CP odradzam wszystkim dekoder Sagemcom ESI-88. Również kontakt z BOA CP - tragedia !!! Co do oferty programowej i jakości - nie narzekam.
 

dorjan57

New member
Przywarą Polaka jest oczywisty brak obiektywizmu.

O czym świadczy cały Twój post, a w tym fragmencie próbujesz własną nieodpowiedzialność przerzucić na barki C+.

... towarzystwo z C+ wyznaje prostacką zasadę, że jak bydlę klient daje wypowiedzenie to w zemście trzeba jeszcze go walnąć zdrowo po kieszeni i dlatego załatwili mnie tzw. "notą księgową" na kwotę 790,00 zł. za nie terminowe ( 2 dni !!!!) zdanie tunera z kartą, zapominając świadomie o tym, że w pisemnym, złożonym terminowo moim wypowiedzeniu umowy prosiłem o podanie miejsca w Lublinie gdzie mogę te barachło zdać, gdyż punkt w którym kupowałem zestaw niestety już od dawna nie istniał.

Nikt Cię kolego nie „załatwił”. Zrobiłeś to na własne życzenie. Miałeś cały miesiąc od wyłączenia sygnału na oddanie karty i ewentualnie dekodera, do dowolnego dystrybutora C+. Lublin to nie wioska i dystrybutorów jest co najmniej kilku. Informację o kwocie grzywny za nieterminowy zwrot i listę dystrybutorów w pobliżu też otrzymałeś. Nie jest to 790 zł – jak piszesz, a tylko 300zł, więc pozostała kwota to pewnie zaległe rachunki. Żadnego wypowiedzenia umowy nie trzeba było składać, tylko poinformować operatora na 1 miesiąc przed końcem umowy o fakcie braku zainteresowania jej kontynuacją. To wszystko.





Przepraszam, że mój pierwszy „występ” na forum HDTV zaczynam od prostowania durnych wpisów, ale „obiektywizm” większości wypowiedzi jest porażający.


Witam Wszystkich i dziękuję za pomocne informacje w wyborze TV HD. Znalazłem ten wątek, a że jestem wielokrotnym abonentem C+ od początku jej istnienia, to trochę wiem. Macie rację. Uwiązanym umową abonentem nikt się nie interesuje. Najlepiej jak płaci i jest mało aktywny. Promocje i atrakcyjne umowy są dla świeżych klientów. Taką zasadę wyznają wszystkie cyfrowe platformy i C+ nie jest wyjątkiem. Zawsze pod koniec obowiązywania umowy sprawdzam co oferuje konkurencja i jak dla mnie nic ciekawszego, czy tańszego tam nie znajduję. Chwaloną tutaj N-kę i ganiony najczęściej CP zamienił bym miejscami, bo oferta N-ki jest najuboższa z najmniejszą ilością atrakcyjnych pozycji na wyłączność.


Dla mnie ranking nadal wygląda w ten sposób.
1. Cyfra +
2. Cyfrowy Polsat
3. Telewizja N


Co trzyma mnie ciągle u C+? Kanały Premium i te na wyłączność. Canal +, Domo, Kuchnia, Mini-mini, Planete, … Tego nie ma u żadnego konkurenta. Codzienna premiera filmu w Canal+ i to w jakości HD również bez dodatkowych opłat. Ciągle można mieć praktycznie pełną ofertę z Canal+ i HBO za mniej niż 100zł. Trzeba tylko wykazać choć odrobinę aktywności. Każda podwyżka, nawet o 1 grosz, to powód do zerwania umowy z winy operatora. Każdy zabrany z abonamentu kanał to również przyczynek do rezygnacji z kontynuowania umowy bez ponoszenia konsekwencji jej zerwania. Każdy ruch operatora niezgodny z warunkami umowy umożliwia ponowną negocjację wysokości opłat, lub natychmiastowe zrezygnowanie z usługi. Brak możliwości technicznych odbierania sygnału także umożliwia anulowanie umowy i to bez względu na okres jej trwania. Wystarczy, że w międzyczasie postawią obok budynek zasłaniający sygnał, czy urosną drzewa i nie ma możliwości ich wycinki, a wówczas wysyłamy do operatora opinię autoryzowanego instalatora i po sprawie.


Drugą niepowtarzalną właściwością C+ jest swoboda w wyborze dekodera do odbioru sygnału satelitarnego. To nie jest przymusowe „małżeństwo” dekodera z kartą, jak u pozostałych operatorów. Każdy bardziej zaawansowany dekoder niezależnego producenta czyta i przesyła uprawnienia do odbioru, pozwala na układanie własnych list z ulubionymi programami, nie wymaga ponownej aktywacji zestawu po wymianie awaryjnego. Po zakończeniu okresu obowiązkowego abonamentu otrzymany od C+ dekoder można wykorzystać do odbioru wszystkich niekodowanych kanałów.


To wszystko jeszcze nic nie znaczy. Próbowaliście wymienić dekoder na gwarancji w N i CP. Droga przez mękę. W C+ wystarczy zgłosić się u dystrybutora i po 5 minutach cieszyć się nowym sprzętem. Dotyczy to również uszkodzonego pilota i karty. Mam przyjaciół, kolegów, znajomych będących abonentami N i CP. Ich euforia najczęściej mija po kilku dniach, a na swoją głupotę psioczą po pierwszej awarii.


Dużo piszecie o jakości odbieranego sygnału i możliwościach dekoderów. Do jakości dawnych „mediasatów” nie miałem zastrzeżeń. Były to najlepsze dekodery SD na rynku jeszcze kilka lat temu. Te ustrojstwa można było przeprogramować, wgrać dowolne listy programów i oglądać przez kilka lat cały „słoneczny” pakiet. Było – minęło. Obecnie te dekodery oddawane są za promocyjną złotówkę, a nowe SD już nie błyszczą.


Cyfra + oferuje dwa modele PVR z HDD 250 i 500GB i dwa HD bez możliwości nagrywania. Rewelacji nie ma, ale powodów do narzekań też nie mam. PVR jest niesamowicie powolny przy starcie. Później jest już w miarę normalnie. Częste „poszukiwania” i przełączania kilkadziesiąt razy na minutę na pewno zawieszą maszynę, a i bez takich ekstremalnych zachowań przynajmniej raz na tydzień coś jej odbija i trzeba wyjąć na chwilę wtyczkę z sieci. Wymieniać na nowy egzemplarz też nie warto, bo można trafić gorzej. Układ programów, menu, sposób programowania i dostęp do dodatkowych usług jest intuicyjny i czytelny. Po latach używania sprzętu coraz to nowszej generacji, ale z takim samym menu przyzwyczajamy się do tej logiki i trudno powiedzieć, czy u konkurencji jest lepiej. Subiektywnie mogę tylko napisać, że czasami mam kłopoty z obsługą konkurencyjnych dekoderów, a w C+ jest prościej i łatwiej.


Pozdrawiam.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
@dorjan57 - zgadzam się z Tobą w 100% Sam tez co roku porównuje wszystkie oferty i próbuje negocjować... i od kilku już lat mam Cyfrę+ z krótkim epizodem dodatkowo z Polsatem (to była masakra).
 

xeo151

New member
Bez reklam
Jak was czytam to mi się śmiać chce, N-ka ma najlepszy sprzęt i najlepszą ofertę programową HD w minimalnej cenie, 18-20 kanałów HD, ok 100 po polsku za 48zł miesięcznie, bez konieczności płacenia co miesiąc haraczu za dekoder.
 

dorjan57

New member
No cóż - być może N-ka ma niezły sprzęt. Wcale tego nie neguję, ale do najlepszego sprzętu mają dostęp jedynie użytkownicy C+. Do odbioru pakietów nadają się Dreamboxy, VU+, Qbox, ... i wiele innych z systemem LINUX ENIGMA 2, a także Nbox'y N-ki, do których również istnieje najnowsze oprogramowanie "edukacyjne".

Natomiast ocena oferty programowej HD może być jedynie bardzo, bardzo, subiektywna i to co dla jednych jest najlepsze, dla drugich będzie zaledwie mierne. Nie ma się czym podniecać i rzeczywiście uśmiecham się czytając o 20 kanałach HD, 100 po polsku i to wszystko za 48zł, bo owej setki nie mogę się doliczyć nawet przy pakiecie za 100zł. Jedynie ilościowa przewaga kanałów HD N-ki jest faktem, ale w perspektywie jeszcze tego roku te ilości HD zrównają się, bo w październiku i listopadzie przybędzie w C+ 9 kanałów HD. Wszystkie kanały własne Canal+ już w listopadzie nadawane będą w HD. Tak więc przy kolejnym przedłużaniu, lub zawieraniu nowej umowy N-ka w moim przypadku znowu polegnie.

Pozdrawiam.
 

arsenal

Moderator
VIP
Hobbystów z dekoderami przy których można grzebać w sofcie, liście kanałów itp. jest kilka promili. Reszta chce po prostu po pracy włączyć, obejrzeć, czasem coś nagrać. Nie interesuje ich odbiór FTA z pierdyliarda satelit, podmiana tapet, beleczek w sofcie, itp. Dostępność samych kart kodowych w C+ to nie dobra wola operatora tylko konieczność zachowania zgodności z wszelką maścią starych dekoderów na których nie można dokonać sparowania boxa z kartą. W innym przypadku już dawno byłoby parowanie i tylko moduł CI. Abonentom hobbystom z dboxami i innymi cudami zaproponowano by wymianę na sprzęt dedykowany i tyle.
Co do oferty poszczególnych platform na tą jesień - jeszcze się ta jesień nie rozkręciła więc nie mówmy hop ;). Ok?
 

dorjan57

New member
OK. W porządku. Częściowo masz rację. Hobbystów jest niewielu, ale moim zdaniem jest ich więcej co najmniej o rząd wielkości. Dla tych promili nie warto byłoby dokonywać kosztownej wymiany kart, a takie operacje przeprowadzał już CP pomimo sparowania dekodera z kartą, natomiast w C+ dwukrotnie zmieniano system kodowania i co, to dla tych kilku promili grzebiących w sofcie?

Reszta normalnych, przeciętnych widzów obejrzy program na każdym sprzęcie otrzymanym od operatora, ale czytając ten wątek mam wrażenie, że użytkownicy N-ki to znawcy PVR’ów. Mieli kontakt i możliwość użytkowania wszystkich najlepszych dboxów świata i te z N-ki są super, a reszta to szrot. Tymczasem każdy z nich działa podobnie. Na każdym dostępne są te same usługi, możliwość nagrywania i łatwego programowania z tygodniowym wyprzedzeniem, korzystania z bibliotek VOD, HBO, kanałów PPV, 3D, a w C+ dochodzi jeszcze darmowy Canal+ na życzenie i właśnie ta garstka wymagających tylko w C+ ma możliwość użytkowania najbardziej zaawansowanych dekoderów świata, a pozostali skazani są na dedykowane ustrojstwa.

Pozdrawiam.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Nie chodziło mi o najlepszą ofertę programową bo tu Cyfra+ jest bezkonkurencyjna, ale jedynie o ofertę do 48zł (faktycznie 89 kanałów PL), w której N góruje nad innymi platformami. Podobnie kwestia sprzętowa, N zapewnia najlepszy dedykowany sprzęt spośród innych platform, "custom box-y" to jednak zabawa dla nielicznych.
 

Darkus

Member
Nie chodziło mi o najlepszą ofertę programową bo tu Cyfra+ jest bezkonkurencyjna, ale jedynie o ofertę do 48zł (faktycznie 89 kanałów PL), w której N góruje nad innymi platformami. Podobnie kwestia sprzętowa, N zapewnia najlepszy dedykowany sprzęt spośród innych platform, "custom box-y" to jednak zabawa dla nielicznych.

W czym niby ta Cyfra+ jest bezkonkurencyjna?-rozwiń.
 

hadetefał

New member
No mają trochę zalet - tanie i proste tunery , multiroom - gorszy niż n ale zupełna inna półka cenowa na starcie dodatkowo są splittery a to już inna bajka , oferta jak oferta jednemu odpowiada - drugiemu nie ale jeśli chodzi o hd to listopad i tej platformie przynosi sporo nowości - chociaż ja bym wolał na każdej z platform kilka programów HD ale w super bitrate niż prześciganie się w ilości a potem nędza na ekranie niestety. Będzie można w C+ (podobno) oglądać przez internet swój pakiet (lub część). Każdy wybiera co mu odpowiada i to jest zdrowe podejście.

Nie ma co się jednak na siłę przekonywać - wygląda na to że i tak vivendi kupi najpierw tvn a pewnie i całą n i będzie taka "niby" konkurencja a kasa i tak pójdzie do jednego worka.
 

JackS.

New member
Bez reklam
No mają trochę zalet - tanie i proste tunery , multiroom - gorszy niż n ale zupełna inna półka cenowa na starcie dodatkowo są splittery a to już inna bajka ,
Splittery do C+ od listopada przestają być już argumentem. N-ka od 3 listopada sama umożliwia oficjalny sharing swej oferty do 5 dodatkowych dekoderów. Usługa ta nazywać się będzie multiroom standard, a jej koszt to 10 lub 15 zł miesięcznie na każdy dodatkowy dekoder.
 

hadetefał

New member
Technicznie wygląda fajnie ale koszty wyglądają gorzej popraw jeśli się mylę

- należy zakupić te dodatkowe dekodery (można wypożyczyć?) jaki to koszt?
- aktywacja w zależności od wersji głównego i dodatkowych dekoderów wcale nie mała 50-150 zł za każdy
- 10 - 20 zł za dodatkowy dekoder co miesiąc


Na starcie daje to sporą sumę - ale bardzo dobrze że jest wybór
 

JackS.

New member
Bez reklam
Technicznie wygląda fajnie ale koszty wyglądają gorzej popraw jeśli się mylę

- należy zakupić te dodatkowe dekodery (można wypożyczyć?) jaki to koszt?
Można wypożyczyć, bez żadnych opłat za wypożyczenie. Poza jednorazową opłatą aktywacyjną, o której poniżej.

- aktywacja w zależności od wersji głównego i dodatkowych dekoderów wcale nie mała 50-150 zł za każdy
150 wynosi opłata aktywacyjna tylko wtedy, gdy nie wiążesz się żadną umową czasową.

Przy umowie na 15 miesięcy jednorazowa oplata aktywacyjna wynosi 99 zł za pierwszy dekoder dodatkowy i 49 za każdy następny. Po 15 miesiącach dalej możesz korzystać z tego sprzętu bez żadnych opłat za wypożyczenie.

- 10 - 20 zł za dodatkowy dekoder co miesiąc
W ofercie multiroom standard opłata za sharing wynosi 15 zł poza promocjami, i 10 zł jeśli multiroom bierze się w dowolnej promocji.

Na starcie daje to sporą sumę - ale bardzo dobrze że jest wybór
Jaką sporą? Na starcie płaci się tylko aktywację - 49 zł za każdy dodatkowy dekoder HD (99 za pierwszy).
To o wiele, wiele taniej niż gdybyś miał kupować własne dekodery i jeszcze sprzęt do sharingu.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
....

Jaką sporą? Na starcie płaci się tylko aktywację - 49 zł za każdy dodatkowy dekoder HD (99 za pierwszy).
To o wiele, wiele taniej niż gdybyś miał kupować własne dekodery i jeszcze sprzęt do sharingu.

Taniej za pierwszym razem.
Pózniej płacisz co miesiąc kilka razy wielokrotnosc tych 10-15zl. Daje to ładną sumkę co miesiąc za "multiroom" n. Porównaj teraz to z absolutnie jednorazowych kosztem dowolnego splittera.
 
Do góry