porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

cshtq

New member
Decyzja zapadła.
Zdecydowałem się na N'kę.

grim80 nie wiem czemu akurat w N'ce wybrałeś drugi pakiet za 54 zeta. Wg mnie to bez sensu. Dlaczego?
No właśnie sam z początku rozmyślałem nad tą opcją. Wczoraj w punkcie sprzedaży sprzedawca powiedział, że jest jeszcze jedna promocja (której nie ma w świątecznych ulotkach).
Chodzi o pakiet za 48zł/msc z nBoxem (w ulotkach nie ma mowy o nboxie, tylko zwykłym dekoderze). Opcja za 54 zł/msc wg mnie jest kompletnie nie opłacalna - od tej minimalnej różni się tylko tym, że mamy dodatkowo kilka kanałów nFilm itd. na 2 czy tam 4 miesiące. Więc po co płacić do końca trwania umowy 6 zł drożej? Tylko za to że na początku, przez 2-4 miesiące mieliśmy "fajniejsze kanały"? Bez sensu!
Opcja za 48zł/msc (mówie o tej z nBoxem) jest podpisywana na 13 miesięcy. I to właśnie ją wybrałem.
W CP nie pasowały mi kanały, w Cyfrze trochę drogo to wychodziło, N'ka jest bardziej związana z kanałami które mnie interesują (nie przepadam za sportem, choć kto wie może polubię).
Tak więc reasumując:
48zł za nbox
+ 140 za talerz 80cm i konwerter Twin

W poniedziałek prawdopodobnie ruszę z montażem.

Pozdrawiam!
 

grim80

New member
cshtq, nawet, jeśli przeliczę koszty dla pakietu 48zł/m-c, to i tak porównanie 1.roku wypada:

38,98 zł/m-c vs 56,25 zł/m-c na korzyść PC

dla porządku, w 2.roku jest na korzyść N-ki:

64,80 zł/m-c (PC) vs 48 zł/m-c (N)

Suma sumarum, wychodzi na jedno. Plusem N jest krótka umówa, za to PC bije ją na głowę swoim pakietem.

Jednak, jak już pisałem, każdy powinien przeliczyć to sobie indywidualnie, wg zainteresowań i potrzeb.
Dziś kupuję PC, a Tobie życzę dobrego odbioru N-ki ;)
 

cshtq

New member
PC hmm, prawda ma bogatsza ofertę, ale jest droższy. Interesował mnie atrakcyjny abonament, tak do 55-60 zeta.
Nawet i tak nie będę miał czasu oglądać wszystkiego. A napewno znajdę kilka interesujących mnie kanałów.
Wiadomo, ile ludzi - tyle opinii i przekonań :)
Dzięki i wzajemnie :D
 

gadi

New member
Jeśli jesteś abonentem innej płatnej telewizji (w tym tez kablówki) Nka ma specjalną ofertę. Za pakiet Mini Ful zapłacisz tylko 68 zł miesięcznie przez cały okres umowy (normalna cena 78 zł)
Oferta ważna tylko podczas zamawianie przez telefon.
http://n.pl/nsklep/mini_full.html
 
Ostatnia edycja:

silenthill

New member
porównanie jakości...

Cenowo i ilościowo (zakresy kanałów) temat jest chyba na razie dogadany (choć promocje zdarzają się na bieżąco). Interesuje mnie co innego - tj. jakość kanałów sd i hd. Właśnie kończę umowę z kablówką i szukam platformy cyfrowej. N-ka raczej odpada (brak polsatów, nędza w zakresie sportu), więc na placu boju jest CP i C+. Podoba mi się jakość jaką oferuje CP. Nie wiem nic na temat Cyfry. W kablówce miałem Canal plus film SD i HD i wyglądało to słabo, jak to jest w Cyfrze plus? Ktoś ma świeże jakościowe porównania z CP?
 
Ostatnia edycja:

grim80

New member
Mam Cyfrowy Polsat i... pierwe problemy:

Otóż, mimo siły sygnału na poziomie 100% i jakości +70%, na niektórych kanałach mam informację o braku połączenia z anteną. M.in. są to TVP2 i TVPInfo (!), oraz TVP Sport, ESPN, Extreme, AXN (x3), FoxLife, a więc niemal połowa pakietów SportHD i ExtraHD, które wziąłem w świątecznej promocji.

Czy słyszeliście u kogoś o podobnych problemach?
 

Lech

New member
Bez reklam
Jaki masz tuner? Otóż dość często zmieniają się parametry transponderów, z których nadawanie są poszczególne programy. Ja w Twoim przypadku szukałbym odpowiedzi właśnie w oprogramowaniu listy kanałów.
 

cshtq

New member
Panowie tak na szybko.
Chodzi mi o platformę N.
Mam nbox recorder 250GB, chciałbym mieć menu (soft?) taki jak w turbo.
Co musze zrobić, oczywiście bez wymiany?
 

grim80

New member
Zrób aktualizację oprogramowania! Może tutaj coś znajdziesz ...

Hej,

zaktualizowałem oprogramowanie do 1.12.
Pomogło na tyle, że nie wiesza mi się dekoder i nie muszę po dłuższej bezczynności resetować go do ustawień fabrycznych.

Niestety, kanałów, których mi brakowało (m.in. TVP2, TVPInfo, kilka sportowych, AXNy), brakuje nadal.

Wszedłem w ustawienia anteny - sygnał jest ok - 100% siła, 75% jakość. Zaciekawiła mnie opcja dekodera dotycząca zasilania LNB - ustawiona na TAK. Kiedy przestawiłem ją na opcję NIE - sygnał dalej był na poziomie 100 / 70, natomiast zdarzyła się rzecz przedziwna.

Otóż zaczęły mi wówczas odbierać kanały, które dotychczas nie odbierały, natomiast - ZNIKNĄŁ obraz z kanałów które miałem wcześniej! Pojawił się natomiast podobny błąd o braku sygnału, jak wcześniej na kanałach 4,13,16-19, itp, tj. "Brak sygnału z anteny. Sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera".

Na pomysł kombinowania z LNB wpadłem, kiedy przełączyłem telewizor na inny sygnał av, a po powrocie na HDMI2 przez chwilę mignął napis 'problem z LNB' czy 'możliwe spięcie' (mignął szybko, więc trudno powiedzieć). Może powinienem sprawdzić inny kabel HDMI, niż ten dołączony do dekodera, lub też spróbować połączenia kablem z eurozłączem?
 

cshtq

New member
grim80 ja miałem tak zaraz po uruchomieniu dekodera. Też nie miałem wszystkich kanałów.

Zadzwoniłem do biura obsługi N. Tam konsultant powiedział abym wyłączył dekoder z zasilania i wyjął kartę. Następnie po ok. 1 minucie włączyłem dekoder, włożyłem kartę. Wszystkie kanały pojawiły się po ok. 1 godzinie.

Teraz pytanie ode mnie.
Termin autoryzacji to 31.01.2011. Czy autoryzacji można dokonać tylko telefonicznie? Bo kurcze nie przeprowadzałem jej, gdyż w tym samym dniu kiedy podłączyłem wszystko, miałem wszystkie kanały i stwierdziłem, że nie trzeba autoryzować. Jak to jest w końcu?
 

Lech

New member
Bez reklam
do grim80 coś tak wygląda jakbyś miał dodatkowo problem z konwerterem, lub jego sterowaniem. Kiedyś dawno temu polaryzację w konwerterach zmieniało się ręcznie za pomocą pilota, teraz jest to operacja automatyczna. Być może u Ciebie ta automatyka szwankuje.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Teraz pytanie ode mnie.
Termin autoryzacji to 31.01.2011. Czy autoryzacji można dokonać tylko telefonicznie? Bo kurcze nie przeprowadzałem jej, gdyż w tym samym dniu kiedy podłączyłem wszystko, miałem wszystkie kanały i stwierdziłem, że nie trzeba autoryzować. Jak to jest w końcu?
Nigdzie nie trzeba dzwonić. Autoryzacje dekoder robi sobie samoczynnie, gdy jest podłączony do anteny satelitarnej.
 

Dudziek

New member
Witam
Wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o telewizje cyfrowe. Niedługo (maj zdaje się) kończy mi się umowa z Cyfrowym Polsatem (program familijny) i nie wiem czy mam się dalej pchać w CP czy może by coś zmienić (miło byłoby w końcu mieć jakiś kanał w HD - do teraz jadę na zwykłym dekoderze sd od polsatu). Na abonament chciałbym płacić nie więcej niż 45-50zł miesięcznie.
Co powinienem wybrać?
 

grzegorz1981

New member
Witam
Wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o telewizje cyfrowe. Niedługo (maj zdaje się) kończy mi się umowa z Cyfrowym Polsatem (program familijny) i nie wiem czy mam się dalej pchać w CP czy może by coś zmienić (miło byłoby w końcu mieć jakiś kanał w HD - do teraz jadę na zwykłym dekoderze sd od polsatu). Na abonament chciałbym płacić nie więcej niż 45-50zł miesięcznie.
Co powinienem wybrać?
Jedyny sensowny wybór pod każdym względem to n-ka. Nie ma sensu pchać się w badziew typu cp czy cyfra+. Pozdrawiam.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tez mam n-ke bo uwazalam ta platforme za najlepsza dla mnie.
mimo to uwazam ,ze uzyty przez Ciebie epitet w stosunku do platrofm konkurencyjnych by co najmniej....zbedny....
 
Do góry