porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

szyszunia

New member
bbc

Mam pytanie do wszystkich abonentów vectry: czy w ofercie cyfrowej można wyłączać polski dźwięk na kanałach bbc? To opcja której szukam u różnych operatorów i nikt (oprócz tpsy, z której już uciekłam) nie może mi tego zapewnić. Dzieki za odpowiedź.
 

Lech

New member
Bez reklam
skip300 napisał:
myślę że trzeba chyba poczekać jeszcze na prawdziwe świąteczne promocję a wy jak uważacie będzie cos lepszego od grudnia w ofercie tych 3 potentatów

Do świąt został już tylko miesiąc więc na wiele więcej nielicz. A 100 PLN za pełny wypas Nki czy C+ to i tak bardzo dobra okazja. CP zaspał, ale tak prawdę mówiąc niewiele ma do zaoferowania ludziom, którzy są skłonni płacić więcej niż 38PLN miesięcznie za abonament.
 

mb79

New member
Dzisiaj (16.12.2009) Cyfrowy Polsat wprowadza nową wersje promocji.
Czekałem na nowy ruch ze strony CP ale niestety jak dla mnie bez rewelacji, promocja związana jest z umowami na 29 miesięcy a to jest delikatnie mówiąc przesada.
Najlepszą ofertę świąteczną ma w tej chwili wg mnie Cyfra+ ale jest jeden spory minus-brak kanałów BBC i Polsat (sport i sport extra) żeby oglądać Formułę 1 i boks.
Pani w punkcie CP powiedziała że z dekoderów HD można wypożyczyć tylko Echostar bo Samsungów od dawna nie ma i nie będzie.
Spotkaliście się z taką sytuacją ?
 

Lech

New member
Bez reklam
mb79 napisał:
Dzisiaj (16.12.2009) Cyfrowy Polsat wprowadza nową wersje promocji.

Tak potwierdzam twoje uwagi. Chciałam dzisiaj kupić pakiet familijny dla teściów, bo jest tam Polsat, TVN i TVP. Teściowie są już wiekowi i potrzeba im coś prostego w stylu jw. Niestety umowa na ten pakiet to 29 miesięcy, odwróciłem się na pięcie i w nogi. W chwili obecnej teściowie mają TNK, co w/g mnie też nie jest telewizją a jakimś żartem z klietnta:confused: .
 

mb79

New member
Lech napisał:
Tak potwierdzam twoje uwagi. Chciałam dzisiaj kupić pakiet familijny dla teściów, bo jest tam Polsat, TVN i TVP. Teściowie są już wiekowi i potrzeba im coś prostego w stylu jw. Niestety umowa na ten pakiet to 29 miesięcy, odwróciłem się na pięcie i w nogi. W chwili obecnej teściowie mają TNK, co w/g mnie też nie jest telewizją a jakimś żartem z klietnta:confused: .

To znaczy że nie ma umowy na pakiet familijny na 13 miesięcy ?
Gdzieś czytałem że na familijny jest promocja 13 miesięcy umowa i w tym 3 miesiące gratis. Mogę się mylić, na stronie CP nic się nie można doczytać.
W tamtym roku i 2 lata temu mieli dobrą promocję i złapali dużo klientów a w tym roku chyba się przeliczyli.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ja wziąłem na taką promocję, jak piszesz. Ale musiałem okazać w APS-ie imienny kwit płatności z ostatniego miesiąca z jakiejś innej sieci/telewizji kablowej. Tak mi podpowiedział gostek w APS-ie. Jak pytałem o takiej możliwości na infolinii to stwierdzili, że takie promo nie jest możliwe.

Krótko- strona internetowa CP i jego infolinia to najgorsze źródło wiedzy. Lepiej iść do punktu sprzedaży, tam są lepiej zorientowani.
 

skip300

New member
Popieram Polsat niezrozumiale ale także cyfra+ pisze tak żeby klient nie wiedział ile bedzie płacił i ile w żeczywistosci wyjdzie ta promocja z TV LG
no i te opłaty za HD polsat każe sobe płacić za darmowe HD bodajże 20 zł
 

gorylla

New member
Bez reklam
Za darmowe HD? Coś przesadzasz, bo ja nie słyszałem, aby te kanały HD, które są w Polsacie, były gdzieś darmowe.

A propos ceny- jeśli Polsat dorzuciłby jeszcze parę kanałów HD- jak jest w rzekomych zapowiedziach- czyli najprawdopodobniej AnimalPlanetHD, NG Travel&Living, BBCHD, czy Eurosport2 HD to za cenę pakietu HD (20zł) byłaby to całkiem dobra oferta (wychodziło by wtedy około 2zł miesięcznie za kanał- obecnie mam za 6zł).

W N-ce i Cyfrze również za te kanałypłacisz, tylko w cenie poszczególnych pakietów. Nie ma nic darmo (no może poza niemieckimi freeHD na Astrze).
 

martini753

New member
Każdy kto zakupił TV HD musiał chyba sie liczyć z tym że za darmo umarlo,a po 2 to jak kupowaliscie TV?aby oglądać z siatkowej tvp1 czy tvp2.Dla mnie to nonsens.Sam place za prestiż HD w C+109 zeta i jestem zdowolony.Jak ktoś niema dobrej jakości sygnału i tunera HD to niech sobie lepiej kupi TV crt i ferdka za 100 zeta,i bedzie lepiej zadowolony z jakości obrazu niżby podpiol zwykly tuner pod plasme.Dla mnie kupno drogiego TV HD i oglądanie obrazu z siatki lub z jakies kablówki osiedlowej marnej jakości to bezsens totalny.Kupowałeś plasme czy lcd powiedzmy 42 cale aby zaszpanować przed sąsiadami?Dla mnie zakup TV i podpięcie go do byle jakiego dziadostwa byle by byl tylko obraz i wielgachny ekran to jak zakup samochodu Mercedes mcLaren i przerobienie go na gaz.Czyż niemam racji?
 

Szymonidius

New member
A ja się do końca z tym nie zgodzę. Oglądanie TV ze zwykłej anteny wcale nie jest nonsensem. Jak ma się dobry LCD i do tego dobrze skalibrowany to kanały SD wyglądają równie dobrze o ile nie lepiej jak na zwykłym crt. Oczywiście zależy to od stacji i jakości nadawanego sygnału. U mnie wygląda to tak(od najlepszej jakości do najgorszej): 1. TVPHD( jak odbierałem z astry), 2. Kanały HD z CP(choć są lepsze i gorsze), 3.TVP z DVBT(bo odbieram), niektóre kanały SD z CP np. BBC, Discovery, TVN(niektóre produkcje), niemieckie z Astry, 4. reszta programów SD z CP, 5. TVP analogowe z siatki 6. TVP z CP L. Dodatkowo telewizory crt są często dużo mniejsze (średnio 29 cali przy 40 dla LCD)a na mniejszych obraz zawsze wydaję się lepszy. Można to sprawdzić włączając PIP to obraz w tym okienku wygląda jak w HD. Mam porównanie bo swój crt 29 cali odstąpiłem bratu i bywając u niego oglądam sobie czasami TV i już bym nie wrócił do crt (a był to jeden z lepszych i droższych TV na rynku w swoim czasie i kosztował tyle co dobry LCD). Zostawiłem sobie jeszcze 14 crt Sony, ale jakoś tak „świeci po oczach” i wolę LCD. Jest jeszcze sprawa przyzwyczajenia. Ja po kalibracji mojego TV też na początku miałem dziwne wrażenia, ale teraz widzę różnicę na korzyść chodząc po sklepach i bywając u znajomych którzy, kupili LCD, włączyli i oglądają. Podsumowując kupując LCD nie musimy oglądać kanałów HD żeby zakup miał sens, ale wtedy nie musi to być fullHD. Platformy cyfrowe i tak chyba nie nadają fullHD. Ja wybrałem CP mimo gorszej, jakości sygnału, bo było EURO w HD i jest BBC Knowledge, na którym są powtórki Top Gear no i cena była atrakcyjna z promocją 6 miesięcy. Polsat mam dobry ze zwykłej anteny, więc to nie przeważyło. Teraz w grudniu kończy mi się umowa i się zastanawiam. Chyba jednak wypowiem umowę, ale tylko żeby się załapać na nową promocję CP.
 

szuidakra

New member
Ja mam już ponad rok plazmę panasonic
Mam z kablówki 2 programy HD i trudni mi oglądać inne kanały (oczywiście mam na myśli jakość obrazu) - 54zł/m-c
Wreszcie zdecydowałem się na platformę i wczoraj namówiłem n-kę.
Zdecydowanie ze względu na ilość programów HD (w tym N-film HD i HBO HD oraz wypożyczalnię filmów) teraz jeszcze dorzucili gratis zestaw TNA opłacony na pół roku. Wszystko za 68zł
No i Recorder CLRA :)
Zobaczymy, ale myślę najciekawsza oferta...
 

mb79

New member
Ciągle waham się z podjęciem decyzji która TV wygrać.
Niestety kanałów Polsatu nie znajdziemy nigdzie poza CP a brakować mi będzie Polsat Sport (F1 i walki bokserskie) jeśli wezmę innego dostawce. Niestety CP mam też wyłączność na kanały BBC a całkiem ciekawe programy można na nich znaleźć. CP ma też słabą ofertę kanałów HD.
Z kanałów sportowych na N i C+ niewiele mnie interesuje bo jest tam głównie piłka nożna której nie oglądam.
Na jakich kanałach na platformie N i C+ można oglądać F1 ?
Czy myślicie że może się coś zmienić na początku grudnia w ofercie promocyjnej operatorów ?
Czekałem aż N pokaże coś nowego a niestety nadal cisza.
 

SIM-SAT

Banned
Boks zawodowy masz na Canal+ i Eurosport, FightClub na Eurosporcie, do tego walki na Extreme, MotoGP wraca na Eurosport, skróty rajdów WRC- Eurosport, do tego jeszcze F3 i różne wyścigi samochodowe (nie znam się na tym za bardzo), polska liga siatkówki- TV4.
F1- kwalifikacje i wyścig RTL, treningi DSF, z Astry (wystarczy założyć monoblock).

Polsat możesz oglądać z nadajników naziemnych
 
Ostatnia edycja:

elrubio

New member
mb79 napisał:
Ciągle waham się z podjęciem decyzji która TV wygrać.
Niestety kanałów Polsatu nie znajdziemy nigdzie poza CP a brakować mi będzie Polsat Sport (F1 i walki bokserskie) jeśli wezmę innego dostawce. Niestety CP mam też wyłączność na kanały BBC a całkiem ciekawe programy można na nich znaleźć. CP ma też słabą ofertę kanałów HD.
Z kanałów sportowych na N i C+ niewiele mnie interesuje bo jest tam głównie piłka nożna której nie oglądam.
Na jakich kanałach na platformie N i C+ można oglądać F1 ?
Czy myślicie że może się coś zmienić na początku grudnia w ofercie promocyjnej operatorów ?
Czekałem aż N pokaże coś nowego a niestety nadal cisza.


http://www.sportklub.pl/content/blogcategory/2/52/lang,pl/
Polsat i TV4 już jest w N-ce
F1 obejrzysz na żywo w RTL
boks w sportclub+

http://www.sportklubplus.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=2&Itemid=52

http://www.sportklub.pl/content/blogcategory/2/52/lang,pl/
 
Ostatnia edycja:

mb79

New member
elrubio napisał:

Z tego artykułu wynika że w C+ i N w DVB-T można odbierać Polsat.
Czy oznacza to że po zakupieniu dekodera powyższych nadawców będę mógł odbierać również kanały nadawane w DVB-T ?
W poprzednim poście napisałem że N nic nie pokazała na swojej stronce ale się myliłem.
Niestety nic ciekawego ani nowego nie pokazali na: czego się boją.
Na korzyść C+ przemawia NBA, w N jest sporo kanałów HD.
 
Ostatnia edycja:

elrubio

New member
W cyfra + NBA, za to w N NHL :)
W N- ce Puchar Anglii i Hiszpanii :)
Wiem, że to nie cała liga Hiszpańska czy Angielska, ale za to jest cała Liga Mistrzów.
W Cyfra + jest to wkurzające, że mimo iż jest Liga Hiszpańska chcąc oglądać mecze Barcy to po prosty mam pecha.
Puszczą może z 7 meczy na cały rok, Realu z 7, Valencji 5. Chociaż w Polsacie mam wszystkie, retransmitowane, ale wszystkie.
 

mb79

New member
Pytałem o konkrety oferty promocyjnej C+ w lokalnym punkcie sprzedaży i oto jakie otrzymałem informacje:
-na dekoder HD Philips trzeba czekać około 2 tygodnie
- przy umowie na 13 miesięcy opcje HD są gratis a z reszty promocyjnych ofert jeśli się nie zrezygnuje to pobierają opłaty
- instalacji anteny i zestawu kosztuje 100zł
Pani powiedziała że od jutra wchodzą nowe warunki promocji, np dekoder SD jest jeszcze dzisiaj darmowy a od jutra 10zł ale szczegółów nie chciała zdradzić.
Zebrało się sporo ludzi i zapomniałem zapytać jak wygląda sytuacja z odbiorem kanałów DVB-T. Rozumie że jest taka możliwość tylko przy dekoderze HD i na terenie całego kraju.
Jak jest ze zmienianiem pakietów w górę lub w dół podczas umowy ?
Czy lepiej Waszym zdaniem zamówić w punkcie gdzieś w okolicy czy przez internet na stronie C+ ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry