porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

gorylla

New member
Bez reklam
mat74, ulkaher- pozwolę się wtrącić.

ulkaher- jak napisałem wcześniej rozumiem i popieram Twoje argumenty,

mat74 - nie bardzo rozumiem, czemuż to ach czemuż, zawsze gdy ktoś powie, że bardziej leży mu inna platforma niż "n" wchodzisz w silne dyskusje, przekonując o wyższości "n" . Ze mną było podobnie- jak napisałem, że dla mnie lepszą ofertą jest CP to również się z miejsca pojawiłeś z peanami nad n-ką.

Ja- zapewne podobnie jak ulkaher- nie jesteśmy pół-mózgami i potrafimy rozsądnie ocenić, czego bardziej potrzebujemy i za ile. Ja zanim wybrałem CP naprawdę obdzwoniłem wszystko co można, na necie zrobiłem szerokie rozpoznanie + kontakt ze znajomymi nt. zalet i wad różnych platform i JAK NAJBARDZIEJ ŚWIADOMIE wybrałem Polsat. Dla mnie kluczem do wyboru były uniwersalność oferty w stosunkowo korzystnej cenie+ świetne kanały sportowe (oferta n i c+ jest dla mnie b. daleko za CP) i cała paczka polsatowska, której nie ma na żadnej platformie (HD również, ale w mniejszym zakresie).

Dodam w tym miejscu, że irytuje mnie postawa wielu userów, którzy wybierając n-kę czy cyfrę twierdzą, że kanały polsatu mają głęboko w d. A jak się później okazuje znajduję ich wypowiedzi w innych wątkach, czy na innych forach, gdzie chwalą się, że ciągną kanały polsatowskie z innych źródeł. Obłuda i hipokryzja. Założę się, że ciągniesz grupę polsatu z innych źródeł, więc możesz się tak roztkliwiać nad n-ką.

Nie będę ukrywał, że ja nie miałem możliwości ciągnięcia kanałów grupy polsatu z innych źródeł, bo mieszkam na "zadupiu sygnałowym". Dlatego tym bardziej przemawiała do mnie oferta CP.

Uważam ponadto, że bardzo niedocenianymi kanałami na CP są kanały polsat cafe i polsat play. Ja dość często oglądam pplay- a żona bardzo polubiła pcafe. Nie zauważyłem jakoś zamienników tych lifestylowych kanałów w ofercie n, czy c+ (tvnstyle czy turbo są i w polsacie). Nie wspomnę o paczce BBC, które to kanały są naprawdę ciekawe- w przecież polsat ma je na wyłączność. Również polsatfilm powoli się rozkręca i zdarzają się naprawdę fajne pozycje. Jak zdobędą większe uznanie i złapią reklamodawców może i oferta się jeszcze polepszy.

Także mat74- dla wielu osób jest wiele powodów, aby uznać ofertę CP za lepszą niż n czy c+ i nie powinno cię to dziwić. I naprawdę nie przekonuj nikogo na siłę, że nie ma racji. Więcej szacunku dla czyichś wyborów. Ja Ciebie nie przekonywałem, że źle zrobiłeś, że wybrałeś "n".
 
Ostatnia edycja:

Cook

New member
Ja się jeszcze waham między CP a nką.
CP: - w pakiecie familijnym, który by mnie ewentualnie inetresował jest Polsat Sport i Polsat Sport Extra, na których boks, ksw.. z tego co sprawdzałem te kanały nie mają konkurencji pod tym względem, czy się mylę? Poza tym przy takiej całkiem wszechstronnej ofercie jest tańszy, przeliczając okres darmowy itd. wynosi średnio 29,15zł/mc + 49zł jednorazowo za dekoder SD :(.
N:
pełny pakiet z darmowym HD, darmowy dekoder HD ale 48/mc.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
gorylla napisał:
mat74, ulkaher- pozwolę się wtrącić.

ulkaher- jak napisałem wcześniej rozumiem i popieram Twoje argumenty,

mat74 - nie bardzo rozumiem, czemuż to ach czemuż, zawsze gdy ktoś powie, że bardziej leży mu inna platforma niż "n" wchodzisz w silne dyskusje, przekonując o wyższości "n" .

wcale sie nie wtracasz- my juz zakonczylismy rozmowe.poczules sie widze w obowiazku stanac w obronie CP- prosze bardzo, tylko czy naprawde niezbedne sa ci do tego osobiste wycieczki i bzdurne oskarzenia ?!

wiec po kolei-
masz do mnie pretensje ,ze wchodze w dyskusje..., przeciez to jest forum! na forum sie dyskutuje i wymienia opinie ! w tym watku sa to opinie na temat ofert roznych platform cyfrowych . co do przekonywania- masz jakies problemy z rozumieniem czytanego tekstu ?! czy ja przekonywalem Ulkaher ,ze "n-ka" to jest "jedyny sluszny wybor" ?! gosc przechodzi z jednej platformy do drugiej , a poniewaz ja tez kiedys o tym myslalem bylem ciekaw co o tym zdecydowalo, podjelismy dyskusje w ktorej przez caly czas wzajemnie wyrazalismy szacunek do swoich wyborow ! (chyba przeoczyles te fragmenty lub niedoczytales)
co do "lezenia komus innej platformy niz n-ka" - poszukaj w moich postach to znajdziesz informacje czego mi brakuje w "n-ce" i prosbe o porade jak ta luke rozsadnie uzupelnic, ktore uzyskalem rowniez w wyniku dyskusji z uzytkownikami innej platformy .

gorylla napisał:
Ja- zapewne podobnie jak ulkaher- nie jesteśmy pół-mózgami i potrafimy rozsądnie ocenić, czego bardziej potrzebujemy i za ile.

ze swojej strony bez cienia watpliwosci moge stwierdzic ,ze ulkaher nie jest pol-mozgiem, ciebie rowniez za takiego nie uwazam . z osobnikami ktorych tak traktuje nie prowadze dyskusji- bo po co ?!
ulkahera pytalem sie wlasnie, czy wybral ze wgledu na to "czego bardziej potrzebuje" czy "za ile"
dalszego fragmentu tej czesci wypowiedzi nie bede komentowal, bo sa to z kolei "peany" z twojej strony na temat CP - prosze bardzo,masz do nich prawo.
jednak do takich wypowiedzi (przynajmniej pod moim adresem)to juz prawa nie masz !
gorylla napisał:
Dodam w tym miejscu, że irytuje mnie postawa wielu userów, którzy wybierając n-kę czy cyfrę twierdzą, że kanały polsatu mają głęboko w d. A jak się później okazuje znajduję ich wypowiedzi w innych wątkach, czy na innych forach, gdzie chwalą się, że ciągną kanały polsatowskie z innych źródeł. Obłuda i hipokryzja. Założę się, że ciągniesz grupę polsatu z innych źródeł, więc możesz się tak roztkliwiać nad n-ką.

z szacunku do osob ogladajacych te kanaly nigdy nie twierdzilem ,ze mam je w dupie ! (co -musze sie szczerze po cichu przyznac- akurat sie zgadza)
mozemy sie smialo zalozyc kolego ! :D o co chcesz !!!:D
sugeruje ci jednak ,abys na przyszlosc zanim zaczniesz rzucac takie wyzwania dowiedzial sie "co nie co" o przeciwniku !:D
skoro nazwa miejsca zamieszkania (ktora podaje ) nic ci niestety nie mowi - to proponuje uzyc :szukaj: "drogi watsonie" ....
tak wiec paczki polsatu z "dipola na balkonie" nieciagne, a chyba nie podejrzewasz mnie ,ze "po cichu" mam CP jako druga platforme i tylko z powodu "obludy i hipokryzji" "s..m we wlasne gniazdo" ?! :D

dalej sa znowu peany na temat CP....

gorylla napisał:
Ja Ciebie nie przekonywałem, że źle zrobiłeś, że wybrałeś "n".

ja tez nie przypominam sobie bym to robil ?! natomiast co do samego przekonywania.... poczytaj sobie jeszcze raz wlasne posty....

pzdr

ps.nie czuj sie urazony, ze zwracajac sie do ciebie nie uzywalem wielkich liter- (juz kiedys sie tlumaczylem- zawsze sie "zaplatuje" z tym capslockiem) od innych rowniez tego nie wymagam
 

gorylla

New member
Bez reklam
Myśl co chcesz, ale uważam, że kilkakrotne upierdliwe dopytywanie się, czemu ulhaker akurat wybrał CP i kilkakrotne "torpedowanie" jego wyborów w kontekście porównań do oferty n-ki, uważam ze przejaw indagowania kogoś własnym zdaniem. Poczytaj sam, jak rozłożyłeś na czynniki pierwsze jego argumenty (analiza kanałów, pakietów w programach, itp), próbując znaleść jakieś słabe strony jego wyboru.

Odniosłem wrażenie, że chyba jakoś zabolało Cię, że kolega wybrał CP w miejsce n-ki.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jestes jego "obronca z urzedu" ?! tylko po co ?! przeciez my sie ani nie klocilismy, ani nawet nie toczylismy zadnego sporu !
oczywiscie,ze porownywalem okreslone kanaly z platformy CP (ktora ma zamiar wybrac) do ich odpowiednikow w n-ce (platforma ,ktora posiadamy oboje), a do czego mialem porownywac ?! do c+ ktorej nie ma zadny z nas ?!
o co ty masz pretensje ?! przeciez wlasciwie oboje z ulhaker analizowalismy oferte obydwu platform ! sytuacja przypomina przyslowie "uderz w stol a nozyce sie odezwa"....:D

ps.jeszcze jedna rada - sprawdz najpierw dobrze znaczenie "trudnych"slow przed ich uzyciem...
 

ms-trex

New member
Nasłuchałem się i naczytałem wiele nieprzychylnych opini na temat telewizji n. W moim niewielkim mieście rozmawiałem z ludźmi którzy narzekają na np. rachunki otrzymywane od n, ludzie uważają że przysyłają im rachunki z kosmosu, podobnie w googlach można wyczytać takie opinie. Inni narzekają na samą jakość odbioru sygnału, podobno niektórzy bardzo często tracą sygnał z satelity co uniemożliwia komfortowe korzystanie z oferty. Czy to możliwe żeby to była wina monterów - pseudofachowców? Bardzo napaliłem się na nową promocję n a tu taki zawód, nie chciałbym żałować po związaniu się na rok z n. Co o tym myślicie?

W tej chwili rozważam ofertę CP, która niestety jest o wiele mniej atrakcyjna ze względu na niewielką ilość kanałów przyrodniczych i dokumentalnych.
 

p@well

New member
Fora mają to do siebie, że przejmują konwencje marketingowe w których dobra widomość (pochwała) jest wpisana 4x na 10 negatywów. Człowiek niezadowolony szybciej coś napisze niż ten, który jest zadowolony z użytkowania. Zresztą kupowałeś coś on-line? Miałeś potem ochotę na pozytywny opis?

Tak jest tez z platformami. Decyzję podejmij według Twoich preferwencji do oglądania. Jeżeli interesujące Cię programy są w dwóch platformach rozważ dwie mniejsze opcje z dwóch platform. Piszesz, że chcesz zdecydować się na n-kę, to śmiało bierz. Problemu instalacyjne załatw na zasadzie gwarancji z instalatorem, a problemy z dekoderem łatwo załatwisz wymieniając go w punkcie. Jeżeli wiesz jakie są promocje, do kiedy, to nigdy nie będziesz miał problemów z rachunkami. Najlepiej zapisać co do kiedy masz i kiedy w razie czego odmówić na drugiej strony umowy. Info udzieli Ci sprzedawca. Zawsze będziesz miał dylemat, ale decyzja należy tylko do Ciebie.

Mam 2x recoder n-ki i cyfrę + ... ale takie mam potrzeby rodziny (całość to 111zł/miesiąc), przedtem miałem c+ i n-kę - 73zł/miesiąc. Ponoszone koszty zależą od własnych możliwości.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
ps.jeszcze jedna rada - sprawdz najpierw dobrze znaczenie "trudnych"slow przed ich uzyciem...

Akurat tutaj masz rację, pisałem w pośpiechu i powinienem użyć innego słowa, typu indoktrynować, imputować. Ale grunt, że zrozumiałeś.

Swoją drogą takie dogryzki, jak cytowana wyżej, to wyjątkowo dziecinada. Ale rozumiem, że sprawia Ci frajdę ostentacyjne okazywanie innym swojej wyższości. Zniżając się do tego poziomu- erudyto- powiem jedynie, że ja nie zarzucałem Ci, że Twoje posty to kompletna sieczka interpunkcyjna i bezładna pogoń myślowa. Trudno się to czyta, jeszcze trudniej odpowiada.

Nie zamierzałem bronić ulhakera, bo pewnie sam byłby w stanie się obronić. Chciałem jedynie zwrócić uwagę, że kolega wybrał już platformę i przekonywanie go na siłę, że wybrał źle (jak to podsumowałeś po "sekcji"- najważniejszy był dla niego czynnik ekonomiczny, a reszta to dopasowywanie teorii), to nietakt i nachalne narzucanie własnego punktu widzenia.

To wszystko co mam Ci do powiedzenia. W dziale audio widziałem wiele bzdurnych sporów w Twoim wykonaniu i nie chcę się w takowe wdawać; to Twój styl, a nie mój. Jedno jest pewne- poziom EGO masz monstrualny, Freud miałby co badać.
 

krisder

New member
Bez reklam
ms-trex Jestem bardzo zdziwiony tym co przeczytałem w Twoim poście. Słyszałem zarzuty dotyczące oferty programowej, zawartości pakietów N-ki ale problemy techniczne to dla mnie nowość. Tak się składa że to konkurencja stosując przeróżne dekodery od wielu firm ma kłopoty z ich jakością. Rachunki za N-kę to sprawa bardzo prosta i nie wiem w czym problem, ja już dziś mogę zapłacić za parę miesięcy do przodu i nie ma problemu. Wiem jakie pakiety wykupiłem i cena jest stała. Parę miesięcy temu przez niedopatrzenie zapłaciłem dwa razy w jednym miesiącu i w następnym sprawdzając w setupie nr.faktury zobaczyłem "należność na dzień...... wynosi-0 pln.
Tak więc N-ka to nie operator komórkowy, który może brać rachunki z kosmosu(a przynajmniej tak się zdarzało w przeszłości przed zmianą operatora)
 

ms-trex

New member
Hmm byłem dzisiaj w punkcie n dowiedzieć się parę rzeczy, wasze komentarze sprawiły że też trochę mi uśmiech na twarz wrócił i jestem zdecydowany na n. Jednak mam pytanie, czy zwykłe dekoder (nie recorder) jest mocno zacofany technologicznie w stosunku do recorderów? Stwierdziłem że nagrywanie programów których potem nie można zgrać na kompa jest bez sensu decyduje się raczej na zwykły dekoder.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No nie wiem czy nie ma sensu, ja co prawda korzystam z nagrywarki DVD z HDD i mam sporo ponastawianych programów do nagrywania i wcale nie po to by je potem wypalać na płytach czy jak, tylko by je móc sobie obejrzeć o dogodniejszej porze, czasem nawet tylko z 15 minutowym poślizgiem, ale za to przewijając reklamy i zyskując cenny czas życia hehehe :eek:k:
 

p@well

New member
Otóż to. Nagrywarka daje Ci możliwość decydowania kiedy chcesz oglądać, ngrywać programy emitowane w jednym czasie, omijanie reklam i wiele rzeczy, które stwierdzisz że są jednak niezbędne. Nie potrafię sobie już wyobrazić telewizji bez nagrywarki. Jeżeli zazwyczaj masz ograniczony czas do ogladania, a nagle zdarza się że chciałbyś coś obejrzeć - to właśnie w tym Ci pomoże nagrywarka.
 

krisder

New member
Bez reklam
Dotychczas korzystałem z n-boxa ale zamierzam podpisać nową umowę, przy okazji zmieniając dekoder na turbo. Kiedy dwa lata temu podpisywałem umowę wynajęcie rekordera wiązało się z koniecznością płacenia dodatkowego abonamentu za wypożyczalnie filmów a że kinomaniakiem nie jestem to z tąd zwykły n-box. Tobie radzę wziąć od razu rekorder gdyż po promocyjnym okresie korzystania z wypożyczalni seriali(za darmo) zgłosisz rezygnację z usługi a rekorder będzie Ci służył za magnetowid.
 

azet

Member
Bez reklam
Witam, panowie pojawił się dylemat, dotychczas od wileu lat jestem z C+,ale cenowo chyba nie wygląda to zbyt atrakcyjnie, za pakiet komfortowy plus z NG HD płacę ponad 60 , (dekoder jest mój )ale jak zobaczyłem ofertę n-ki, to pojawił się dylemat ,za 99 zł mogę mieć wszystko (?- dopiero wybieram się do punktu z zapytaniem) ,(nie interesuje mnie sport) , jak Wy to widzicie ? czytałem posty- ale czy jeszcze coś możecie dorzucić,doradzić co wziąść ? a może zostać z C+ ?
 

Gie

Member
Bez reklam
Witam, panowie pojawił się dylemat, dotychczas od wileu lat jestem z C+,ale cenowo chyba nie wygląda to zbyt atrakcyjnie, za pakiet komfortowy plus z NG HD płacę ponad 60 , (dekoder jest mój )ale jak zobaczyłem ofertę n-ki, to pojawił się dylemat ,za 99 zł mogę mieć wszystko (?- dopiero wybieram się do punktu z zapytaniem) ,(nie interesuje mnie sport) , jak Wy to widzicie ? czytałem posty- ale czy jeszcze coś możecie dorzucić,doradzić co wziąść ? a może zostać z C+ ?

Aż z ciekawości policzyłem:
Cyfra+ Prestiżowy+ przez 9 miesięcy 50% i kanały HD za darmo przez 13 wychodzi 1282,65
n 13 miesięcy po 99 wychodzi 1287
 

azet

Member
Bez reklam
Aż z ciekawości policzyłem:
Cyfra+ Prestiżowy+ przez 9 miesięcy 50% i kanały HD za darmo przez 13 wychodzi 1282,65
n 13 miesięcy po 99 wychodzi 1287

no tak tylko że ja stary użytkownik jestem,jakbym tak chciał to napewno za tyle nie dostanę,chyba że złoże wymówienie i mi coś zaproponują ,żebym nie odchodził-ale nie mam pojęcia czy tak robi cyfra ....
hmmm,mi wychodzi tak- prestiżowy 168,90 minus multi pakiet premium lub canal + 50 % taniej do 6 miesięcy -czyli 34 /miesiąc premium, lub 19,50 /miesiąc canal + -to by mi dawało 12 *168,90=2026 - (6*34) = 1820

lub pakiet prestiżowy + dajmy na to 12 * 150,90 = 1810 zł -(6 * 34 zł ) =1606

natomiast n-ka daje (?) 24 * 99 zł =2376 zł lub 18 *68 zł=1224 zł ( plus opłaty 99 przy 24 miesiącach lub przy 18 miesiącach 199 zł lub 48 zł),

teraz płącę 12 * 63,90 =766,80 zł + (12*5 zł NG HD ) =826 zł, bez canal plus i hbo , prz 18 miesiącach(porównując z n-kąz abonamentem na 18 miesiący ) to by dawało -1239
nie wiem w moim przypadku zwycięzca wydaje się być chyba jeden :confused:
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
panowie jak się ma oferta kanałów sportowych w 3 platformach cyfrowych ?

generalnie chodzi mi przede wszystkim o tenis ziemny, interesuje mnie także boks i sporty amerykańskie (nba przede wszystkim, czasem nfl, baseball)

eurosport
eurosport2
polsat sport
polsat sport extra
tvp sport
nsport
espn america
espn classic (właśnie przejrzałem program i widzę archiwalne mecze tenisowe :rolleyes: już choruję na ten kanał :grin:)
 

fotokrak

New member
Witam, panowie pojawił się dylemat, dotychczas od wileu lat jestem z C+,ale cenowo chyba nie wygląda to zbyt atrakcyjnie, za pakiet komfortowy plus z NG HD płacę ponad 60 , (dekoder jest mój )ale jak zobaczyłem ofertę n-ki, to pojawił się dylemat ,za 99 zł mogę mieć wszystko (?- dopiero wybieram się do punktu z zapytaniem) ,(nie interesuje mnie sport) , jak Wy to widzicie ? czytałem posty- ale czy jeszcze coś możecie dorzucić,doradzić co wziąść ? a może zostać z C+ ?

Ja płacę za full pakiet HD 87 zł miesięcznie, tunery mam swoje, niedawno patrzyłem też taka promocja była, sprawdź, zadzwon ze rezygnujesz bo za drogo, powini ci zaoferować Dogony pakiet
 
Do góry