porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

marioking

Member
Nowa promo jest korzystna, i fakt ze czas jest krotki to spory plus, bo wypada akurat w porze kiedy zintegruja oferty po fuzji i bedzie mozna albo skorzystac z nowych warunkow albo pogonic ich oferte.

Ja sam raczej nastawiam sie ze z koncem umowy podziekuje. Praktyki n-ki ssaaa, wkurzaja te ciagle reklamy przy wlaczaniu, a podwojnie ssa gdy reklamuja cos co sie juz ma. Ponadto planuje tv z dvb-s2 gdyz chce zrezygnowac z dodatkowego pudla, a n-ka nie przewiduje takiej opcji. Tez mi kurcze "przodujaca technologicznie platforma". Obaj konkurencji przewiduja taka opcje. Mam nadzieje ze fuzja cos w tym wzgledzie zmieni.
 

adambe

Member
Mi się umowa w N kończy na koniec grudnia. Za 99 ma full, a teraz chcą 129. Patrze na polsat i ma prawie to wszystko za 89. Nie interesi mnie sport raczej film, rozrywka i przyroda. Kanaly widze w HD te same na N i Polsacie. Chyba dekoder mniejszy bo 320GB w polsacie. Są jeszcze jakieś różnice?

wypowiedz umowę i zobacz co Ci zaproponują.Zawsze możesz negocjować.

Największe różnice są w dekoderze. Ten od N-ki wyprzedza wszystkie platformy o całą długość prostej
 

szymonmtb

New member
Zgadzam się z opisem minusów telewizji "N" wymienionych przez - "marioking"
Nie miałem jeszcze do czynienia z innymi telewizjami cyfrowymi.

Jednak mnie najbardziej wkurza gdy "N"-ka zmienia mi ustawienia programów (np. program TVP1 był na kanale nr 10, obecnie jest na kanale nr 11) bez możliwości ich własnego skonfigurowania.

Odnośnie umów, wiem że jeśli osobiście nie wytargujesz korzystnych warunków, NIKT w tym państwie Ci nic za darmo lepszego i niż ogólnie przyjęte standardy - NIE DA :x

Szczególnie dotyczy to sprzedaży towarów i usług "MASOWYCH".
 

munk

New member
Pytanie jest takie. Czy wczorajszy mecz polskiej reprezentacji był realizowany w HD czy SD? Jeśli ktoś oglądał, mam nadzieję, że ktoś to oglądał, na TVP1 HD jest proszony o odpowiedź według schematu: "Mecz był SD/HD*niepotrzebne skreślić, oglądałem na sprzęcie platformy n, cyfry, Polsatu, własnym*niepotrzebne skreślić(można podać typ, jeśli ktoś chce się pochwalić)."

Celem tej ankiety, jeśli ktoś będzie miał ochotę i obejrzał mecz, jest ustalenie czy można odróżnić i na jakim sprzęcie co HD a co SD.
 

munk

New member
Oczywiście mecz był w SD. Niestety nikt go nie oglądał lub jakość tunerów cyfry czy innego Polsatu nie pozwala na odróżnienie SD od HD. Ktoś narzeka na jakość i zastanawia się dlaczego platformy olewają swoich abonentów to już ma odpowiedź. Skoro dali im do domów sprzęt nadający się wyłącznie na podstawki pod kwiatki...
 

acidburn

New member
...Ponadto planuje tv z dvb-s2 gdyz chce zrezygnowac z dodatkowego pudla, a n-ka nie przewiduje takiej opcji. Tez mi kurcze "przodujaca technologicznie platforma"...

Nie jestem pewien, czy o to chodzi, ale n-ka ma moduł do takich telewizorów, tylko w ofercie na kartę, ale zawsze. Linka niestety nie podam (polityka forum, nie nazbierałem jeszcze 5 postów), ale możesz sprawdzić na ich stronie w zakładce Oferta > Dekodery > Moduł nCam HD ;)
 

xmalo

New member
Jaką paltforme najlepiej wybrać na dzien dzisiejszy? Abonament w granicach 80 zł.
Telewizory w domu: Sharp 40le830, drugi to bedzie albo ten sam sharp tylko 52 cale lub Panasonik 50vt50, a trzeci tel to albo saharp 46le630 lub 46PFL5007K.

A tak na marginesie, oferuje ktos program/y 3D?
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Szczere wyrazy współczucia drogi kolego! Łączę się w bólu. Oglądanie oferty naszych platform na telewizorze 50" to przeżycie traumatyczne. Ludzie, którzy oglądają tą masakrę, bo słowo masakra najlepiej oddaje jakość obrazu na większości kanałów, plują sobie w brodę bo myślą, że kupili złe telewizory, albo nawet, że telewizor jest popsuty, a już na pewno źle ustawiony.

Telewizor jest dobry i nie jest popsuty, a zła jakość to standard w naszych platformach. Żeby się przekonać, że telewizor jest ok. wystarczy włączyć jakiś film na Blu-ray'u i okazuje się, że wszystko jest ok.

Jakość jest we wszystkich platformach tak samo zła. Żeby już wybrać najmniejsze zło to radzę najpierw pożyczyć od znajomych tunery poszczególnych platform, żeby zobaczyć u siebie, jak to będzie wyglądało. Ewentualnie sprawdzić u znajomych, jak nie chce się kłopotać z tym całym kramem pożyczanie, podłączanie oddawanie...

Moim zdaniem żadna platforma nie jest warta swojej ceny. Płacisz i oglądasz reklamy. A jakość kuleje na obie nogi.
 

andreas2012

New member
Szczere wyrazy współczucia drogi kolego! Łączę się w bólu. Oglądanie oferty naszych platform na telewizorze 50" to przeżycie traumatyczne. Ludzie, którzy oglądają tą masakrę, bo słowo masakra najlepiej oddaje jakość obrazu na większości kanałów, plują sobie w brodę bo myślą, że kupili złe telewizory, albo nawet, że telewizor jest popsuty, a już na pewno źle ustawiony.

Telewizor jest dobry i nie jest popsuty, a zła jakość to standard w naszych platformach. Żeby się przekonać, że telewizor jest ok. wystarczy włączyć jakiś film na Blu-ray'u i okazuje się, że wszystko jest ok.

Jakość jest we wszystkich platformach tak samo zła. Żeby już wybrać najmniejsze zło to radzę najpierw pożyczyć od znajomych tunery poszczególnych platform, żeby zobaczyć u siebie, jak to będzie wyglądało. Ewentualnie sprawdzić u znajomych, jak nie chce się kłopotać z tym całym kramem pożyczanie, podłączanie oddawanie...

Moim zdaniem żadna platforma nie jest warta swojej ceny. Płacisz i oglądasz reklamy. A jakość kuleje na obie nogi.

masz 100% racji, ale niektorzy wciaz musza miec kablowke a nie ma innej opcji, wiec dzialaja sobie w najlepsze i wciskaja kit, a legalnych alternatyw w wysokiej jakosci wciaz brak, jedynie nielegalne odpowiedniki ktore wyprzedzily o epoke legalny biznes oferuja duzy wybor w wysokiej jakosci: np torrentlech.org ale wymaga to sciagniecia materialu przed obejrzeniem i znajomosci angielskiego albo czyatnia tekstu, takze jestesmy ze 2 epoki do tylu jesli chodzi o dostep materialow video na nasze tv i na razie nie ma chetnego oferujacego cos dobrego do wejscia do nas wiec pozostaje nie korzystac z kablowki, albo korzystac zdajac saobie sprawe ze jest to cos za co duzo placimy i otrzymujemy niska jakosc oraz maly wybor co do tresci (prawie zaden) za ktore placimy, czyli ogladanie zprzed 2 epok.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bez przesady. Ja mam N-ke i jestem zadowolony. Jakośc obrazu na mojej plaźmie też jest bardzo dobra, nie mówiąc o kanałach HD. Inna kwestia jest taka że faktycznie płacimy, a w TV nic nie ma konkretnego do oglądania. Same seriale albo powtórki starych filmów. Nawet na Npremium, HBO, czy Canal+ (innej platformy) jeden film jest wałkowany przez 2 miesiące w kółko o różnych porach. Dochodzi do tego że najcześciej i tak oglądam kanały które można mieć za darmo z anteny siatkowej typu Polsat, TVN, 4, TVN Siedem, Jedynka. Gdyby tak policzyć kanały które najczęściej oglądamy to może by było ze 20, bo po co mi Religia TV, Wojna i pokój, Mango, TVP Seriale, Fashion TV i wiele innych?
 

andreas2012

New member
Bez przesady. Ja mam N-ke i jestem zadowolony. Jakośc obrazu na mojej plaźmie też jest bardzo dobra, nie mówiąc o kanałach HD. Inna kwestia jest taka że faktycznie płacimy, a w TV nic nie ma konkretnego do oglądania. Same seriale albo powtórki starych filmów. Nawet na Npremium, HBO, czy Canal+ (innej platformy) jeden film jest wałkowany przez 2 miesiące w kółko o różnych porach. Dochodzi do tego że najcześciej i tak oglądam kanały które można mieć za darmo z anteny siatkowej typu Polsat, TVN, 4, TVN Siedem, Jedynka. Gdyby tak policzyć kanały które najczęściej oglądamy to może by było ze 20, bo po co mi Religia TV, Wojna i pokój, Mango, TVP Seriale, Fashion TV i wiele innych?


no wlasnie - gdybysmy mieli dobra konkurencje dobrej jakosci to bysmy wybierali kanaly jakie chcemy ogladac a tak wybieramy kanaly ale kazdy nastepny ciekawy jest tak ustawiony ze wymaga dodatkowego wyzszego pakietu, ale mysle ze w ciagu najblizszych 2-3 lat to sie zmieni, chyba ze wprowadza calowita kontrole sieci to po ptokach zostaniemy w materialach sprzed dwoch epok, cd, kablowki bez wyboru kanalow, zakazany plik, czyli powrot do przeszlosci...
 

popmart

New member
Szczere wyrazy współczucia drogi kolego! Łączę się w bólu. Oglądanie oferty naszych platform na telewizorze 50" to przeżycie traumatyczne.......

może ja mam inną platformę (N) ale uważam to to powiedziałeś za kłamstwo, mam już nie młodego samsunga 656 50 " Plazmę i jakość kanałów na HD (chyba już ze 40!!) jest w 90 % (no czasem jest gorszy materiał) ZNAKOMITA !!! w wiekszości lepsza niż dobre mkv 720, fakt obraz przepuszczam przez nowy 475 ampli yamahy który czyni cuda ... ale i bez tego jest bardzo dobrze .... nie mam porównania do C+, ale mam porównanie do Vectry, upc i najgorszej MM tam rzeczywiście jest pseudo HD .... ale złego słowa nie dam powiedzieć na jakość HD z platformy N ... chyba nie masz z tym nic do czynienia, a porównywanie TV HD z BD to także ciekawa przypadłość ....
 

xeo151

New member
Bez reklam
Może ma ustawioną w tunerze inną rozdzielczość niż 720 czy 1080 , wtedy to faktycznie na 50" wygląda nieciekawie. Na Fox native Hd czy nPremium ogląda się wręcz świetnie, podobnie TVP HD.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
może ja mam inną platformę (N) ale uważam to to powiedziałeś za kłamstwo, mam już nie młodego samsunga 656 50 " Plazmę i jakość kanałów na HD (chyba już ze 40!!) jest w 90 % (no czasem jest gorszy materiał) ZNAKOMITA !!! w wiekszości lepsza niż dobre mkv 720, fakt obraz przepuszczam przez nowy 475 ampli yamahy który czyni cuda ... ale i bez tego jest bardzo dobrze .... nie mam porównania do C+, ale mam porównanie do Vectry, upc i najgorszej MM tam rzeczywiście jest pseudo HD .... ale złego słowa nie dam powiedzieć na jakość HD z platformy N ... chyba nie masz z tym nic do czynienia, a porównywanie TV HD z BD to także ciekawa przypadłość ....

Oczywiście. W/w głosy krytyki Enki czytałem z uśmiechem na twarzy. Ciekawe na jakiej podstawie
powstały te opinie. Logika podpwiada, krytykujący panowie mają telewizory 50" i platformę N w swoich domach. Może cos z ustawieniami anten ? ;-)

Ja programy Sd i HD z Nki oglądam z ok. 3 m, na 55" i dla mnie jakość obrazu programów jest bardzo, bardzo dobra. Szcególnie oczywiście HD np. BBC HD to mistrzostwo świata !

@xmalo Śmiało bierz Nke i Turbodekoder HD - będziesz zadowolony !
 
Ostatnia edycja:

tps4

New member
Może krytyka bierze się stąd , że jak ktoś widział w lepszej jakości i tylko 720p darmowe programy niemieckie z astry o lepszym bitrate niż na płatnych naszych platformach to coś chyba nie tak. Acha i niech mi nikt nie mówi że przegrany z BR film i dobrze skompresowany gorzej wygląda niż nasze wspaniałe często pseudoHD i mówię tu o pliku filmu wielkości zaledwie około 2GB

Sent by tapatalk
 

ernet

Active member
Bez reklam
Może krytyka bierze się stąd , że jak ktoś widział w lepszej jakości i tylko 720p darmowe programy niemieckie z astry o lepszym bitrate niż na płatnych naszych platformach to coś chyba nie tak. Acha i niech mi nikt nie mówi że przegrany z BR film i dobrze skompresowany gorzej wygląda niż nasze wspaniałe często pseudoHD i mówię tu o pliku filmu wielkości zaledwie około 2GB
Sent by tapatalk

Może..... .Dla mnie ,np., jakimś wzorcem ( stacji polskich ) dobrej jakości jest paczka HD TVN.
 

tps4

New member
A dla mnie TVP HD,
Natomiast kanały filmowe, dla których głównie wykupuje abonament są niestety jakości co najmniej przeciętnej, żeby nie powiedzieć często marnej - mówię tu zarówno o paczce C+, C+ Film, jak i HBO.
Oczywiście jest to rozdziałka HD i obraz jest lepszy niż zwykłe SD, ale jednak z transmisjami np. Ekstraligi na C+ Sport, czy natywnymi transmisjami Eurosportu to nie ma porównania.
 

Lemil

Banned
Ja programy Sd i HD z Nki oglądam z ok. 3 m, na 55" i dla mnie jakość obrazu programów jest bardzo, bardzo dobra. Szcególnie oczywiście HD np. BBC HD to mistrzostwo świata !
A mój kumpel, co też ma enkę, ma telewizor ustawiony tak, że u mnie całkiem zwykły DivX wygląda lepiej niż u niego TVN HD. I co? A na dodatek on uważa, że ma super obraz. Jak ktoś jeszcze nie załapał to jeszcze raz. Ja mam lepszy obraz z DivX'a niż mój kumpel z enki na TVN HD, a mimo wszystko jest z tych swoich ustawień zadowolony i nie da się go przekonać, że to coś u niego w telewizorze to masakra.

Jak się masakruje obraz, że nie widać różnicy miedzy HD, SD czy DivX'em w SD? Robi się to tak. Ustawia się odcień zimny2, nasycenie prawie na maxa, ostrość też prawie na maxa, kontrast, że bolą oczy i zjeżdża z jasnością, że żadnych szczegółów w cieniach już nie ma. Wychodzi z tego taki landrynkowy neon. Za chińskiego boga nie odróżnisz czy HD czy SD czy dobra jakość czy zła.

Ale żeby tak mieć i być zadowolonym trzeba mieć coś z oczami. Bo nie uwierzę, że na 55" z 3 metrów SD w ence jest ok. nie uwierzę, bo znam dobrze sprzęt enki. I nie uwierzę, bo SD na tunerze enki nawet na 32" z 3 metrów to rozmazane mydło!
 
Do góry