porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

Grudazone

New member
Brawa dla Czesia.miszcza za ten post!
Też próbowałem walczyć w innych działach o merytoryczność postów, ale to walka z wiatrakami. Zamiast tego wszyscy polecają i polecają, ale już na pytanie dlaczego, potrafi odpowiedzieć bardzo niewielu
 
Ostatnia edycja:

czesiu.m

New member
Ty się urodziłeś wczoraj? Pracowałeś kiedyś w jakiejś dużej firmie? W takim Biurze nie pracuje 10, 20 czy 100 osób, jest ich kilkaset. Przepływ informacji jest naturalnie zniekształcony. Jeśli nie wierzysz i nie masz w tej materii doświadczenia zbierz sobie kilkadziesiąt osób i zabaw się w głuchy telefon, daje Ci 100% gwarancji, że informacja, która przekazana została do 1 osoby nie dotrze w takiej samej formie do osoby ostatniej. Uczestniczyłem w takich testach wielokrotnie.
Po drugie Firma jest po to, żeby zarabiać pieniądze. Czy Ci się to podoba, czy nie, tak jest. Pojęcia typu "jakość", "stały klient" pozostają pojęciami. Sprawdzają się, bo ludzie wierzą w to, w co sami chcą wierzyć. Ogólnie nie istnieje coś takiego jak "jakość". Nie da się tego pojęcia zdefiniować jednoznacznie. Jakość jest pojęciem obiektywnym i jednocześnie subiektywnym, zależnym od tego w jakim stopniu spełnione są oczekiwania.
Jeśli w dużej firmie komunikacja zorganizowana jest na zasadzie "głuchego telefonu" to świadczy o tym, że nawet najtańszy bordello jest zorganizowany lepiej i bardziej profesjonalnie, natomiast kierownictwo takiej firmy to idioci.

Teoretycznie firmy są po to, żeby zarabiać. Są wyjątki - firmy tzw. państwowe. Tam chodzi o wyciągnięcie kasy z budżetu. Pomijając wszystko inne, jeśli firma jest źle zarządzana i sprzedaje buble, to winni są klienci. Nikt im w końcu nie każe kupować anwóg(czyt. wspak).
 

Raschey

New member
To jest niestety poziom dyskusji, który dla większości jest abstrakcyjny. Oni nawet nie rozumieją o czym piszesz. Ja mówię, że nie chce mi się słuchać "się należy". Np. w mediach, Tv, jakieś wystąpienia "Polakom się należy". Awruk, masz dwie ręce, łeb, jest swoboda działania, DO IT. A 99% ludzi reaguje wielkimi oczami i miną "ale o co chodzi" ...
Inny przykład. Jestem właścicielem firmy. Po negocjacjach dużego kontraktu, przed podpisaniem papierów kontrahent zaczyna się jeszcze dopominać o 2%, które tak naprawdę są kroplom w całym procesie. "Cieszę się, że Pan o tym wspomina, ponieważ po ponownym przeliczeniu kontraktu okazało się, że prze negocjowałem o 3%. Więc sytuacja wygląda tak że ja Panu opuszczę te 2% a Pan mi dołoży 5% inaczej nie podpisuje. Ale ... Mówię całkiem poważnie, nie muszę wziąć tego kontraktu, dokłada Pan albo nie podpisuje."
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
W takim Biurze nie pracuje 10, 20 czy 100 osób, jest ich kilkaset.
Przepływ informacji jest naturalnie zniekształcony.
Jeśli nie wierzysz i nie masz w tej materii doświadczenia zbierz sobie kilkadziesiąt osób i zabaw się w głuchy telefon, daje Ci 100% gwarancji, że informacja, która przekazana została do 1 osoby nie dotrze w takiej samej formie do osoby ostatniej.
Uczestniczyłem w takich testach wielokrotnie.

1. Zwisa mi kalafiorem "naturalnie zniekształcony przepływ informacji" w jakiejkolwiek firmie.
2. Problemy pracowników uczestniczących w takich "testach" też mi zwisają.
3. Albo firma mnie wydyma na kasie, albo ja dożywotnio oleję firmę dymającą klientów na bezczelnego. Jedno z dwojga.
4. "To nic osobistego, to czysty biznes" ("Ojciec chrzestny", 1971)
 
Ostatnia edycja:

kosa666

New member
Odkopuję temat:

Kończy mi sie umowa z Cyfrą i N-ką (w drugim pokoju). Mogę zostawić Cyfrę podłączona modułem CAM do Samsunga UE46D6750 lub wziąć tylko N-kę w opcji Multiroom. Pytanie: jak z jakością kanałów HD w obu platformach?

Z góry dziękuję
 

Gie

Member
Bez reklam
Pytanie: jak z jakością kanałów HD w obu platformach?
Większość, pewnie tak na oko z 90%, kanałów w polskich platformach ma taką samą jakość bo to te same kanały. Kanały ogólne, paczki HBO, AXN, Filmbox, Discovery, BBC, Fox, Eurosport są brane z tych samych transponderów przez każdą z 3 platform.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Na co dzień mam porównanie, bo mam full pakiet C+ i n-ke na kartę na module nCamHD z pełnym pakietem npremium, gdyz oglądamy z synem piłkę kopaną, więc nas obie platformy doją aż miło :twisted:.
Pod względem programów HD (czacha 90cm, konwerter Inverto twin, dobre kable triset 113PE, dekodery DigyboxxHD C+ i Sagemcom DSI87) lepszy obraz w HD i dźwięk chyba też (DD) daje n-ka. Cyfra+ niestety, ale pod wzgledem jakości obrazu z pewnością odstaje. Każdy emitowany koncert, film z kanałów n-ki jest lepszej jakości . Czesto znajomi myślą, że oglądam jakiś koncert na płycie BD. Całość zawsze śmiga przez KD. Oglądam na 60 calach. W kanałach SD obie platformy są chyba w miarę porównywalne. Tu nie widzę aż tak sporych różnic.
P.S. Jeśli chodzi o ofertę programową, to z uwagi na piłkę nożną oczywiście Cyfra+ jest dla mnie the best.
 
Ostatnia edycja:

Anna2012

New member
Miałam Cyfrę, przeszłam do Polsatu i wróciłam do Cyfry, osobiście nigdy już nie wróce do Polsatu-dużo obiecanek od samego początku, przykładowo (było to jakiś czas temu), ofertę wybrałam internetowo, po czym dzwoniłam do BOKU, przyjeli zamówienie, przysłali dekoder, fakt, umowy nie przeczytałam, ale miałal ustalenia pozaznaczane opcje. Po 3 miesiącach wyłaczyli mi sygnał, dzwonię, a pani, że nie płace, ja na to a miało być 6 miesięcy gratis, a ona na to że nie w tym rodzaju usług. Co umowy Pani nie czytała? No fakt nie czytałam, ale pokazuje to tylko jak o klientów dba Cyfrowy Polsat, jakie jest jego uczciwe podejście do tematu
 

mleczus1

New member
Mi się umowa w N kończy na koniec grudnia. Za 99 ma full, a teraz chcą 129. Patrze na polsat i ma prawie to wszystko za 89. Nie interesi mnie sport raczej film, rozrywka i przyroda. Kanaly widze w HD te same na N i Polsacie. Chyba dekoder mniejszy bo 320GB w polsacie. Są jeszcze jakieś różnice?
 

marioking

Member
No ja tez mam fulla za 99, niestety jeszcze pol roku i mnie mocno wpieniają ale tym za jakie grosze to teraz dają!!! Wiec powinieneś się raczej cieszyć, teraz z umowa na 6 miechów masz praktycznie fulla za 69.
 

marioking

Member
"praktycznie full", a szczerze dla mnie pakiet npremium i hbo oznacza full. filmboxa to sobie moga zabrac za te 30 zeta ktore teraz place gorka wzgledem tej nowej promo
 

mleczus1

New member
ale ja powoli przekonuje sie do zerwania umowy. nowa jest na 6 m-cy, apotem ko wie co wyjdzie z tych fuzji n-ki i cyfry. moze lepiej nie przedluzac na kolejna 12-18m-cy. a z drugiej strony moze polsat lepszy, czasem mam dosc jak widze Transformers 3 poraz 20sty na npremium... i ciagle te same filmy na npremium i vod(lekkie przegiecie)
 
Do góry