porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

Gie

Member
Bez reklam
To chyba nie oglądasz tv w ogóle skoro obraz tak Cie kłuje w oczy :) Ten w realu to też upscal i to w dodatku z małym bitratem :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A mój kumpel, co też ma enkę, ma telewizor ustawiony tak, że u mnie całkiem zwykły DivX wygląda lepiej niż u niego TVN HD. I co? A na dodatek on uważa, że ma super obraz. Jak ktoś jeszcze nie załapał to jeszcze raz. Ja mam lepszy obraz z DivX'a niż mój kumpel z enki na TVN HD, a mimo wszystko jest z tych swoich ustawień zadowolony i nie da się go przekonać, że to coś u niego w telewizorze to masakra.

Jak się masakruje obraz, że nie widać różnicy miedzy HD, SD czy DivX'em w SD? Robi się to tak. Ustawia się odcień zimny2, nasycenie prawie na maxa, ostrość też prawie na maxa, kontrast, że bolą oczy i zjeżdża z jasnością, że żadnych szczegółów w cieniach już nie ma. Wychodzi z tego taki landrynkowy neon. Za chińskiego boga nie odróżnisz czy HD czy SD czy dobra jakość czy zła.

Ale żeby tak mieć i być zadowolonym trzeba mieć coś z oczami. Bo nie uwierzę, że na 55" z 3 metrów SD w ence jest ok. nie uwierzę, bo znam dobrze sprzęt enki. I nie uwierzę, bo SD na tunerze enki nawet na 32" z 3 metrów to rozmazane mydło!

To chyba masz coś nie tak z TV. Ja również jestem tego samego zdania że TVN HD jest bdb. jakości. Jasne że nie jest to obraz jak z płyty BD, ale nie porównujmy jej do Divixa, bo to lekka przesada. Mam różnej jakości filmy DVD i oryginały i kopiowane, a obraz z tych płyt nie dorównuje np. TVN HD z N-ki. Divix'ów to nawet nie oglądam bo szkoda oczu. TV mam plazme 42" i oglądam z 2,5m. A może to Ty masz coś z oczami, skoro widzisz obraz jako rozmazane mydło, albo masz wyjątkowej jakości Divixy kompresowane w technologii bezstratnej nieznanej jeszcze ludzkości?:)
 

Lemil

Banned
To chyba masz coś nie tak z TV. Ja również jestem tego samego zdania że TVN HD jest bdb. jakości. Jasne że nie jest to obraz jak z płyty BD, ale nie porównujmy jej do Divixa, bo to lekka przesada. Mam różnej jakości filmy DVD i oryginały i kopiowane, a obraz z tych płyt nie dorównuje np. TVN HD z N-ki. Divix'ów to nawet nie oglądam bo szkoda oczu. TV mam plazme 42" i oglądam z 2,5m. A może to Ty masz coś z oczami, skoro widzisz obraz jako rozmazane mydło, albo masz wyjątkowej jakości Divixy kompresowane w technologii bezstratnej nieznanej jeszcze ludzkości?:)
Cytujesz mój wpis, ale go nie przeczytałeś.

Mój wpis, streszczę, opisuje sytuację, kiedy ludzie mają telewizory tak źle ustawione, że stwierdzenie czy jakość źródła obrazu jest dobra lub zła nie jest w ogóle możliwa. To raz.

Mój telewizor jest ustawiony idealnie, gdyż został profesjonalnie skalibrowany. Można powiedzieć, że mój telewizor pozwala na oglądanie jakby pod lupą. Widać wszystko idealnie. To dwa.

Nie wypowiadałem się na temat jakości TVN HD. To trzy.

A jeśli ktoś twierdzi, że z 3 metrów na 55" na kanale SD ma zajefajny obraz, to znaczy, że albo niedowidzi, albo właśnie ma telewizor ustawiony na "masakrę" tak jak to opisałem. To cztery i to by było tyle.
 

bady87

Member
Cytujesz mój wpis, ale go nie przeczytałeś.

Mój wpis, streszczę, opisuje sytuację, kiedy ludzie mają telewizory tak źle ustawione, że stwierdzenie czy jakość źródła obrazu jest dobra lub zła nie jest w ogóle możliwa. To raz.

Mój telewizor jest ustawiony idealnie, gdyż został profesjonalnie skalibrowany. Można powiedzieć, że mój telewizor pozwala na oglądanie jakby pod lupą. Widać wszystko idealnie. To dwa.

Nie wypowiadałem się na temat jakości TVN HD. To trzy.

A jeśli ktoś twierdzi, że z 3 metrów na 55" na kanale SD ma zajefajny obraz, to znaczy, że albo niedowidzi, albo właśnie ma telewizor ustawiony na "masakrę" tak jak to opisałem. To cztery i to by było tyle.

Witam .Miałem plazmę g-30 50 cal oglądałem z 3,20 i obraz bym naprawdę zajefajny - ntv .Teraz zmieniłem na led 55-cal i taki sobie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam .Miałem plazmę g-30 50 cal oglądałem z 3,20 i obraz bym naprawdę zajefajny - ntv .Teraz zmieniłem na led 55-cal i taki sobie

No ja też swojej plazmy profesjonalnie nie kalibrowałem, ustawiłem pod swoje preferencje, i obraz mam dużo lepszy niż na moim drugim LCD i na teścia LED. Na plaźmie obraz jest bardziej naturalny.
 

Lemil

Banned
Witam .Miałem plazmę g-30 50 cal oglądałem z 3,20 i obraz bym naprawdę zajefajny - ntv .Teraz zmieniłem na led 55-cal i taki sobie
n-tv to niemiecki kanał dostępny FTA z Astry. Kanał jest SD i jego jakość jest dość przeciętna jak na standardy niemieckie. Jest też wersja HD, ale już płatna.

Chciałbym jednak zauważyć, że TVN HD to zalazł niektórym za skórę. Otóż napisałem w jednym z postów, że u mojego kumpla TVN HD wygląda gorzej niż DivX u mnie. Powodem tego jest dość "specyficzne" ustawienie telewizora u kumpla, które masakruje obraz.

Otóż wyskoczyłem z tym TVN-em dlatego, że spośród kanałów HD jest jednym z tych mających najlepszy obraz. Ulżyło co niektórym?

Najpierw przeczytać post, postarać się zrozumieć i dopiero potem pisać, a nie przeczytać, nie załapać o co kaman, wnerwić się i pisać...
 

ernet

Active member
Bez reklam
Jak widać zdania są podzielone. Natomiast ważne jest:
- jakość telewizora
- jego ustawienia ( indywidualne )
- jakość dekodera ( Turbo w N nie jest taki zły, ale do Technisata wiele mu brakuje pod wzglądem obrazu )
- jakość programu TV

Powtażam, ja nie narzekam, a jest to mój nie pierwszy telewizor, jak i nie pierwsza platforma cyfrowa, wreszcie nie pierwszy dekoder. A'propos wielkość TV vs odległość: warto sobie o tym poczytać w odzielnym dziale. Nawiasem mówiąc mój podpis podziela większość wypowiadających się tam.
 

Lemil

Banned
Większość popierająca twój pogląd o rozmiarze telewizora to ci, co telewizory sprzedają.

Jeśli chodzi o obraz na niektórych kanałach SD, to przykładowo na LG 42" który jest u mnie w pracy, to żeby obraz robił wrażenie ostrego, to trzeba wyjść na zewnątrz i patrzeć przez okno. Jak siądziesz na parapecie w odległości 4m, to obraz jest rozmyty i niewyraźny, ale jak wyjdziesz na zewnątrz odejdziesz jeszcze z metr i patrzysz przez okno, to obraz jest ok.:p

Dodam jeszcze, że telewizor ultranowoczesny, 3D z tunerem satelitarnym i bajerami.
 

rutkose

New member
Jezeli mamy porownywac, to zaczalbym od sprzetu jaki dany operator oferuje nowym uzytkownikom i chyba nc+ wypada pod tym wzgledem najlepiej - ma najlepszy dekoder (mowa o mediabox'ie).
 

Tomek{Xtreme}

New member
Witam,
zamierzam dokonać zakupu usług Cyfrowego Polsatu lub NC+
Pytanie jest następujące - który z tych dostawców oferuje lepszej jakości obraz ? Chodzi mi dokładnie o jakość obrazu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Polsat wykupił dodatkowe miejsce na transponderze ,NC+ usunęła kilka dubli ,ale chyba nie po to żeby polepszyć jakość pozostałych kanałów tylko raczej żeby coś nowego dołożyć .Operatorzy wymieniają się kanałami ,dla przykładu TVP 2 HD jest na transponderze CP i jakość jest taka sam dla obu platform
Programowo NC+ jest lepsza
 

Lemil

Banned
Witam,
zamierzam dokonać zakupu usług Cyfrowego Polsatu lub NC+
Pytanie jest następujące - który z tych dostawców oferuje lepszej jakości obraz ? Chodzi mi dokładnie o jakość obrazu.
Widzę, kolega zadaje pytania wszędzie, gdzie się tylko da. No cóż, już w innym wątku odpowiedziałem. Ale tak naprawdę, to platformom i telewizji nie zależy w ogóle na jakości. Oni tak naprawdę usiłują, żeby telewidz obejrzał maksymalnie dużą ilość reklam. Reklamy, reklamy, reklamy. Tylko to się w telewizji liczy. Propaganda to też reklama. Oferujemy ci milusią i fajniusią partię, kup ją oddając swój głos.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Lemil co Ty tak ciągle reklamujesz te reklamy? ;)
Większość stacji typu Polsat czy Tvn istnieje tylko dzięki reklamom tak jest na całym świecie.
Czy Ty płacisz za te stacje, że się tak rzucasz?
Jak nie chcesz oglądać reklam to sobie załącz canal+ lub HBO (choć tam też się zdarzają krótkie reklamy między programami ;))
Ciągle tylko powtarzasz nie oglądajcie tv bo tam są same reklamy, więc ja pójdę dalej, nie wchodźcie na internet, nie kupujcie gazet bo tam jest mnóstwo reklam.
Więc wychodzę na spacer, patrzę, a dookoła mnie mnóstwo reklam :)
 
Ostatnia edycja:

Kleikadam

New member
Jak jest aktualnie z jakością obrazu HD emitowanego przez NC+ , UPC i Vectre ? gdzie jest najlepszy ?
Aktualnie kończy mi się umowa z NC+ i nie wiem czy nie zmienić operatora (głównie z przyczyn zaniku obrazu podczas burz i opadów śniegu). Mam turbodekoder NC+ a TV to plazma 60 cali.

Oczywiście i w UPC i w vectrze brał był usługę z nagrywarką.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja też mam 80-tke, tylko u mnie zauważyłem inna fajną rzecz. Na starszym dekoderze Nrecorder 250GB miałem siłę 80% a jakość 100%. Wystarczyła wymiana dekodera na 500-tke i już mam siłę 80% a jakość 60%:) Więc ja już sam nie wiem czy ja mam tak antenę ustawioną czy z tymi wskazaniami dekodera coś nie halo? Przy złej pogodzie też miewam problemy, szczególnie na kanałach HD. Mieszkam na 4 piętrze więc wydaje mi się że ta jakość powinna być ciut lepsza, ale pobawię się dopiero przy bezwietrznej pogodzie i chwili wolnego.
 
Do góry