Porównanie FLAC vs CD

robrob1

Member
Tak już mowa o tych Flac'ach to Panowie gdzie szukacie płytek w tym formacie ? Wiem, wiem mam iść do Empiku lecz niestety nie stać mnie na wszystkie płyty, które chciałbym posłuchać lecz nie jest tak że ich nie kupuję. :bober:

Ja na przykład wypożyczam płyty CD z biblioteki .Wiadomo, nie wszystko jest, ale zawsze coś się ciekawego wynajdzie do posłuchania.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Zdajecie sobie sprawę że na kilkunastu stronach prowadzicie zajadłą dyskusje o jakości jakości zapisu i odtwarzaniu muzyki... a jakieś 90% z was ma (wnosząc z sygnatur) budżetowe zestawy KD za 4000pln :DDD
Niby na tym sprzęcie tego tak doświadczacie i rozróżniacie te subtelne niuanse ? Panowie bądźmy poważni ...

Drogi Panie to że jak piszesz 90% z nasz ma zestawy za 4000 zł nie znaczy że nie możemy słyszeć różnicy, do tego dochodzi dobre ustawienie sprzętu akustyka pomieszczenia, przewody itp... Każdy z nas ma tyle na ile go stać i teraz ja powiem że 90% osób nawt tych ze sprzętami za 4 tysia wkłada w to serce, i na pewno są tego pozytywne efekty, myślisz że sprzęt za 10 czy 15 tysia zagra lepiej u kogoś kto nie ma o nim żadnego pojęcia ?? Szczerze wątpię! Pozdrawiam przy tym ludzi z pasją, tych ze sprzętami za 2,4 i 40 tysia :)
 

Krzaku666

Banned
Chodzi mi przede wszystkim o to że to absurdalne że "dzwiękowi perfekcjoniści i wprawni odsłuchiwacze kabli" używają do tego takich sprzętów.
Gdyby dla kogoś dźwięk był takim priortetem to chyba postawił by na stereo ?
I nie chodzi tu nawet o kase, bo już za 2000-3000 masz wzmaka + jakieś monitory... i wtedy dobra Mp3 zabrzmi lepiej niż ultra flac na amplitunerze KD za 1500zł.
 

Sdolas

New member
...
Gdyby dla kogoś dźwięk był takim priortetem to chyba postawił by na stereo ?
I nie chodzi tu nawet o kase, bo już za 2000-3000 masz wzmaka + jakieś monitory...
A to też zależy od priorytetów.
Przed zakupem też miałem doradców co mówili że za te 4000 to lepiej kupić porządne stereo + jeśli mi zależy na kinie to za kilka stówek do kina jakieś budżetowe plastiki.
A tak mam moim zdaniem baaardzo przyzwoite stereo i do tego super kino 5.0, bo suba jeszcze nie mam i raczej mieć nie będę.
Do tego dochodzi jeszcze odsłuch audio stereo puszczony w DPL II, o DVDA w DD czy DTS już nie wspomnę ;), owszem mała dostępność ale na sprzęcie stereo już się tego nie posłucha, czy też koncerty, niektóre poezja :)
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Gratuluję "dobrego poczucia humoru" wszystkim testującym na "budżetowych" zestawach KD jakość nagranych i oryginalnych CD :)
Aby zestaw KD dorównał/zabrzmiał na poziomie tylko podstawowego zestawu stereo w okolicach 4-6 k PLN wówczas jego cena musi kształtować się minimum + 12 k PLN :) niestety tu na forum tylko nieliczni takowe zestawy posiadają lecz głosu jakoś w tym temacie nie zabierają. :)
A tak na marginesie Szanowny Kolego Sdolas, .....różnicę między nagraniami mp3 - flac16/44,1 - flac24/96 - CD to słychać nawet na mini wieży i wszelkich innych "badziewiastych kieszonkowych ustrojstwach" :) ..... my tu nie dyskutujemy o rozróżnianiu w odsłuchu formatów, .... lecz o jakości nagranych płyt CD z materiału 24/96 w stosunku do org. CD. :D

......Do tego dochodzi jeszcze odsłuch audio stereo puszczony w DPL II, o DVDA w DD czy DTS już nie wspomnę ;), owszem mała dostępność ale na sprzęcie stereo już się tego nie posłucha, czy też koncerty, niektóre poezja :)

... a to właśnie wielokanałowe (DPL II, DD, DTS) zostało stworzone tylko i wyłącznie dla miłośników KD .... czyli prawdziwi audiofile na pewno za tym nie tęsknią :) ... pisząc te wywody odpowiedz sobie sam czy kiedykolwiek słyszałeś stereo w klasie Hi-End lub w "tych okolicach" oraz tzw "dobre stereo" na sprzęcie "średniej klasy" nie mylić z budżetową i porównałeś to do brzmienia KD.... gdyż mam jakoś takie dziwne wrażenie, że ...... stereo oceniasz na podstawie swoich subiektywnych doświadczeń z pryzmatu radiomagnetofonu/CD ..... z napisem ...... "STEREO" ... :)
 
Ostatnia edycja:

Sdolas

New member
Pitu pitu :)
Sorry z góry, ale jak słyszę "audiofil" to mam podobną gęsią skórkę jak słyszę "gender" :)

Po co nam dywagacje o procencie miedzi w miedzi która jest przecież tak słyszalna przez audiofila, po co dyskusje o sprzęcie za naście tyś. zł jak i tak zdecydowana większość tu wypowiadających się ma sprzęty budżetowe. Zejdźmy trochę na ziemię ...
 

Lemil

Banned
Hehe, a ciekawe czy słyszycie różnicę w dźwięku, jak dociągniecie kontrę na kolcach kombinerkami? Bo różnica jest, jeśli się dokręci palcami, a kombinerkami. Dodam na wszelki wypadek, że nie wolno kręcić z całej siły, bo to już nic nie da, poza ewentualnym uszkodzeniem kolumn. Solidnie dociągnąć zawsze warto, ale z wyczuciem ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli przy jakości jesteśmy są audiofilskie płyty CD-R do nagrywania ,pokryte złotem o czystości 4N (99,99%) .Koszt jednej płyty to 29zł

749445UltradiscCDR.jpg
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To zalezy od charakterystyki kolumny, jak ma duzo basu to dokrecam mocnej :D. Ale nie to jest problemem, bardziej martwi mnie fakt ze instalacja elektryczna w domu nie jest audiofilska i slysze wyraznie gorsze brzmienie a wymiana samego kabla zasilajacego nic nie da.. :D
 

lm648

Banned
... a kurz audiofilski masz? .... bez tego ani rusz i żadne tuningi w elektryce nie pomogą ...kilka miligram mam na zbyciu w ..... okazjonalnej cenie :)
 

jurass

Banned
To zalezy od charakterystyki kolumny, jak ma duzo basu to dokrecam mocnej :D.

A jak często zmieniasz kolumny podczas odsłuchu jednego utworu?

Ale nie to jest problemem, bardziej martwi mnie fakt ze instalacja elektryczna w domu nie jest audiofilska i slysze wyraznie gorsze brzmienie a wymiana samego kabla zasilajacego nic nie da.. :D

Słyszysz wyraźnie gorsze brzmienie w porównaniu z czym? Ja bym się jednak tą instalacją w domu nie przejmował. Trochę poważniejszy problem, to to, że instalacja od Twojego domu do elektrowni nie jest audiofilska. Tu czeka Cię poważniejsza modernizacja.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Cholera wlasnie mialem idealnie rozlozony kurz na meblach, ktory idealnie wytlumial pokoj i niestety komus zachcialo sie sprzatac dom.. :D

Kolumn nie zmieniam ale codziennie sprawdzam czy aby nie sa przesuniete o kilka mm w ktoras strone bo jak wiecie idealna symetria to podstawa.

Jurass zasmuciles mnie ta instalacja od elektrowni.. Mysle ze masz 100% racji i nawet jak kupie listwe zasilajaca taka za 10 000zl to i tak malo da..

Hehehe dobra panowie koniec tej zabawy bo jeszcze ktos pomsyli ze my tak na serio z tym :D
 
Do góry