Porównanie FLAC vs CD

Whiplash

New member
Bez reklam
HDMI jest gorszy nie dlatego ze nam sie tak podoba tylko dlatego ze dzwiek, muzyka z CD po HDMI jest wysylana w formie PCM a taki sygnal w przesyle cyfrowym narazony jest na duzy jitter. W HDMI jest o tyle gorsza sytuacja w porowaniu do coaxiala ze muzyka via HDMI jest taktowana zegarem video. Dlatego muzyka sluchana po HDMI ma wycofana scene, rozlazly bas i bardzo wycofany srodek pasma przez co brzmienie jest przytlumione i pozbawione szczegolow. Sam testowalem dwa rodzaje podlaczen HDMI vs Analog RCA i jest tak jak napisalem.

HDMI kontra S/PDIF i odtwarzanie strumieniowe
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Dokladnie, bitstream to jak sama nazwa wskazuje strumien bitow do rozkodowania typu DTS DD, PCM to jest sygnal rozkodowany gotowy do konwersji C/A i w takim formacie wystepuje muzyka stereo czy to z odtwarzacza czy z komputera. Ew. jest jeszcze cos takiego jak DTS MA Stereo ale to taki format wystepuje na Blu ray, Flac, CD, czy Mp3 to jest zawsze PCM. HDMI bylo stworzone do kina domowego gdzie wysyla sie obraz i dzwiek zakodowany do amplitunera wlasnie w postaci bitstramu, do stereo sie kompletnie nie nadaje, dlatego proponuje na poczatek troszke lektury :)
 

MarcinGD

New member
To duuuuża przesada. Zamiast lektury w tym temacie wystarczą mi uszy (być może drewniane, a być może nie skażone zbyt dużą ilością lektury).

Lub nie skazone dobrym sprzetem stereo. Co jest duza zaleta, poniewaz duzo siana zostaje w kieszeni na inne rzeczy, a satysfakcja z sluchania muzyki jest najwazniejsza, niewazne na jakim sprzecie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To nie podlega watpliwosci ale bawiac sie w takie sprzety jak amplitunery dobrze by bylo odp. podlaczyc poszczegolne komponety aby uzyskac najlepsze rezulataty a nie wsio po HDMI bo teraz to jest w modzie. Ja po HDMI nie moge sluchac muzyki z CD bo brzmi ona fatalnie, przytlumione i pozbawione srednicy brzmienie.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
To nie podlega watpliwosci ale bawiac sie w takie sprzety jak amplitunery dobrze by bylo odp. podlaczyc poszczegolne komponety aby uzyskac najlepsze rezulataty a nie wsio po HDMI bo teraz to jest w modzie. Ja po HDMI nie moge sluchac muzyki z CD bo brzmi ona fatalnie, przytlumione i pozbawione srednicy brzmienie.

Ja mam chwilowo stereo po hdmi ale analogi już w drodze. U mnie znów średnicy bardzo dużo basu mniej i dudni trochę a wysoko za bardzo 'wysterowane' nienaturalne. Wracając do tematu ja nagrywam FLAC na płyty Emtec Vinyl z małą prędkością i bardzo ciężko się przyczepić moim zdaniem do spadku jakości wg oryginału.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
A masz poprawnie ustawiony, skalibrowany amplituner? Muzyki sluchasz z PS3 rozumiem? Generalnie brzmienie stereo z HDMI charakteryzuje sie tym ze bas staje sie bardziej rozlazly, srednica sie wycofuje przez co brzmienie staje sie przytlumione bez szczegolow, gora raczej bez zmian. Z naturalnego brzmienia robi sie tzw. V
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mam chwilowo stereo po hdmi ale analogi już w drodze. U mnie znów średnicy bardzo dużo basu mniej i dudni trochę a wysoko za bardzo 'wysterowane' nienaturalne. Wracając do tematu ja nagrywam FLAC na płyty Emtec Vinyl z małą prędkością i bardzo ciężko się przyczepić moim zdaniem do spadku jakości wg oryginału.

No widzisz, a ja do EMTEC ( dawny BASF) straciłem zaufanie. Swojego czasu na kompie nagrywałem rózne rzeczy na płyty CD ( jeszcze wtedy nie było DVD) i płytki Platinum mam do dzisiaj, a z EMTEC i Akoss mi zeszła ta górna odbijająca warstwa. Płytki do śmietnika. Ja nagrywam na TDK lub Verbatim i również nie usłyszalem róznicy między oryginalnym wydaniem a nagraniem z plików FLAC.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
No widzisz, a ja do EMTEC ( dawny BASF) straciłem zaufanie. Swojego czasu na kompie nagrywałem rózne rzeczy na płyty CD ( jeszcze wtedy nie było DVD) i płytki Platinum mam do dzisiaj, a z EMTEC i Akoss mi zeszła ta górna odbijająca warstwa. Płytki do śmietnika. Ja nagrywam na TDK lub Verbatim i również nie usłyszalem róznicy między oryginalnym wydaniem a nagraniem z plików FLAC.

Zgodzę się z Tobą zwykłe emtec'i też już dawno poszły do śmieci tdk też z resztą. Verbatim mi też zawsze odpowiadał i trzymały się długo. Wyjątkiem emtec'a były tak jak pisałem Vinyl look takie jak te niżej, polecam bo dobre płytki i oko cieszą :)
Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://www.emtec-international.com/sites/default/files/vinyl-groupe.png
 

lm648

Banned
.......... i również nie usłyszalem róznicy między oryginalnym wydaniem a nagraniem z plików FLAC.

... zbadaj słuch :) np. tu:
Sprawdź swój słuch, zbadaj, ile lat mają twoje uszy - TEST
.... niestety pewna różnica jednak występuje (słyszę to, lecz jest mało zauważalna), która wynika z częściowej niedoskonałości zapisu po przez tzw. wypalanie w stosunku do tłoczonej płyty CD.
A w szczególności zauważalna jest przy wypalaniu ze "zwykłych flacków" 16/44,1, natomiast "wyższe flacki" 24/96 wypalone brzmią prawie bezbłędnie w stosunku do zwykłej tłoczonej płyty CD (nie mylić audiofilską).
A tak na marginesie, flacki 24/192 wypalone jako CD Audio brzmią już jakoś nijako/nieciekawie (brak niskiego basu), tu już chyba "drogi na skróty" nie ma :)
Zalecane jest "szczegółowe porównanie" tłoczonej/oryginalnej płyty CD do płyty wypalonej (specjalistycznej przeznaczonej do audio, a nie za "1 PLN z marketu" jak próbują wciskać tu niektórzy "znafcy") z tym samym materiałem z plików 16/44,1 oraz 24/96. Wówczas wnioski zbudują się same :)
Reasumując ...... biorąc pod uwagę jakość/koszty bezapelacyjnie wskazania idę w kierunku ..... "dobrze wypalonej CD" :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
A może tak kupić dobre kable głośnikowe i zawodowe kolumny zamiast pisać 13 stron bredni.

Jak macie pakiet NERO to tam można ripować materiał CD do pliku wav.
Później zaś w składowym programie NERO wav edytor pobawcie się w różne próbkowania, formaty i posłuchać. [zachowaj jako ... ]
Porównać wielkość powstałych plików i jak to się ma do odbieranej jakości.

Testy odsłuchowe róbcie koniecznie na dobrych słuchawkach.
 

lm648

Banned
........Jak macie pakiet NERO to tam można ripować materiał CD do pliku wav.
Później zaś w składowym programie NERO wav edytor pobawcie się w różne próbkowania, formaty i posłuchać. [zachowaj jako ... ]
Porównać wielkość powstałych plików i jak to się ma do odbieranej jakości.

... a ten wpis to jak należy rozpatrywać??? :) ... to są dopiero ...... czy choć w 10 % zaskakujesz o czym jest mowa??? ...... polecasz zabawę na plikach 16/44,1 z ripowanych z CD ???? ...Neronem ???? :)...... ich przekonwertowanie do różnych formatów i ich wzajemne porównywanie ??? :fool: .... my tu piszemy głównie o plikach 24/96 itd jak w temacie :grin:
 
Ostatnia edycja:
Do góry