Porównanie FLAC vs CD

hans2

Banned
zeby nie bylo niejasnosci: mam na mysli tylko sam transport.
ten z USB/DLNA w ampli jest doskonalszy niz z wypalonego CD.

jak pozniej zostanie to przekute na dzwiek to juz inna sprawa.
natomiast samo zrodlo jest marginalnie lepsze.
 

tdx

New member
Bez reklam
A nie możecie zrobić testu?
Zgrać oryginalną płytę do flac
Nagrać flac jako audio cd na zwykłej płycie za 80 gr
zrobić z tej nagranej płyty audio znów falca i porównać?

tak tylko pytam....
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na pewno dużym ograniczeniem też jest klasa sprzętu na którym porównujemy. Im droższy tym bardziej uwydatnia niedoskonałości nagrania. Dlatego też pewnie niektórzy nie słyszą róznicy między dobrej jakości mp3 a CDAudio? Ja jak pisalem, nie usłyszalem znaczącej róznicy między oryginalną płytą a taką nagraną z plików FLAC na zwykłą CD. Może gdybym miał 2 odtwarzacze CD podpięte pod jeden wzmak i na tych samych utworkach przełączać między jednym a drugim, coś tam by się wychwyciło.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najlepiej jakby bezpośrednio porównać ten sam materiał dźwiękowy FLAC i płyty CD ale grany w oryginalnych postaciach ,bez przenoszenia plików na dysk

Chociaż nie wypalam płyt ale jak mi się wydaje finalny efekt zależy od rodzaju programu ,samej nagrywarki (napędu) i płyty CD
 

Whiplash

New member
Bez reklam
W ogole mam do was pytanie, testowal ktos Blu Ray Denona BDT 1713 pod wzgledem jakosci muzyki z wyjsc analogowych? Ma on DAC Burr Brown PCM1781.
 

Lemil

Banned
@Whiplash Nie jestem pewien czy to dobry pomysł. Po prostu amplitunery wielokanałowe w stereo grają raczej średnio. Można pod nie podpiąć jakiś super odtwarzacz, ale efekt będzie taki sobie. Raczej lepszy efekt będzie z Blu-ray'a podłączonego przez HDMI niż z nawet dobrego CD podłączonego analogowo. Tak mi się wydaje.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Bez przesady, nie sadze aby DAC w amplitunerze byl lepszej jakosci niz w CD, co wiecej na hdmi wystepuje jitter i ten rodzaj polaczenia srednio nadaje sie do muzyki stereo. CD dodatkowo dokonuje upsamplingu do 32/192 czego w ampli nie ma.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Lepiej dokończyć konwersji w odtwarzaczu CD ,niż bawić się w kolejne wypuszczanie sygnału zwłaszcza że Denon DCD 720 jest dość dobrym klockiem

"Whiplash" skoro poważnie myślisz o CD ja bym na Twoim miejscu zainwestował w Denona DCD720 AE który ma przeprojektowany układ zasilania

Jest jeszcze jedna opcja - Music Hall cd 15.2 ostatnio był w promocji za 1090zł ,tylko w tym przypadku musisz zapomnieć o odtwarzaniu plików ,brzmieniowo jest lepszy niż Denon ,szczególnie jeżeli chodzi o przestrzeń i bas
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Mysle o 720 bo ma USB i AL32 a pozatym wiesz mialbym komplet z jednej firmy z amplitunerem a nie kazdy z innej parafii.

Inna alternatywa jest Blu Ray, BDT1713 bo jesli brzmieniowo malo by sie roznil od DCD720 to lepiej kupic BD bo czyta wiele formatow?
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
A masz poprawnie ustawiony, skalibrowany amplituner? Muzyki sluchasz z PS3 rozumiem? Generalnie brzmienie stereo z HDMI charakteryzuje sie tym ze bas staje sie bardziej rozlazly, srednica sie wycofuje przez co brzmienie staje sie przytlumione bez szczegolow, gora raczej bez zmian. Z naturalnego brzmienia robi sie tzw. V


Sluchalem na ps3 ale tez na odtwarzaczu bluray Sony bdp360, i tu w sumie czesciej poniewaz nie halasuje. Wlasnie zamontowalem analog i stereo stalo sie takie jak lubie. Bas plynny niski srednica wyczuwalna i szczegolowa a sopran nie razi w ucho. Przypominam ze to tez nie jest wysoka polka odtwarzacza a i tak o dziwo rqdzi sobie fajnie z cd.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dokladnie, stereo po analogu ma poprostu to cos czego brakuje po HDMI. Brzmienie jest bardziej poukladane, wszystko tworzy pewien "obraz" nie rozmywa sie, szczegolnie bas i srednica wybrzmiewa o wiele lepiej.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Stereo tylko i wyłącznie analog i w życiu tego nie zmienię, jak tylko będę miał kasę to dokupię wzmak 2-kanałowy i finał.

Tak już mowa o tych Flac'ach to Panowie gdzie szukacie płytek w tym formacie ? Wiem, wiem mam iść do Empiku lecz niestety nie stać mnie na wszystkie płyty, które chciałbym posłuchać lecz nie jest tak że ich nie kupuję. :bober:
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jeszcze jest jedno ale ws. analogu. Jesli mamy jakis bardzo tani odtwarzacz to jego DAC bedzie kiepskiej jakosci to i brzmienie po analogu moze byc gorsze niz po cyfrze i wykorzystaniu DAC amplitunera. Zawsze nalezy wyprobowac oba polaczenia i wybrac to lepsze. Ale posiadajac markowy blu ray czy CD to tylko analog.

Flac nie kupisz w empiku, w ogole w polsce nie ma sklepu z muzyka w gestych formatach. Zostaje Ci sciaganie z sieci lub zakup za granica, sa sklepy jak u nas z mp3 to tam z flac :)
 

Krzaku666

Banned
Zdajecie sobie sprawę że na kilkunastu stronach prowadzicie zajadłą dyskusje o jakości jakości zapisu i odtwarzaniu muzyki... a jakieś 90% z was ma (wnosząc z sygnatur) budżetowe zestawy KD za 4000pln :DDD
Niby na tym sprzęcie tego tak doświadczacie i rozróżniacie te subtelne niuanse ? Panowie bądźmy poważni ...
 

lm648

Banned
Zdajecie sobie sprawę że na kilkunastu stronach prowadzicie zajadłą dyskusje o jakości jakości zapisu i odtwarzaniu muzyki... a jakieś 90% z was ma (wnosząc z sygnatur) budżetowe zestawy KD za 4000pln :DDD
Niby na tym sprzęcie tego tak doświadczacie i rozróżniacie te subtelne niuanse ? Panowie bądźmy poważni ...

I to jest ......
:eek:k: najtrafniejsza uwaga w podsumowaniu tego całego tematu :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Sdolas

New member
A ja tam różnicę mimo sprzętu za ok 4000 zł, którego się nie wstydzę :) i jestem zadowolony :), słyszę sporą.
Problem jednak polega na samym materiale, jego źródle, zabiegach pośredników itp itd.
Niestety ale materiały z sieci wszelkiej maści, z wyłączeniem sklepów, są raczej poza dyskusją bo nie wiadomo co tak na prawdę się odtwarza. Mi też zdarzyło się że mp3 128 mbps brzmiało lepiej niż flac. Jedyne pewne źródła do płyty CD z których osobiście by zrobić sobie kopię we flacu. Niestety ale i w oryginałach płyt są zaskakujące różnice w jakości nagranego materiału.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Zdajecie sobie sprawę że na kilkunastu stronach prowadzicie zajadłą dyskusje o jakości jakości zapisu i odtwarzaniu muzyki... a jakieś 90% z was ma (wnosząc z sygnatur) budżetowe zestawy KD za 4000pln :DDD
Niby na tym sprzęcie tego tak doświadczacie i rozróżniacie te subtelne niuanse ? Panowie bądźmy poważni ...

Ja akurat slysze roznice, miedzy kolumnami, odtwarzaczami i rodzajami polaczen. Wiesz to nie zalezy od ceny sprzetu a sluchu, a na ucho slon raczej mi nie nadepnal bo gram w kapeli na G.Basowej i okazyjnie perkusji..
 
Do góry