Porównanie FLAC vs CD

Lemil

Banned
Zakupiłem nowy sprzęt i teraz pora na rozszerzenie kolekcji flac bo te brzmią rewelacyjnie,
tymczasowo CD słucham ale jakość dżwięku nie powala :|
Ten nowy sprzęt to ten w stopce? Ja bym to skomentował tak. Na tym sprzęcie to odróżnisz Madonnę od Kazika, ale na więcej, to ten "spszent" nie pozwala.
 
I

irek6311

Guest
Pioneer A-50 + N-50 + PD-30 + Dali Ikon 6 mk II < ten zestaw jest tak kiepski Lemil ?
jeśli różnica pomiędzy CD a flac jest słyszalna to albo ja to sobie uroiłem albo ty dla jaj piszesz tak :roll:
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Rozumiem, że masz lepszy sprzęt jak kolega (Pioneer A-50 + N-50 + PD-30 + Dali Ikon 6 mk II) , podobają mi się takie bzdurne wypowiedzi, kogoś kto zna ten sprzęt jedynie ze zdjęć z internetu.
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Zestaw KD Pioneer VSX-923 + 4 x Yamaha NS-F150 + Blu-Ray Pioneer BDP-160 też taki kiepski nie jest i jest słyszalna różnica pomiędzy płytami CD a flac z HDD w trybie stereo ,
płyty CD przywiezione z zagranicy bo ostatnio dużo podróżuję :D
wypada też dodać że wszystkie kabelki mam markowe tak w KD jak w sprzęcie stereo ,
więc ewidentnie Lemil żarty sobie stoi :evil:
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Sprzet sam w sobie jest ok, poczciwe stereo. Ale powiedz mi jakim cudem slyszysz roznice miedzy FLAC a CD skoro FLAC to jest format bezstratny? To porownanie robiles na CeDeku czy na Blu Ray Pionka? Rozumiem ze testujesz w ten spsob: Masz plyte CD, robisz z niej flac i porownujesz jedno do drugiego? Ja rozumiem ze CD moze robic bledy odczytu, miec jakies straty ale to sa rzeczy tak marginalne ze powienien znowu wrzucic link do tego filmiku nt. audiofili :D
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Z CD nie robię flac bo to bezsensowne < nie podniesiesz okrojonej rozdzielczości ,
studyjna jakość możliwa jest tylko przy flac stąd moje poszukiwania sklepów ,
od znajomego mam kolekcję Chopina flac 24bit/88.2kHz i taką samą na CD < stąd mam porównanie ,
zrzucając CD na PC w programie pokazuje 16bit / 44.1kHz (standardowa jakość CD) .
 

Whiplash

New member
Bez reklam
A od kiedy FLAC podnosi jakosc? To jest format bezstratny kttory moze miec parametry CD jak i wieksze typu 24/192. Mowisz ze masz Chopina 24/88.2 we FLAC ale na CD juz masz 16/44.1 wiec porownujesz dwa calkiem rozne formaty wiec nie dziw sie ze CD gra gorzej. Jakbys zrobil FLAC z tego CD to gwarantuje Ci ze oba pliki zagraja tak samo.
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Fryderic Chopin: SACD-ISO na FLAC 24bit 88.2kHz (cała kolekcja SACD) ,
ja mam zwykłą kolekcję CD Fryderic Chopin Whiplash ;)
CD zrzucałem na dysk bo też to umie przerobić na flac ale 16bit / 44.1kHz bo taka rodzielczość CD plików jest .
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja cie rozumiem ale Ty mnie chyba nie do konca :) Mowiles ze FLAC jest lepszy od CD..? Jesli masz FLAC o parametrach lepszych niz CD czyli np.24/192 to tak ale kiedy masz zwyklego FLAC 16/44.1 to brzmi on tak samo jak CD.
 

SDman

Banned
Ja cie rozumiem ale Ty mnie chyba nie do konca :) Mowiles ze FLAC jest lepszy od CD..? Jesli masz FLAC o parametrach lepszych niz CD czyli np.24/192 to tak ale kiedy masz zwyklego FLAC 16/44.1 to brzmi on tak samo jak CD.

Witam,
czyli kolega @irek6311 dobrze napisał format FLAC jest lepszy od CD, to Ty go źle zrozumiałeś.
Widziałeś kiedyś CDA 24/192 ?
CDA może być tylko CDA, a FLAC czy MP3 czy jeszcze inne mogą mieć różną kompresję
-ale to wszyscy wiedzą.

Pozdr.
 

Lemil

Banned
Fryderic Chopin.
To jakiś nowy, nieznany didżej?

"Pioneer A-50 + N-50 + PD-30 + Dali Ikon 6 mk II < ten zestaw jest tak kiepski Lemil ?
jeśli różnica pomiędzy CD a flac jest słyszalna to albo ja to sobie uroiłem albo ty dla jaj piszesz tak"
No trochę dla jaj. Ale tylko trochę.
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Mam taki płatny program i popróbuję w nim poobrabiać audio Movavi Video Converter ,
SDman poprawnie parametry napisałem a wcześniej może ten brak rozpiski wprowadził niedomówienie ,
tak na marginesie w muzyce poważnej dopiero słychać różnice pomiędzy plikami audio .
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Sadzilem ze Irek chcial powiedziec ze FLAC 16/44.1 gra lepiej z dysku niz Audio CD o takich samych parametrach. To ze FLAC moga byc "geste" to wiem i one zagraja lepiej od CD.
 

lm648

Banned
...od znajomego mam kolekcję Chopina flac 24bit/88.2kHz i taką samą na CD ........

Cały ten "hak nieporozumienia" ukryty jest w tym, że Szanowny Kolega (z niewiedzy) porównuje tzw. "pliki hi-res" do Cd Audio i bezapelacyjnie odnosi prawidłowe odczucie o wyższości tych pierwszych nie wiedząc o tym, że źródłem ich pochodzenia nie jest płyta CD lecz inny nośnik o wyższych parametrach, a najczęściej jest to SACD, DVD-Audio, VinylRip, Master Tape. :D
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
lm648 nic dodać i nic ująć ;)
żle popisałem i za to przepraszam ;)
 

wrx

New member
Bez reklam
Jako że wszystko odbywa się na poziomie zapisu binarnego czyli czyste bity które są na oryginalnej płycie CDAudio - kodowanie PCM o częstotliwości próbkowania 44,1 kHz i rozdzielczości 16 bitów na próbkę - są wrzucane na dysk a następnie pakowane bezstratnie. W żadnym z tych miejsc nie ma przetwarzania muzyki z zapisu analogowego na cyfrowy więc fizycznie teoretycznie i praktycznie nie będzie żadnej różnicy w odsłuchu. Jeśli jest to:
- zgrałeś źle utwór z płyty CD - nie bit po bicie ale na zasadzie zapisu/nagrywania przez kartę dźwiękowa z Cd po kabelku audio.
- dostałeś Flaca tak zgranego albo przerobionego z mp3

Reasumując - różnicy nie może być żadnej - jedynie może psychologiczna jeśli ktoś coś słyszy innego.
Slon nadepnal mi na ucho.
Sprzet odsluchowy w podpisie.
Plik z plyty CD zripowany do FLAC, przeniesiony na PS3.
Kolega wpadl posluchac, jak graja Klipsche.
Odpalamy FLAC i nastepuje tragedia.
Mysle sobie, kurde, jesli ja to slysze, to jak zle musi byc to nagranie? :(
Siegam po ori plyte, wsuwam do PS3 i...
jestemy w innym swiecie.:eek:k:

Potrafisz to jakos wytlumaczyc? :niewiem:
 

SDman

Banned
Slon nadepnal mi na ucho.
Sprzet odsluchowy w podpisie.
Plik z plyty CD zripowany do FLAC, przeniesiony na PS3.
Kolega wpadl posluchac, jak graja Klipsche.
Odpalamy FLAC i nastepuje tragedia.
Mysle sobie, kurde, jesli ja to slysze, to jak zle musi byc to nagranie? :(
Siegam po ori plyte, wsuwam do PS3 i...
jestemy w innym swiecie.:eek:k:

Potrafisz to jakos wytlumaczyc? :niewiem:

Witam,
oczywiście brak sprzętu audio stereo - co tam się dzieje na linii PS3 i zakładam
Yamaha KD pies z kulawa nogą raczy wiedzieć.
Aby porównać Flac z CD musi być Ampli analog RCA, nowoczesny CD z wejściem USB i możliwością czytania Flac jeżeli użyjemy przetwornika DAC o takim samym poziomie wyjściowym:np 2V RMS jak CD to i tak będzie różnica bo będziemy porównywać klocki,
a nie formaty.

Pozdr.
 

wrx

New member
Bez reklam
Albo Ty nie zrozumiales, albo ja nie rozumiem odpowiedzi.

Nie wiem, co "pies z kulawa noga raczy wiedziec", natomiast wiem, ze slychac ogromna roznice miedzy FLAC, a CD.
Z tego samego zrodla, na tym samym sprzecie.
 

SDman

Banned
Nie wiem, co "pies z kulawa noga raczy wiedziec", natomiast wiem, ze slychac ogromna roznice miedzy FLAC, a CD.
Z tego samego zrodla, na tym samym sprzecie.

Jeżeli sam wykonałeś poprawnie flac z CD i ten porównujesz to za taki stan
(słyszaną różnicę) obarczyłbym winą PS3.

Pozdr.
 

wrx

New member
Bez reklam
Wiec doszlismy do punktu, w ktorym wlasnie chcialbym otrzymac wyjasnienie.
Skoro FLAC jest KOPIA bezstratna, to dlaczego jest taka roznica?
PS3 nie potrafi poprawnie odtworzyc (tego) FLAC?
 
Do góry