Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

Jimmy

New member
Za te pieniądze spokojnie kupisz Technisat Digicorder HD S2 z twardym dyskiem 320 GB lub 500 GB (http://www.technisat.de/indexd639-2.html?nav=Sat_DVB_S_,de,64-501-911) plus modul dostepu CI PowerCamPro do Cyfry. Model ten posiada 2 kieszenie na moduły dostępu + 2 czytniki, ale te czytniki są w systemie Conax, więc Cyfra+ na nich nie pójdzie, stąd konieczność zakupu modułu do karty Cyfry. Przy PowerCamPro będziesz miał możliwość oglądania i jednoczesnego nagrywania 2 kanałów zakodowanych, ale kanałów z tego samego transpondera co bardzo ogranicza wybór. Przy innych modułach nawet tego nie ma. Oczywiście można jednocześnie oglądać np. niekodowany i nagrywać zakodowany (z różnych transponderów). Innym, dla mnie optymalnym, rozwiązaniem jest jak mam ja, że mam moduł z Cyfrą oraz moduł z kartą Cyfrowego Polsatu i wtedy gdy nagrywam coś kodowanego np. z Cyfry, to oglądam sobie spokojnie coś kodowanego z Polsatu lub odwrotnie. Jest to w tej chwili najlepszy dwugłowicowy tuner SAT HD z twardym dyskiem za rozsądną cenę. Lepszym prawdopodobnie rozwiązaniem, ale znacznie droższym (nawet powyżej 5000 zł) byby Dreambox DM 8000 HD PVR, gdzie można dowolnie umieścić w nim do 4 wewnętrznych tunerów np. 2 tunery SAT, 1 tuner DVB-T i 1 tuner telewizji kablowej.
 
Ostatnia edycja:

mrtito

New member
Witam. Mam pytanko. Jaką kupić antenę i jaki konwerter do Opticum 9500 HD? Sam jeszcze niewiem jaką kartę wtyknę do niego ale zależy mi na programach HD i wogóle na jak najlepszej jakości. Słyszałem że ma znaczenie miejsce zamieszkania co do odbioru sygnału, więc od razzu napisze że jestem z zachodniopomorskiego.
 

szgr

New member
Witam
kablówka, z której korzystam wprowadziła ofertę 5 programów HD (piszą, że conax - a ja pytam, bo się na tym nie znam).
Oferują dekoder HOMECAST HC5101 w cenie 789,00 zł
i DIGICORDER HD K2 za 1799,00 zł
tutaj ich oferta: tvk.csmnp.com.pl/content.php?Id=44&MenuId=41

A pytam o to jaki ew. inny dekoder HD? Cena chyba najważniejsza, bo Nadzór Finansowy czujny ;)

ps. Canal też mają w ofercie, ale to mnie nie interesuje.
pozdr.
 
Ostatnia edycja:

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam Forumowiczów;
Mam pytanie: czy jest taki sprzęt - dekoder HD, który obsłuży Cyfrę + i programy N w HD z jednego talerza? Ja mam instalację Cyfry + i do mieszkania wchodzi mi jeden przewód jednak spec z jednego punktu serwisowego poweidział, że nie ma dekoderów a raczej N-ka nie sprzedaje mudułu dostepu z kartą (by Cyfre i N ogarnąć 1 dekoderem). Mial rację czy nie? A jeśli nie to jaki sprzęt to obsłuży?
 

Nazgul

New member
Witam.

Mam dylemat. Potrzebuje tuner HD
1) z dyskiem lub przygotowany do podpiecia dysku z możliwością nagrywania.
2) Dajacy jak najlepszy obraz HD i SD
3) Do cyfry+, polsatu , kart z knałami erotycznymi, ewentualnie na zime TNK (żeby była jakaś liga mistrzów)
4) z kartą sieciową zeby łatwo mozna dobrać się do materiałow nagranych na dysku.

Technisat Digicorder HD-S2 - tu chyba nie obsłuży wszystkich na razie 3 kart ?
GloboOpticum 9500 HD - po zmianie softu chyba da rade ale jak wyglada jakość obrazu HD i SD w tym opticumie w porownaniu do Technisat'a ?
A może jeszcze jakieś inne wyjście.
 
Ostatnia edycja:

Alienscum

New member
Ja mam podobny dylemat jak kolega powyżej, potrzebuję dekodera hdtv (do cyfry+) który:

+działa bez problemów z cyfrą+ (będę tego używali rodzice - więc bez zwiech, konfiguracji etc)
+daje dobry obraz sd/hd po hdmi (do plazmy panasa)
+ma możliwość podpięcia dysku (usb albo wewnętrzny - obojętnie)

Wszystko w cenie ok 1000 +- 200,300 zł (to ma być tylko do oglądania, więc nie potrzeba mi bajerów).

Myślałem o Azbox Elite (+odtwarzacz na sigmie, - podobno marna jakość obrazu sd)
Opticum 9500HD, Ipbox 910HD, Kathrein 910 .... co wybrać - a może jeszcze coś inego.
 

BaDD

Member
Miałem zbliżone dylematy, chcę oglądać Cyfrę i Polsat na jednym tunerze HD z modułów CI. Polecano mi wielokrotnie Technisata (konkretnie model Digit HD8-S - można podpiąć dysk, recorder mi nie jest potrzebny) ponieważ działa bezproblemowo z tymi platformami a co najważniejsze daje znakomity obraz, ponoć lepszy niż cała konkurencja; cenowo zbliżony.
Widziałem w akcji, faktycznie obraz super (SDi HD).
Jestem zdecydowany na zakup.
 

darekk75

New member
no tak tylko trzeba podobno zmieniać soft bo na cyfrze nie pójdzie, czy to jakies skomplikowane działanie bo jestem zielony w tej dziedzinie. no i czy zadziała ze spliterem?? może ktoś próbowal i sie podzieli wrazeniami??
 
Ostatnia edycja:

SAT_ANTHD

New member
Wiele tunerów HD potrafi obsłużyć dwie a nawet trzy platformy - cyfrę, polsat i TNK. Nie da się uruchomić na nich "N". Bardzo fajnie spisują się Fergusony i Globo np. 9500 HD, który ma wbudowane 2 czytniki i dwa sloty na moduły CI. Wbudowane czytniki obsługują cyfrę i TNK zaś do slotu CI wkładasz polsatowski moduł wraz z kartą. Warto się jednak zastanowić czy sa potrzebne aż dwie platformy. Osobiście oglądam cyfrowy polsat i jestem z niego bardzo zadwolony. Zależało mi na kanałach BBC, polsat sport i paczce HBO. Pzdr
 

BaDD

Member
Ja jestem uzależniony od piłki nożnej i mam N (LM, Bundes), multipakiet w cyfrze (Xtraklasa, Primera, Premier L) i familijny Polsat dla rodziny (w tym LE dla mnie :p).
Koszt: N po 38 zeta przez 7 miesięcy, dalej 6m po 54 zł, Cyfra z Multipakiet HD przez 5 miesięcy po 22,50, dalej 7m po 45zł a familijny po 38zł za miesiąc non stop.
Czyli przez czas około 6m niecała stówka za miesiąc, drugie pół roku po 137zł.
Dodatkowo można sobie dorzucić Orange TV do Multipakietu za 10zł/m.

Jak ktoś nie chce LM w HD to może kupić tuner z dwoma slotami CI na Cyfrę/Polsat i z czytnikiem na TNK z N-Sportem.
Jedno pudło zamiast dwóch.
 

kronos85

New member
tylko LINUX ferdki szkoda kasy

Panowie jesli tuner HD to tylko na !!!!! LINUXIE !!!!! polecam :
1. Katherin UFS 910 jakość super
2.drembox 800 z najnowszymi driverami obraz juz na poziomie
3 IPBOX HD niewiem jaki obraz ale tez linux

TAK oba mają 1 czytnik kart , nie mają wejścia na moduł ale mają OGROMNY + wejście LAN dzięki któremu można naprawdę sporo poogladac i nie trzeba inwestować w kilka platform ;-)


kto ma LINUXA w tunerze to wie o czym pisze pozdro
 

Alienscum

New member
A może ugryźć temat z innej strony.
Który z dekoderów (do c+, pvr, hd) będzie dawał najlepszą jakość kanałów Sd (bo hd to chyba wszyskie dają ok) po hdmi. (podłączony do plazmy Panasonic).

Czy jakość wyświetlanego obrazu na poszczególnych tunerach (np azbox, 9500Hd, technisat hd8s) jest zauważalnie różna, czy raczej jest podobnie i nie warto dalej tego tematu drążyć?
 

BaDD

Member
Nie widziałem tych wszystkich dekoderów, które wymieniono. Widziałem Ferdka i w porównaniu zdecydowałem się na Technisata. Obraz jest bajka, do tego sprzęt jest bardzo funkcjonalny.
Poprzednio miałem jakiegoś Samsunga SD z Polsatu, sparowanego z kartą.
Obraz SD jest dużo lepszy na Technisacie ale to trochę nie w porządku porównywać sprzęt z dwu różnych klas.

Zresztą różnic kolosalnych w odbiorze nie zauważysz - ważniejsze jest jak sprzęt działa (oprogramowanie), czy się wiesza, jak długo przełącza kanały a dla mnie np. jak pracuje z modułami C+ i CP. I taki mój wybór.
 
Ostatnia edycja:

darekk75

New member
a ten technisat nie wiesza sie nie masz z nim problemów?? potrzebny podobno jakiś moduł by ogladać c+?? i czy zadziała ze spliterem??
 

BaDD

Member
Nie wiesza się nic a nic (póki co).
Splittera nie używam.
Mam moduł oryginalny C+ z Multipakietem i CP z Familijnym.
Znajomy ma jeszcze w środku TNK i też nie narzeka.
Od lipca jest nowy soft - nie wiem jak było wcześniej.
 
Do góry