Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

ares333

New member
Witam !

Mam pare pytan - zamierzam wykupic w Cyfrowym polsacie abonament
familijny + programy Hd ( z uwagi na sport > box).

1. Jaka jest jakosc poszczegolnych programow HD w ich ofercie ?
2. Jaki wziasc ewentualnie dekoder HD z polsatu (bez twardego dysku ) ?
3. Czy moze lepiej zakupic samemu jakis dekoder HD z mozliwoscia
ogladania innych programow HD z satelity (jaki?) + modul polsatu ?

Zalezy mi rowniez zeby ewentualny zestaw = jakosc , cena.

Dziekuje z gory za odp.

Pozdr.
 

Supel74

New member
Witam.
Proszę o radę: mam Cyfrę+ podstawowy pakiet czyli zadnych programów HD, telewizor plazmę. Zastanawiam się nad zakupem Technisat Digit HD8-S ale czy w moim przypadku warto, czy może wystarczył by Technisat Digit MF8-S. Posiada HDMI tylko nie wiem czy uaktualnia software przez satelitę. Nie ma go też na stronie Technisatu. Bardzo mi zależy na b. dobrym odbiorze kanałów SD.:confused:
Pozdrawiam
 

kolbol

New member
Supel74 napisał:
Witam.
Proszę o radę: mam Cyfrę+ podstawowy pakiet czyli zadnych programów HD, telewizor plazmę. Zastanawiam się nad zakupem Technisat Digit HD8-S ale czy w moim przypadku warto, czy może wystarczył by Technisat Digit MF8-S. Posiada HDMI tylko nie wiem czy uaktualnia software przez satelitę. Nie ma go też na stronie Technisatu. Bardzo mi zależy na b. dobrym odbiorze kanałów SD.:confused:
Pozdrawiam
Jak masz cyfre+ i chcesz dobry odbiór kanałow sd to polecam sprawdzony dekoder z rodziny Pioneer 1430 ,1530,1630 do tego dobrej jakości kabel euro i nic więcej,a jak chcesz koniecznie przez hdmi podłączyc dekoder to kup już dekoder HD a nie sd z hdmi.
 

Supel74

New member
Ok. Więc zostaje Technisat Digit HD8-S. Jeszcze jedno pytanie: czy muszę do niego kupować moduł C+ czy wystarczy sama karta? I czy mając C+ będzie sam uaktualniał software?
 

Jimmy

New member
Tak się składa, że mam dwa tunery satelitarne. Jeden to Technisat Digicorder HD S2, drugi - Technisat Digit HD 8S. Odbiornikami satelitarnymi "bawię" się już 20 lat. To co w podanym linku na forum SatKuriera pisze niejaki Andrus, to kompletne bzdury, albo pisze facet z konkurencyjnej firmy, albo trafił na zepsuty egzemplarz, być może z drugiej ręki. A teraz parę słów n/t dekoderów/tunerów satelitarnych.
Nie ma takiego dekodera satelitarnego, który by sie nigdy nie zawieszał i żeby idealnie działał. Podobno najbliższy ideałowi jest Dreambox DM 8000 HD PVR ale kosztuje on powyżej 4.000 zł w najprostszej wersji. Piszę podobno, bo nie miałem okazji go przetestować, a na forach róznie piszą. Co do dekoderów w rozsądnych cenach najmniej awaryjnym z jakim miałem do czynienia to właśnie Technisat Digicorder HD S2. W ciągu 2 lat użytkowania zawiesił mi sie może 4 czy 5 razy pracując z dwoma modułami CAM - Polsatu i Cyfry (Aston). Jego prostsza wersja - Digit HD 8S bez twardego dysku nie jest rzeczywiście już taka idealna, potrafi sią częsciej zawiesić ale i tak bije na głowę inne dostępne dekodery (bez wbudowanego dysku). Poczytajcie na forach ile problemów mają ludzie z Humaxami czy Fergusonami.
Odpowiadając Supelowi74: sama karta Cyfry nie wystaczy, potrzebny jest moduł CAM np. moduł od Cyfry lub Aston, w którym umieszcza sie kartę. Podraża to koszt. W takiej sytuacji przejrzałbym jednak ofertę Fergusona bo mają tam dekodery z czytnikami uniwersalnymi, gdzie wystarczy sama karta cyfry, na pewno będzie taniej.
 

Supel74

New member
Witam.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Do kupna zostało mi jeszcze parę dni. Głównie zależy mi na dobrym obrazie a co do reszty to jestem mniej wymagający. Ma być dobry obraz a z tego co wyczytałem tu i na innych forach podobno tak jest. Jeszcze tylko sprawa tego modułu: podobno ten Cyfry jest do kitu, jeżeli tak to który byście polecili?
Pozdrawiam.
 

Supel74

New member
Mam jeszcz jedno pytanie, może dziwne ale nie znam sie za bardzo na tych sprawach. :oops: Jesli tv ma wbudowany tuner dvb-t MPEG 4 z wejsciem CI to czy jest mozliwy odbiór C+ bezposrednio na tv z pominieciem zewnetrznego tunera satelitarnego?
 

tony_30

New member
dekoder cyfrowy

witam,
Zdecydowałem się pożegnać z telewizją cyfrową Mulitimedii i rozpocząć przygodę z telewizja satelitarną . Liczę sie z kosztami , powiedzmy 2 tys. pln. Czytałem cały weekend info na temat sprzętu satelitarnego. Jestem juz mądrzejszy , ale nadal nie jestem przekonany jak mam to zrobić. Dokupowanie dodtakowych modułów do dekodera i dość trudny język na forum troche mnie przeraża. Mam w takim razie pytanie i prośbę.
Prosze o odpowidź w miarę prostym językiem. Chciałbym ogladać ofertę Cyfry+ oraz Cyfrowego Polsatu + kanały HD za pomocą jednego dekodera, czasem coś nagrać na twardy dysk. Chciałbym połozyc sie wieczorem po pracy , wziąć pilota do ręki i np. z polsatu sport HD przełączyc jednym ruchem palca na Canal+film HD. Mam plamę Panasonica 50 cali, więc zalezy mi na dobrej jakości obrazie. Jaki dekoder mam kupić ? Jeżeli sam dekoder nie wystarczy to proszę o wypisanie w myślnikach po chłopsku co mam dokupić żeby po podłączeniu całość grała idealnie ? Dzięki
 

Jimmy

New member
Supel74 napisał:
Mam jeszcz jedno pytanie, może dziwne ale nie znam sie za bardzo na tych sprawach. :oops: Jesli tv ma wbudowany tuner dvb-t MPEG 4 z wejsciem CI to czy jest mozliwy odbiór C+ bezposrednio na tv z pominieciem zewnetrznego tunera satelitarnego?
Nie ma takiej możliwości. Tuner DVB-T w telewizorze to tuner telewizji naziemnej, przekazu satelitarnego na nim sie nie zobaczy - inna technika.
 

Jimmy

New member
tony_30 napisał:
witam,
Zdecydowałem się pożegnać z telewizją cyfrową Mulitimedii i rozpocząć przygodę z telewizja satelitarną . Liczę sie z kosztami , powiedzmy 2 tys. pln. Czytałem cały weekend info na temat sprzętu satelitarnego. Jestem juz mądrzejszy , ale nadal nie jestem przekonany jak mam to zrobić. Dokupowanie dodtakowych modułów do dekodera i dość trudny język na forum troche mnie przeraża. Mam w takim razie pytanie i prośbę.
Prosze o odpowidź w miarę prostym językiem. Chciałbym ogladać ofertę Cyfry+ oraz Cyfrowego Polsatu + kanały HD za pomocą jednego dekodera, czasem coś nagrać na twardy dysk. Chciałbym połozyc sie wieczorem po pracy , wziąć pilota do ręki i np. z polsatu sport HD przełączyc jednym ruchem palca na Canal+film HD. Mam plamę Panasonica 50 cali, więc zalezy mi na dobrej jakości obrazie. Jaki dekoder mam kupić ? Jeżeli sam dekoder nie wystarczy to proszę o wypisanie w myślnikach po chłopsku co mam dokupić żeby po podłączeniu całość grała idealnie ? Dzięki
Jeśli chcesz bezproblemowo oglądać z dwóch modułów: Cyfrowy Polsat + Cyfra, mieć dobry obraz HD i zmieścić sie w tej cenie to tylko Technisat Digicorder HD S2 Plus. Tzn. 2 tysiace kosztuje sam tuner, do tego dochodzi koszt czaszy, konwertera twin lub jeśli na 2 satelity to 2 konwertery twin lub monoblok twin, koszt modułu Aston ok 400 zł (dla Cyfry) i koszt modułu Polsatu (chyba 99 zł).
 
Ostatnia edycja:

tony_30

New member
Ok, dzieki. Szukam w takim razie tego sprzetu. Może znasz jakiegoś magika który mi to wszystko zamontuje, oczywiście odpłatenie. Jestem z Gdyni.
 

MuCha22

New member
Witam,
od niedawna jestem posiadaczem LCD Fullhd, mam cyfrę + z dekoderem sd i planuje przejść na HD:D
Myślałem o wynajęciu/kupnie dekodera hd od cyfry ale na temat tych dekoderów słyszałem same złe opinie. Mam zatem takie pytanie, czy idzie znaleźć coś lepszego do ok 400-500zł, nie jestem wybredny, ważne żeby obraz był dobry i w sd i w hd:)
Z góry dzięki,
pozdrawiam!
 

kolbol

New member
MuCha22 napisał:
Witam,
od niedawna jestem posiadaczem LCD Fullhd, mam cyfrę + z dekoderem sd i planuje przejść na HD:D
Myślałem o wynajęciu/kupnie dekodera hd od cyfry ale na temat tych dekoderów słyszałem same złe opinie. Mam zatem takie pytanie, czy idzie znaleźć coś lepszego do ok 400-500zł, nie jestem wybredny, ważne żeby obraz był dobry i w sd i w hd:)
Z góry dzięki,
pozdrawiam!
Witaj
Jak nie jesteś wybredny to bierz ten od cyfry pvr,osobiście go mam i nie narzekam.EPG działa prawidłowo,co się zaznaczy to się nagra.Jakakolwiek zmiana listy kanałów czy też softu jest automatyczna.Ciebie jako użytkownika nic nie interesuje.Obraz jest bardzo dobry.O ile się nie mylę to dają go za darmo w dzierżawę obecnie,ale pewnie są jakieś warunki umowy.
 

OmniModo

New member
Dylemat z zakupem tunera jest i tak znacznie mniejszy niż odbiornika TV. Lecz pomimo tego, dla kogoś kto nie może wydać kosmicznych pieniędzy, nadal pozostaje odwieczny problem : który tuner wybrać , jak szukać, czym się kierować ?!?
Z wszystkich możliwych opcji jakie daje dany odbiornik najbardziej interesuje mnie tylko jedna : jakość obrazu HD oraz SD W drugiej kolejności idzie w miarę dobra współpraca ze splitterem Clone+ Inne możliwości, choć przydatne, nie są tak ważne. Oczywiście fajnie jeśli będzie miał rzadkie zwiechy, wygodne menu, szybkie przełączanie kanałów, wsparcie techniczne i soft pod kątem polskich operatorów SAT itp. ale zdaję sobie sprawę że ideału nie ma za ludzkie pieniądze , czyli za 2 / max. 2,5 tyś.pln Mój wybraniec będzie współpracował tylko i wyłącznie z Cyfrą+ Może mieć wbudowany dysk, ale nie koniecznie, bo akurat mam wolny 1 TB zewnętrzny Z tego co wyczytałem na tym forum to z moimi warunkami mogę wybrać :
Technisat Digicorder HD S2
Topfield TF7700-HSCI PVR
Dream Dreambox DM800 HD
albo też, jeśli różnice w obrazie (szczególnie HD) nie będą kolosalne, takie modele:
Technisat Digit HD8-S
Golden Interstar GI-S 980
Opticum 9500 HD
Czy mądre głowy coś poradzą w tej sprawie ?
PS: preferowałbym tuner bez dysku aby wykorzystać posiadaną ''wolną '' terabajtówkę ale jak się w praniu sprawdza nagrywanie na zewnętrzny dysk USB ? Jest to hałaśliwe, są jakieś opóźnienia w transmisji czy wręcz zawiasy ?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

fotokrak

New member
Jeśli chcesz bezproblemowo oglądać z dwóch modułów: Cyfrowy Polsat + Cyfra, mieć dobry obraz HD i zmieścić sie w tej cenie to tylko Technisat Digicorder HD S2 Plus. Tzn. 2 tysiace kosztuje sam tuner, do tego dochodzi koszt czaszy, konwertera twin lub jeśli na 2 satelity to 2 konwertery twin lub monoblok twin, koszt modułu Aston ok 400 zł (dla Cyfry) i koszt modułu Polsatu (chyba 99 zł).

można odbierać Sat bezpośrednio na Tv pod warunkiem że będzie miał tuner wbudowany w TV.
Np ten model:
http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/szczegoly_produktu.htm?product=LC65XS1E&cat=111
 

Enjama

New member
Witam

Zamierzam kupić jakiś tuner na linuksie do 1400 zl znalazłem 3 modele do tej ceny
AB IPBOX 910HD
Azbox Premium HD
Coolstream HD-1

Azbox ma najwięcej bajerów np odtwarza mkv,x264 czy wifi ... ale dużo opinii że tuner do wszystkiego to tuner do niczego ;]
Czy najnowsze oprogramowania do niego są już takie jak ma być i ten tuner da się spokojnie uzytkować ?

O dwóch pozostałych wiem najmniej
Prawdopodobnie nie odtwarzają mkv,x264 no ale najważniejsza jest stabilność sprzętu i dużo róznego rodzaju pluginow ,wtyczek...

Co byście mi polecili ?
Tuner będzie pod sharik ale chcialem jeszcze włożyć kartę TNK
 

krokus

New member
Nie wiem, ja mam tuner z Reel Multimedia. Był tańszy niż się spodziewałam a jest wielojęzyczny, z dobrym procesorem i niezłą pamięcią i aktualizacją oprogramowania. Na linuxie. Mąż jest nim zachwycony. Polecam zakup w redcoon.pl, mają ogromny wybór i wiem, że bardzo mu fachowo doradzali przy zakupie.
 
Do góry