Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

BaDD

Member
Do Technisata musisz kupić moduł dedykowany Cyfry (179+19zł).
Gniazda na karty są kodowane w Conaxie i nadają się do TNK.
 

vikob

New member
Witam,
Potrzebuje dekoder HD do Polsatu bez C+ i N - ki. Ważne jest dla mnie abym mógł trzymać na nim wszystkie media najlepiej dysk wewnętrzny . Musi mieć Wi - Fi. przynajmniej Lan i odtwarzać większość znanych formatów + dostęp do radia internetowego. Krótko mówiąc Dekoder HD z funkcją playera sieciowego
np. takiego Dvico Tvix M-6500A HDD/USB playe. Proszę doradźcie coś.
 

stepra

New member
Witam
Mam bardzo podobne wymagania i też szukam takiego urzadzenia, które by mogło spełnać tak wiele funkcji. Myślę, że może być to np. Azbox HD Premium. Spełnia wszystkie twoje wymagania. Podobno można uruchomić na nim Polsat. Oprócz DVB-S2/S można dołożyć DVB-T2/T. Można zamontować dysk wewnętrzny. Ma Wi-Fi i LAN. Da się na nim odtwarzać większość znanych formatów audio i video. Daje dostęp do radia internetowego, portali internetowych (np. YouTube) i portali muzycznych. Jest pod Linuxem. Krótko mówiąc jest to Dekoder HD z funkcją playera sieciowego i kilkoma innymi bajerami (np. server plików). Jedyne co mnie niepokoji to ciąle niedopracowane oprogramowanie.
 

Jimmy

New member
vikob napisał:
Witam,
Potrzebuje dekoder HD do Polsatu bez C+ i N - ki. Ważne jest dla mnie abym mógł trzymać na nim wszystkie media najlepiej dysk wewnętrzny . Musi mieć Wi - Fi. przynajmniej Lan i odtwarzać większość znanych formatów + dostęp do radia internetowego. Krótko mówiąc Dekoder HD z funkcją playera sieciowego
np. takiego Dvico Tvix M-6500A HDD/USB playe. Proszę doradźcie coś.

Myślę, że wszystkie twoje wymagania spełni Topfield SRP-2100 z tym, że trzeba na niego zaczekać chyba kilka tygodni, bo to nowość no i nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztować.
 

Nana

New member
Witam
Ja mam dekoder TechniSat Digicorder HD S2z dyskiem twardym .Jakość jest super ,ma 2 kieszenie na karty w jednej mam kartę Cyfry + a w drugiej moduł CAM Polsatu i działa bezproblemowo . Bardzo łatwy w obsłudze a co najważniejsze sam się aktualizuje z satelity
 

BaDD

Member
Jedno ciekawe spostrzeżenie co do potwierdzenia dobrej jakości obrazu z mojego Technisata.
Dodatkowo mam nboxa (LM w HD - dlatego :p) i jak porównam ten sam program z nobx i Technisata przez moduł CP, jakość w Technisacie jest o niebo lepsza.
Mowa oczywiście o SD.

Dużym plusem Technisatów jest b.duża funkcjonalność, szczególnie w zakresie ustawień i obsługi.

Wiadomym minusem jest kiepskie (czyli prawie żadne EPG) w porównaniu do tunerów dedykowanych
 

cacumen

Member
Bez reklam
A ja proszę o rzeczowe wsparcie dla tunera o takich
parametrach-do 2500 zł
1) HDTV+HDD(320 GB wzwyż)-cicha praca !!!
2)prosta współpraca dla polskich platform cyfrowych
tj. moduły CI+Smartcard Reader-symultanicznie
3)polskie menu+OSD
4)nagrywanie bez ograniczeń wielkości pliku zdekodowane z możliwością minimalnego montażu , z timeshiftem -do przeniesienia przez Pendriva na zewnątrz
i odwrotnie-ważne jest zachowanie wysokiej jakości nagrań !!!
5)HDMI 1.2 lub wyżej+2 Euroscart
6)Wysoka jakość obrazu(multiformat+inteligentny upscaling SD) i dźwięku(Dolby Digital)
7)szybkie przełączanie kanałów szczególnie kodowanych
na różnych platformach cyfrowych, nie prowadzące do "wieszania się" odbiornika
8)wyjścia na "kino domowe" minimum 5.1
9)prosta zmiana oprogramowania i wgrywania list kanałów za pośrednictwem pamięci "flash" po USB 2.0-dlatego minimum jedno gniazdo tego rodzaju z funkcją hosta.
10)Obsługa EPG z polską czcionką

Inne dodatki jak funkcje multimedialne mile widziane !!!

Proszę o wypowiedź użytkowników kokretnego sprzetu
a nie znających go z opisu...
Od dwóch tygodni poszukuję alternatywy dla moich
"weteranów" Pace'a i Pioniera , ale nie wiem , co na dzień dzisiejszy spełnia moje niewygórowane potrzeby.

Z góry dziękuję życzliwym za wsparcie !!!

 
Ostatnia edycja:

Jimmy

New member
Aktualnie twoje wymagania powinien spełnić Technisat Digicorder HD S2 Plus, który jest w rozsadnej cenie, a za kilka tygodni lub miesięcy Topfield SRP-2100. Mam Technisata, nagrania można łatwo przenosić po sieci do kompa i wypalać na płytach DVD, nie zawiesza jak pozostałe tunery dostepne na rynku, bez problemu wspólpracuje z dwoma modułami+kartami jednoczesnie np. modułem Polsatu Cyfrowego i modułem Cyfry+. Lepszym jedynie tunerem byłby Dreambox DM 8000 HD PVR, ale jego cena przekracza 4.000 zł.
 

Egle

New member
BaDD napisał:
Jedno ciekawe spostrzeżenie co do potwierdzenia dobrej jakości obrazu z mojego Technisata.
Dodatkowo mam nboxa (LM w HD - dlatego :p) i jak porównam ten sam program z nobx i Technisata przez moduł CP, jakość w Technisacie jest o niebo lepsza.
Mowa oczywiście o SD.

Dużym plusem Technisatów jest b.duża funkcjonalność, szczególnie w zakresie ustawień i obsługi.

Wiadomym minusem jest kiepskie (czyli prawie żadne EPG) w porównaniu do tunerów dedykowanych

Właśnie zastanawiam się nad zakupem tego tunera pomimo, że jest już na rynku dwa lata (wersja plus wniosła jedynie zmianę drugiej głowicy) nadal ma pozytywną opinię na różnych forach. Dla mnie sporym minusem są ograniczenia przy nagrywaniu (możliwość nagrywania dwóch programów kodowanych wyłącznie z tego samego transpordera). Mam pytanie czy słyszał ktoś o oprogramowaniu do tego tunera umożliwiającym dekodowanie przez czytniki innych systemów niż conax. Do innych nawet znacznie mniej popularnych tunerów tego typu softy są dostępne. Myślałem również o zakupie tunera na linuxie, lecz oprócz dremboxów wszystkie inne nie cieszą się zbyt dobrą opinią (niedopracowane softy). Czy słyszał ktoś może o tunerach:
Vantage HD 8000 S (posiada wbudowany dysk twardy dwa czytniki z możliwością zmiany softu oraz wejście na dwa moduły),
Octagon SF 1018 wyposażenie jak wyżej
obydwa są bardzo zachwalane, jednak są w Polsce mało popularne.
 

Jimmy

New member
@Egle

Vantage i Octagon są praktycznie nieobecne w Polsce, brak supportu i serwisu. Mając 20-letnie doświadczenie z tunerami SAT bałbym się kupowac takiego odbiornika. Niestety nie ma doskonałego tunera SAT, no może jedyny podobno bliski doskonałości to Dreambox DM 8000 HD PVR DVD, ale powinien miec opcjonalną nagrywarkę Blu-ray, a nie DVD. Prawdopodobnie nastepna generacja bedzie miała. Z dostepnych na rynku trzeba wybierać coś kosztem czegoś. Humax iCord ma dobre mozliwości nagrywania programów kodowanych i ogladania w tym samym czasie innych programów kodowanych, dobry obraz, ale jest mistrzem w zawieszaniu się i awariach. Ponadto nagrania są , w formie zakodowanej, a więc przy zmianie kluczy w Cyfrze+ na przełomie miesiąca, już takich nagrań się nie odtworzy.
Technisat Digicorder HD S2 Plus jest moim zdaniem najlepszym aktualnie odbiornikiem w rozsadnej cenie zapewniającym świetny obraz SD i HD oraz mnóstwo opcji formatu obrazu, ale ma ograniczenia w zakresie nagrywania/oglądania róznych kanałów kodowanych, ale to dlatego, że nagrywa od razu w formie rozkodowanej i takie nagrania można sobie ogladać kiedy się chce. Polskie biuro Technisata obiecuje, że wkrótce będzie soft poprawiający obsługę EPG specjalnie na Polskę.
Ciekawie się zapowiada nowy model Topfielda - SRP-2100, ale nie wiadomo jeszcze kiedy będzie w sprzedaży i ile naprawdę bedzie kosztował.
Jeśli koniecznie musisz mieć uniwersalny czytnik plus dwie kieszenie na moduły to chyba tylko pozostaje ci Ferguson Ariva TT HD PVR, ale obraz jest troche gorszy od tunerów wymienionych wyżej.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Jimmy napisał:
Jeśli koniecznie musisz mieć uniwersalny czytnik plus dwie kieszenie na moduły to chyba tylko pozostaje ci Ferguson Ariva TT HD PVR, ale obraz jest troche gorszy od tunerów wymienionych wyżej.
Jak jest z tym "obrazem" na prawdę ?? Oglądałem na ID-cord Humaxa i Technisacie HD8 SX i cięzko było znaleźć gorszą jakość na "Arivie".
Mówię tylko o pakiecie C+ i CP.
A może inaczej dokonywać porównania ????
 
Ostatnia edycja:

bartfine

Member
U mnie chodzi hd ariva combo i jestem zadowolony,fajne i szybkie menu, szybkośc działania tego tunera na naprawde wysokim poziomie, wygodny i dopracowany pilot to tylko pare plusów z tego tunerka polecam z czystym sumieniem:)
 

dargo

New member
Jimmy napisał:
...Ciekawie się zapowiada nowy model Topfielda - SRP-2100, ale nie wiadomo jeszcze kiedy będzie w sprzedaży i ile naprawdę bedzie kosztował....
Topfield - SRP-2100 jest już w sprzedaży,ale ta cena...3695zł :confused: wolałbym chyba dreamboxa 8000,za podobne pieniądze ;)
 

_BARI_

New member
Witam, jesli mozna sie wtracic do watku rozmowy:

chcialbym zapytac o jakis dekoder do ogladania cyfrowego polsatu (nie interesuja mnie zadne inne platformy - chociaz jesli cena nie bedzie z tego powodu rosla wskazane bylo by dzialanie i w tych platformach:))

Co do samego dekodera - ciagle czytam o sprzetach powyzej 1000zl, ja natomiast potrzbuje cos tanszego - mysle ze maksymalnie do 400zl...

glowne moje wymagania to oczywiscie dobry odbior sygnalu HD jak i SD (ktorych to programow jest oczywiscie najwiecej) - no i jak najmniejsza awaryjnosc sprzetu...
powienien tez obslugiwac disec ze wzgledu na 2 konwentery...

nie ukrywam ze fajna sprawa byl by wewnetrzny dysk w takim doekoderze wiec jesli jest taka mozliwosc w tej cenie to rowniez chetnie sie skusze (chociaz przypuszczam ze w takich granicach cenowych bedzie to praktycznie niemozliwe)

z gory dziekuje za pomoc:)
 

Jimmy

New member
@Bari

Przy cenie do 400 zł nie ma szans na jakiś rozbudowany sprzęt, a tym bardziej na twardy dysk w tym sprzęcie. Pozostaje tylko dekoder HD Samsung DSB-H370G, w ramach abonamentu Polsatu Cyfrowego. Obsługuje on DiSEqC chyba 1.0. Nie wiem po ile aktualnie go sprzedają, czy wynajmują, ale chyba sie zmieści w budżecie
 

Egle

New member
Ciekawie się zapowiada nowy model Topfielda - SRP-2100, ale nie wiadomo jeszcze kiedy będzie w sprzedaży i ile naprawdę bedzie kosztował.
Jeśli koniecznie musisz mieć uniwersalny czytnik plus dwie kieszenie na moduły to chyba tylko pozostaje ci Ferguson Ariva TT HD PVR, ale obraz jest troche gorszy od tunerów wymienionych wyżej.


Topfield -SRP-2100 został opisany w magazynie tele-satelita (dostępny w języku polskim w internecie). W sumie pod względem funkconalności niewiele się różni od topfielda 7710 HD, który można od kilku miesięcy nabyć w promocji za 1649 zł (cena z dyskiem 500GB). W obecnej chwili jest to najtańszy tuner z wmontowanym dyskiem. Ferguson Ariva jest nieco droższy i ogólnie uważany jest za tuner gorszej jakości.
 

Macko-2

New member
Prośba o radę

Witam wszystkich. Stoję przed decyzją zakupu tunera. Korzystam z Cyfrowego polsatu i dekodera samsunga HD, alę doprowadził mie już szału ciągłymi zawieszeniami i rwaniem obrazu HD. Myślę nad zakupem tunera Topfield TF7700-HSCI PVR albo Technisata Digit HD 8S. Nie jestem fachowcem w tych sparawch dlatego proszę o radę co kupić. Może jest coś innego w podobnej cenie? Głównie zależy mi na dobrej jakości obrazu SD i HD i możliwości nagrywania. Proszę o radę !
 
Do góry