Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

machu

New member
A powiedz kolego co to jest ten skaler, jak wyglada i jakie sa koszta zakupu czegos takiego? Dzięki za odpowiedź.

Skaler to jest urządzenie które skaluje obraz do różnych rozdzielczości i częstotliwości oraz (b. ogólnie) poprawia jakośc i eiliminuje niedoskonałości obrazu. Każda plazma ma takie rozwiązanie (skaluje obraz do swojej natywnej rozdzielczości) i jest to z reguły robione na mocno przeciętnym poziomie. Skalery robią to doskonale...ale kosztują. Od najtańszych za około $2000 przez bardo dobre za około $6000 do super duper za $30000...

Czyli na dzień dzisiejszy najlepszą jakość obrazu zyskamy przy odbiorniku HDTV sat ze złączem CI np HDCI-2000 Humaxa z wyjściem HDMI, oczywiście najlepiej podłaczyć wszystko do telewizorka HD przez skaler z wejściem i wyjściem HDMI

Prawie najlepszą.... są jeszcze tunery z wyjściem SDI ale te są bardzo drogie (bo SDI oferują lub montują firmy 'tuningowe') i w tym przypadku skaler jest obowiązkowy bo nie ma telewizorów z wejściem SDI.
 

Darco230

New member
Humax 2000

Zachęcony powyższymi postami zakupiłem Humaxa 2000 i podłączyłem do zestawu :plazma Pioneer PDP 50 bez głośników, amplituner Pioneer AX4AV +zestaw kolumn Northridge oraz nagrywarka Sony 1010--- połączyłem wszystko poprzez łącza HDMI -- i mam problem z dżwiękiem.Dżwięk z satelity (Humax) poprzez HDMI jest -przerywany- a na amplitunerze miga napis PCM.Dżwięk przesyłany z Humaxa poprzez nagrywarkę przez złącze SCART jest prawidłowy.Nie mogę dojść czemu przerywa dżwięk.Może ktoś miał taki problem i go rozgryzł? Będę wdzięczny za jakieś sugestie.Pozdrawiam:bober:
 

michalp

New member
Darco230, czy masz może Cyfrę, jeśli tak, to czy może podłączałeś Cyfrę pod Humaxa? Jeżeli tak, to czy jakość programów nadawanych w SD jest lepsza przez HDMI w stoskunku do tego, co jest ze zwykłych tunerów sprzedawanych razem z kartą lub innych tunerów, mających wyjście analogowe? Jestem zainteresowany nabyciem Humaxa 2000, lecz inny forumowicz przedstawił info, że kanały SD są lepiej odbierane wyjściem analogowym. Czy możesz to skomentować? Pytam, gdyż dla mnie jest istotne poprawienie sygnału SD, no i oczywiście oglądanie HD.

Dziękuję i pozdrawiam

michalp
 

kuba2222

New member
@michalp : Wg mnie (ocena subiektywna) obraz kanalow SD jest duzo lepszy przez hdmi lub component. Mysle ze to zalezy od konretnej konfiguracji, rodzaju i modelu TV itp (moj tv to LG 42py10x) . Uzywam humaxa do odbioru cyfry i polsatu cyfr. i generalnie wszystkie kanaly poprawily sie znaczaca w porownaniu z moim starym tunerem.
 

rudolf

Member
polsat cyf na humaxie?

kuba2222
Czy możesz mi wyjaśnić jak odbierasz polsat cyfrowy na Humaxie skoro o ile wiem karty polsatu są przypisane do konkretnego tunera "polsatowskiego"
 

Darco230

New member
Jakość

michalp napisał:
Darco230, czy masz może Cyfrę, jeśli tak, to czy może podłączałeś Cyfrę pod Humaxa? Jeżeli tak, to czy jakość programów nadawanych w SD jest lepsza przez HDMI w stoskunku do tego, co jest ze zwykłych tunerów sprzedawanych razem z kartą lub innych tunerów, mających wyjście analogowe? Jestem zainteresowany nabyciem Humaxa 2000, lecz inny forumowicz przedstawił info, że kanały SD są lepiej odbierane wyjściem analogowym. Muszę potwierdzić ,że odbiór cyfry poprzez HDMI jest wyrażnie lepszy niż przez analog.
Co z moim problemem technicznym ? nikt nic nie wie ?
Dziękuję i pozdrawiam
 

ww296

New member
Witam

Problem z dzwiekiem przez HDMI w Humaxie wystepuje tylko z Pionieerami ax2 i ax4. na sprzecie Denona - avr 3806 dzwiek jest nieprzerywany ale ma niski poziom głośnosci - W przypadku Pioneera nie znalazłem rozwiązania - podłączyłem analogiem.
W nowej serii Humaxów problem chyba został rozwiązany - chociaz jeszce nie sprawdzałem na Pioneerze, ale na Denonie dzwiek ma juz normalny, duzo wyzszy poziom.
Niestety nie pamietam nr firmwafe w poprzedniej wersji ale ta ktora mam teraz to 1,00,00,03.

PS. Zauwazyłem ze ampitunery i inny sprzet Pioneera sa wrazliwe na kiepskiej jakosci sygnały cyfrowe - duzo bardziej niz np Denon.
 

Darco230

New member
Humax 2000

Nie doczekałem się skutecznej porady jak puścić audio przez HDMI bez przerywania.Zgłosiłem reklamację Humaxa i dostałem nowy egzemplarz.Niestety problem pozostał. Puściłem dżwięk przez kabel optyczny i nie przerywa.Zastanawiam się jak podłączyć nagrywarkę.Czy można podłączyć tak by nagrywać audycje na innym kanale niż aktualnie oglądany? lub zaprogramować nagrywanie i wyłączyć sprzęt do stand -bay'u ? Pozdrawiam z Gdyni:shock:
 

dvd-r

New member
hawk70 napisał:
Szukałem i wiem, tylko że po pierwsze są to rozwiązania drogie a po drugie dublujące się w zasadzie z DVD więc dla mnie nie do końca mające sens. Może sensowniejsze by było podłączyć urządzenie, które ma możliwość tylko pobrać pliki z kompa i wyświetlić na TV a za to tańsze? Słyszał ktoś może o czymś takim?

Kup po prostu Pinnacle Show Center 200

Ja to mam i jest ok.

Artur
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Darco230 polecam takie coś jak instrukcja. Zapewne nagrywarka ma wbudowany tuner więc bez problemu będziesz mógł korzystać z funkcji, które opisałeś.

Pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Darco230 napisał:
Nie doczekałem się skutecznej porady jak puścić audio przez HDMI bez przerywania.Zgłosiłem reklamację Humaxa i dostałem nowy egzemplarz.Niestety problem pozostał. Puściłem dżwięk przez kabel optyczny i nie przerywa.Zastanawiam się jak podłączyć nagrywarkę.Czy można podłączyć tak by nagrywać audycje na innym kanale niż aktualnie oglądany? lub zaprogramować nagrywanie i wyłączyć sprzęt do stand -bay'u ? Pozdrawiam z Gdyni:shock:
Na Fergusonach i im podobnych występuje przerywanie dźwięku na wyjściu cyfrowym podczas odbioru AC3. Część amplitunerów ma kłopoty z AC3 z satelity. Mój Sony też się załapuje. Podejżewam, że wynika to z niedopatrzenia producentów amplitunerów. Dolby5.1 z satelity różni się trochę od tego z płyt DVD i w tym może być problem. Natomiast przerywanie dźwięku PCM poprzez HDMI może być winą tunera lub telewizora. Jeśli Humax będzie mieć więcej takich zgłoszeń być może zmieni coś w sofcie.
 

Darco230

New member
ar2 napisał:
Darco230 polecam takie coś jak instrukcja. Zapewne nagrywarka ma wbudowany tuner więc bez problemu będziesz mógł korzystać z funkcji, które opisałeś.


Właśnie o to chodzi ,że w każdej instrukcji połączenia są przedstawiane inaczej. Jeśli chodzi o tuner zainstalowany w każdej nagrywarce to nie przetwarza on sygnału z satelity .Może jakaś bardziej konstruktywna uwaga ,ar2 ?Pozdrawiam.
 

nowy66

New member
Darco230 napisał:
.... Jeśli chodzi o tuner zainstalowany w każdej nagrywarce to nie przetwarza on sygnału z satelity....

Mam takie pytanie : czy to oznacza, że nie można nagrywać na twardy dysk w nagrywarce sygnał z HD np. Humaxa? Darco 2300 masz nagrywarkę - jak to się odbywa ? jaką rozdzielczość się wtedy otrzymuje przy odtwarzaniu ? No bo raczej nie HD...

pzdr
 

nowy66

New member
Kolejne pytania, które mi się nasunęly : ile miejsca zajmuje na dysku normalne nagranie z DVB-S2 ? (Pewnie pokaże to jaka jest kompresja nadawania) Odtwarzanie tylko na odtwarzaczach HD (lub quasiHD - typu Snazio, Kiss, Buffalo itp)? Ciągły dawn- i up- scalling?


pzdr
 

marro

New member
Dylematy związane z zakupem tunera staelitarnego HDTV

Witam i chciałbym wrócic do tematu (co prawda nie zalożonego przeze mnie), chodzi o to aby trochę uporządkowac obecny stan rzeczy/wiedzy.

1. jak wygląda sprawa modeli DOSTĘPNYCH na polskim rynku przy pomocy których można odbierac satelitarny sygnal HD, ile kosztuje

2. ktore z tych modeli moga slużyc do odbioru polskich platform cyfrowych (jeżeli już dany model może odbierać cyfrę lub polsat CO JEST POTRZEBNE do ich odbioru: moduły dostępu (jakie) etc...)

3. no i jakie maja IO: HDMI, component, DVI-D, S VHS, etc...

4. mozliwość rejestrowania na dysku i w jakim formacie: SD, HD etc...

Wydaje mi się że takie postawienie sprawy ułatwi wszystkim potencjalnym nabywcą w przyszłości podjęcia dobrych decyzji a nie wyrzucenia pieniędzy w błoto.
 

Darco230

New member
nowy66 napisał:
Mam takie pytanie : czy to oznacza, że nie można nagrywać na twardy dysk w nagrywarce sygnał z HD np. Humaxa? Darco 2300 masz nagrywarkę - jak to się odbywa ? jaką rozdzielczość się wtedy otrzymuje przy odtwarzaniu ? No bo raczej nie HD...

pzdr
Oczywiście ,żemogę nagrywać na nagrywarkę ale tylko program aktualnie wybrany na tunerze czyli nie mogę zaprogramować sobie nagrywania kilku filmów na różnych kanałach i pójśc sobie spać!!! A nagrywa w takiej rozdzielczosci jaka jestnadawana-wypróbowałem -audycje HD są nagrywane na twardziela w rozdzielczości natywnej.Pozdrawiam z Gdyni.
 

nowy66

New member
Darco230 napisał:
.. A nagrywa w takiej rozdzielczosci jaka jestnadawana-wypróbowałem -audycje HD są nagrywane na twardziela w rozdzielczości natywnej.....

Jesteś tego w 100% pewny? To po co byłoby tyle szumu o odtwarzacze HD jeśli zwykła nagrywarka odtwarzałaby materiał HD w rozdzielczości natywnej? Mam wątpliwości ... Jak sprzwdziłeś czy jest to materiał HD? Wydaje się, że byłoby to zbyt proste. A może złudzenie? nagrywane jest ale np w znacznie mniejszej rozdzielczości?

pzdr
 

Darco230

New member
Cytat ? To po co byłoby tyle szumu o odtwarzacze HD jeśli zwykła nagrywarka odtwarzałaby materiał HD w rozdzielczości natywnej?

Żle mnie zrozumiałeś , nie zwykła nagrywarka ale nagrywarka z twardym dyskiem.Chodzi o nagrywanie i odtwarzanie potem w rozdzielczości HD.ale tylko z twardziela a podczas odtwarzania moja plazma podaje parametry-rozdzielczość sygnału stąd wiem jaki sygnał jest podawany.Pozdrawiam
 

nowy66

New member
Darco230 napisał:
Żle mnie zrozumiałeś , nie zwykła nagrywarka ale nagrywarka z twardym dyskiem. Chodzi o nagrywanie i odtwarzanie potem w rozdzielczości HD.ale tylko z twardziela a podczas odtwarzania moja plazma podaje parametry-rozdzielczość sygnału stąd wiem jaki sygnał jest podawany...

Nie przekonałeś mnie. Moim zdaniem nie ma znaczenia czy nagrywasz na nagrywarkę z HDD, bo pewnie nie masz jeszcze HD-DVD lub BR. W tym przypadku liczy się co innego : możliwość nagrania i odtworzenia takiej ilości informacji jaką generuje przekaz DVB-S2, MPEG4, h264, HD.
A twoja nagrywarka to z pewnością nie jest nagrywarka HD - ergo nie odtworzysz sygnału HD.


pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry