Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

zn21

Member
to wiedzę, że z wiedzą jesteś jeszcze w czasach satki analogowej. Dziś każdy tuner ma funcję DISEqC który obługuję conajmnie 4 konwertery. Linuksowe tunerki obsługują więcej konwerterów. To dla Ciebie oznacza, że kupujesz antenę, uchwyt do zeza, 2 konwertery, przełącznik DISEqC 2/1, kabel, F-ki i tuner. Trochę gimnastyki i masz Hot Birda i Astrę1 na jednym tunerku tak, że jak naciskasz na kanał to autoatycznie przełącznik przerzuca i nie trzeba jak pisałeś przełączać kabelki.
Wydaje mi się, że pan nie ma racji. Jeżeli się myle to kup tuner z kieszenią na karte (polecam ferguson np. HD) i podpisz umowę na kartę. Ja nigdy bym nie wchodził w tunery platform. Dla mnie to złom!!!
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Tylko nie ferguson,poza tym trzeba umiec załadować listę kanałów bo co chwila sa zmiany na orbicie a widze że kolega kompletnie się nie zna więc jeżeli mu nie zależy na super sprzęcie to najlepiej wziąść od cyfry i mięc spokój ale nie wiem czy do końca bo na te tunery też psioczyli że nie chodzą tak jak mają.
Jak chcesz troche lepszy to polecam globo HD lub optium 9500 hd .Co do instalacji antenowej to nie masz kumpli co mają pojęcie zeby to ustawić za 4 paka warki :) istalator z cyfry zedrze z ciebie ostatnią koszuli:twisted:
 

zn21

Member
nie musi wgrywać listy co chwila. Może z pilota wszystko zrobić. Wpisać częstotliwość a potem tylko przerzucić do ulubionej i po krzyku. Tyle to każdy opanuje przy choć odrobiny chęci. Ja bym zainstalował 4 konwertery: Astra1, Hot Bird, Sirius, Thor. A niby czemu nie Ferguson? (mówię tylko o tunerkach SD).
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Tu piszemy o tunerach HD a kol. luzak84 chce tuner cyfry hd poczytaj wyżej
Co do fergusonow to miałem w domu 8800hd i obraz jak mleko na kanałach sd
o problemach z nagrywaniem to tylko czytałem.
Co kol. luzak84 kupi to jego wybór chcialem tylko naświetlić jakich problemów może się spodziewać kupując własny tuner i tu polecam własnie te globo hd s1
fajnie na nim cyfra śmiga bez zacięć,obraz lepszy niż na fergusonie 8800hd ale nie jakiś ideał dużo lepszy mam na dbox2 ale to niestety sd.
 

sylon

New member
szukam dekoderka HD

Witam wszystkich jestem mało obyty w dekoderkach wiec zwracam sie z zapytaniem jaki dekoder HD polecilibyscie mi do Cyfry+ mam telewizor LCD toshiby chce miec dobra jakosc kanalow. Teraz posiadam dbox2 nokii, zastanawiam sie nad jakims fergusonem mam do wydania ok 1000zł pozdrawiam i czekam na pomoc
 

Jimmy

New member
Wprawdzie mam bardzo dobre doświadczenia z droższym - Technisat Digicorder HD S2, jest on z twardym dyskiem do nagrywania - polecam. Tańsza wersja bez dysku, to Technisat Digit HD8-S poniżej 1000 zł. Technisat to firma niemiecka, która nie spoczywa na laurach, często aktualizuje oprogramowanie i dużo bardziej sie stara na n/rynku niż Koreańcy.
 

kuang

New member
Mam pytanie do zorientowanych na rynku, bo ja jestem przytłoczony nadmiarem informacji i brakiem doświadczenia.
Szukam czegoś, co mi umożliwi:
1- odbiór programów sat HD i SD, 2- odbiór Cyfrowego Polsatu, 3- łatwe tworzenie własnych list kanałów, 4- nagrywanie programów (z timeshiftem), 5- kopiowanie z/do komputera nagranych programów, 6- odtwarzanie nagranych plików Avchd (z kamery), mogą być przekopiowane poprzez komputer, ale lepiej byłoby móc podłączyć kamerę bezpośrednio, 7- gdyby dało się jeszcze użyć wejścia AV, czyli podłączyć np. stary magnetowid lub inne źródło sygnału SD i nagrać na HDD i/lub wyświetlić na TV.
Czy ma ktoś jakiś pomysł na taki kombajn?
 

Jimmy

New member
kuang napisał:
Mam pytanie do zorientowanych na rynku, bo ja jestem przytłoczony nadmiarem informacji i brakiem doświadczenia.
Szukam czegoś, co mi umożliwi:
1- odbiór programów sat HD i SD, 2- odbiór Cyfrowego Polsatu, 3- łatwe tworzenie własnych list kanałów, 4- nagrywanie programów (z timeshiftem), 5- kopiowanie z/do komputera nagranych programów, 6- odtwarzanie nagranych plików Avchd (z kamery), mogą być przekopiowane poprzez komputer, ale lepiej byłoby móc podłączyć kamerę bezpośrednio, 7- gdyby dało się jeszcze użyć wejścia AV, czyli podłączyć np. stary magnetowid lub inne źródło sygnału SD i nagrać na HDD i/lub wyświetlić na TV.
Czy ma ktoś jakiś pomysł na taki kombajn?
W zakresie punktów 1 -5 zdecydowanie polecam Technisat Digicorder HD S2. Co do punktu 6 to nie prościej zrzucić to na DVD? Punkt 7 - żądasz cudów -żaden tuner sat z HDD ci tego nie zrobi (no chyba, że Dreambox DM 8000 HD PVR w wersji za ponad 5.000 zł - przy obecnych kursach <edycja>), ale zrobi ci to taniej nagrywarka DVD z HDD.
 
Ostatnia edycja:

python636

New member
Jaki tuner HD najlepiej chodzi z Cyfrą+, chodzi mi o to jaki tuner HD zakupić we własnym zakresie aby oglądać programy w jakości HD rzucane na projektor.
Za tunery Cyfry+ żądają dzierżawy 20 PLN/miesiąc tak więc lepiej zainwestować w swój chyba co ???
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Zanim ktos zdecydyje sie na zakup Fergusona 8900, polecam zapoznac sie z opiniami innych uzytkownikow.

To post jednego z uzytkownikow tego tunera
Witam.
Mam pytanie posiadam Ferdka 8900 soft 11.12.2E właśnie kupiłem sobie polsatowski moduł dostępu. W trakcie przechodzenia z kanałów cyfry na polsatu zastanawia się przez jakieś 5 sekund potem pojawia się informacja „brak audio i wideo „ i dopiero wtedy wskakuje obraz
A pytanko jest następujące czy to da się jakoś przyśpieszyć
Pozdrawiam

A tu drugi uzytkownik.
Mam HF-8900HD (soft 1.17.4A) do tego moduł CP i są z tym tandemem
pewne problemy:

1. Podczas przełączania na kanały kodowane prawie zawsze pojawia się zacięcie obrazu i dźwięku na jakąś sekundę.
Czasami objawia się to głośnym piknięciem w głośnikach.
(tego nie było dawniej na sofcie edukacyjnym)
2. Przy przejściu na Polsat Sport HD przełączanie trwa znacznie dłużej (kilka-kilkanaście sekund) zanim obraz i dźwięk się ustabilizuje. Często obraz jest dłuższą chwilę poszatkowany, w kwadraty lub pokazuje obraz z ostatnio odtwarzanego programu HD. W mniejszym stopniu występuje to na Discovery HD.
Czasami na HD obraz bardzo delikatnie przeskakuje (jakby gubił klatki) - pomaga restart wyłącznikiem z tyłu.
MTV HD nie da się oglądać - tuner się cały czas zawiesza i restartuje.
3. Przy dłuższym działaniu lub intensywnym skakaniu po kanałach wyświetla komunikat "Serwis niedostępny" - pomaga restart.

Czy też tak macie ? Czy jest na to jakaś rada ?
To wina dekodera ?

Pozdrawiam
Roger

A tu nastepny.

Ja mam soft Jepseena 11.12.2E i objawy podobne tylko że dłuższe odkodowanie danego pragramu Polsatu odbywa się gdy w czytniku znajduje się druga karta kodowa. A na kanałach HD to też jest lekkie szatkowanie. Taki to tuner.

A tutaj reszta problemow z tym tunerem....totalna masakra.
http://dvhk.pl/showthread.php?t=406237
http://dvhk.pl/showthread.php?t=369012
 
Ostatnia edycja:

KonradS.

New member
Witam, mam pytanko odnosnie dekodera w cyfrze...
aktualnie posiadam philipsa DSX (wartosc sygnalu "zgrubnie 48"; "precyzyjnie 30") zamierzam w najblizszym czasie zakupic nowy tv plazme i mam pytanie jaki pod ten tv zakupic dekoder...ogolnie ogladam SD ale jak juz kupie nowy sprzet to pewnie wykupie jakis kanal HD zeby oko ucieszyc :)
na stronie cyfry jest philips DSR 6201, czy na moje potrzeby wystarczy?
obecny dekoder jest moj na wlasnosc, dzieki za pomoc
 

mp89

New member
Leeonsjo napisał:
TAAAK HD a SD ?Tragedia!!!
Chyba że Tobie odpowiada.

no tragedia z tym SD nie dość że czarno-biały to śnieży dźwięk mono w dodatku rozmyty jakiś cholernik i wogóle badziew jakiś. Aha osoby trudno dopatrzeć, a małych zwierzątek to wogóle nie ma.
 

komzik

Member
Witam

Od jakiegos czasu poszukuje tunera ktory by spelnial nastepujace wymagania :)

1 - HD
2 - wbudowany HDD
3 - rownoczesne nagrywanie programu przy ogladaniu innego ( dwie glowice )
4 - wbudowany czytnik kart (Cyfra + )
5 - wspolpraca ze spliterami
6 - mozliwosc zrzucenia nagranego materialu na komputer.

Co mozecie polecic ?
 

piwo5

New member
Pytanie do posiadaczy tunera Opticum 9500 hd. Jak z jakoscią obrazu z cyfry+ na lcd 46-55 cali. I drugie pytanie czy tuner przepuszcza DD 5.1 po hdmi(były problemy z softem)
 

stefmat

New member
komzik napisał:
Witam

Od jakiegos czasu poszukuje tunera ktory by spelnial nastepujace wymagania :)

1 - HD
2 - wbudowany HDD
3 - rownoczesne nagrywanie programu przy ogladaniu innego ( dwie glowice )
4 - wbudowany czytnik kart (Cyfra + )
5 - wspolpraca ze spliterami
6 - mozliwosc zrzucenia nagranego materialu na komputer.

Co mozecie polecic ?
Podaj wartości progowe jeżeli chodzi o pieniądze.:confused: :eek:k:
 
Do góry