Porady - komputer a HDTV

gucioslaw

New member
DLNA i komputer multimedialny - jak?

Cześć. Używam obecnie komputera stacjonarnego znajdującego się w innym pomieszczeniu niż telewizor (Panasonic TX-P55VT50) jako serwera DLNA. Niestety przy filmwach w full HD potrafi złapać przycinkę. Pomyślałem o złożeniu małego komputera multimedialnego i serwowaniu treści bezpośrednio z niego. W tym momencie komputer stacjonarny jest podłączony do LAN przez skrętkę a telewizor przez wifi. Telewizor nie może być podłączony kablem do sieci. W tym upatrywałem powody przycinek ponieważ router gwarantuje tylko 50mbps. No i pytania:
1. w jaki sposób połączyć komputer multimedialny do TV jeśli też będzie w LAN po wifi?
2. zakładając że będzie korzystał z wifi mogę wykorzystać jego port ETH żeby podłączyć go do TV?
3. jeśli punkt 2 jest możliwy to czy ten model telewizora może być jednocześnie spięty przez ETH z komputerem i korzystać w wifi dla wbudowanych aplikacji?

Z góry dzięki za odpowiedzi, może zaproponujecie coś mądrzejszego :)
Pozdrawiam
 

shazza

Member
Zacinanie z DLNA w TV.

Zainstalowałem na komputerze/komp połączony z routerem kablem lan rj45/ serwer dlna i chcę bezpośrednio odtwarzać w TV filmy z PC.Niestety przy filmach HD /birate od 8000 kbps/ strasznie tnie.Czy wina leży po stronie routera Cisco EPC3928S /obsługuje 802.11 n/czy też mam zbyt wolny pakiet internetowy/w tej chwili 15 mbs/?Czy np wymiana karty sieciowej na szybszą coś zmieni?
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Połącz kablem LAN TV z routerem. Wymiana karty sieciowej w PC niczego niezmieni. Wąskim gardłem jest WiFi. To, że router obsługuje standard "n" nie znaczy, że w takim aktualnie pracuje. Wystarczy jedno urządzenie w sieci domowej działające w niższym standardzie, aby router w takim trybie pracował. Szybkość pakietu internetowego też nie ma znaczenia bo są to transfery w komunikacji na zewnątrz.
 

shazza

Member
podłączyłem tv z routerem kablem rj45 i ciągle zacina.Czy wydajność komputera ma tu znaczenie?Jeśli jest zbyt słaby może to powodować zacinanie?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Może niepotrzebnie pytam, ale czy po podłączeniu TV do routera po LAN, przestawiłeś w TV rodzaj połączenia sieciowego z wifi na kabel ?
 

shazza

Member
Niektóre tak.
próbowałem też Mezzmo na mocnym laptopie i też zacinał.
Możę podkręcę procesor i sprawdzę jaki będzie efekt w tv...
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Może problem jest w samych plikach video. Format, stopień kompresji, użyte kodeki, ilość klatek na sek.... Itp. Porównaj parametry plików "działających" i "nie działających". Z DLNA to nigdy nic nie wiadomo w kwestii odtwarzania video. Też walczyłem kiedyś w tej kwestii ze sprzętem, ale się poddałem i do video korzystam albo z pendriva albo dysku zewnętrznego. DLNA zostawiłem tylko do audio.
 

rayo

New member
Odtwarzacz multimedialny - kopiowanie plików z PC

Witam

Poszukuje odpowiedzi na pytanie:

Czy da się - mając jakiś odtwarzacz multimedialny - skopiować by WIFI pliki pobrane z netu na komputerze stacjonarnym na podpięty do urządzenia multimedialnego dysk przenośny. Nie chce mi się wpinać dysk w PC - kopiować pliki, wypinać i wpinać w odtwarzacz :)

Czy możecie polecić jakiś odtwarzacz w rozsądnej cenie, który miałby też YouTube :) i tę funkcjonalność ?

Pozdrawiam
 

rayo

New member
Chodzi o kopiowanie plików z PC na odtwarzacz multimedialny(podpięty do niego dysk lub kartę pamięci lub pendrive)przez WIFI ? Krótko mówiąc :)
 

slawkor

Member
Bez reklam
Kup sobie dysk zewnętrzny usb 3.0 I po problemie. Kopiujesz na dysk I podpinasz pod player sieciowy.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 
Brak DTS passthrough na windows 10

Witam,
nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jeżeli nie to proszę o przeniesienie.

Mam problem z puszczeniem dźwięku DTS i DTS HD do amplitunera na windows 10. Na 8.1 wszystko było OK.

Coś jest nie tak z windows 10 i działaniem kodeków.
Na mediaportal z LAV filters działa poprawnie DD i co ciekawe True HD, odpowiednie ikony na amplitunerze świecą się.
DTS i DTS HD nie działa. Zapala się lampka amplitunera, ale jest głucho.

Na innych playerach jak np. MPC-HC czy Pot player jest dźwięk ale nie świecą się żadne ikony na amplitunerze, nawet DD.

Na Kodi wszystko działa dobrze, zapalają się wszystkie odpowiednie ikony na amplitunerze i wszystko gra. Ale to pewnie zasługa własnych kodeków Kodi.

Jeszcze taka ciekawostka na kodekach microsoft dtv-dvd audio decoder (zainstalowały się z systemem) i mediaportal działa poprawnie zarówno DD jak i DTS, ale True HD i DTS HD MA nie są obsługiwane.

Na drugim komputerze mam to samo, ale tamten nie służy do oglądania filmów, więc mi nie przeszkadza.
 
Do góry