Porady - komputer a HDTV

kosmita

New member
Filmy z Atmos

Witam
Posiadam film na płycie blu-ray Terminator: Genisys którego ścieżka dźwiękowa kodowana jest ATMOS-em, filmy odtwarzam na komputerze PowerDvd 15 lub na konsoli Xbox One w żadnym z wypadków amplituner nie rozpoznaje ww kodowania.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jaki masz amplituner, czy komputwr bitsreamuje Dolby TruHD i wreszcie skad pewnosc, ze na Twojej plycie jest sviezka dxwiekowa z Dolby Atmos?
 

kosmita

New member
Zawsze mi się wydawało ze amplituner ma za zadanie dekodowanie sygnału ze źródła, karta ma wyjście optyczne i takim przewodem połączyłem z denonem
Czy odtwarzacze bluray mają dekodery Atmos czy tylko wysyłają sygnał do amplitunera, a on to dekoduje???
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
No to o czym Ty marzysz , dźwięk Hd idzie po Hdmi i tylko tym połączeniem.
W odtwarzaczach bd można ustawić aby wysyłał dźwięk do dekodowania i można ustawić aby bd go dekodował.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Na moją wiedzę to HDMI ma widzę twój Xbox.Kabel ten podłączasz do HDMI w Amplitunerze Denona .Optical kabelek to przeszłość

-Tak jak napisał kolega Odtwarzacz Blu Ray
-Odtwarzacz Blu Ray PC do kompa chyba tez będzie się nadawał do filmów blu ray???
 
Ostatnia edycja:

kosmita

New member
Tak konsolę mam przez hdmi, a pc z napędem bluray opytkiem. Jeśli podłączę pc przez hdmi to gry nie dziajają na wszystkich kanałach i podobno tylko po optyku jest dobrze.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Najprawdopodobniej wystarczy jesli dograsz " LAV filters" i ustawisz odpowiednio wlasciwosci bitstreamu dzwiku.. Nie wszystkie komputery moga to zrobic i niektore (starsze) Windows sprawiaja z tym problem, ale bez wypytywanie sie o szczegowy doytyczace Twojego komputera, zakladamze powino sie dac tak zrobic.
Aby twoj Denon mogl zdekodowac Dolby Atmos , musi dostac bitstream Dolby TrueHD.
 
Ostatnia edycja:

kosmita

New member
Dzięki kolego za podpowiedz zaznaczyłem mu wszystkie dekodery, i dalej nie ma tego Atmosa musze sprawdzić na innym filmie.

Jeszcze jedno pytanie na inny temat
Próbował ktoś ustawić kolumny podłogowe frontowe na komodzie wysokiej na 110cm, jak to gra w filmach?
 
Do góry