Porady - komputer a HDTV

ApaczoS

New member
Tzn ze co optyka moge sobie w buty wsadzic? Że to co już naprawdę fajnie gra może zagrać jeszcze lepiej?

Gry to nawet nie są w prawdziwym DD w większości a co dopiero w atmosie. W atmosie jest jedna, NFS nowy, aczkolwiek nie sprawdzałem czy i jak to działa.
Podłącz kompa z ampem poprzez hdmi, grafa>amp. Z optyka możesz sobie zrobić łancuszek w dzisiejszych czasach. W PowerDVD ustawiasz bitstream i masz atmosa przez bd z kompa. Chociaż bardziej bym polecał Kodi.
Co do Xboxa to samo. Podłączenie hdmi>amp, w xie ustawiasz bitstream i tyle. W ps4 działa to i tu musi działać.
Co do gier, że nie ma dźwięku po hdmi z pc. W sterowniku grafy upewnij się, że dźwięk hdmi jest włączony i przekierowanie leci na ampa. Wyglądać to powinno jak w załączniku.
Wtedy wszystko działa, gra i trąbi :eek:k:
 

Attachments

  • 2016-04-05_221035.jpg
    2016-04-05_221035.jpg
    167,9 KB · Wyś: 55

kosmita

New member
Troszkę mi to komplikuje sprawę bo komputer mam podpięty jeszcze do projektora. Jeśli przełączę na projektor to sygnał audio znika z gniazda hdmi które miałbym podpięte do kina. Nie wiem czy jeśli dam klonowanie ekranu czy audio będzie na obu wyjściach HDMI karty graficznej :(
Teraz to by się przydał model wyższy denona z dwoma wyjściami HDMI :)
 

ApaczoS

New member
Teraz to by się przydał model wyższy denona z dwoma wyjściami HDMI :)

No ale po Ci dwa wyjścia skoro PC podpinasz pod wyjście GAME czy którekolwiek inne z pozostałych 4 w Twoim ampie? Projektora nie ruszasz, masz wyjście obrazu z ampa na projektor a całą resztę wpinasz pod WEJŚCIA, czy to PC, xbox, BD, chromecast itp Po to masz na pilocie różne przyciski wejść żeby w danym momencie sobie źródło wybierać ;-)
 

ApaczoS

New member
To zamiast projektora podpinasz TV.
No niestety, bez wachlowania się nie obejdzie skoro chcesz korzystać z obu wyświetlaczy. Ewentualnie wymień ampa na takiego z dwoma wyjściami hdmi. Denon X2200W ma dwa. Wtedy TV podpinasz pod HDMI z oznaczeniem ARC(kanał zwrotny audio) a projektor pod monitor2.
 

kosmita

New member
Tak właśnie miało być ale myśle po co mi dwa wyjscia hdmi jak audio podepne optykiem. ;(
Ok dzieki wszystkim za rady walcze dalej z atmosem bo mimo podpiecia przez hdmi, i ustawieniu aby amp dekodował audio dalej go nie mam.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Sa rozgalezniki HDMI. Jesli oba urzadzenia, tj tv i projektor sa 1080p (a nie ktores z nich jest 4k albo 3d a drugie nie jest) taki uklad powinien dzialac. Jedynynpotencjalny klopot to audio , ale to byc moze ds sie ustawic na ampie bez klopotu. Takze nie spiesz sie z wymiana. Na poczatek zrob sobie HDaudio bitstream.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
A mam pytanie.Wyjścia z Karty wszystkie na raz wypuszczają sygnał?.To bym zrobił tak.Bo koledze chciałem powiedzieć że w jego karcie ja widzę jedno HDMI, reszta do display.Kabel HDMI z Komputera do Amplitunera i na TV.Display port pod projektor.
 

ApaczoS

New member
Ok dzieki wszystkim za rady walcze dalej z atmosem bo mimo podpiecia przez hdmi, i ustawieniu aby amp dekodował audio dalej go nie mam.

Hmm...A że tak nieśmiało zapytam...Rozumiem, że masz dodatkowe głośniki podpięte do ampa i całość jest w konfiguracji 5.1.2? Bo jeśli nie i masz 5.1 to atmosa nie będzie.
 

muzyk219

New member
Hmm...A że tak nieśmiało zapytam...Rozumiem, że masz dodatkowe głośniki podpięte do ampa i całość jest w konfiguracji 5.1.2? Bo jeśli nie i masz 5.1 to atmosa nie będzie.
To teraz żeś mu zadał zadanie... widzę ze kolega nie bardzo rozumie pewne określenia więc może wytłumaczcie mu trochę bardziej krok po kroku bo nie zrozumie...
 

kosmita

New member
Dolby Atmos z PC

Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość uzyskania ścieżki dźwiękowej dolby atmos z pc w konfiguracji 5.1.2. Posiadam amplituner Denon avr X1200W i zestaw głośników który do PC mam podpięty przez HDMI i S/PDIF
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Musisz miec ustawienie bitstreamu przez HDMI. W przypadku filmow, esli chodzi o sciezke bezstratna ( Dolby Atmos przenoszony jest w strumieniu Dolby TrueHD (tu potrzebna mozliwosc bitstreamu HDaudio, doskonala wiekszosc komputerow to potrafi, ale nie wszystkie ) lub Dolby Digital + (sciezka stratna).
Dolby Armos jest tez w jakichs grach. (Battlefied 4 chyba i tyle moge napisac, bo nie sledze)
 

lycone

Banned
Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość uzyskania ścieżki dźwiękowej dolby atmos z pc w konfiguracji 5.1.2. Posiadam amplituner Denon avr X1200W i zestaw głośników który do PC mam podpięty przez HDMI i S/PDIF
Przez SPDIF nie da rady. Orzez HDMI powinno działać tak jak kolega wyżej napisał.
 

ApaczoS

New member
Męczysz się dalej widzę :)

Atmosa będziesz miał z kompa tylko i wyłącznie w konfiguracji następującej i żadne inne rozwiązania nic Ci nie dadzą:
Pod ampa masz podpięty w sposób klasyczny czyli kablami głośnikowymi, zestaw kolumn 5.1(lub 5.0 jak kto woli) plus dwa dodatkowe głośniki na suficie. W ampie w ustawieniach konfiguracja ma się prezentować w sposób 5.1.2. Wtedy kompa podłączasz po hdmi do ampa, w kodi ustawiasz bitstream jak kolega wspomniał(w Power dvd nie wiem, nie mam cierpliwości do tego g...a), innymi słowy przekazywanie dźwięku do urządzenia zewnętrznego czyli ampa. Odpalasz BD czy mkv z atmosem i cieszysz się nowym experience:)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Chyba jednak działa. ;) I żeby się nie rozpisywać, to nie tylko przez PowerDVD, ale i przez każdy inny odtwarzacz programowy na PC. Pod warunkiem, że odtwarzacz potrafi wysłać sygnał na zewnętrzny dekoder jako bitsream. O wszystkim napisali Koledzy @bubafat i @ApaczoS. I te warunki trzeba spełnić.

Co do gier z Atmosem, to jest nią Star Wars Battlefront.
 
Ostatnia edycja:

kosmita

New member
Zainstalowałem paczkę k-litle codec pack w raz z odtwarzaczem Media Player Classic Home Cinema.

Następnie w ustawieniach odtwarzacza dokonałem takich zmian.
Strumień wyjściowy>Render dźwięku (Directdraw Denon avr)

Filtry wewnętrzne wyłączyłem wszystkie.
Filtry zewnętrzne dodałeł:
-LAV Audio Decoder w który zaznaczyłem

Bitstreaming (S/PDIF, HDMI)
-Dolby Digital (AC3)
-Dolby Digital Plus (E-AC3)
-DolbyTrueHD
-DTS
-DTS-HD

Po wybraniu ścieżki audio ATMOS na dekoderze pokazuje mi się napis Dolby Digital + DolbySurround,
lub Multi In +DolbySurround w zależności od filmu.

W odtwarzaczu KODI efekt podobny

Czy jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć ?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Ja nie nie używałem i nie używam żadnych dodatkowych kodeków, jak również Media Playera. Zraził mnie ten odtwarzacz - zbyt dużo ustawień, konfiguracji. Są prostsze rozwiązania. Prócz takich programów jak PowerDVD, czy TotalMedia Theatre, używam również naszego rodzimego Splasha, czy ostatnio DVD Fab Media Player – wersja darmowa. Dwa ostatnie nie wspierają Cinavii, jeśli ma to znaczenie. Wszystkie działają bez problemu. Na początek polecam - Splash Lite. Prosty, lekki program, z własnymi kodekami.
 

kosmita

New member
Ok Atmos działa winowajcą była integra która nie wspiera TrueHD, po włożeniu karty zewnętrznej działa jak ta lala. Ciekaw jestem taka najtańsza karta będzie wspierać dźwięk HD?, nie chce kupować nic drogiego bo właśnie sprzedałem 2x GTX970 i czekam na premierę nowych kart:)
 

kryshak

New member
Program do zarządzania połączeniem HDMi PC>TV

Dzień dobry,

mam podłączony TV LG EG910V do PC za pomocą kabla HDMI w celu odpalania gier na TV, oglądania filmów itd. System operacyjny to Windows 10.

Monitor to DELL U2412M (24 cale, FHD).

Niestety zarządzanie tym połączeniem za pomocą wbudowanych opcji Win10 jest słabe. Gdy wybieram opcję duplikowania ekranu rozdzielczość na monitorze się pogarsza (ze względu na inne proporcje ekranu TV i monitora), a na TV krawędzie obrazu są poucinane.

Z kolei w przypadku ustawienia TV jako drugiego ekranu mam problem z wyświetlaniem gier na nim, gdyż domyślnie odpalają się na monitorze.

Poszukuję więc programu (nie musi być darmowy), który to wszystko ułatwi. Chciałbym "jednym kliknięciem" przełączać się pomiędzy opcją grania/oglądania na TV a pracą tylko na monitorze.

Moglibyście coś doradzić w tym zakresie?

Z góry dziękuję za pomoc, Radek
 
Do góry