Porady - komputer a HDTV

spinacz66

New member
Bez reklam
tu masz listę kart obsługujących Dolby Digital Live przez złącze cyfrowe
Sound Blaster X-Fi Elite Pro
Sound Blaster X-Fi Platinum
Sound Blaster X-Fi Fatal1ty
Sound Blaster X-Fi XtremeMusic
Sound Blaster X-Fi XtremeGamer
Sound Blaster X-Fi Titanium
Sound Blaster Audigy
Sound Blaster Audigy 2
Sound Blaster Audigy 2 ZS
Sound Blaster Audigy 2 ZS Notebook PCMCIA.
Sound Blaster Audigy 4 i Audigy 4 Pro
Asus Xonar D2, też posiada zarówno DTS Connect jak i DD Live
Poszperaj na elektrodzie dużo tam piszą o kartach i jak je skonfigurować poprawnie też ludzie mają problemy jak ty pisałeś brak dźwięku może znajdziesz rozwiązanie dla swojego Realteka
 
Ostatnia edycja:

panalgsung

New member
Mam dobrą nowinę DD i DTS działa przez realteka w podanym wyżej sposobie :) Trochę się trzeba z tym namęczyć, ale działa (system musi być uruchamiany w trybie bez sprawdzania podpisów sterowników).

Także kupno nowej karty odsunie się w czasie, bo realtek mi załatwię sprawę z Dolby Digital 5.1, ale dla lepszej jakości w słuchawkach za jakiś czas zaopatrzę się w jakąś kartę.

Jakby ktoś miał problem ze sposobem, który podałem z DD na realteku to dajcie znać ;)
 

Shewush

New member
Obraz z komputera na kinie domowym przez sieć

Witam!

Zacząłem szukać technologii, która pozwoliłaby mi na wyświetlanie obrazu bezpośrednio na sprzęcie kina domowego tj. telewizora lub za pośrednictwem amplitunera obrazu z innego urządzenia w sieci (najkorzystniej byłoby dla mnie po ethernet).

Widzę to mniej więcej tak, że urządzenie wyjściowe - klient obsługuje coś w rodzaju live streaming a komputer - host za pomocą aplikacji wysyła do niego sygnał

Jest to alternatywa do łączenia urządzeń przez złącze HDMI i może mogłaby być przydatna w przypadku wysyłania sygnału prze Internet. Czy słyszeliście może o czymś takim?
 

polak maly

New member
Podłączenie monitor - karta graficzna

Witam.

Założyłem temat ponieważ od zawsze podłączam monitor do grafiki kablami DVI - DVI. Czy zmiana na podłączenie HDMI - HDMI przyniesie jakąś zmianę jakości obrazu? Czytałem różne opinie i jedni mówią, że jest różnica w obrazie przez hdmi względem dvi, inni mówią że żadnej róznicy nie ma. Więc jak to jest naprawde?

Monitor to EIZO FS 2333
Grafika: Radeon 5850 Toxic
 

wysio

Member
Bez reklam
Nie ma różnicy w obrazie między DVI oraz HDMI. Oba połączenia są cyfrowe, więc wystarczy pomyśleć tak na zdrowy rozum :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 

pawel_71

New member
Udostepnianie plikow z Windows 8.1 dla playerów sieciowych na Realteku

Przepraszam, że jeszcze raz piszę ten sam temat ale moderator wrzucił moje zapytanie do działu konkretnego playera i to dość leciwego, gdzie nie widzę szans aby doczekać się odpowiedzi.
A pytanie jest uniwersalne.

Czy ktos wpadl juz na jakies rozwiazanie, aby mozna bylo wystawiac pliki z Win8/8.1 dla sieciowych playerow HD? Dla Windows 7 znalazlem stosowny opis ze zmianami w rejestrze i z laptopa, na ktorym mam W7 faktycznie zaczelo to w koncu dzialac. Niestety na komputerze, na ktorym mam podpiete wszystkie dyski mam fabryczne 8.1, a ten patent z W7 nie dziala. Zapewne cos jeszcze trzeba zmienic w rejestrach. Pytanie co?

Ewentualnie w rachube wchodzi nawet zainstalowanie jakiegos dodatkowego softu na zasadzie linuxowej samby, ale dzialajacego pod Winda.

Może rozwiązaniem byłby jakiś dobry serwer UPnP? Czy ktoś może coś polecić? Znalazłem coś takiego jak Serviio. Działają w nim napisy i niemal wszystko oprocz ... przewijania/przeskakiwania, co dyskwalifikuje to rozwiązanie. A jest to jedyny znany mi serwer streamujący poprawnie napisy.
 

webes

Member
Nie wiem o jakim "patencie na w7 waszeć mówisz ale u mnie to działa"
server plex albo servio zresztą to bez różnicy musi działać. Oczywista "co musi" włączone być udostepniane. A zatem:
Odpal edytor rejestru (polecenie uruchom i wpisz regedit)
2. Odszukamj taki klucz:

MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\

3. Klikamy podwójnie na Everyoneincludesanonymous i zmieniamy wartość z "0" na "1"
4. Klikamy podwójnie na NoLmHash i zmieniamy wartość z "1" na "0"

5. Teraz szukamy taki klucz

MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters

6. Klikamy podwójnie na Restrictnullsessaccess i zmieniamy wartość z "1" na "0"
7. Zamykamy okno z rejestrem
8. Restart kompa
 
Ostatnia edycja:

pawel_71

New member
Nie wiem o jakim "patencie na w7 waszeć mówisz ale u mnie to działa"
server plex albo servio zresztą to bez różnicy musi działać. Oczywista "co musi" włączone być udostepniane. A zatem:
Odpal edytor rejestru (polecenie uruchom i wpisz regedit)
2. Odszukamj taki klucz:

MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\

3. Klikamy podwójnie na Everyoneincludesanonymous i zmieniamy wartość z "0" na "1"
4. Klikamy podwójnie na NoLmHash i zmieniamy wartość z "1" na "0"

5. Teraz szukamy taki klucz

MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters

6. Klikamy podwójnie na Restrictnullsessaccess i zmieniamy wartość z "1" na "0"
7. Zamykamy okno z rejestrem
8. Restart kompa
Właśnie coś takiego wykonałem i niestety nie działa mi to na Win8.1. Player woła o login i hasło i oczywiście nic mu nie pasuje. Tak jak wspominałem dokładnie to samo zrobiłem na laptopie z Win7 i player bez problemu zaczął wchodzić w udostępniane katalogi bez pytania się o hasło.

To co piszesz zadziałało Ci na Windows 7 czy 8 czy 8.1?
 

BoBi1234

New member
zgrywanie sygnalu HDMI

Szukalem ale nie znalazlem :/ i nawet nie jestem pewny czy dobry dzial wybralem. Pytanie czy ebay.co.uk/itm/YK762H-PCI-E-HDMI-Video-Capture-Card-/181540519348 poradzi sobie z rejestrowanie sygnalu z dekodera CP, jesli nie to mozecie cos polecic we wmiare rozsadnej cenie? Najlepiej jakby byla mozliwosc przepuszczenia sygnalu do TV
 

maronis

New member
DLNA - LG LED + Komp. stacjonarny = LAN+WIFI

Witam.

Mam duży problem z połączeniem TV LG LG 42LB650V w DLNA z komputerem stacjonarnym.
Konfiguracja wygląda tak:
- komputer stacjonarny jest wpięty kablem do routera (UPC);
- tv jest podłączony przez WIFI do tego samego routera (UPC);

Konfiguracji robiłem wiele i za każdym razem brak jest połączenia DLNA pomiędzy urządzeniami.

Próbowałem zrobić DLNA przy pomocy laptopa przez WIFI i ta konfiguracja działa bez problemów.
Czy nie da rady połączyć TV z komputerem jak jedno z urządzeń korzysta z WIFI a drugie wpięte jest kablem do routera?

Próbowałem programów:
- all media server;
- all share (samsung);

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
maronis
 

prodigy

New member
Jaki PC?

Mój stary laptopik strasznie mnie zawodzi. Muszę zastanowić się nad czymś nowym. Interesuje mnie komp. stacjonarny, ma służyć głównie do oglądania filmów (live stream) i słuchania muzyki (spotify i radio), czasami przeglądania internetu, chętnie blu-ray lub DVD (coś przyzwoitego - mam dużo płyt CD i trochę DVD, w tej chwili brak płyt Blu-Ray). Chętnie z możliwością włączenia, wyłączenia z pilota (może wystarczy klawiatura bezprzewodowa?)

Proszę o radę, sprzęt wymieniam rzadko, myślałem o czymś w okolicach 3 tyś. Myslałem o gotowym produkcie, jeżeli uważacie, że lepiej złożyć podajcie mi proszę sugerowane komponenty (ostatni składany przeze mnie komp, ma już ponad 10 lat - nie jestem na bieżąco).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lepiej złożyć. Ja składałem jakiś rok temu, posiedziałem miesiąc na znanych forach tematycznych i byłem mocno w temacie. Proponuje tam uderzyć, ale pamiętaj, że spora cześć "znawców" pitoli, nawet tych wieloletnich. Mowa o Polskich forach. Na zagranicznych, jest o wiele więcej cenniejszych rad i inne propozycje. Do takich zastosowań, pomyśl może nad obudową typu HTPC, a o szczegóły pytaj raczej tam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ulubione nie, ale największe i poniekąd sprawdzone, tak:
PurePC - wiemy, co się kręci!
PCLab.pl
Forum benchmark.pl

Na każdym masz forum i odpowiednie wątki, w tym podzielone na zakres cenowy, wykorzystanie pc itp. a w razie wątpliwości możesz pytać i na pewno na którymś forum uzyskasz fachową odpowiedz, a co najważniejsze, będzie na czasie. To się zmienia z miesiąca na miesiąc i trzeba w tym siedzieć na bieżąco, ale jak wspomniałem, zagraniczne są o wiele lepsze.
Sam wybrałem chłodzenie, o którym mało kto mówił na naszych forach, a na zagranicznych jest niemal nr. 1.
 

Johny188

New member
Jaki program DLNA ?

Witam posiadam telewizor LG Cinema 3D seria LB pytanie jaki program DLNA do oglądania filmów z komputera na TV ? ( mogą być płatne )

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka
 

kajoras

New member
brak sygnału z laptopa do tv

Witam. Mam laptopa HP proobok6550b ,niestety mam problem z wykryciem telewizora podłączonego poprzez złącze display port,które jest w moim laptopie, na drugim końcu kabla jest zwykłe hdmi, tak jak w moim tv. Grafike mam intel hd... jest ktoś umyślny kto wie jak to posklejać w jedną całość ??? Zgóry dziękuję :)
 

wysio

Member
Bez reklam
Nie ma żadnego sygnału podłączenia urządzenia, gdy wpinasz wtyczkę do laptopa? Próbowałeś przełączyć ekran kombinacją przycisków Windows+P? Zakładam, że sterowniki są ok. Może przewód jest wadliwy...
 
Do góry