Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po wybraniu interesującej nas opcji pokazuje się okienko powiadomienia z 5 sekundowym opóźnieniem na wciśnięcie przycisku który chcesz przypisać. Żadnych kodów nie wbijasz...
 

Tomek969

Member
Dostalem z Amazona darmowy Amazon Fire Cube 3, chcialem go zabrac na dwumiesieczne wakacje po Azji aby miec dostep online do TV i jakis filmow.
Mam pytanie czy ktos z was moglby mi pomoc to skonfigurowac /na poczatku marca lecimy/ pod KODI z polecanymi wtyczkami zdalnie lub na PW.
Odwdziecze sie jakims datkiem za pomoc, nie chce marnowac czasu na przegryzanie sie przez instrukcje. Bardziej musze sie skupic na swojej pracy i organizacji naszego wyjazdu.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dostalem z Amazona darmowy Amazon Fire Cube 3, chcialem go zabrac na dwumiesieczne wakacje po Azji aby miec dostep online do TV i jakis filmow.
Mam pytanie czy ktos z was moglby mi pomoc to skonfigurowac /na poczatku marca lecimy/ pod KODI z polecanymi wtyczkami zdalnie lub na PW.
Odwdziecze sie jakims datkiem za pomoc, nie chce marnowac czasu na przegryzanie sie przez instrukcje. Bardziej musze sie skupic na swojej pracy i organizacji naszego wyjazdu.

Jezeli chcesz mieć dostęp do TV i jakis filmów podczas wyjazdu , to najprostszym rozwiazaniem byłoby załadowanie IPTV.Czy masz jakiś VPN ? Bo nie mogę Ci zagwarantować ,że lista m3u będzie chodziła pod jakimś azjatyckim IP tymbardziej,że bedzie relatywnie ,często zmieniany.
Jesli masz jakieś doswiadczenie z Kodi to można spróbować ,Cie pokierować jak to zestroić ,zdalnie się tego zrobić nie da.Można by się pokusić o zrobienie backup ,do którego wystarczyłoby się zalogować (Trakt i jakiś debrid) ale to musisz i tak miec jakieś pojęcie.
 

Tomek969

Member
Jezeli chcesz mieć dostęp do TV i jakis filmów podczas wyjazdu , to najprostszym rozwiazaniem byłoby załadowanie IPTV.Czy masz jakiś VPN ? Bo nie mogę Ci zagwarantować ,że lista m3u będzie chodziła pod jakimś azjatyckim IP tymbardziej,że bedzie relatywnie ,często zmieniany.
Jesli masz jakieś doswiadczenie z Kodi to można spróbować ,Cie pokierować jak to zestroić ,zdalnie się tego zrobić nie da.Można by się pokusić o zrobienie backup ,do którego wystarczyłoby się zalogować (Trakt i jakiś debrid) ale to musisz i tak miec jakieś pojęcie.
Mam dostep do swojego serwera w Europie wiec Wireguard lub OpenVPN moge spokojnie zestawic - zreszta to potrzebuje zona do swojego dostepu do SAP poza Europa, mialem kiedys zaladowane TIVImate na jakims boxie wiec to ogarniam, hotele maja raczej stale IP z mojego doswiadczenia - a azjatyckie lacza sa duzo lepsze niz ma europa zachodnia. Mam dostep do Canal+ online. Bardziej chodzilo by mi o streaming i te wszystkie dodatki do wykupienia bo juz kiedys sprzeczalismy sie o to ze ja wole pliki miec u siebie a nie liczyc na streaming. Poniewaz bede dlugo poza swoimi danymi chetnie bym sprobowal to Wasze podejscie do KODI z tymi platnymi wtyczkami i zrodlami.
Kodi kiedys instalowalem na Windowsie czy HiMedia Q10 Pro ale to bardziej bylo podejscie do tego ze sie zainstalowalo i jakos odtwarza pliki z mojej biblioteki wiecej sie nie wglebialem bo nie bylo mi to potrzebne.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Bardziej chodzilo by mi o streaming i te wszystkie dodatki do wykupienia bo juz kiedys sprzeczalismy sie o to ze ja wole pliki miec u siebie a nie liczyc na streaming. Poniewaz bede dlugo poza swoimi danymi chetnie bym sprobowal to Wasze podejscie do KODI z tymi platnymi wtyczkami i zrodlami.
Kodi kiedys instalowalem na Windowsie czy HiMedia Q10 Pro ale to bardziej bylo podejscie do tego ze sie zainstalowalo i jakos odtwarza pliki z mojej biblioteki wiecej sie nie wglebialem bo nie bylo mi to potrzebne.

Wtyczki nie są płatne , płatny jest dostęp do serwera.
W sumie robienie gotowego backup nie ma sensu i tak musisz się zalogować we wtyczce do swoich kont a sama instalacja wtyczki to dosłownie chwila
Przede wszystkim musisz mieć konto Trakt https://trakt.tv/dashboard (bezpłatne) i najlepiej RD https://real-debrid.com/premium (płatna opcja premium).
Tu masz dobry tutorial jak zainstalować FEN
Na tym etapie wszystko juz bedzie praktycznie działać, Reszta to kwestia wizualnej estetyki interfejsu , wygody poruszania się po nim ,czyli indywidualnych uwarunkowań.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Pirania.Ma nieźle rozbudowane VOD,ale już parę razy przycięły kanały,a cena za miesiąc jest dosyć wysoka.
Za to sprawnie działa TVTeam (też ma archiwum) za 1,9$/mies. na 2 urządzenia,ale jest również opcja 0,07$ za godzinę oglądania.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przyszedł czas na Kodi, dokonał swojego żywota. Szkoda, bo działał chyba najdłużej ze wszystkich 100 innych instalacji ; )
Pojawia się ekran startowy i tyle, na tym można zakończyć przygodę, ale i tak skurczybyk długo wytrzymał.
Powiedziałbym nawet, że pobił rekord w bezproblemowym działaniu.
Problemy zaczęły się po ostatnich aktualizacjach, nie potrzebnie ruszałem.
Mam jeszcze Foo i Mavena, ale ten był wymuskany ; )

Da się jeszcze reanimować? Pamięć podręczna wyczyszczona. Nic nie pomaga.
Mam kopie, ale i tu może okazać się, że nie wleci.

Mat, daj znać czy po za cache coś tam jeszcze było?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Estuary Mod jest zaktualizowany do najnowszej Omegi.
Ja obecnie jako podstawowej uzywam kompilacji Mavena ale nightly to jest to samo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy to był Nexus i masz na myśli aktualizacje do wersji 20.4?

Generalnie to był Nexus oficjal, potem wpadła jakaś aktualizacja (może sam coś instalowałem, nie pamiętam) i pojawiło się logo Omegi.
Teraz widzę po świeżej instalacji Nexus v.20.3

Ja obecnie jako podstawowej uzywam kompilacji Mavena ale nightly to jest to samo.

Przypomnij gdzie to można zaciągnąć. Coś tu jest nie tak, mam świeżą instalacje oficjala Nexusa v20.3 bez aktualizacji, wpadła kopia i wszystko ok.
Teraz znowu stoi na logo i nie chce się odpalić. Ta moja stara kopia może coś tu miesza, bo nie wierze, żeby świeże Kodi po kilku godzinach znowu zaczęło się zwieszać.
 
Do góry