Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP

Działa. Czyli jednak się da (y)
Chociaż dla mnie i tak podstawa Napi Katalog.

Znalazłem dziś co jest nie tak z tym błędem 😉
Okazuje się że Omega beta 3 jest powodem...
Na beta 2 się tak nie odjaniepawla 😜
Polecam ściągnąć oficjala beta2 bo tiki nie zamierza tego naprawiać...

Najlepiej stąd. https://mirrors.kodi.tv/releases/android/arm64-v8a/

Ja mam w ogóle wrażenie, że wszystkie te ostatnie Kodi działają gorzej jak wcześniej.
Prosta instalacja, ustawienia, niby wszystko działa. Odpalam, pauzuje, chce dalej puścić film i zwiecha.
Innym razem, wszystko działa, coś chce sprawdzić, klikam i kółko wczytywania się kręci 20s.
Teoretycznie wszystko działa, ale teraz nigdy nie wiadomo kiedy zaskoczy.

Dlatego nie tykałem wcześniej, przez prawie rok. Zrobiłem aktualizacje Kodi i się zaczeło, a te nowe czyste instalacje nie lepsze.
Sprawdzę tą omegę bety, może tu będzie ideallo w końcu ; )
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Moim podstawowym Kodi jest obecnie kompilacja Mavena (Omega) ,chodzi bezproblemowo zarówno na Nvidii jak i Firesticku Max.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnie kompilacje mavena są na bazie beta 3 więc wywala błędy w połączeniu z fen/fenlight...
Ja od bardzo dawna używałem maven aktualizując co jakiś czas. Niestety starych kompilacji nie ściągniesz.
W linku który Ci dałem jest kodi 21beta 2 😉
Polecam!

IMG_20240225_181945.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ściągnąłem z tego co linka co podałeś i testuje

kodi Screenshot_1.jpg


Kodi v21.0 Beta Omega
21.0 Beta2 (20.90.821) - 2023-12-09
Skóra EMV2 - 21.2.0+omega.8

Na razie wsio ok, tyle, że od czasu do czasu potrafi przymulić na 15s jak odpalam Kodi i pilot nie reaguje.
Brakuje chyba czyścika ; )
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ostatnie kompilacje mavena są na bazie beta 3 więc wywala błędy w połączeniu z fen/fenlight...

Hm.... korzystam z FEN na becie 3 i błedów mi nie wywala.

Na razie wsio ok, tyle, że od czasu do czasu potrafi przymulić na 15s jak odpalam Kodi i pilot nie reaguje.
Pamietaj ,że po odpaleniu Kodi wszystko musi sie po prostu załadować.Długość tego czasu zalezy w dużej mierze od ilosci widzetów i elementów w nich.
EM V2 tez nie jest wcale tak lekką skórką jak by się wydawało , znacznie "graficznie bogatszy" AZ R blokuje taką samą a nawet minimalnie mniejsza ilość pamięci.
Mam FEN +Gaia i najlepszym rozwiązaniem ,aby mieć dostęp bezposrednio do tytułów z menu glównego (czyli plakaty w widzetach) okazało się posrednictwo TMDB Helper.Widzety ładują się wtedy najszybciej i mogę daną pozycję z jednego miejsca odpalić w jednej lub drugiej wtyczce.
Nvidia też nie jest komputerem i Kodi wraz z pracującym w tle Tivimate po prostu nie będzie dobrze działać.U mnie ogromne znaczenie ma również ustawienie buforowania, prawdopodobnie związane jest to również z moją (kiepską) prędkoscią łącza. W każdym razie wszelkie problemy ze zwiechami , czy tez przycinkami podczas odtwarzania zniknęły gdy przekierowałem buforowanie na pendrive (128gb usb3) zainstalowany jako pamięć wewnętrzna.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pamietaj ,że po odpaleniu Kodi wszystko musi sie po prostu załadować.Długość tego czasu zalezy w dużej mierze od ilosci widzetów i elementów w nich.

Jasne, nikt tu nie oczekuje turbo reakcji, ale u mnie to wygląda inaczej niż zawsze. Tu się dzieją (ponad normatywne) dziwne rzeczy ; )

Skonfigurowana Omega, wszystko fajnie działało, zadnych błędów.
Teraz włączam i znowu zwiecha na ekranie wczytywania (logo).

Jak się wku... to zaraz kupię Zido do testów, albo drugiego Shielda.
Nic nie zmieniałem, jedynie dorzuciłem czyścika.
Mam teraz znowu bawić się w instalacje (?).

Nie wiem czy u mnie coś nie ze Shieldem...

Co tu do Kodi/RD/Fen jest obecnie top of the top?
W tv mam googla i działa wszytko co chce, nie potrzebuje dublować, jedynie coś pod Kodi. Już prawie 8 lat z Shieldem, może czas na zmianę.
 

Miikee77

Member
Na razie wsio ok, tyle, że od czasu do czasu potrafi przymulić na 15s jak odpalam Kodi i pilot nie reaguje.
Brakuje chyba czyścika ; )
@armanig
U mnie na Shieldzie też się tak dzieje, od czasu do czasu. Nie wiem czym jest to spowodowane ale nawet nie szukałem i nie szukam rozwiązania, to jest raptem 10-15 sek, a w tym czasie prawie się lampa od projektora rozgrzeje :) Czyścik jest, działa przy każdym uruchomieniu. Jak wspomniałem wcześniej, ja tego KODI nie tykam w ogóle, bo raz skonfigurowany ponad rok temu, ciągle działa bez problemów (jedynie to buforowanie na tych 70% o którym ostatnio pisałem, ale nie było czasu się temu przyjrzeć bo rower :)).
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Myślałem,że to DMCA,ale znajduje tym innym sposobem.
Może to coś z nazwą (po zmianie na polski język w metadata,RD widzi max FHD).
 

leszekgd

Member
Może ktoś z lepszym angielskim niż mój, zgłosiłby na reddicie albo githubie Fena problem z polskim w "metadata language". Bo to chyba bug a nie feature? ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym spojrzał do loga zanim kupował zido 😜

Tak zrobię ; )

@armanig
U mnie na Shieldzie też się tak dzieje, od czasu do czasu. Nie wiem czym jest to spowodowane ale nawet nie szukałem i nie szukam rozwiązania, to jest raptem 10-15 sek, a w tym czasie prawie się lampa od projektora rozgrzeje :) Czyścik jest, działa przy każdym uruchomieniu. Jak wspomniałem wcześniej, ja tego KODI nie tykam w ogóle, bo raz skonfigurowany ponad rok temu, ciągle działa bez problemów (jedynie to buforowanie na tych 70% o którym ostatnio pisałem, ale nie było czasu się temu przyjrzeć bo rower :)).

Tak jak mówisz, jak działa - NIE tykać. Bo po co? Tak mi działał prawie przez rok.
Wszystkie problem się zaczęły od aktualizacji.
U mnie problem jest taki, że się zwiesza i nic nie można zrobić. To już nawet nie chodzi o te 15s, chociaż ostatnio zliczyłem minute.
Teraz świeża (któraś z rzędu już) instalacja i na razie działa bez problemów.

Po za tym, a pisze tu o praktyce - każda jedna zmiana w ustawieniach może mieć wpływ.
Pisałem o tym tutaj nie raz. Tutaj mam wrażenie, że sam EMv2 łącznie z moimi dodatkami/ustawieniami może też mieć wpływ.
 

porkotenor

New member
Wow, ciekawe, że wspomniałeś o logo! Nigdy nie zwracałem na nie uwagi, ale teraz, gdy o nim wspomniałeś, myślę, że naprawdę może być znakiem tego, czy kompilacja Zidoo jest "legendarna".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie problem jest taki, że się zwiesza i nic nie można zrobić. To już nawet nie chodzi o te 15s, chociaż ostatnio zliczyłem minute.

Problem rozwiązany

Po za tym, a pisze tu o praktyce - każda jedna zmiana w ustawieniach może mieć wpływ.

Podtrzymuje to. Nie pierwszy i nie ostatni raz, najmniejsza duperela w ustawieniach potrafiła stwarzać problemy.

Pisałem o tym tutaj nie raz. Tutaj mam wrażenie, że sam EMv2 łącznie z moimi dodatkami/ustawieniami może też mieć wpływ.

Żeby nie krakać, powiedzmy, że na razie Kodi + EM v2 działa wzorowo.

Oczywiście, jak zawsze to tylko kwestia czasu kiedy coś się znowu wysypie, ale ostatni chodził prawie rok bez problemów.

Pozbyłem się całkowicie czasu oczekiwania po uruchomieniu.
Czyli odpalam i w zasadzie od razu jest gotowy do działania.
Nie odpala się już 15-30s, nie wiesza.

Co zmieniłem?
Otóż, w EM v2 nie ustawiałem widżetów na głównej tak jak zawsze (zdjecie poniżej).
Czyli po najechaniu na utworzoną np. kategorię "nowości" z listy Trakt, nie wyświetla mi już na głównej miniatur/posterów.

Mam dalej po lewej stronie utworzone swoje kategorie, ale żeby się do nich dostać, muszę kliknąć i dopiero przenosi do nich. Żaden problem, kwestia 2s, ale nie obciąża już głównej strony.

Czyli to już nie wygląda tak jak kiedyś na głównej:

20230601_084857.jpg
 
Do góry