Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jest dostępna dożywotnia subskrypcja Offcloud za 40 baksów ale co to warte ?!
To chyba nie pakiet Oriona ;)

A jakie znalazło Ci wrzutki Tango i Cash z lektorem,które można od razu odpalić ? Obejrzałbym sobie po pijaku :grin:
Te polskie flagi nie zawsze są potwierdzeniem polskiej ścieżki dźwiękowej.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To chyba jeszcze nie wytrzezwiales 😉
Jestem trzeźwiutki jak nie wiem co :grin:
maxresdefault.jpg
 

Miikee77

Member
Bez obaw możesz zainstalowac tą Omegę https://kodi.tv/download/android/ (na Shielda pro 64-bit) .Instaluje sie niezalleznie od Nexusa, w bonusie bedziesz miał obsługę Dolby Vision.
Siedzę teraz nad tym bo mam wolne (chorobe się znaczy) i niestety ale nie mogę tej Omegi zainstalować równolegle z Nexusem na Shieldzie. Cały czas mi się dusi żeby aktualizować istniejące KODI (nexusa), nie ważne już czy tą Omegę próbuję czy jakąś inną wersję np. Nightly...
Pamiętam że już kiedyś chciałem sobie postawić drugie KODI żeby się pobawić ustawieniami i taki sam problem miałem i odpuściłem finalnie.
Jakieś pomysły?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A ja testuję coś nowego,tzn. jest to podobna usługa VOD jak np. w Trexie,ale wrzuca się to przez wtyczkę do Stremio.
Niby jest tam ponad 16k filmów i ponad 3k seriali w polskich wersjach,za jednorazową cenę dużego kebaba ;)
Niestety nie ma 4K,ale właśnie lecą Żelazne Anioły :grin:
 

Miikee77

Member
@mat74
Dzięki, w międzyczasie łyknąłem paracetamol i mnie olśniło na necie, tak też zrobiłem.
Gaia już zainstalowana ale jakoś szału nie robi, a chodzi bardzo słabo, w sensie ładuje się długo etc.
Tych wstawek z PL to jakoś mi też nie znajduje. Będę musiał potestować coś więcej, ale FEN przy tym to błyskawica i no-zero-problemo...
 

Miikee77

Member
Miał ktoś kiedyś problem z odtwarzaniem wstawek w FEN, który objawia się tym że film bez problemu jest buforowany i odtwarzany aż dojdzie do 65-70% i wtedy nagle staje? Pomaga dopiero wyłączenie filmu i ponowne włączenie (resume od przerwanego momentu), lub czasem bardziej hardkorowo bo trzeba wybrać zupełnie inną wstawkę. Przez ponad rok nic takiego się nie działo, a ostatnio na 3 oglądane filmy każdy miał taki problem.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Miał ktoś kiedyś problem z odtwarzaniem wstawek w FEN, który objawia się tym że film bez problemu jest buforowany i odtwarzany aż dojdzie do 65-70% i wtedy nagle staje? Pomaga dopiero wyłączenie filmu i ponowne włączenie (resume od przerwanego momentu), lub czasem bardziej hardkorowo bo trzeba wybrać zupełnie inną wstawkę. Przez ponad rok nic takiego się nie działo, a ostatnio na 3 oglądane filmy każdy miał taki problem.

Takiej sytuacji jeszcze nie miałem.Jak masz ustawione parametry buforowania i jaką masz prędkość internetu ?
 

Miikee77

Member
Ten bufor muszę sprawdzić bo nie wiem, ogólnie jak wspominałem, po ustawieniu według twojego poradnika nic nie tykane i śmigało zawsze bez problemu. Gdzie ten bufor sprawdzić to lookne wieczorem jak będę w domu. Net światło 400mb, ale nigdy też nie było problemu nawet z tłustymi wstawkami po 90gb. Brałem pod uwagę może jakieś zamulenie tego FENA, ale zaś mam ten czyścik ustawiony i zawsze po starcie kodi mi się czyści i jak wspominałem, wszystko chodzi bez problemu tylko przy dojściu do tych jak widać magicznych 65-70% wtedy się zatrzymuje. Kodi responsywne, normalnie można wszystko robić, tylko film się zatrzymuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zatrzymuje się w tych okolicach jak zapodasz film od początku, czy bez względu gdzie zaczniesz i stanie przy 65%? Rozumiem, że to pierwsze.
To u mnie bez znaczenia, potrafi stanąć po kilku minutach, lub zacząć gdzieś w połowie. U mnie to raczej kwestia wstawek, raz na 10 filmów.
Może kwestia sieci, bo i tu net potrafi jak na jakiś czas przymulić.
Też mam te ustawienia od Mata.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ten bufor muszę sprawdzić bo nie wiem, ogólnie jak wspominałem, po ustawieniu według twojego poradnika nic nie tykane i śmigało zawsze bez problemu. Gdzie ten bufor sprawdzić to lookne wieczorem jak będę w domu. Net światło 400mb, ale nigdy też nie było problemu nawet z tłustymi wstawkami po 90gb. Brałem pod uwagę może jakieś zamulenie tego FENA, ale zaś mam ten czyścik ustawiony i zawsze po starcie kodi mi się czyści i jak wspominałem, wszystko chodzi bez problemu tylko przy dojściu do tych jak widać magicznych 65-70% wtedy się zatrzymuje. Kodi responsywne, normalnie można wszystko robić, tylko film się zatrzymuje.

Zatrzymuje się w tych okolicach jak zapodasz film od początku, czy bez względu gdzie zaczniesz i stanie przy 65%? Rozumiem, że to pierwsze.
To u mnie bez znaczenia, potrafi stanąć po kilku minutach, lub zacząć gdzieś w połowie. U mnie to raczej kwestia wstawek, raz na 10 filmów.
Może kwestia sieci, bo i tu net potrafi jak na jakiś czas przymulić.
Też mam te ustawienia od Mata.

Obecnie w Omedze ustawienia buforowania są w usługach .Przy szybkim i stabilnym łączu całkowite wyłączenie buforowania powinno być skuteczne.Mam słabe łącze 70mb,więc u mnie najlepiej sprawdziło się podłączenie pendrive 128gb Jaśko pamięci wewnętrznej i przekierowanie na niego buforowania wszystkich plików internetowych..
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jak tam się przypisywało przyciski w keymap editor ?
Chcę odpalić funkcję Video OSD settings/Other/Player debug i wyświetla mi się tam 5 cyfr.
Mam podpiętą apkę z klawiaturą,ale nie idzie tego za bardzo wstukać ;)
 
Do góry