Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Slawko1

New member
Bez reklam
Asus mini wyświetla wszystkie polskie znaki, tu niema problemu.
Brak pamięci ustawień dla napisów dotyczy nowo odtwarzanego filmu,
Jak się wczyta film i ustawi napisy to przy ponownym odpaleniu tego filmu już wszystko OK
Trzeba czekać na nowe firmware, które pewnie wyeliminuje pewne niedogodności.

Filmy 3D zapisane w formacie side by side to nic innego jak dwa pól obrazy zapisane w jednej klatce, wiec dla playera taki film 3D niczym się nieróżni od filmu 2D.



Tu parę opinii na temat Philips HMP 3000 jest.
Opinie o Philips HMP 3000 - Odtwarzacz multimedialny w RTV EURO AGD


ARIVA T60 OK o ile masz amplituner, bo sama Ariwa nie obsługuje dźwięku w formacie DTS, potrafi tylko go przekazać. Obecnie sporo filmów .MKV ma dźwięk właśnie w DTS.
 
Ostatnia edycja:

Ziomall

New member
Amplituner mam więc to nie problem. Nie wiem co oznacza stwierdzenie: "...w porównaniu do asusa philips nie zatrzymuje obrazu przy zmianie napisów". To dobrze czy źle? O co tu chodzi? No i martwi mnie jeden komentarz ze zwiechami po podpięciu dysku 500GB. Na dniach będę miał dysk 750GB i byłoby głupio jakby się okazało, że sprzęty nie potrafią się dogadać ze sobą.
Aha i jeszcze coś. Można przesuwać napisy jeśli nie są zsynchronizowane? Nie chodzi mi o to, żeby dopasować napisy 25fps do filmu 30fps tylko przesunąć je przód-tył o jedną dwie czy kilka sekund. Oczywiście pytam o Asusa.
 
Ostatnia edycja:

gadi

New member
Nie wiem jak i gdzie wstawić taki filmik, odtwarzacz powinien być bardzo prosty i bez bajerów (internet, wifi, dysk) tylko USB, HDMI, 1080p
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam

ronek22

New member
Odtwarzacz multimedialny

Witam!
Poszukuje odtwarzacza multimedialnego, bez zbędnych bajerów(internet, YouTube itp.). Głównie zależy mi na jakości obrazu i dźwięku(ma mieć wielokanałowy DTS). Zastanawiałem się nad asus o play mini, ale z tego co wyczytałem w specyfikacji downmixuje DTS do 2.0. Z góry dziękuje. Pozdrawiam
 

HQfan

New member
Witam!
Poszukuje odtwarzacza multimedialnego, bez zbędnych bajerów(internet, YouTube itp.). Głównie zależy mi na jakości obrazu i dźwięku(ma mieć wielokanałowy DTS). Zastanawiałem się nad asus o play mini, ale z tego co wyczytałem w specyfikacji downmixuje DTS do 2.0. Z góry dziękuje. Pozdrawiam
Witam
Poddaję pod rozwagę odtwarzacz 8level Media THOR HD.
Taki posiadam - niestety nie mogę sprawdzić DTS z braku odpowiedniego sprzętu audio (mam tylko zwykły wzmacniacz stereo) ale zgodnie z zapisem w instrukcji obsługi:
- Wyjście audio: stereo/cyfrowe HDMI/optyczne
- Audio: mp3, wma, wav, aac, ogg, Dolby digital Plus, DTS2.0+Digital Out
W sieci jest mnóstwo komentarzy i testów tego urządzenia, ma bardzo wiele pozytywnych opinii.
W przypadku zainteresowania tym sprzętem służę dodatkowymi informacjami.
 

ronek22

New member
Ale ten 8level mediaTHOR HD ma tylko DTS2.0+Digital Out tak samo jak w przypadku asusa o play mini, a ja potrzebuje takiego, ktory obsłuży dts w 5.1. Dzięki za propozycje
 

HQfan

New member
Kolejny fragment instrukcji:

Dźwięk
- Wyjście HDMI: Cyfrowy sygnał audio jest dekodowany przez wyjście HDMI.
Dostępne są tryby:
1.RAW (przekazuje sygnał bez dodatkowego dekodowania – podczas, gdy ta funkcja jest włączona nie jest możliwa zmiana głośności poprzez pilot zdalnego sterowania urządzenia),
2.LPCM DUAL CH (sygnał audio jest dekodowany do formatu 2.0) oraz
3.LPCM Multi CH (sygnał audio jest dekodowany do formatu 5.1).

Wyjście cyfrowe S/PDIF nie obsługuje 5.1

Być może pomogłem
Pozdrawiam
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Hyundai MBox L110

Ze specyfikacji:
WAV [.wav, .pcm] (w tym pliki WAV 5.1 kodowane w DTS i AC3)
DTS (wbudowany dekoder)
DTS-MA, DTS-HR (wbudowany dekoder dający sygnał DTS 5.1 lub PCM/Analog 2.0)
Obsługa audio pass through dla DTS, Dolby Digital (AC3) oraz Dolby Digital Plus (na złączu HDMI).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam!
Poszukuje odtwarzacza multimedialnego, bez zbędnych bajerów

Koledzy, odrobinę wysiłku intelektualnego!!!!!!!!!! Przecież w wątkach tego forum opisanych jest co najmniej kilkadziesiąt playerów, wystarczy pobieżne ich przejrzenie, aby znaleźć coś dla siebie. A tu pojawia się setny wpis "poszukuję odtwarzacza". Po prostu robi się śmietnik.
 

ronek22

New member
Ten Hyundai MBox L110 wydaje się spełniać moje oczekiwania, ale czytałem opinie, że mocno się nagrzewa i trzeba go umieścić w pozycji pionowej co mi nie bardzo pasuje, bo chciałem go schować w szafce pod tv. A co do tego thora hd czyli jesli polacze przez s/pdif to nie ma 5.1, a jak przez hdmi to jest. Mam jeszcze jedno pytanie przez jakie złącze jest lepsza jakość dzwięku przez hdmi czy s/pdif.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nie mam już tego Philips'a HMP3000 to nie sprawdzę ale poczekaj dla pewności na test od Slawko1 na Asus OPlay MINI. Z tego co pamiętam (podobne materiały) można być pewnym że ten procesor (Realtek 1055) z tym filmem da sobie świetnie radę.
Za to ten materiał wyśmienicie działa z Himedia HD600B (Realtek 1185) a nawet na staszym procku (Realtek 1073) Traxdata MMS.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
HDMI przekazuje w formie cyfrowej obraz i dźwięk. SPDIF tylko dźwięk. Różnicy nawet jeśli będzie i tak nie zauważysz.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam!
Poszukuje odtwarzacza multimedialnego, bez zbędnych bajerów(internet, YouTube itp.). Głównie zależy mi na jakości obrazu i dźwięku(ma mieć wielokanałowy DTS). Zastanawiałem się nad asus o play mini, ale z tego co wyczytałem w specyfikacji downmixuje DTS do 2.0. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Downmix DTS do 2.0 to tylko opcja jak się nie posiada amplitunera.
Jak masz amplituner to spokojnie przekaże po hdmi i optyku DTS 5.1
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Jak podłączysz dysk 2,5 WD lub Samsunga to będą działać bez problemu, problemy są z dyskami typu składaki czyli dysk 2,5 plus obudowa z interfejsem USB firmy krzak, po taki zestaw lubi pobierać więcej prądu jak specyfikacja pozwala w playerach.

Ja mam podłączony WD Elements 2TB 3,5 cal z własnym zasilaczem.
Tani, cichy, nie grzeje się, automatycznie się wyłącza po wyłączeniu Playera.

"...w porównaniu do asusa philips nie zatrzymuje obrazu przy zmianie napisów"

Lepsza jest regulacja bez zatrzymywania obrazu.

Można w Asusie mini napisy przesunąć przód-tył o jedną dwie czy kilka sekund.
 
Ostatnia edycja:

ronek22

New member
No właśnie tylko, że ja nie mam ampli. Ostatnio kupiłem głośniczki bose cinemate gs series ii, i właśnie nie wiem jak to jest, bo są niby 2.1, ale system videostage daje 5.0. Jeszcze jedno gdy podłaczyłem kompa z telewizorem przez HDMI to fonia była jakby taka płaska, a gdy podłączyłem przez s/pdif to był jakby taki surround. A tak w ogóle to jaki polecacie ampli pod te bose i czy wogóle do tego warto kupowac ten ampli.
 
Do góry