Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

songoc

New member
Witam
Też posiadam ASUS oplay mini (od kilku dni).
Nie mogę rozgryźć dlaczego obraz na tv nie jest na całą szerokość ekranu tylko są po bokach czarne paski.
Ustawiam na 16:9 zarówno w odtwarzaczu jak i w tv
Posiadam tv Panasonic p42gt20e

Pozdrawiam
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam
Też posiadam ASUS oplay mini (od kilku dni).
Nie mogę rozgryźć dlaczego obraz na tv nie jest na całą szerokość ekranu tylko są po bokach czarne paski.
Ustawiam na 16:9 zarówno w odtwarzaczu jak i w tv
Posiadam tv Panasonic p42gt20e

W ustawieniach Video/System TV, ustaw na 1080P 50Hz
Tez polecam ustawić 1080P 24HZ Wł.

Jeśli dalej po bokach będziesz miał czarne pasy to ustaw w telewizorze
nie na 16:9 tylko na dopasuj do obrazu.
 

songoc

New member
Niestety nic nie pomogło.
W tv nie dopatrzyłem się opcji "dopasuj do obrazu".

A tak w ogóle to pasy mają ok 3 cm szer. Może tak ma być?

Pozdrawiam
 

songoc

New member
dodam jeszcze, że jak jest ogólne okno menu to jest ok, obraz jest na całą powierzchnie ekranu przesyłany, tylko podczas puszczenia filmu tak się dzieje.

Pozdrawiam
 

songoc

New member
Tak na kilku.
Zauważyłem podczas oglądania filmu dokumentalnego że jak był wstawki z nagrania archiwalnych to obraz się automatycznie zmniejszał, po czym powracał do poprzedniego stanu. Ciekawe


Pozdrawiam
 

damianlosiak

New member
Pomoc przy zakupie sprzętu.

Witam!
Niedawno padła mi nagrywarka DVD. Postanowiłem zakupić odtwarzacz multimedialny z dyskiem twardym. Intensywnie poszukuje w internecie odpowiedniego modelu lecz z mizernymi skutkami.
Tutaj moja prośba: czy zna ktoś może odtwarzacz multimedialny o następujących funkcjach:
-odtwarza z dysku czy z innego źródła filmy hd 1080 (format mkv)
-posiada tuner ANALOGOWY (dvb-t jest bezużyteczny w moim przypadku - korzystam z kablówki gdzie sygnał cyfrowy jest zakodowany i potrzebuje dekodera, więc nagrywać mogę tylko sygnał analogowy)

Funkcje te spełnia Emtec S800 lecz nie odtwarza on plików w formacie mkv oraz A.C.Ryan Playon!DVR HD analogowy/DVB-T który nie jest już sprzedawany.

Proszę bardzo o pomoc
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
czy zna ktoś może odtwarzacz multimedialny o następujących funkcjach:
-odtwarza z dysku czy z innego źródła filmy hd 1080 (format mkv)
-posiada tuner ANALOGOWY (dvb-t jest bezużyteczny w moim przypadku - korzystam z kablówki gdzie sygnał cyfrowy jest zakodowany i potrzebuje dekodera, więc nagrywać mogę tylko sygnał analogowy)

Takiego urządzenia nie ma i nie było na rynku. Jeżeli jest coś z tunerem analogowym i nagrywaniem, to należy zapomnieć o MKV i innych udogodnieniach. I odwrotnie.

Twoje wymagania=dwa urządzenia.

Swoją drogą dlaczego nie weźmiesz od operatora kablowego dekodera z nagrywarką i nie kupisz za drobne playera HD?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na kilku.
Zauważyłem podczas oglądania filmu dokumentalnego że jak był wstawki z nagrania archiwalnych to obraz się automatycznie zmniejszał, po czym powracał do poprzedniego stanu. Ciekawe


Pozdrawiam
i co dało sie cos zrobić ztymu czarnymi pasami po bokach??
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jestem zainteresowany zakupem tego asusa. Dostrzegł ktoś jakieś nowe ciekawostki i cechy tego urządzonka?? i czy kazdy mam problem z tymi ciemnymi bokami co niektórzy opisują??
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak bym miał tylko tyle dołożyć hehe to bym wolał jeszcze trochę dołożyć i kupić coś profesjonalnego hehe Yamaha BD-S671
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
inni pisza ze sie wiesza często czy to prawda?? i jak jest ogólnie z najnowszym softem duzo poprawia i czy w ogóle był ostatnio jakis nowy soft co poprawiał cos w miare??
 

Slawko1

New member
Bez reklam
inni pisza ze sie wiesza często czy to prawda?? i jak jest ogólnie z najnowszym softem duzo poprawia i czy w ogóle był ostatnio jakis nowy soft co poprawiał cos w miare??

Mi się nie wiesza, działa u mnie bezproblemowo z dyskiem WD Elements 2TB.

Co do nowego firmware to na forum asusa zamieszczono taką wiadomość:

(Zamieszczono:2011-11-04 16:30:00

Z oficjalnych źródeł mam informacje że firmware jest w BETA testach.

Kwestia polskich znaków w napisach TXT jest problemem ponieważ po pierwsze tylko w Polsce się je używa, podobnie z formatem TXT, większość świata używa SRT który na wszystkich o!play działa bez problemu. Wymaga to testów i poprawek ale skoro na innych jest już dopracowane to w tym modelu też będzie.)

Jeśli ta wiadomość jest prawdziwa to nowe firmware powinno niedługo się pojawić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry