Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Tupac1234

New member
ok dziękuję za odp ale dlaczego akurat ten a nie inny miałem kiedyś dunehd i kilka popcornów

chętnię bym poszedł w a500 ale nie ma hdr więc odpada

proszę powiedzieć dlaczego dunehd a nie Zappiti czy zidoo ??
 

padre4

New member
Jak dla mnie dune ma wszystko to co potrzeba. Od wielu lat posiadam odtwarzacze tej firmy i zawsze był to dobry wybór. Dodatkowo nowe modele oprócz stabilnego swojego oprogramowania ma również androida. Połączenie Linuxa z androidem jest rewelacyjne, możemy mieć wszystkie aplikacje. Dodatkowo rozbudowany My Collection. Większość nowych urządzeń jest na podobnym poziomie, jak dla mnie dune wyróżnia się stabilnością.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

rkaniews

Member
Witam. Szukam urządzenia dla siebie do domu.
Za 30 dni kończę umowę z NC+ i nie chcę żadnego nowego pakietu, przedłużenia, zmiany na CP (też miałem).
Zostaję w domu ze starym już TV, który w ogóle nie ma smarta. Podpięty jest on po HDMI do amplitunera Onkyo 686 - który jest sercem. Do tego też amplitunera chcę wpiąć urządzenie wyłącznie po HDMI, do tego spiąć z siecią domową po LANie (mam sieć 1GB w domu). Wyjście na świat to już niestety 24/4, nic szybszego w okolicy nie będzie.

Chciałbym urządzenie które będzie źródłem rozrywki w domu - typu Netflix, do tego KODI (trochę materiałów na NASie mam). Chciałbym mieć możliwość też obejrzenia przez te cudo bezpłatnej telewizji (mam sygnał w gniazdku puszczony).
Czego nie potrzebuję - atmosa czy tego typu efektów, bo mam głośniki w systemie 3.1 i max rozbuduję do 5.1. Sygnał będzie audio-video będzie szedł wyłącznie po HDMI.

Budżet mam do 1k.
 

rkaniews

Member
NVIDIA Shield TV Pro (nowy model 2019).
Tylko nie wiem co masz na myśli pisząc o bezpłatnej telewizji? Jeżeli chodzi o naziemną TV to nie ma wejścia antenowego.

Rozumiem. Oglądam różne urządzenia i chyba nie będzie urządzenia, które będzie miało dodatkowo wejście antenowe. Szkoda (jak dla mnie).
Może są jakieś aplikacje do pobrania, które pozwolą na bezpłatne obejrzenie podstawowego pakietu TV...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
... Zostaję w domu ze starym już TV, ... Chciałbym mieć możliwość też obejrzenia przez te cudo bezpłatnej telewizji (mam sygnał w gniazdku puszczony)...

Twój TV nie ma tunera DVB-T? Jesteś pewien? TV od ponad 10 lat mają już standardowo montowany taki tuner. Ostatecznie możesz sobie taki dokupić za 50-100zł.
Jak9 "serce" multimedialne proponuję Nvidię Shield TV Pro 2019. Kosztuje 999zł.
 

rkaniews

Member
Twój TV nie ma tunera DVB-T? Jesteś pewien? TV od ponad 10 lat mają już standardowo montowany taki tuner. Ostatecznie możesz sobie taki dokupić za 50-100zł.
Jak9 "serce" multimedialne proponuję Nvidię Shield TV Pro 2019. Kosztuje 999zł.

Wiesz, może i faktycznie ma...
Mój to stara plazma "Kuro" PIONEER PDP-4280XA która ma grubo ponad 10 lat i działa bezbłędnie. Patrzę jednak i niby ma mieć DVB-T - muszę sprawdzić.

Natomiast patrzyłem jeszcze na urządzenie Apple TV 4K 64GB - Netflix jest, pewnie jakieś inne rzeczy też dadzą radę. W budżecie się mieści. Tylko czy warto... Dodatkowo jakieś zalążki usługi Applet TV. Testował ktoś te urządzenie?
PS.
Nie mam żadnych urządzeń Apple, fanbojem nie jest w ogóle. Chcę racjonalnie wydać 1k złotych.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wiesz, może i faktycznie ma...
Mój to stara plazma "Kuro" PIONEER PDP-4280XA która ma grubo ponad 10 lat i działa bezbłędnie. Patrzę jednak i niby ma mieć DVB-T - muszę sprawdzić.

Natomiast patrzyłem jeszcze na urządzenie Apple TV 4K 64GB - Netflix jest, pewnie jakieś inne rzeczy też dadzą radę. W budżecie się mieści. Tylko czy warto... Dodatkowo jakieś zalążki usługi Applet TV. Testował ktoś te urządzenie?
PS.
Nie mam żadnych urządzeń Apple, fanbojem nie jest w ogóle. Chcę racjonalnie wydać 1k złotych.

PIONEER PDP-4280XA chyba ma DVB-T ale ze starym MPEG2. Najprościej jednak zapiąć kabel (skoro masz gniazdko z sygnałem) i sprawdzić.

Nie testowałem Apple TV 4K ale jeden z naszych kolegów zauważył, że Apple TV 4K nie ma certfikacji Google (m.in. nie ma sklepu Google). Oczywiście warto zweryfikować to info we własnym zakresie.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Ja również coraz bardziej myślę nad zakupem tzw centrum multimedialnego i wiem że to będzie Nvidia pro 2019. Wszystko na temat tego urządzenia zostało już napisane i moim zdaniem jest to najlepszy wybór na kilka lat, wydajność i możliwości są na wysokim poziomie, to taki komputer ale w małym opakowaniu. Mój Med8er 1000 działa ale poza filmami nic już na nim nie działa. Co do Aple 4k nie wypowiadam się ale myślę że to raczej urządzenie kierowane dla wielbicieli Jabłka i jego systemu, to nie dla mnie. Pozostaje uzbierać kaskę i zakupić Nvidię
No i jeszcze jest opcja grania, ja nie gram w gry na kompie i na konsoli, no ale jak będzie już w zasięgu ręki to może się skuszę.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@rkaniews
ATV 4k to dobre urządzenie bardzo dobre ale ma swoje ograniczenia, shield 2019 będzie lepszym bardziej uniwersalny playerem.
 

lewar1309

New member
który najlepszy

Szukam odtwarzacza.
Który wybór najlepszy do odtwarzania filmów z dysku i programów typu netflix?
- nvidia pro 2019
- zoomtak upro
- apple tv 4k
- fbox atv.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
- nvidia pro 2019 // ma wszystko.
- zoomtak upro // jakieś gówno na pewno nie będzie poprawnie działającego netflixa.
- apple tv 4k // nie ma wejścia usb na dysk który piszesz że chciał byś podłączyć.
- fbox atv // nie ma już netflixa.
 

OmniModo

New member
Jaki HiMedia, Zidoo czy Egreat , a może Nvidia Shield ?

Witam i pytam.

Z tego co udało mi się zrozumieć z tego wątku to warto aby na pokładzie znalazła się grafika Mali-T720 albo T820 + chipset HiSilicon Hi3798C V200 albo Realtek RTD1295.

Pytanie jednak który model HiMedia, Zidoo albo Egreat wybrać z przedziału cenowego do 1000 zł ?
A może celować w Nvidia Shield TV Pro 2019 ?

Co do funkcjonalności to wystarczyłby mi już HiMedia Q5 Pro , ale może droższe dają ładniejszy obraz ?
Jedynie co mnie interesuje w takim urządzeniu to odtwarzanie filmów z dysku USB (1080p i 2160p, szczególnie z HDR i ścieżką TrueHD lub DTS-HD) z zachowaniem jak najlepszej jakości. Wyświetlacz to OLED Panasonic.

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie co do zakupu.
 
Do góry