Amazon Fire Stick 4k

jazzy

New member
Udało mi się zakupić to urządzenie na niemieckim Amazonie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania ale przede wszystkim działania sticka. Bez problemu zainstalowałem kodi A z oficjalnych aplikacji działa wszystko o potrzeba np netflix 4k. Napotkałem jeden problem po wykupieniu Prime Video niestety nie odtwarza na tym sticku ponieważ posiada on blokadę na rynek niemiecki. Oficjalnie Amazon (kontakt z infolinią) nie może nic z tym zrobić. Próbowałem kilku VPN (darmowe) ale nie zadziałało i po głębszej lekturze okazywało się ze pomimo informacje ze działają z primer video jednak mają z tym problem. Czy ktoś z użytkowników spotkał się z takim problemem ima na to rozwiązanie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Przepraszam, że odbiegam od tematu ale czy możesz mi odpowiedzieć na 2 pytania:
1. Czy na Amazon Fire Stick 4k, nie ma żadnych problemów z płynnością w ruchomych scenach na NETFLIX na rożnych filmach? Filmy odtwarzane są płynnie?
2. Czy jest HBO Go i sklep Google Play?
 

jazzy

New member
Mam go od ok tygodnia. Obejrzałem kilka filmów na netflix i kilka z dysku sieciowego na kodi i jak dotąd nie zauważyłem żadnych problemów. Wszystko działa płynnie bez przycięć czy zwiększeń. Jeśli chodzi o aplikacje to w oryginalnym oprogramowaniu nie ma apki HBO Go. Czytałem że chodzi o prawa autorskie i Amazon się nie dogadał z HBO. Nie ma sklepu googla. Ale jest sklep Amazon nawet nie jako osobny twór tylko w wyszukiwarce wpisujesz apke jakiej szukasz i instalujesz. Wszystkie podstawowe są. Jedynej jakiej nie znalazłem działającej to Player (TVN). Poza tym zainstalowałem apke odroid (czy jakoś tak) i to jest "sklep" z apkami androidowymi i normalnie instaluje się apki jakie chcemy. Dodatkowo po zainstalowaniu Download era można wpisywać też adresy stron i pobierać i instalować aplikacje że stron. YouTube też bez problemu działa. Niewielkim bonusem jest obsluga głosowa (Alexa) ale po angielsku. Ogólnie nie wychwalając bardzo fajny sprzęcik gdzie android nie jest upierdliwy i.problrmatyczny jak w innych chińskich boxach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

jazzy

New member
Na Amazonie były dostępne tylko niemieckie. Poza tym wtedy nie wiedziałem że to ma znaczenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

radioaktywny

New member
Przepraszam, że odbiegam od tematu ale czy możesz mi odpowiedzieć na 2 pytania:
1. Czy na Amazon Fire Stick 4k, nie ma żadnych problemów z płynnością w ruchomych scenach na NETFLIX na rożnych filmach? Filmy odtwarzane są płynnie?
Amazon Fire TV stick 4K wspiera m.in. Frame Rate Matching (przełącza odświeżanie ekranu zgodnie z tym co odtwarza).

Wersja International jest droższa od niemieckiej i kosztuje normalnie ok. 250 zł. Jednak w promocji można wyrwać za 150 zł.
 

jazzy

New member
I tak było. Znajomy mi to ogarnol co w Niemczech mieszka. Teraz już wiadomo o co chodzi. Swoją drogą można przeboleć tego prima a i tak fajne urządzono w cenie 30eurna black friday. Apple TV też jest dla zainteresowanych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

rkaniews

Member
I tak było. Znajomy mi to ogarnol co w Niemczech mieszka. Teraz już wiadomo o co chodzi. Swoją drogą można przeboleć tego prima a i tak fajne urządzono w cenie 30eurna black friday. Apple TV też jest dla zainteresowanych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oglądam właśnie te urządzenie.
Na amazon.de nie kupisz z wysyłką do Polski.
Natomiast na amazon.com nie kupisz "normalnie" ani wersji HD ani 4k.
Natomiast znalazłem taką ofertę:
https://www.amazon.com/Fire-Stick-B...coding=UTF8&psc=1&refRID=WG5YA9RJQSMXECN2NVRG
i tu jest wysyłka do PL, tylko że to HD.

Na stronie x-koma jest https://www.x-kom.pl/p/515445-odtwarzacz-multimedialny-amazon-fire-tv-stick-4k.html i kosztuję 299 pln.

Ciekawostka jes taka, że niby Amazon nie zawarł porozumienia z HBO, a na zdjęciach promocyjnych dają GOT i logo HBO. Zamieszanie jakieś jest.
 

gordonn

Member
Szukam czegoś w podobnego do Shield TV i pomyślałem o tym sprzęcie. W gry grał nie będę, interesuje mnie tylko oglądanie filmów i tv. Zależy mi na obsłudze HDR i Dolby Vision i dysku 2,5 cała 1TB. Czy da się pobierać torrenty na tym sprzęcie? Jaką wersję kupić żeby chodził Netflix,YouTube, Hbo Go, Amazon Prime?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

jazzy

New member
Po kolei, co do obsługi dolby vision i HDR:
Amazon właśnie wprowadził nową wersję swojego Fire TV Stick 4K. Ma być on znacznie szybszy niż poprzednik a także wspiera więcej standardów HDR oraz Dolby Atmos. Nowy Amazon Fire TV Stick 4K to odświeżenie poprzedniej wersji wydanej w 2016. Urządzenie bazuje na układzie MediaTek MT8695, wyprodukowany w technologii 12 nm z czterema rdzeniami o taktowaniu 1,7 Ghz a także GPU PowerVR GE8300. W kwestii przetwarzania i strumieniowania obrazu Fire TV Stick 4K obsługuje kodek H.265 Main 10 Profile Level 5.1 z obsługą HDR10, HDR10+, HLG oraz Dolby Vision, jak również H.264 High Profile Level 4 oraz VP9. Mamy tutaj także wsparcie MPEG2, MPEG4 oraz VP8 do 1080p / 30 FPS. Jeśli chodzi o formaty audio, to obsługiwane są tutaj Dolby Atmos (EC3_JOC), Dolby Digital, Dolby Digital Plus, MP3, FLAC i inne. Jest to pierwszy produkt w swojej kategorii, który wspiera jednocześnie HDR10, HLG, Dolby Vision i Dolby Atmos.

Jeśli chodzi o podłączenie urządzenia usb to też nie jest to duży problem, wystarczy sięgnąć po kabel USB OTG i bedzie można podłączyć dowolne urządzenie usb, gdzieś znalazłem nawet tutorial jak rozszerzyć pamięć wewnętrzną sticka na instalowane aplikacje (np. kodi, które potrzebuje sporo miejsca min. na dodatki, skórki itd.).

Wystarczy zakupić kabelek jak opisano np tutaj:
http://www.aftvnews.com/amazon-fire...-drives-and-usb-peripherals-via-an-otg-cable/
Można też pójść dalej i dokupić USB Ethernet adapter wraz z hubem na dodatkowe urządzenia USB.
Powiem szczerze że jestem zwolennikiem połączeń kablowych a zwłaszcza przy strumieniowaniu filmów itd. Jednak przy dotychczasowym użytkowaniu FS 4K i połączeniu WIFI nie zdarzyły mi się jakiekolwiek przycinki.


jeśli chodzi o dostępne aplikacje to w samym sklepie amazona jest ich dość sporo (głównie serwisy streamingowe - sport / muzyka / filmy itd) ale też gry i inne. Jeśli czegoś nie ma to można posłużyć się np downoladerem i instalować aplikacje apk jakie się chce (jest sporo filmików na youtube jak istalować różne aplikacje. Z tego co czytałem HBO Go jest problematyczne - mnei ma aplikacji oficjalnej ale nie rozczytywałem się za bardzo bo nie używam (ale skoro można instalować z apk to pewnie się i tą znajdzie albo uruchomi spod kodi).



Netflix / Tidal / Spotify / Youtube / Kodi / aplikacje VPN / działają bez problemu (testowałem).

Jest jeszcze Apple TV+ / Disney i wiele innych.

Problelem okazał się Prime Video. FS 4K posiada blokadę lokalizacyjna i teoretycznie prme video nie działa poza Niemcami. Jednak jest z tego wyjście - przetestowałem wiele różnych VPN i pomimo że w opisie była informacja że działają również z prime niestety nie działały. Znalazłem w końcu coś takiego co rozwiązało problem:

https://support.unlocator.com/article/226-how-to-set-up-amazon-fire-tv
Istotną sprawa było też wyłączenie na routerze adresowania IPv6.

Ale uwaga - większość dostępnych treści Prime (po odblokowaniu) miałem w wersji językowej niemieckiej / angielskiej i napisy również niemieckie / angielskie. Podobno nasz polski prime na tą chwilę jest podpięty pod niemiecki i tak jest ale tu się nie wypowiadam bo generalnie i tak korzystam z netflixa a prime miałem tylko w ramach darmowego 7-dniowego okresu.



Podsumowując jak dla mnie świetne urządzenie na plus szybkość działania, stabilność, brak jakichkolwiek zwiech czy restartów (co zdarzało mi się w innych chińskich playerach) małe rozmiary czyli mobilność można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Mały minus - brak polskiego języka interfejsu ale to można przeboleć.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Amazon właśnie wprowadził nową wersję swojego Fire TV Stick 4K. Ma być on znacznie szybszy niż poprzednik a także wspiera więcej standardów HDR oraz Dolby Atmos.
...

Mógłbyś powiedzieć, jak rozpoznać nowego sticka?
Może też jakiś link do sklepu byś miał.
Masz już tego nowego?
 
Do góry