Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

MaRDaV

New member
android/media player - jakość obrazu (Zidoo Z9S / Nvidia Shield))

Witam,

Jestem na etapie zakupu android playera do ogladania fimow w 4K ( UHD + HDR) + Dolby Atmos / DTS:X podłączone do LG 65UH9500 + Denon AVX-2200. (zródłem bedzie TYLKO I WYŁĄCZNIE HDD na USB 3.0)

Ogladanie filmow z HDD to JEDYNE zadanie dla tego boxa (żadne Netflix, Youtube, Muzyki, Gry itd...)

Po przeczytaniu wieli postów z zapytaniami "jaki player wybrać bla bla bla" zdecydowałem ze Zidoo Z9S (nowy Realted RD1296) lub Nvidia Shield (myśle ze Tegra X1 i 3GB RAM jeszcze troche pociągną) powinny spełnić wysztkie wymagania ale tu nasówa sie pytanie o jakoś obrazu.

Czy różne procesory np w Nvidia Shield albo z Egreat A8 PRO albo w czymkolwiek innym bedą miały różną jakość obrazu? czy na moim TV bedzie widac wogóle rożnice ?

Idea zapytania powstała porównójac film 4K. ; Puszczony z komp -> AV-> TV był jakis taki bardziej "suchy" a puszczony bezpośrednio z TV jakiś taki ładniejszy. czyli na chłopski rozum TV procesował go jakoś ładniej. Oba brazy były super żyleta ale inna... Coś jak amplitunery cyfrowe i lampowe... niby ta sama muzyka a ładniejsza... cieplejsza,

sorki ale nie umiem tego inaczej opisać

Może ktoś miał, może porównać coś doradzić

moj budżet to ok 1000zł +-

aha, od TV siedzę ok 2,5m jesli to ma jakieś znaczenie.



dzieki za opinie
 

enkelman

New member
Dzień dobry wszystkim. Czy jest box, na którym działa HBO Go? Nie przez kodi tylko jest aplikacja i działa to jak netfliks? Z góry dzięki za odpowiedź
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dzień dobry wszystkim. Czy jest box, na którym działa HBO Go? Nie przez kodi tylko jest aplikacja i działa to jak netfliks? Z góry dzięki za odpowiedź

Na Nvidia Shield TV ver.2015 i 2017 działa. Można normalnie, oficjalnie pobrać ze sklepu Google. Działa całkiem dobrze (używałem prawie rok).
Najnowsza wersja Shield'a (2019), która wyszła tydzień temu oczekuje na autoryzację HBO Go.
 

mirosa

New member
A to ciekawe, bo w wątku o FBOX ATV wszyscy zgodnie twierdzą, że nie działa.
Potwierdzają to też portale testujące. To w jaki sposób u Ciebie niby działa poza Kodi?

Witam.Nie pisał bym głupot, gdyby tak nie było.U mnie działa na apce nie z KODI.HBO GO zainstalowałem z APKPure ponieważ z Google Play Store nie chciało się zainstalować.Na dzisiaj u mnie działa na FBOX ATV i Netflix i HBO GO.
Pozdrawiam.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mówimy o oficjalnej apce pod Android TV. Podejrzewam, że zainstalowałeś apkę pod zwykłego androida, która działa niestabilnie na ATV i wymaga użycia myszki. Zgadza się? Jeśli jest inaczej to podaj link do pliku apk bo pewnie wszyscy będą zainteresowani.
 

mirosa

New member
Mówimy o oficjalnej apce pod Android TV. Podejrzewam, że zainstalowałeś apkę pod zwykłego androida, która działa niestabilnie na ATV i wymaga użycia myszki. Zgadza się? Jeśli jest inaczej to podaj link do pliku apk bo pewnie wszyscy będą zainteresowani.

Potwierdzam.Na oryginalnym pilocie nie można nic zrobić,aczkolwiek apka się otwiera.Ja steruję tym ustrojstwem poprzez MX3-L podświetlany air mouse T3.Nie wiem jak działa pilot Ferguson SR400?Bo nie posiadam,być może się nada. Apkę zainstalowałem tak jak pisałem z APK PURE, aplikacja o ile się nie mylę jest domyślnie zainstalowana na ATV Ferguson.
Pozdrawiam.
 

DonAndress

New member
Panowie, przeglądając gearbest natknąłem się na taki wynalazek, jak Magicsee N5 Plus (teraz mają jakieś promo za ~235 zł).
Czy ktoś się interesował? Wygląda sensownie.
Niestety sprzęt jest prawdopodobnie zbyt nowy i nie ma jeszcze opinii.

Macie może info o jego procesorze Amlogic S905X3, czy nie ma jakiś problemów, jak wczesne wersje Amlogic?
 

rafalopatika

New member
AMAZON Fire TV Stick 4K

Hej, czy to warte kupna? Podobno wspiera Dolby Vision i Dolby Atmos a zatem czy na TV bez takich możliwości (wszelkie Samsungi QLED) da się dzięki temu oglądać filmy z Dolby Vision?


260 zł na allegro.
 

rafmik

Member
Mi Box S czy Ferguson ATV Box? A może jednak warto kupić Shielda?

Hej
Niestety po ostatnich zmianach w apce Youtuba przestał on mi działać na aktualnie posiadanym TV Boxie (Wetek Hub).
Stara aplikacja do wczoraj działała, dzisiaj już sypie błędami przy uruchomieniu.
Po aktualizacji apki YouTube do najnowszej wersji wszystko "działa" tylko niestety po puszczeniu filmu się wiesza video i po jakimś czasie audio (sprzętowo box nie daje rady).

Więc chcąc nie chcąc muszę pilnie dokonać zakupu boxa.

W boxie korzystam z:
- Youtube
- Netflix
- HBO Go (czasami)
- Kodi (odczytywanie filmów po DLNA z komputera).
TV mam 1080.

Jaki box kupić? Wiem że Nvidia Shield jest najlepsza, ale niestety po za budżetem raczej (chyba, że naprawdę warto wydać te 750 zł na nową wersję)?

Z tych w "normalnej cenie" (ok 250 zł) jest do wyboru Mi Box S i Ferguson ATV Box.

Mi Box S jest do kupienia za 249 zł, Ferguson w wersji z pilotem "AirMouse" i dodatkową kartą pamięci 32GB po 262 zł.


Co z tych dwóch polecacie?


Jak bym się zdecydował na Mi Box to bym chciał do niego od razu też kupić kartę sieciową na USB (preferuję połączenie po kablu).
 
Ostatnia edycja:

radioaktywny

New member
W boxie korzystam z:
- Youtube
- Netflix
- HBO Go (czasami)
- Kodi (odczytywanie filmów po DLNA z komputera).
TV mam 1080.

Cześć,

mam Xiaomi Mi Box 4K. Jestem bardzo zadowolony.
Telewizor także 1080.
YT i Netflix działają bez problemu.
HBO Go nie używam.
Kodi używam tylko oglądając filmy z podłączonego dysku. Wszystko OK. Jak po DLNA to nie wiem.

Niedługo Mi Box 4K i S otrzymają aktualizację do Androida TV 9 Pie https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=275083&page=193

Jeszcze chyba jest nowe fajne pudełko z Amazona. Można o nim poczytać i rozważyć zakup.

Pozdr. R.
 

rafmik

Member
I dzisiaj już dostałem kupionego w niedzielę (ekspres przed świętami, zamówione w niedziele, sklep wysłał towar w niedziele, a Inpost wrzucił paczkę do paczkomatu w poniedziałek) Mi Box S oraz kartę LAN na USB TP-LINK UE200. Wszystko śmiga :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Posprawdzam i dam znać jutro. Aktualnie YT i Kodi (na sztywno ustawione 24Hz).

Zalecane ustawienie ekranu w Mi BOXIE to 60Hz. Przy 24 Hz to już nawet menu nie działa płynnie (w czasie poruszania się po nim da się zauważyć drgania obrazu).
Przetestuj minimalnie 2-3 dni (bez wyłączania z prądu i ponownego uruchamiania) bo u mnie przez 1-2 dni jest najczęściej OK a później zaczyna Netflix szarpać. Mówię oczywiście o oryginalnej fabrycznie wgranej apce a nie o wtyczce do KODI.
 

rafmik

Member
Zalecane ustawienie ekranu w Mi BOXIE to 60Hz. Przy 24 Hz to już nawet menu nie działa płynnie



Menu może nie działać płynnie. Ważne żeby filmy nagrane w 24 klatkach miały założony wygląd. A tego mając 60Hz się nie uzyska.
Dla YT, części seriali 60hz jest ok, ale dla filmów (99% produkcji) i większości filmów na NF optymalne jest 24Hz.
 
Do góry