Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

niqu1982

New member
A co Ciebie tak zraziło do Nvidii?, napisz może inni wyciągnął jakieś wnioski na przyszłość.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Generalnie wiesza się, restartuje. Wymieniłem ze 3 razy na inną sztukę. Nie dzięki wolę jednak postawić mikro PC z winzgorozą/openelec/libreelec i mieć święty spokój.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Generalnie wiesza się, restartuje. Wymieniłem ze 3 razy na inną sztukę. Nie dzięki wolę jednak postawić mikro PC z winzgorozą/openelec/libreelec i mieć święty spokój.
Mam dwie sztuki, używam codziennie i nie mam problemów o których piszesz :) Miałem wcześniej mini PC, ale nie dawał rady w 4k i HDR + passthrouth Atmos i DTS:X. Jak jest u Ciebie?
 

Noisy

Member
Część Pany
Sprawę mam, padł mi laptop i nie mam na czym ogladac filmów i netflixa. Zastanawiam się nad jakimś odtwarzaczem multimedialnym typu Ferguson fbox lub czymś podobnym. Na czym mi zależy najbardziej, to dolby atmos i dtsx. Obraz 4k też mile widziany z HDR bo już powoli zaczynam się rozglądać za nowym projektorem. Wiem że tu dużo piszę na ten temat, ale po kilku stronach sobie odpuściłem bo tego tyle tu jest. Prosił bym o pomoc w doradzeniu co zakupić. Netflix oczywiście 4k i atmos musi obsługiwać. Kodi z wszystkimi kodekami atmos, dtsx tak jak już wspominałem. Miło by było jak by działało menu bd ISO itd.
Pozdrawiam
 

Noisy

Member
Jaki odtwarzacz multimedialny do 1000 zl

Dobry wszystkim

Padł mi laptop który robilza moje centrum multimedialne. Teraz nadszedł czas aby kupić coś nowego, ale już nie chce laptopa bo za laptopa albo mini PC musiał bym już troszkę kasy wylozyc, no i zajmuje to więcej miejsca. Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś smartboxa typu Ferguson fbox ATV. Chodzi mi po głowie również NVIDIA shield tylko ze jego cena jest trzy razy większa. Co polecacie zakupić ? Aż taka różnica będzie między NVIDIA a fergusonem ?
Najważniejsze cechy to 4k na kodi jak i Netflix, dolby atmos w w obu przypadkach i dtsx. Gry,przeglądarki itd to już dodatki które mi są mało potrzebne. Miło by było jak by kodi odczytywało bd menu ISO.
Pozdrawiam Lukasz
 

Noisy

Member
A jesteś w stanie coś polecić w tej cenie ? Czy lepszym rozwiązaniem jest kupić np mini PC Dell Optiex 7010 ? Tylko tutaj nie uruchomie materiału 4k
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Generalnie wiesza się, restartuje. Wymieniłem ze 3 razy na inną sztukę. Nie dzięki wolę jednak postawić mikro PC z winzgorozą/openelec/libreelec i mieć święty spokój.

Nie wiem, co robiłeś z shieldem i co za śmieci w niej instalowałeś, że ci się wieszała. Swojego mam już ok rok, używam go często i NIGDY mi się nic nie zawiesiło czy zrestartowało.
Shield to zdecydowanie najstabilniejszy player z urządzeń tego typu. Ma jakieś tam drobne wady ale w porównaniu do innych boxów to najlepszy wybór (testowałem kilka "chińczyków", Raspberry Pi 3B i dopiero shield spełnił moje oczekiwania). Jestem z niego bardzo zadowolony.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Większość nie działa i nigdy nie będzie działać***bo android tv nigdy nie będzie miał javy która jest potrzebna do włączenia menu BD \ UHD.
 

niqu1982

New member
Nie wiem, co robiłeś z shieldem i co za śmieci w niej instalowałeś, że ci się wieszała. Swojego mam już ok rok, używam go często i NIGDY mi się nic nie zawiesiło czy zrestartowało.
Shield to zdecydowanie najstabilniejszy player z urządzeń tego typu. Ma jakieś tam drobne wady ale w porównaniu do innych boxów to najlepszy wybór (testowałem kilka "chińczyków", Raspberry Pi 3B i dopiero shield spełnił moje oczekiwania). Jestem z niego bardzo zadowolony.


Czysty, sformatowany, wiesza się, restartuje itd. Nie dzięki wolę micropc na intelu i mieć święty spokoj.
Przerobiłem kilka chinoli, nano PI, raspbery Pi, shielda. Nic nie dorówna komputerowi gdzie mogę zrobić z systemem co chcę.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Czysty, sformatowany, wiesza się, restartuje itd. Nie dzięki wolę micropc na intelu i mieć święty spokoj.
Przerobiłem kilka chinoli, nano PI, raspbery Pi, shielda. Nic nie dorówna komputerowi gdzie mogę zrobić z systemem co chcę.
Micro pc i jaki system polecasz, ja właśnie kompa poskladalem, trochę lecimy bo na AMP PHENOM II 922, RADEON R9 270 2GB i walczę z dźwiękiem po hdmi do ampli, mam tylko stereo, mię potrafię wypuścić core do ampli. Dzisiaj zainstaluję Kodi i się pobawię

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

ap0f1s

New member
Czy jest obecnie na rynku coś lepszego niż shield do odtwarzania plików 4k z hdr, Dolby vision, z dźwiękami True HD, DTS HD. Atmos. Posiadam lg b7, Onkyo 656 i aby oglądać filmy Netflix z atmosem I vision używam Xbox one x. Znowu do oglądania 4k hdr i Atmos lub DTS HD mam shielda, gdyż Xbox praktycznie nie czyta z plików 4k.

Nawet nowe rozwiązania typu earc tv lg c9 plus denon x2600 z earc też nie do końca działają. Gdyż lg c9 nie obsługuje pcm 5 i 7 kanałowego. Niby ma wprowadzić to pod koniec roku. Trochę kabaret.
 

Morcine

New member
Ja się przymierzam do zmiany shield Tv na coś uniwersalnego i miałem na uwadze Zapitti 4K HDR (wersja duo) lub Xbox one s.
Xboxa mogę już skreślić po tym jak napisałeś że nie czyta filmow 4k.
Zapitti tak średnio mi podchodzi przez androida bo co może mieć lepszego od Shielda? Jedynie aplikacje :/

W Shieldzie nie podoba mi się
- brak zapisywania plików na dysk zewnętrzny przez otoczenie sieciowe ( trzeba przepinać kable usb)
- brak sychro klatek na filmach z hdd i w youtube.
- brak 4k Netflix kiedy shield podłączony pod soundbar a ten pod gniazdo arc w tv. Kiedy soundbara podlacze do innego gniazda tv bez arc nagle w Netflix pokazuje się 4K
- bolący brak Atmos na Netflix. A soundbar specjalnie kupiłem do tego
-
 
Ostatnia edycja:

mikas

Member
Ja się przymierzam do zmiany shield Tv na coś uniwersalnego i miałem na uwadze Zapitti 4K HDR (wersja duo) lub Xbox one s.
Xboxa mogę już skreślić po tym jak napisałeś że nie czyta filmow 4k.
Zapitti tak średnio mi podchodzi przez androida bo co może mieć lepszego od Shielda? Jedynie aplikacje :/

W Shieldzie nie podoba mi się
- brak zapisywania plików na dysk zewnętrzny przez otoczenie sieciowe ( trzeba przepinać kable usb)
- brak sychro klatek na filmach z hdd i w youtube.
- brak 4k Netflix kiedy shield podłączony pod soundbar a ten pod gniazdo arc w tv. Kiedy soundbara podlacze do innego gniazda tv bez arc nagle w Netflix pokazuje się 4K
- bolący brak Atmos na Netflix. A soundbar specjalnie kupiłem do tego
-
Może warto poczekać na Nvidia Shield Pro 2019 który obsłuży Atmos
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ja się przymierzam do zmiany shield Tv na coś uniwersalnego i miałem na uwadze Zapitti 4K HDR (wersja duo) lub Xbox one s.
Xboxa mogę już skreślić po tym jak napisałeś że nie czyta filmow 4k.
Zapitti tak średnio mi podchodzi przez androida bo co może mieć lepszego od Shielda? Jedynie aplikacje :/

W Shieldzie nie podoba mi się
- brak zapisywania plików na dysk zewnętrzny przez otoczenie sieciowe ( trzeba przepinać kable usb)
- brak sychro klatek na filmach z hdd i w youtube.
- brak 4k Netflix kiedy shield podłączony pod soundbar a ten pod gniazdo arc w tv. Kiedy soundbara podlacze do innego gniazda tv bez arc nagle w Netflix pokazuje się 4K
- bolący brak Atmos na Netflix. A soundbar specjalnie kupiłem do tego
-

1. A to problem zrobić serwer ftp z urządzenia? https://github.com/wolpi/prim-ftpd
2. W kodi masz dostosowanie klatek dla filmów, w yt dostosowanie? żadnego urządzenie tego nie ma to już szysta fanaberia.
3. To już problem zapewne twoich urządzeń nie shield tv.
4. Wiedziałeś co kupujesz, jest jakaś minimalna szansa że stary shield otrzyma atmosa.
 

Morcine

New member
1. A to ciekawe. Trzeba będzie sprawdzić
2. Kodi nietrawie, często się wiesza jak za szybko pilotem cofam. YT na shield szatkuje w niektórych scenach A na aplikacji w TV ten sam plik płynie bez żadnej zacinki.
3. To raczej shield bo wszystkie inne filmy czy YT leci bez problemu w 4K. A Netflix oczywiście pod gore w HD.
4. Jak kupowałem to się pytałem czy Dolny Atmos będzie na Netflixie to zapewniali mnie że tak. Tylko żaden nie wspomniał o kombinacji z wtyczka do Kodi której i tak do dziś nie znalazłem prawidłowo działającej.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Wiesza ci się kodi? ciekawa sprawa shielda miałem 2015 mam 2017 czyli w zasadzie już kilka lat i nic się nie wiesza.
YT szatkuje? mi nic nie szatkuje odświeżanie dla mojego TV jest bez znaczenia.
Wtyczka do netflixa jest testowałem jakieś 2 miesiące temu.
 
Do góry