Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

kola01

Well-known member
Bez reklam
Na oryginalnym firmware (ATV 8.1) też tak miałem. Ciągła zabawa w zmianę ustawień doprowadzała mnie do szewskiej pasji. Doszło nawet do tego, że znalazłem pozycje na NF które raz działały płynnie na 24Hz a na drugi dzień, na tym ustawieniu już szarpią. Albo film przez pół godziny leci płynnie i nagle widzę, że zaczyna szarpać i tak już do końca. Kompletna tragedia. Więcej nerwów niż to warte.

Po wgraniu Android TV 9 beta 3, przy ustawieniu w menu 1080p/60Hz wszystkie filmy jakie testowałem w Netflix działają płynnie, oczywiście póki Mi box się nie zmuli, czyli max 1/2 dni. Wtedy szarpie na każdym filmie w NF (na YT jest wtedy chyba OK ale nie robiłem dłuższych testów).
Jakbyś chciał potestować Android TV 9 beta 3 dla Mi BOX S, to możesz pobrać go tu: https://www.androidsage.com/2019/12...ta-3-ota-update-for-xiaomi-mi-box-s-official/
To oficjalny firmware od XIAOMI, tylko że jeszcze w fazie beta. Opis instalacji też tam jest. Jakby co, to można później wrócić do ATV 8.1.
 
Ostatnia edycja:

rafmik

Member
U mnie na ten moment Mi Box S działa od poniedziałku (czyli 6 dni) bez restartu. Żadnych ścinek nie ma. Korzystam z YT, Kodi, VLC i Netflixa.
Obraz w 1080p.


Sama karta sieciowa USB też zero problemu, nic się nie wiesza.
 

Tupac1234

New member
Jaki odtwarzacz kupić z Atmos HDR i Vision i HDMI 2.1

Jak w temacie bo ten wątek jaki kupić wcześniejszy ma 10 lat to trochę za długo ...
A nie chce mi się czytać o odtwarzaczach z 2010r ..
Proszę napiszcie co kupić najlepszego najnowszego na świecie żeby wszystko działało

Miałem zawsze popcor ale widzę że odchodzi do lamusa więc słucham ,czekam na wasze propozycje

Chce tylko jako odtwarzacz do filmów i nic więcej tylko z pełnym wsparciem HDMI 2.1

Najlepszy procesor i nie wieszający się bez problemowy odtwarzacz
 

Tupac1234

New member
Jaki odtwarzacz kupić z Atmos HDR i Vision i HDMI 2.1

Jak w temacie bo ten wątek jaki kupić wcześniejszy ma 10 lat to trochę za długo ...
A nie chce mi się czytać o odtwarzaczach z 2010r ..
Proszę napiszcie co kupić najlepszego najnowszego na świecie żeby wszystko działało

Miałem zawsze popcor ale widzę że odchodzi do lamusa więc słucham ,czekam na wasze propozycje

Chce tylko jako odtwarzacz do filmów i nic więcej tylko z pełnym wsparciem HDMI 2.1

Najlepszy procesor i nie wieszający się bez problemowy odtwarzacz
 

Tupac1234

New member
naprawdę nikt nie doradzi nic
co jest obecnie najlepszego w rozsądnej cenie bo 2 tyś to trochę przesada za to można dobry komp poskładać proszę o odp
aha fajnie by było jak by miał 2 hdmi out
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
2 HDMI OUT? Faktycznie tyle potrzebujesz? Tym (chyba zbędnym) zapisem odrzuciłeś 99% urządzeń. Nie pytaj mnie co zostało pod tym 1% bo z aktualnie dostępnych urządzeń nic takiego nie kojarzę.
 

DarkMag

New member
Mi wystarczy jedno HDMI. Ma ogarniać wszystko z dysku. Xbox się przycina w kodi i nie ma możliwości włączenia w kodi audio passthrough.
Jeżeli jest BDUHD który ogarnia pliki z dysku to też wchodzi w grę.
Cena nie gra roli.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Z10 mi się podoba. Myślę jeszcze nad nową Nvidia sheild pro ale dostępna dopiero od połowy stycznia.

ZIDO nie ma certyfikatu Netflixa. Na stronie ZIDO jest nawet info, że NETFLIXA nie da się w ogóle zainstalować. Nawet jak jakimś cudem uda Ci się go posadzić to będziesz miał rozdzielczość 480p, max 720p.
 
Ostatnia edycja:

Tupac1234

New member
ok chodzi mi o odtwarzacz taki jak popcorn a500 ale z HDR
i te hdmi 2 to do amplitunera starszego które nie ma hdmi 2,0 i chce tylko audio do niego doprowadzić a jedno do tv
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
ok chodzi mi o odtwarzacz taki jak popcorn a500 ale z HDR
i te hdmi 2 to do amplitunera starszego które nie ma hdmi 2,0 i chce tylko audio do niego doprowadzić a jedno do tv

Na pewno możesz podłączyć inaczej amplituner do odtwarzacza lub do TV. Będziesz miał problem ze znalezieniem urządzenia z 2 HDMI, które w dodatku oferuje pożądaną wartość multimedialną.
 
Do góry