Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

aadik1

New member
Witam
Co możecie polecić do sterowania TV box Android
Pilot z klawiaturą z airmaus czy tachpad z klawiaturą za propozycję z góry dziękuję
aadik1
 

jazzy

New member
Widocznie problem dotyczy boxa z prockiem 905 (bez X). Niestety wielkokrotnie zglaszany do producenta i nie chca wydac poprawki softu. Problemem jest bootloader. Pisza o tym na forum libreeelc. Na rosyjskim forum jest informacja ze mozna wgrac firmware z MXQ Minix co poprawia bootloader. Niestety z tego co wyczytalem przestaje dzialac przycisk reset w porcie AV. Na ta chwile chyba nie ma sensownego rozwiazania. Poza tym nie mam wiekszych uwag. Za ta cene wiecej nie wymagam. BTW po kablu filmy 4k smigaja az milo (oczywiscie do momentu gdy chcemy cos przewinac).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

ma_ko

New member
Zappiti One 4K HDR trzymać się z daleka, mnóstwo nie dopracowania, problemy z KODI, problemy z HDMI jedno co przyznam z dysku film puszczony i podskalowany przez Zappiti wyglada bardzo dobrze.

Taki jeden z fajniejszych bugów to "kodi" w żadnej wersji nie widzi dsyków twardych, znaczy widzi je ale nie nagrywa treści (przepraszam proces nagrywana trwa ,ale po "udanym" nagraniu nie ma treści na dysku, ustawienia w KODI prawidłowe...
Samo Zappiti oczywiście dyski widzi :)
 

zimon

New member
moglibyście polecić jakiś tv box do 300zł. Byłby głównie używany do kodi.
W temacie jestem zupełnie zielony na co zwracać uwagę co omijać.
Nie ma możliwości podpięcia internetu kablem takze tylko wifi zostaje w odl ok 9m w linii prostej
 

bono17

New member
Witam , większość opisywanych tutaj urządzeń to szumnie określane jako 4k czy też UHD , ale nie znalazłem ( jeszcze ? ) przeglądając opinie i testy , pisząc do producenta, takiego , które odtwarza Yotube czy Netflix w 2160 p , wszystkie max 1080p , z supportu najczęściej piszą (to z Vorke Z1 support) :
"It supports 4K output, but not 4k streaming" . Może ktoś wskazać tv box android , które odtwarza materiały 4k z youtbe czy netflix w rozdzielczości 1440p i 2160p ?
 

frend30

New member
Poniżej odpowiedź:

I need a Kodi box that can play 720/1080p or 4K DRM copy protected video streams such as Netflix, HBO etc. ?

1. nVIDIA Shield (4K + HDR Netflix / Amazon Video)
2. Xiaomi Mi Box (4K + Nougat updated needed for HDR Netflix)

obydwa dostępne u nas z gwarancją w x-kom

Sam mam shield tv i to był najlepszy zakup jaki poczyniłem ostatnimi czasy... (wersja 2017).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
"It supports 4K output, but not 4k streaming" . Może ktoś wskazać tv box android , które odtwarza materiały 4k z youtbe czy netflix w rozdzielczości 1440p i 2160p ?

Zainstaluj OggYouTube. Oczywiście wyjście sygnału na tv musi być ustawione na parametry UHD. 1440p odtwarza nawet mój tablet Galaxy Tab S2, więc niech niektórzy "znawcy" powyżej publikujący nie mówią, że "Na androida nie ma BOX który wspiera Netflix powyżej 720 dpi". I nie "dpi" a "p".

Chętni mogą sobie poszukać i pobawić się modami, które umożliwiają "przedstawianie" się zwykłego Androida serwisom streamingowym jako Android TV.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Zappiti One 4K HDR trzymać się z daleka, mnóstwo nie dopracowania, problemy z KODI, problemy z HDMI jedno co przyznam z dysku film puszczony i podskalowany przez Zappiti wyglada bardzo dobrze.

Taki jeden z fajniejszych bugów to "kodi" w żadnej wersji nie widzi dsyków twardych, znaczy widzi je ale nie nagrywa treści (przepraszam proces nagrywana trwa ,ale po "udanym" nagraniu nie ma treści na dysku, ustawienia w KODI prawidłowe...
Samo Zappiti oczywiście dyski widzi :)


Nie każdy potrzebuje kodi :D a zappiti 4K hdr to zacne odtwarzacze bo jakość wyświetlanego materiału jest super. U siebie nie widzę niedopracowań wszystko działa biorąc pod uwagę, że oprogramowanie jest fazie początkowej. W miarę czasu będzie ciągle poprawiane i ulepszane. Miałem pierwszą wersję zappiti i też nie było problemów widocznie musisz mieć pecha ;)
 

tomwega

Member
Zainstaluj OggYouTube. Oczywiście wyjście sygnału na tv musi być ustawione na parametry UHD. 1440p odtwarza nawet mój tablet Galaxy Tab S2, więc niech niektórzy "znawcy" powyżej publikujący nie mówią, że "Na androida nie ma BOX który wspiera Netflix powyżej 720 dpi". I nie "dpi" a "p".

Chętni mogą sobie poszukać i pobawić się modami, które umożliwiają "przedstawianie" się zwykłego Androida serwisom streamingowym jako Android TV.
A co to i gdzie można pobrać OggYouTube?
 

Adam75

New member
Witam. Potrzebuje sprzętu, który będzie sprawnie odtwarzał filmy/seriale online. HDR, 4K i inne bajery nie są mi potrzebne. Jaki tv box polecacie w cenie do 200zł?
 

ma_ko

New member
Nie każdy potrzebuje kodi :D a zappiti 4K hdr to zacne odtwarzacze bo jakość wyświetlanego materiału jest super. U siebie nie widzę niedopracowań wszystko działa biorąc pod uwagę, że oprogramowanie jest fazie początkowej. W miarę czasu będzie ciągle poprawiane i ulepszane. Miałem pierwszą wersję zappiti i też nie było problemów widocznie musisz mieć pecha ;)

- dociąga ci napisy po Polsku? :)
- działa ci HDMI on-out? (przepuściłeś cokolwiek przez Zappiti do TV?)
- o Kodi nie piszę jasne nie każdy musi mieć, ale ? Info ze strony producenta że "mają to gdzieś"...
A problem wyszedł po próbie zrobienia "backup" ustawień w Kodi na HD.

Do tego bardzo, bardzo powolny interfejs.

Ale by być obiektywnym , jakość materiału przeskalowana przez wewnętrzny dekoder jest OK.
Obiektywnie przyznam, że zauważalnie lepsza od tego co proponuje np? Himmedia.

Ale jak na start i cenę, sporo bugów i wiem że to u nich norma....
 

zimon

New member
urzadzeń z jakim procesorem lepiej szukać S905, S905x czy S912? A może innym.
i jakie połaczenie wersja android z kodi jest najlepsze. coś mi gdzieś śmiegneło ze im nowszy android tym gorzej z kodi i że najlepszy kodi16. prawda to?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
urzadzeń z jakim procesorem lepiej szukać S905, S905x czy S912? A może innym.
i jakie połaczenie wersja android z kodi jest najlepsze. coś mi gdzieś śmiegneło ze im nowszy android tym gorzej z kodi i że najlepszy kodi16. prawda to?

Jeżeli mówimy o tanich playerach to najlepszym układem jest: Amlogic S905, 2GB RAM, Android 5.1.1, Kodi 16.1 Jarvis. Może też być zamiast Kodi "lżejszy" SPMC tej samej generacji, ale kiepsko się w nim nawiguje pilotem.
 

[Tigro]

Member
OK, dzięki wszystkim za pomoc i wszystkie odpowiedzi, ostatecznie zdecydowałem się na Nexboxa A95X 1G/8G, o którego wynikach parę stron wcześniej pisał @aren1956. Do S912 LibreELEC ciągle powstaje, a z tańszych urządzeń obsługującu LE już w tym momencie ten Nexbox jest najtańszy i jak pisał @aren1956, nie ma problemów z obsługą z pilota, co u innych się zdarza. Zobaczymy jak będzie śmigał :)
 

mirek71

New member
nawiązując do wyboru TV Box przez kol Tigro - mam pytanie do użytkowników forum:
jaki w miarę mocny odtwarzacz (na jakim procesorze - Amlogic 905, 905x, 912 lub inny np. RTD1295 ) radzicie wybrać, który równolegle może mieć wgrany Android (np AndroidTV 6.0.1) i np Libreelec wer. 8.0.0 ( np. wgrany na kartę SD) - tak aby w sumie można było z jednego lub drugiego systemu odpalić Kodi 17 z RetroArch/Lakka (gierki ze starych konsoli) :D ... macie takie rozwiązania i jak to się sprawdza ?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jeśli szukasz uniwersalne urządzenie, na którym możesz sobie łatwo żonglować systemami to polecam Raspberry Pi 3B.
Wymina systemu polega na przełożeniu karty micro SD. Np. wkładasz jedną kartę - wstaje Linux z interfejsem graficznym i przeglądarką internetową (np Ubuntu mate/ Raspbian / OpenSUSE / Kali Linux i inne.), wkładasz inną - wstaje centrum multimedialne z KODI (LibreElec lub OSMC), wkładasz trzecią - wstaje Android, wkładasz czwartą - wstaje konsola do gier retro itp. A systemy uruchamiają się zazwyczaj w kilkanaście sekund. Instaluje się ja na karcie banalnie prosto i szybko.

Jako centrum multimedialne (system LebreElec z KODI) nadaje się wyśmienicie - pracuje naprawdę bardzo szybko, bez najmniejszej zadyszki. Działa wszystko (bez rozdzielczości 4K) i w pełni stabilnie. Obsługiwać go można wygodnie pilotem od telewizora (przez HDMI CEC).

Co ważne - jest dobre wsparcie dla tego komputerka a więc masz co najmniej kilkanaście działających różnych systemów operacyjnych.

Z wad: Sam Linux niestety nie działa tak szybko jak na współczesnych komputerach PC z dyskami SSD, uruchamia się szybko ale wymaga odrobiny cierpliwości w działaniu a do przeglądania youtube wymagana jest instalacja aplikacji przejmującej strumieniowanie np. minitube (osobiście nie testowałem jeszcze) bo z samej przeglądarki filmy nie idą płynnie (W Libreelec youtube działa bez najmniejszej zadyszki choć jego obsługa w KODI nie przypadła mi do gustu).

Polecam - super zabawka, komputer czy narzędzie do pracy.
 
Ostatnia edycja:

mirek71

New member
dzięki kolego koala1 za podpowiedz -zapomniałem dodać na wstępie ze nie miałem nigdy do czynienia z TV box -ami i Kodi - też wcześniej zwróciłem wcześniej na tą malinkę uwagę - później jednak zacząłem zerkać na TV boy-y na androidzie (z uwagi na komentarze że malina ma tylko RAM 1 GB a TV Boxy 2 GB i więcej). Generalnie jak pisałem wcześniej najbardziej zależy mi na odtwarzaczu, który odpali najnowszy Kodi 17 z RetroArch/Lakka + pełnił będzie funkcję media playera dla filmów z dysku przenośnego. Myślałem o TV box (ponoć niektóre chinczyki tak mogą), w którym bez wyciągania karty SD (przełączając np pilotem) mogę korzystać z Androida i całego "królestwa" aplikacji lub jak będę miał ochotę pooglądać telewizję lub coś z vod to przełączę odtwarzacz na LibreElec ...
a co do malinki to rozumiem, że na kartę sd z LibreElec i Kodi mogę wrzucić również jakiś media player do odtwarzania filmów i będzie to razem działało ?
i co do funkcji HDMI CEC to można gdzieś znaleźć jakie TV obsługują ten standard - mam 5 letnią plasmę Panasonica 50G30 ... i nie wiem czy to ma a super byłoby aby działało z pilota TV tj przełączanie + wł i wył maliny
 
Do góry