Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

kola01

Well-known member
Bez reklam
...najbardziej zależy mi na odtwarzaczu, który odpali najnowszy Kodi 17 z RetroArch/Lakka + pełnił będzie funkcję media playera dla filmów z dysku przenośnego.
Powyższą funkcjonalność ma Raspberry Pi z systemem Libreelec lub OSMC które już mają KODI 17 na pokładzie. Powyższe systemy są zoptymalizowane i tworzone specjalnie pod KODI, który uruchamia się automatycznie wraz z systemem. Samo KODI umożliwia oglądanie filmów i telewizji z neta ale też bardzo dobrze i wygodnie obsługuje się filmy z zewnętrznego dysku czy pena. RetroArch czy Lakka to osobne systemy pod Raspberry Pi. Nie wiem czy są też dostępne na TV BOXa.

... Myślałem o TV box (ponoć niektóre chinczyki tak mogą), w którym bez wyciągania karty SD (przełączając np pilotem) mogę korzystać z Androida i całego "królestwa" aplikacji lub jak będę miał ochotę pooglądać telewizję lub coś z vod to przełączę odtwarzacz na LibreElec ...
TV BOX z androidem na pewno to potrafi. Wynika to po prostu z faktu obsługi Androida, który ma zainstalowane KODI. Masz więc wszystkie dobrodziejstwa Androida i KODI.
W Raspebrry PI też możesz zainstalować Androida (obecnie jest dostępny 7.1.1) ale przyznam się, że jeszcze go nie testowałem, więc nie powiem Ci jak działa.


... a co do malinki to rozumiem, że na kartę sd z LibreElec i Kodi mogę wrzucić również jakiś media player do odtwarzania filmów i będzie to razem działało ?

Samo KODI jest już super odtwarzaczem filmów z każdego źródła więc nic więcej już nie potrzebujesz w tym zakresie.
...i co do funkcji HDMI CEC to można gdzieś znaleźć jakie TV obsługują ten standard - mam 5 letnią plasmę Panasonica 50G30 ... i nie wiem czy to ma a super byłoby aby działało z pilota TV tj przełączanie + wł i wył maliny

Ja mam 6 letni TV SONY i HDMI CEC u mnie działa już przy instalacji LibreElec. Nic nie musiałem konfigurować. Po prostu wziąłem pilota od TV do ręki i okazało się, że sterowanie w KODI działa GIT - wygodniej jak myszką, którą jak ktoś chce to oczywiście też można podłączyć pod jedno z 4 USB.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
To zainstaluj sobie nowe KODI lub po prostu dodaj właściwą wtyczkę. Akurat samo KODI jest praktycznie takie samo, ma ten sam interface i funkcjonalność, niezależnie czy jest uruchamiane z LibreElec, Androida czy Windowsa.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
jaki w miarę mocny odtwarzacz (na jakim procesorze - Amlogic 905, 905x, 912 lub inny np. RTD1295 ) radzicie wybrać, który równolegle może mieć wgrany Android (np AndroidTV 6.0.1) i np Libreelec wer. 8.0.0

W obecnie dostępnych urządzeniach obecność "na pokładzie" Android TV wyklucza możliwość instalowania innych systemów, np. Openelec czy Libreelec. Na dobrą sprawę z wartych uwagi playerów 4K Android TV ma obecnie tylko Nvida Shield, Amazon Fire TV i Xiaomi Mi 4K. Wszystkie pozostałe, o których tutaj mowa, pracują pod kontrolą "zwykłego" Androida, najczęściej 5. 6 i 7.

Niestety jakoś nie widać, aby producenci brali się za urządzenia z Androidem TV. Google zaprzestało rozwoju Nexus Playera, HiSense po szumnych zapowiedziach też nie zrobił sprzętu 4K. Więcej na razie nic nie słychać.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
W obecnie dostępnych urządzeniach obecność "na pokładzie" Android TV wyklucza możliwość instalowania innych systemów, np. Openelec czy Libreelec...

No chyba nie do końca bo najpopularniejsze urządzenia czyli na Amlogic S805, S812, S905, S905X i od niedawna S912 mają już swój dedykowany system LibreElec (dawniej OpenElec), który cały czas jest rozwijany. Użytkownicy bardzo go sobie chwalą i często instalują właśnie zamiast Androida.
 
Ostatnia edycja:

caporeira

New member
To zainstaluj sobie nowe KODI lub po prostu dodaj właściwą wtyczkę. Akurat samo KODI jest praktycznie takie samo, ma ten sam interface i funkcjonalność, niezależnie czy jest uruchamiane z LibreElec, Androida czy Windowsa.
A to nie zależy też od typu procesora ?
Nigdzie nie znalazłem informacji jak odpalić Netflix na Raspberry Pi 2 🙁

SGS7EDGE TAPATALK
 

themo

New member
Kupiłem nie dawno to coś i czekam
H96 PRO PLUS Amlogic S912 Octa Core 3GB RAM 32GB ROM TV Box Sale - Banggood.com
Głównie pod oglądanie filmów z dysku zewnetrznego z dziękiem wyższym niż dts, mam nadzieję zę bedzie działać jak należy (chociąz już słyszałem opinie że nie warto kupować 912 że niby są gorsze od 905, ile w tym prawdy nie wiem - zobaczymy)
A ktoś mógłby podesłać link do stronki z LibreElec dla tego urządzenia? Bym sobie poczytał jak to wgrywać itp :)
Pozdrawiam

PS. Dobra mam i chyba nie polecają Amlogic 912 :(
https://forum.libreelec.tv/forum-38.html
http://kszaq.libreelec.tv/s912/
 
Ostatnia edycja:

caporeira

New member
Dzięki, się to dotyczy raspberry pi 3, a ja pisałem że mam Po 2 (na innym procku).

Mam jeszcze vu+ solo 4k na nim Kodi, ale też brak Netflix w repozytorium 😡

SGS7EDGE TAPATALK
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kupiłem nie dawno to coś i czekam
H96 PRO PLUS Amlogic S912 Octa Core 3GB RAM 32GB ROM TV Box Sale - Banggood.com
Głównie pod oglądanie filmów z dysku zewnetrznego z dziękiem wyższym niż dts, mam nadzieję zę bedzie działać jak należy (chociąz już słyszałem opinie że nie warto kupować 912 że niby są gorsze od 905, ile w tym prawdy nie wiem - zobaczymy)
A ktoś mógłby podesłać link do stronki z LibreElec dla tego urządzenia? Bym sobie poczytał jak to wgrywać itp :)
Pozdrawiam

To nie tak, że S912 jest gorszy. To nowszy i szybszy SoC od poprzedników ale jak to z nowymi układami bywa, nie każde oprogramowanie jest jeszcze do niego właściwie zoptymalizowane. Wszystko kwestia czasu i ewentualnych poprawek oprogramowania systemowego.
Przykładem może być choćby właśnie LibreElec, który od niedawna wspiera już ten SoC choć na razie jeszcze nie w pełni stabilnie. Za jakiś czas powstanie nowy Amlogic i to o nim będą mówić, że nie jest tak dobry jak "dopracowany już" S912. Taka kolej rzeczy.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dzięki, się to dotyczy raspberry pi 3, a ja pisałem że mam Po 2 (na innym procku).

Mam jeszcze vu+ solo 4k na nim Kodi, ale też brak Netflix w repozytorium 😡

SGS7EDGE TAPATALK
Procek jest praktycznie ten sam. Oba urządzenia (Pi 2 i 3) korzystają z tego samego oprogramowania.
 

themo

New member
To nie tak, że S912 jest gorszy. To nowszy i szybszy SoC od poprzedników ale jak to z nowymi układami bywa, nie każde oprogramowanie jest jeszcze do niego właściwie zoptymalizowane. Wszystko kwestia czasu i ewentualnych poprawek oprogramowania systemowego.
Przykładem może być choćby właśnie LibreElec, który od niedawna wspiera już ten SoC choć na razie jeszcze nie w pełni stabilnie. Za jakiś czas powstanie nowy Amlogic i to o nim będą mówić, że nie jest tak dobry jak "dopracowany już" S912. Taka kolej rzeczy.
Oby było tak jak mówisz ;) ale w jednym z tematów na ich forum...
"If you consider buying a device for LE, do not buy Amlogic S912!

Amlogic has not released fbdev Mali libraries. This build uses libhybris and Android gralloc Mali driver to provide OpenGL for Kodi - because of this the builds will always be experimental until proper Linux libraries are released (if ever)."

Więc może być prblem z nim :|
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Przyznam się, że nie do końca wiem jak obecnie ma się sprawa bibliotek pod S912 ale urządzeń na nim ostatnio sprzedaje się tak dużo na całym świecie, że siłą rzeczy developerzy muszą go brać po uwagę przy aktualizacji czy tworzeniu systemu. Obecnie to zdecydowanie najpopularniejszy układ.
Niedługo powinien do mnie dotrzeć TV BOX X92 na S912 więc będę miał możliwość osobiście przetestować jego działanie.
 
Ostatnia edycja:

themo

New member
Przyznam się, że nie do końca wiem jak obecnie ma się sprawa bibliotek pod S912 ale urządzeń na nim ostatnio sprzedaje się tak dużo na całym świecie, że siłą rzeczy developerzy muszą go brać po uwagę przy aktualizacji czy tworzeniu systemu. Obecnie to zdecydowanie najpopularniejszy układ.
Niedługo powinien do mnie dotrzeć TV BOX X92 na S912 więc będę miał możliwość osobiście przetestować jego działanie.
No ja również czekam na ten H96 zobaczymy, ale jeśli faktycznie ten kszaq z tego forum opisuje to on nie bedzie bral pod uwage s912 - raz ze wzgledu bibliotek, a 2 jak sam opisuje ma rodzine i chce miec swoje zycie :) więc coś mi się wydaje że powstanie kolejny system pod te procki :)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
No chyba nie do końca bo najpopularniejsze urządzenia czyli na Amlogic S805, S812, S905, S905X i od niedawna S912 mają już swój dedykowany system LibreElec (dawniej OpenElec), który cały czas jest rozwijany. Użytkownicy bardzo go sobie chwalą i często instalują właśnie zamiast Androida.

Nie zwróciłeś uwagi na fakt, że osoba, którą cytowałem pisała o Androidzie TV, a nie Androidzie, ja również pisałem o Androidzie TV. To jednak dwa mocno różniące się systemy.
 

mirek71

New member
szukając dziś info na temat zainstalowania w tv box 2 systemów tj. Androida - w tym AndroidaTV i z karty SD Libreelec z kodi 17- natknąłem się na stronkę - sklep z naszego polskiego podwórka - reevolved.pl - który sprzedaje takie tv box wcześniej na 905 obecnie 905x i 912 i sam tworzy do nich ciekawe konfiguracje - jak uważacie warto kupić i który ...
 
Do góry