Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
szukając dziś info na temat zainstalowania w tv box 2 systemów tj. Androida - w tym AndroidaTV i z karty SD Libreelec z kodi 17- natknąłem się na stronkę - sklep z naszego polskiego podwórka - reevolved.pl - który sprzedaje takie tv box wcześniej na 905 obecnie 905x i 912 i sam tworzy do nich ciekawe konfiguracje - jak uważacie warto kupić i który ...

Taka lekka "podpuszka" dla niezorientowanych. Goście piszą o swoim systemie "AndroidTV 6.0.1 (android przystosowany pod TV)". Albo Android TV, albo Android "dostosowany". Bo Android "dostosowany" to nadal Android, a Android TV to inny system napisany pod kątem multimediów i pilotów.

Reszta tego reklamowego słowotoku znaczy tyle, że robią to, co średnio zorientowany w Kodi użytkownik może zrobić sam, na dodatek pod swoje konkretne potrzeby.

Reszta to normalny player oparty na SoC Amlogic S905/S905x lub S912 ze wszystki tego wadami i zaletami.

Aczkolwiek ten model ReEvolved Pro na S912 ma stosunkowo interesującą cenę. Ciekawe na ile udało im się ograniczyć zwiechy Kodi na tym ukladzie...
 

mirek71

New member
dzięki Panowie Kirek50 i Gie za rady co do ostrożności przy zakupie "spolszczonego" odtwarzacza - też mnie kusi ten model na 912 - jednak brakuje mi tylko na niego libreelec ... może powstanie wkrótce
przy okazji kol koala 01 wspominał o Pi 3B - a co sądzicie o najnowszej - sporo tańszej - wersji Pi zero W - warto pod libreelec i kodi bo pod androida raczej nie - i co do tej wersji muszę jeszcze dokupić i gdzie najlepiej aby śmigało ?
 

Newretro

New member
Witam, proszę o radę w zakupie. Obecnie mam mqx s805 1gb ram. Działa całkiem dobrze z kodi. Ale chce go oddać komuś z rodziny, a w to miejsce kupić coś mocniejszego.
Musi mieć 2gb Ramu i Bluetooth do używania z słuchawkami.
Wstępnie mój wybór to:
Nexbox a95x 2gb ram 16 Rom za (ok 42 dolary w promocji) lub
X92 2GB ram 16GB Rom (ok 46 dolarów)
Oba boxy dość tanie ale powinny być ok. Nexbox ma 4 rdzenie X92 ma 8. Nexbox jest popularniejszy i ma dobre opinie, X92 ma mniej recenzji.
Który więc brać i dlaczego? Mam airmouse więc pilot jest mi obojętny. Może jeszcze coś innego w zbliżonej cenie. Pozdrawiam
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
... W Beelinku GT1 denerwowało mnie "wysypywanie" się kodi, często się po prostu wyłączało i trzeba było włączać od poczatku. Czy to normalne i w każdym będzie nieuniknione? Byly rowniez problemy z ...

A aktualizowałeś lub wgrywałeś nowe firmware? Poprawki wychodzą praktycznie co miesiąc i przynajmniej teoretycznie eliminują takie problemy.
Uprzedzając pytanie - nie mam żadnego beelinka ale z różnych forów wiem, że to co się 2-3 miesiące temu zawieszało, teraz (po aktualizacji) często już działa OK.
To tylko kilka "fabrycznych" wersji softu: http://chinagadgetsreviews.com/?s=Beelink+GT1
a jest jeszcze cała masa alternatywnych, często lepszych wersji, np:
http://freaktab.com/forum/tv-player...beelink-gt1-alfawise-s92-superceleron-v8c-rom
http://freaktab.com/forum/tv-player...gt1-alfawise-s92-tvstock-nexus-rom-android-tv
http://freaktab.com/forum/tv-player...om-beelink-gt1-alfawise-s92-scv9a-atv-version

Jak pogmerasz, znajdziesz tego dużo więcej.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
...W Beelinku podoba mi się to, że wiadomo jaki to producent, mają swoja stronę, i jak widać coś robią (aktualizacje). To odroznia go od x92 czy h96, gdzie nie znam nawet producenta, moim zdaniem to jest na plus. Jesli do niego sa tez alternatywne wersje, to kolejny plus.

Producenta od x92 czy h96 faktycznie trudno ustalić ale akurat oprogramowanie fabryczne jak i alternatywne również jest dostępne na http://chinagadgetsreviews.com/firmwares czy choćby na forum freaktab.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
ja się przymierzam do beelinka gt1. Co cię skłoniło akurat na ten model ??

Zamówiłem X92 m.in. z poniższych powodów::
- 4x USB (2x USB to za mało - w praktyce 3x USB to takie minimum)
- zewnętrzna antena WiFi 3dB (te wewnętrzne są zazwyczaj słabe),
- ma wyświetlacz,
- 3GB/32GB
- stosunkowo niska cena.
 

themo

New member
Do mnie dziś przyszło H96 pro+ 32/3gb pewnych rzeczy nie ogarniam bo nigdy nie mailem do czynienia z kodi jak i podobnym odtwarzaczem, zobaczymy :))

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

themo

New member
Tak odtwarza każdy ten format, ale mam dziwne wrażenie że przycina obraz na 1080 nie wiem czy to złe ustawienie kodi z dysku 2tb. Ale tak jak pisałem nie grzebałem za wiele bo czasowo słabo

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

hazi25

Klub HDTV.com.pl
VIP
ma ktoś pomysł na taki odtwarzacz telefon android->-urządzenie bluetooth->-amplituner
niby proste ale żeby działało po bluetooth wysyłanie dźwięku z radia internetowego (digitally imported) bo mam android boxa gdzie DIFM ostatnio padło nie wiem czemu działa tylko na telefonie a po wifi są fajne proste urządzenia ale to by trza wisieć na ładowarce...a może ktoś używa takie połączenie ?
 
Co zamiast chromecasta?

Posiadany sprzęt:
-tv samsung d6500
-ampli yamaha rxv 520 (stary model brak hdmi)
-dune 303d

Na ta chwilę potrzebuję jakiegoś urządzonka do netflixa( mógłby być chromecast) ale...
Czy nie lepiej kupić coś w zastępstwie za dune?
W tym roku planuje zakupić nowy tv 4k, więc dobrze by było gdyby box obsługiwał 4k z zewnętrznego dysku,musi mieć optyka, a na tą chwile netflixa.
Budżet 500 pln.
Co polecacie?
 
Do góry