Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

mirek71

New member
dzięki - oj faktycznie namieszałeś mi tym nowym sprzętem - tak myślę czy nie lepiej kupić (złożyć) minipc do mojej "poczciwej" plazmy Panasonic 50G30 - kupionej dzięki radom na tym forum - obraz cały czas mnie zadziwia :) - i nadać jej drugie życie (kodi, net, gry, filmy, muza ...)
 

devilll

New member
Ktoś doradzi?

interesuje mnie oglądanie filmów/ripów w 4k z dźwiękiem DTS HD Master 5.1 czy też Dolby TrueHD

Zakupiłem dzisiaj (dotrze do mnie w poniedziałek) HiMedia H8 Octa Plus, czy to dobry sprzęt? Poradzi sobie z tym o czym piszę wyżej?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
reasumując chcę kupić coś na min 5 lat w miarę spokojnego codziennego użytkowania :popcorn:


Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić HiMedia Q10/Q5 Pro. Używam od września ubiegłego roku, problemów praktycznie nie ma. odtwarza wszystko, Kodi działa perfekcyjnie (firmware 1.09 i Kodi 16.1).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeśli nawet są jakieś braki w bibliotekach to najprawdopodobniej zostaną zaraz załatane jak przy każdym nowym procku. Zapewne poprawi to też wydajność całego urządzenia co też podniesie wynik w testach (te testy cytowane przez Ciebie wyżej są stare i pochodzą praktycznie z dnia premiery S912). Obecnie wychodzi masa rządzeń na S912.

To jest problem SDK producenta, pełnych bibliotek nie ma i nic nie słychać, aby się miały pojawić. Jak pisałem, pewnie będą z nowym numerkiem SoC, bo po co wysilać się nad układem, ktory praktycznie już się sprzedał... Takie życie i prawa biznesu.

Co do testów to przecież nieważne kiedy były robione, bo SoC w urządzeniach jest dokładnie ten sam, co wówczas - nie było żadnych zmian, Amlogic nie zmieniał też procesu technologicznego ani linii produkcyjnych.

Jeżeli ktoś chce używać sprzętu na S912 jako odtwarzacza multimediów z nośników wew. zew. - sprzęt jak najbardziej OK. Jeżeli ktoś chce używać czystego Kodi, buildów opartych na Kodi, SPMC i innych tego typu aplikacji, musi liczyć z tym, że wystąpią kłopoty. Nie muszą, ale mogą.

Może przesadzam z tą ostrożnością, ale ceny sprzętu na S905 i S912 różnią się o połowę - po co później mieć na półce coś z S912 na ozdobę, gdy pojawi się np. S912xyx...? :)

Tutaj opinia jednego z moderatorów forum Kodi, doświadczonego kodera: http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=293135&pid=2430932#pid2430932
 

bomarek

Member
Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić HiMedia Q10/Q5 Pro. Używam od września ubiegłego roku, problemów praktycznie nie ma. odtwarza wszystko, Kodi działa perfekcyjnie (firmware 1.09 i Kodi 16.1).

A czy odtwarza Ci pełne menu ISO DVD i Blu-Ray dla mnie to bardzo ważne funkcje.
Jestem trochę zawiedziony tym odtwarzaczem, za te pieniądze spodziewałem się więcej. Mój stary DUNE Smart D1 czyta bezproblemowo pełne menu ISO zarównano DVD jak i Blu-Ray.

Przy HiMedia trzeba się intensywnie uczuć obsługi z czym na szczęście nie mam problemów ale współczuję użytkownikom którzy chcą mieć sprzęt który włączą i nie muszą bawić się w zaawansowaną konfigurację.
Za tę kasę można kupić Dune HD Lite Solo, cóż z tego że nie mamy 4k/60 Hz ale czy jest to nam aktualnie potrzebne. Czy wszyscy mamy dostęp do materiałów w 4K.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A czy odtwarza Ci pełne menu ISO DVD i Blu-Ray dla mnie to bardzo ważne funkcje.
Jestem trochę zawiedziony tym odtwarzaczem, za te pieniądze spodziewałem się więcej. Mój stary DUNE Smart D1 czyta bezproblemowo pełne menu ISO zarównano DVD jak i Blu-Ray.

Obecnie żaden player na Androidzie nie czyta menu w BD ISO. Jeżeli jest to jednak dla niektórych niezbędne, jest program - Vidon XBMC.

Menu z DVD ISO jest odczytywane bez problemu. Zarówno w Androidzie jak i w Kodi.

Jeżeli zaś chodzi o Dune... Sam posiadam Dune Smart B1 i nadal używam z zadowoleniem właśnie do płyt Blu-ray. Notabene nie wiem czy wiesz, ale układ Sigma tam się znajdujący jest tak mocny, że dekoduje UHD z mniejszym bitrate: z plików testowych odtworzył mi bez większych zacięć projekt Timelapse i Fireworks Taipei 2160p. Oczywiście pliki są kodowane H.264.

Ale jest to seria playerów traktowanych jako odtwarzacze BD. A problem z menu w innych odtwarzaczach niż klasyczne BD leży w tym, iż Blu-ray Consortium narzuciło tak poważne obwarowania licencyjne, iż producenci playerów takich jak HiMedia nie wyszliby z sądu, gdyby chcieli je zastosować.



Przy HiMedia trzeba się intensywnie uczuć obsługi

Przesada. Obsługa playera jest bajecznie prosta. Natomiast jeżeli ktoś chce używać Kodi... Cóż, coś za coś. Trzeba się trochę dokształcić... :)

Edycja:
Nie mogę tego potwierdzić osobistymi testami, ale z niektórych forów wynika, że Egreat A5/A10 4K UHD Media Player radzi sobie z menu we wszystkich ISO. To sprzęt na układzie Hi3798CV200, tak jak Himedia Q10 Pro, ale na pierwszy rzut okaz trochę bardziej dopracowany.
 

themo

New member
Witam
Co byście polecili przy zakupie pomiędzy:
- Zidoo X9S
- Mede8er MED800X3D
- HiMedia Q10 Pro
- ... (inny waszym zdaniem lepszy od powyższych max do 1200zł)
Zależy mi na odtwarzaniu filmów mkv 1080 z dzwiękiem dts hd ma lub true z dysku zewnętrznego 2tb (bez 'trzasków' gdzieś czytałem że pojawiają się przy odtwarzaniu, podłączone będzie do onkyo 609) jakby była możliwość wsadzenia dysku to też będzie jakiś plus ale nie musi być, muzyka flac, możliwość instalacji innego oprogramowania kodi, oglądanie filmów online (sporadycznie, posiadam dekoder więc czasami coś leci w tv ;))
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

[Tigro]

Member
@kola01 - orientowałeś się może, czy któreś z tych boxów na S912 mają jeszcze w miarę fajny support oficjalny albo nieoficjalny tak jak X92, do którego linkowałeś? Nie żeby w podzespołach X92 mi coś nie pasowało, bo i tak te chińczyki z danym procem to wszystkie jeden pies, ale może któryś jest chociaż trochę ładniejszy niż X92, nawet kosztem niewielkiej różnicy w cenie :)
 

caporeira

New member
Witam,

mam już Raspberry Pi2, Vu+Solo4, amplituner 5.1 i chciałbym jeszcze jakieś urządzenie do screen mirroring, netflix, amazon prime video, itp.

Zastanawiam się będzie lepsze, Box na Androidzie, Raspberry Pi 3, Chromecast2 czy Stick na Windows ( np Intel Sctick Z3735F) ?

1. Jak wygląda nawigacja i obsługa urządzenia z pilota na tych urządzeniach ?

2. Czy jest opcja podłączenia internetu przez RJ45 ?

3. Jak wygląda sprawa dostępu do aplikacji / jakichś nowości / płatnych aplikacji ? (mam smartphone z androidem i idzie znaleźć dużo posłodzonych aplikacji - aby przetestować przed zakupem).

4. Jak wygląda sprawa screen mirroringu z smartphone / tablet / laptop ?

5. I jak ogóle jest z wsparciem technicznym ? Czy ten sprzęt będę mógł używać kilka lat i dalej będzie aktualny (soft i nowości będą działać) ?

6. Ważne aby był stabilny i płynny ?

Które z urządzeń najlepiej będzie spełniać moje wymagania ?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
@Tigro, one wszystkie nie są za piękne... tzn te w cenie do 500 zł. Dopiero taka Himedia za 600-900 zł jakoś wygląda. Dlatego uznałem, że to ma bardziej działać jak wyglądać i zamówiłem X92. Ma on dodatkowo wyświetlacz i 4x USB a na tym mi bardzo zależało.

Tu masz forum ze wsparciem i softem do tej chińszczyzny:
AMLogic based TV Players - FreakTab.com
Pogmeraj.

Jako ciekawostkę dodam, że chyba ruszyło się coś temacie systemu LibreELEC na S912. Więcej można poczytać o tym tu: https://forum.libreelec.tv/thread-5848-page-2.html
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

bumbum

New member
Już mam x92 i jestem bardzo zadowolony. Poprzednio miałem HTPC z obejrzeć na asrocku m350e1 i chodziło to gorzej niż x92, to znaczy filmy 4k w ogóle nie chodziły a tutaj bez problemu. Nie trzeba ręcznie przełączać wyjść audio. Gdy włączony TV dźwięk idzie automatycznie do TV, a jak mam włączony przetwornik C/A to sam się przełącza na DACa. Do tego rewelacyjnie działa Spotify Connect na andku.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
O, to miło słyszeć :) A na jakim firmware testowałeś? Fabrycznym czy może wgrywałeś coś nowszego/innego?
 

[Tigro]

Member
@kola01 - OK, dzięki, poszukam :) O Libre na S912 też właśnie słyszałem, dobrze wiedzieć i kolejny argument za zaryzykowaniem z tą architekturą. Wiadomo, że soft obiecany to nie soft wydany, no ale coś się tam ostro dzieje w temacie przynajmniej :)

@coobah - oo, dzięki za przykłady tych dwóch innych boxów :) A co do promocji to ogólnie chyba teraz będzie jakiś okres wyprzedażowy (albo pseudowyprzedażowy) w tych chińskich sklepach, bo GeekBuying też robi teraz promo (Geekbuying Fan Festival). Obiecali tam nawet Mi Boxy za $10 jak zbiorą 10k share'ów (na tym się opiera ten ich "festiwal", że niby ludzie mają sami wybrać co chcą taniej), ale na to akurat bym się nie nastawiał ;)

@bumbum - o, jakiś faktyczny posiadacz tego sprzętu :D Nie ma problemu z kapryśnością urządzenia przy jakichś formatach? Czyta ci wszystko co rzucisz w jego kierunku z napisami bez zająknięcia/artefaktów/jakichś dziwnych bugów?
 
Ostatnia edycja:

aren1956

New member
obciążenie ramu

Ile RAMu macie zajęte przy odtwarzaniu pliku 4K, HDR z wysokim BR?

Na moim tv-box Nexbox a95x, 1gb ram 8 Gb nand z najnowszym libreelec, plik miedialny z tej stronki: 4ktv.de/testvideos/ przedostatni na dole strony

Plik 4K bitrate 75.8 Mbit/s, 59.94 klatek na sekundę

ram zajęty na około 45%, obciążenie procesora około 15-25% na rdzeń.

Załączyłbym zrzut ale brakuje mi postów.
 
Ostatnia edycja:

[Tigro]

Member
Na moim tv-box Nexbox a95x, 1gb ram 8 Gb nand z najnowszym libreelec, plik miedialny z tej stronki: 4ktv.de/testvideos/ przedostatni na dole strony

Plik 4K bitrate 75.8 Mbit/s, 59.94 klatek na sekundę

ram zajęty na około 45%, obciążenie procesora około 15-25% na rdzeń.
Wow, imponujący wynik jak na box za 30 dolców :O Coraz bardziej zaczynam wierzyć w to, że LibreELEC to faktycznie całkiem inna liga jeśli chodzi nam tylko o odtwarzanie filmów a nie multimedialne bajery niż androidowe Kodi.

Mógłbyś kolego napisać jak wyglądał proces flashowania tego boxa na Libre? Standardowo czyli po prostu rom na kartę, restart z jakimś switchem przyciśniętym wykałaczką/igłą i potem instalacja czy były jakieś przygody? Bo nie powiem, przy takich osiągach bardzo kusi wzięcie takiego boxa zamiast tych na S912 biorąc pod uwagę, że to połowa ceny :)
 

aren1956

New member
"Mógłbyś kolego napisać jak wyglądał proces flashowania tego boxa na Libre?"

Na poczatek wypadałoby zadbać o kompatybilność.
Tutaj: forum.libreelec.tv/thread-1982.html jest lista współpracujących z libreelec Tv-boxów.

W moim boxie jest ten "słynny" switch w gnieździe AV, więc odbyło sie bez jakichkolwiek niespodzianek. Botowalna karta SD z librelec w gnieździe urzadzenia, wciśniety przycisk /zapałką/, podłączenie zasilania- poszło, puszczamy przycisk. Troche zabawy, uzupełnienie wtyczek, no i instalacja do nand via ssh.
Wszystko jak opisano tutaj: tvboxforum.com/showthread.php?tid=973

To, że android dostanie "w łeb" zakładałem jeszcze przed zkupem boxa, byłem przygotowany /teoretycznie/ na brak switcha i zastosowanie "adb" ale odbyło się bez niespodzianek.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry