Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

coobah

Member
Bez reklam
Po latach męczarni z odtwarzaniem filmów bezpośrednio przez telewizor przez USB, gdzie zawsze coś nie działało (a to nie widzi pendrive'a sformatowanego na NTFS, a to nie rozpoznawało napisów, rozjeżdżały się czasowo, nie chciało przeczytać formatu pliku z filmem, film ruszał ale bez dźwięku itd.) postanowiłem zainwestować ok. 400zł na jakiś odtwarzacz multimedialny, który wyręczyłby telewizor w tej kwestii. Czy jest coś godnego zakupu w tych okolicach cenowych?

Nie potrzebuję żadnych funkcji sieciowych, gier, aplikacji, obsługi telewizji internetowej czy czegokolwiek takiego. Chcę po prostu urządzenie z portem USB, na którym mam pewność, że jakiegokolwiek formatu wideo (najczęściej 1080p więc wsparcie 4k też mi niepotrzebne) i napisów nie będę próbował odpalić to ruszy bez zająknięcia i będzie płynnie chodzić plus możliwość opóźniania/przyspieszania napisów i zmiany ich wielkości z poziomu samego urządzenia. W skrócie - VLC w pudełku :) Jest coś takiego w takiej cenie?


Wystarczy Egreat R6S Pro :)
Pisz na PW :)
 

[Tigro]

Member
Dzięki za odpowiedzi. No z tym Kodi to niestety nie jest tak różowo, bo jak się poczyta opinie tych setek boxów opartych na androidzie i z kodi to się odechciewa niestety :( Że tnie, że muli, że potrafi nie wydolić na dużych plikach i rozdzielczościach nawet full hd.

Egreat wygląda jak straszna chińszczyzna, ale jeśli serio wszystko by śmigało to bym przeżył tylko że teraz go dostać to graniczy z cudem, chyba żaden sklep nie prowadzi :(

Najciekawszy z dotychczas znalezionych chyba wydaje się WD TV Live HD - ludzie piszą, że te WD biorą wszystko jak leci, do tego jest tam customowy firmware do wgrania no i nie jest oparte na Androidzie tylko ich wewnętrznym systemie. Na razie chyba wydaje się najciekawszą opcją w budżecie tylko jak poczytałem recenzje to jednak da się znaleźć głosy, że na klipach 1080p czasem lubi chrupnąć albo wypluć artefakty, a tego zdecydowanie bym nie chciał.

Są jeszcze jakieś alternatywy?
 

piechu

Member
Bez reklam
Ja mogę od siebie polecić MED600X3D... ale niestety cena to ~550. W zamian za to dostajemy mega odtwarzacz FHD, który łyka wszystko - ja przynajmniej nie spotkałem się jeszcze z plikiem, którego by nie odtworzył.
Generalnie ma wszystko to czego potrzebujesz.
 
Ostatnia edycja:

Key_PL

New member
Nie wiem dlaczego miałoby dyskwalifikować. U mnie MED łykał wszystko co mu podałem, obraz i dźwięk żyleta. A propos, kupiłem dziś Himedia, jeśli przypadnie mi do gustu, mój MED800X3D będzie do odstąpienia (z gwarancją producenta do 2019). Gdyby ktoś był zainteresowany, proszę odzywać się na priv.
 
Ostatnia edycja:

jazzy

New member
A ja poszedlem po najmniejszej linii oporu z zalozeniem zakupu najtanszego playera. Wybor padl na Nexbox A95X ale uwaga z procesorem S905 w wersji bez X. Obecnie wiekszosc playerow wychodzi albo z 905X albo z 912. A w tych przypadkach z tego co czytalem sa problemy z Kodi. Testuje i o dziwo jestem naprawde mile zaskoczony. Na sofcie oryginalnym Android/kodi chodzi bez zadnego problemu. Dekoduje dd i dts 5.1. Dts hd jeszcze nie sprawdzalem. Z grami android nie jest tak rozowo mojaa wersja 1/8 gb lekko muli ale w sumie da sie grac chociaz w zasadzie nie do tego go kupilem. Teraz testuje czysty libreelec i jak na razie dziala bez wiekszego problemu ale zaznaczam ze dopiero jest w fazie testow.
Miesci sie do kieszeni nie spodziewalem sie ze takie malenstwo z niego. I co najwazniejsze - cena. Nie bede pisal jaka bo nie wiem czy mozna zeby nir bylo za duzej reklamy;). Mam jeszcze Med1000 ktory jest naprawde super odtwarzaczem jednak pod katem multimedialnosci zaczol juz odstawac niestety


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Key_PL

New member
Miałem S905, myślałem że szybko i płynnie chodzi. H10 po prostu przy nim zap... Na razie jestem w szoku :)
Moim zdaniem MED z multimedialnością od początku miał niewiele wspólnego. To stricte odtwarzacz ze świetną organizacją biblioteki filmów (opisy itp.)
 

coobah

Member
Bez reklam
....

Egreat wygląda jak straszna chińszczyzna, ale jeśli serio wszystko by śmigało to bym przeżył tylko że teraz go dostać to graniczy z cudem, chyba żaden sklep nie prowadzi :(
....

Na forum jest temat odnośnie R6S:

http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwar...e-sieciowe-opinie-testy/93634-egreat-r6s.html

Kiedyś sam go używałem, potem sprzedałem, bo sądziłem, że USB w TV mi wystarczy.
Okazało się, że jednak nie starczy :)

Kupiłem ponownie używanego R6S Pro, wrzuciłem soft Inext i jeśli komuś nie przeszkadza język angielski w menu playera to soft jest super. Czysty, bez bajerów.

W ręce wpadł mi niedawno Beelink GT1 (pod względem multimediów bije R6S Pro na głowę), ale śmiem twierdzić, że jakość dźwięku i wideo odtwarzania przemawia na korzyść R6S Pro.

Aktualnie leci do mnie Minix Z83-4. Jak się sprawdzi, to Beelink pójdzie na handel.
Bo R6S Pro aktualnie jest na handel gdybyś był zainteresowany... ;)
 

piechu

Member
Bez reklam
Mam jeszcze Med1000 ktory jest naprawde super odtwarzaczem jednak pod katem multimedialnosci zaczol juz odstawac niestety

Ale med8er nie pod tym kątem był tworzony i nie do takich celów. Miał być po prostu odtwarzaczem, który zdekoduje wszystko co mu się poda, miał chodzić szybko i płynnie... no i to robi :)
Jeśli ktoś potrzebuje pierdyliona aplikacji to kupuje coś na androidzie ale musi się liczyć z tym, że nie wszystko będzie działać tak jak należy. Jeśli natomiast komuś zależy tylko i wyłącznie na odtwarzaniu filmów FHD to kupuje odtwarzacz typu med8er :)
 

jazzy

New member
Tak zgodze sie z Toba w 100%. Aczkolwiek czasy sie zmienily i jest potrzeba dodatkowych multimediow coraz wieksza. Pewnie ktos powie ze TV moze miec ale nie wszystkie a starsze tym bardziej. A pierdolniki na androidzie juz znacznie sie poprawily pod wzgledem odtwarzania filmow. A Kodi to juz naprawde bajka. Wiec Meder zostaje tam gdzie byl a do sypialni malenstwo z opcja odtwarzania online bez potrzeby podlaczania czegokolwiek dziala wysmienicie jest super rozwiazaniem. Jedno zadtzrezenie jeszcze do Medka. Niestety nie odrwarza wszystkiego - problem z avi. Mialem wczesniej jeszcze Egreata i ten odtwarzal totalnie wszystko totalnie i pod katem dzwieku i obrazu nie ustepowal w niczym Mederowi a pokusz sie nawet stwierdzic ze pod wzgledem dzwirku byl lepszy. Jednak dla mnie osobiscie soft oraz brak mozliwoscio tworzenia biblioteki zfecydowala ostatecznie o zmianie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Key_PL

New member
Na razie jeszcze za wiele napisać nie mogę, ale w porównaniu do S905, który i tak fajnie chodził jest fenomenalnie. Bardzo przemyślane oprogramowanie, spokojnie można obsługiwać go dedykowanym pilotem. Ponadto soft, który wyświetla w czasie rzeczywistym na smartfonie/tablecie dokładnie to co mamy na TV (nie wiem, czy również filmy, bo obecnie kopiuję dysk z MED). Jak na razie jedyna wada to dość wysoka cena, może niepełne spolszczenie (i literówka POLIAH subtitles ;-))poza tym na razie widzę same zalety. Bardzo szybko również wchodzi strumieniowanie, zauważalnie szybciej niż we wszystkim co widziałem do tej pory.
 

piechu

Member
Bez reklam
Czy da się w q5/q10 pro streamować muzykę ze spotify/tidala (wiadomo zainstalować się pewnie appki da... w końcu to android) oraz lokalnie z NASa za pomocą tylko smartphone'a tabletu bez konieczności włączania tv?
 

piechu

Member
Bez reklam
No to spoczko.... zastanawiam się czy nie wymienić mojego meda na takie cuś, coby podłączyć to optykiem z DACiem i puścić na wzmacniacz stereo...

Jak się nazywa appka do sterowania odtwarzaczem?
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Ja do MEDa nie mam żadnych zastrzeżeń, świetny odtwarzacz w bardzo dobrej cenie. Na 3D w ogóle mi nie zależy ale też brakuje mi Netflixa i w moim starutkim LE40C650 nie ma już prawie w ogóle smarta... ostał się jeno tvn player i chyba tvp vod... tylko czekać aż i to wyłączą, więc takie multimedialne kombo z możliwością streamowania muzyki i sterowania tylko za pomocą smartphone'a bardzo by mi pasowało.
Muszę poczytać o Q5/Q10.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Czy da się w q5/q10 pro streamować muzykę ze spotify/tidala (wiadomo zainstalować się pewnie appki da... w końcu to android) oraz lokalnie z NASa za pomocą tylko smartphone'a tabletu bez konieczności włączania tv?

Streamować to co jest streamowane-po co ?
Instalujesz aplikację Tidala i już.
Mi najlepiej Q10 się steruje myszką.
 

jazzy

New member
Wydaje mi sie ze w Med mozna wlaczyc opcje przy filmach 3D aby je wyswietlal 2D. A jesli nie to w Tv mozna ustawic. Gdzies to kiedys ustawialem i dzialalo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry