Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

RAF1977

Banned
Witam

Od pewnego czasu poszukuję odtwarzacza treści online (głównie netflix, hulu, hbo go, amazon prime czy nasze rodzime playery etc.) i oczywiście przekopuję się przez tematy związane z m.in. chińczykami czy innymi urządzeniami. Sporo tego sprzętu krąży na rynku, sporo świetnych informacji na tym forum. Mój zapał jednak ostygł z chwilą w której okazało się że większość urządzeń na androidzie "odtwarzających 4k" niekoniecznie będzie odtwarzało 4k np. w netflixie. Więcej, urządzenia nie poradzą sobie nawet z HD. Pytanie czy znacie/polecacie/użytkujecie któreś z urządzeń odtwarzających treści w tego typu filmowych "wypożyczalniach" w 4K (czy chociaż w HD) czy raczej jestem skazany np. na listę urządzeń obsługujących netflixa w 4K umieszczoną na stronie ich pomocy?
Jeśli chodzi o 4k to używam tych z telewizora. A do hd mam roku3 bardzo fajne działa.
Jest też roku4 w 4k.
 

badboy610

New member
Witam waham się pomiędzy q5 i q10, jakie są podstawowe różnice? Nie muszę mieć dysku zainstalowanego. odtwarzacz głównie będzie służył do odtwarzania mkv i bdrip. Ma również zastąpić smart tv ponieważ z tv przerzuciłem si na projektor i brakuje mi tego. a ps4 nie spełnia tej funkcji. Może ktoś ma jakieś namiary na dystrybutora za jakieś rozsądne pieniądze.
 
Podstawowe różnice to takie: q10 ma 16 gb pamięci wewnętrznej a q5 tylko 8. Do q10 wzgórza wsadzisz do środka dysk twardy a do q5 nie. Wszystko inne takie same

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

malcolm_x

New member
tv-box-m96x warto?

Witam
Chce kupić coś budżetowego odtwarzacz który pociągnie przede wszystkim hbo go i Netflixa, i może pare filmów w h264 hd z osobnego dysku.
Naprawde temat dla mnie bardzo daleki, ale czy takie coś podoła moim wymaganiom?
Niestety nie moge dodac linku, ale na allegro kraza po 180 zl ...


z góry dzieki!
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W miarę przyzwoite urządzenie na układzie Amlogic S905X. HBO Go, Netflix czy Amazon Prime oczywiście działają, z zewnętrznych urządzeń odtworzy nie tylko materiały FHD, ale również 4K. Obawiam się jednak, że ten konkretny model będzie kosztował raczej powyżej 200 zł.
 

malcolm_x

New member
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Popatrz na link z postu który masz 3 wpisy powyżej.
Za 300zł masz nowy model na amlogicu 912, 3GB RAM, 32GB Flash
 

fostof

New member
W miarę przyzwoite urządzenie na układzie Amlogic S905X. HBO Go, Netflix czy Amazon Prime oczywiście działają, z zewnętrznych urządzeń odtworzy nie tylko materiały FHD, ale również 4K. Obawiam się jednak, że ten konkretny model będzie kosztował raczej powyżej 200 zł.
Czy te wszystkie VOD, o których piszesz działają w hd/fhd?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Czy do full Hd potrzebuje najnowszego ?
Czy moze cos co jest juz na allegro w tej cenie wystarczy?
Wystarczy coś starszego. Problemy mogą być z dźwiękiem HD w 7.1 np.
Ale jak jest w cenie nawet niższej, dużo lepszy sprzęt, to po co celować w starszy droższy?
 

malcolm_x

New member
7.1 przez najblizsze 2-4 lata nie beda mi potrzebne.
Troche boje sie kupowania w chinach, do tego troche nie chce mi sie czekac ponad miesiaca...

Wystarczy coś starszego. Problemy mogą być z dźwiękiem HD w 7.1 np.
Ale jak jest w cenie nawet niższej, dużo lepszy sprzęt, to po co celować w starszy droższy?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy te wszystkie VOD, o których piszesz działają w hd/fhd?

Tutaj występuje pewien problem... Z doświadczeń wielu ludzi wynika, że jest to - w przypadku tego rodzaju urządzeń - dość losowe. Dlaczego? Otóż to kwestia tego, jak "przedstawia" się lub jest rozpoznawany konkretny odtwarzacz w Google Play - to skutkuje pobraniem odpowiedniej aplikacji Netflixa czy Amazona. Ideałem jest zrootowane urządzenie i zmiana w ustawieniach systemowych, aby urządzenie przedstawiało się jako Android TV. Wówczas można liczyć na materiały 1080i i 4K.

Na zrootowanym playerze można też użyć aplikacji Market Helper.
 

fostof

New member
Chętnie bym wziął himedie, albo innego androida, ale właśnie to losowe działanie hd w/w vod mnie zniechęca do zakupu. Chyba jednak wybiorę Minixa na windowsie, bo w miarę dobrze ogarnia 1080p no i wszystkie vod będą działać normalnie.
Ale z drugiej strony pełna obsługa z pilota w androidzie to fajna sprawa. W windowsie trochę słabo...
 

niqu1982

New member
7.1 przez najblizsze 2-4 lata nie beda mi potrzebne.
Troche boje sie kupowania w chinach, do tego troche nie chce mi sie czekac ponad miesiaca...
A czego się bać ? Kupujesz na Ali a jak nie dostaniesz to refund.... Tyle że poczekać trzeba.
Ja zamawiam kolejnego niebawem. Do kuchni i sypialni wypas jak dla mnie. Do salonu jednak HiMedia przyszła... ale to dlatego że mam 7.2 z dodatkowymi efektorami i zależy mi na DTS-HD MA czy jak się to pisze...
 

Emeka

Member
Właśnie HD w netflixie jest dla mnie najistotniejszym kryterium (inne parametry też ale jak nie ma Netflixa to urządzenie odpada) dlatego zarówno H96 PRO+ jak i Himedia odpadły choć byłem już na któryś z tych boxów zdecydowany. Z lektury w necie wynika, że Netflix w HD dostępny jest na Amazon Fire, Nvidia ale również podobno na mniej znanym WeTek Hub. Czy użytkownicy Weteka mogliby to potwierdzić ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Chyba jednak wybiorę Minixa na windowsie, bo w miarę dobrze ogarnia 1080p no i wszystkie vod będą działać normalnie.

Jeżeli chodzi o VoD, Windows to dobry wybór, ale sugeruję złożyć jakiegoś HTPC z dobrym procesorem. Wtedy będziesz miał i VoD i odtwarzacz UHD, który "pociągnie pliki" z dużym bitrate. Minix i podobne wynalazki mają do tego za słabe procesory, a lepiej jedno wszechstronne urządzenie.
 
Do góry