Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

piechu

Member
Bez reklam
Streamować to co jest streamowane-po co ?
Instalujesz aplikację Tidala i już.
Mi najlepiej Q10 się steruje myszką.
Ale rozumiem, że można obsługiwać takiego tidala i spotify z poziomu smartphone'a? Rozumiem także, że bezproblemowo tidal działa w hifi?
A jak wygląda kwestia streamowania muzyki z NAS? Jest to jakoś sensownie rozwiązane.
 

Key_PL

New member
Zerknij na poniższą stronę i pogooglaj screeny z programów w dziale
Downloads (compatible with Q5, Q10 and M3)
HiMedia Q5/Q10 4K3D FAQ, downloads and firmware
Myślę, że rozwieją trochę wątpliwości.
Ponadto masz tam normalnego Androida, możesz przetestować na Smartfonie i korzystać z pominięciem Kodi wykorzystując telefon jako ekran i pilota zarazem. Ta funkcja działa w całym systemie, nie tylko w Kodi.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ale rozumiem, że można obsługiwać takiego tidala i spotify z poziomu smartphone'a? Rozumiem także, że bezproblemowo tidal działa w hifi?
A jak wygląda kwestia streamowania muzyki z NAS? Jest to jakoś sensownie rozwiązane.

Tidal hifi działa bez problemu.NASa nie mam więc nie sprawdzę ,ale kirek50 sprawdzał u niego działa.
Aplikacja Hicontrol jest do dupy,nawigowanie przez nią to katorga. Q10 świetnie się obsługuje myszką.
 

Key_PL

New member
W przeciwieństwie do jaco uważam, że aplikacja jest niezła i dobrze sprawdza się w niej smartfon zarówno jako myszka jak i klawiatura.
 

radioaktywny

New member
Do kolegów/koleżanek posiadających urządzenia oparte na nowym S912.

Proszę o recenzje!
Jak działa YT?
Jak z odtwarzaniem muzyki/zdjęć z podłączonego dysku?
Jak odtwarza filmy 4k, np. demo Big Buck Bunny?
Jak działa Android?

I przede wszystkim czy jest w filmach obsługa dźwięku DolbyDigital TrueHD i DTS-HD MA?

Pozdr.

Prosimy o jakieś info.
 

feeling

New member
Centrum multimedialne - jakie rozwiązania?

Witam,

Od jakiegoś czasu planuję zakup centrum multimedialnego do mojego zestawu stereo.
Praktycznie cały czas miałem z tym dylemat a jest to przecież kwestia tak istotna.
Słucham muzyki z:

z laptopa + DAC.
z telefonu z USB OTG + DAC USB ze specjalnym programem usb player.
android air program do streamingu przez wifi na tuner satelitarny z linux.
poprzez tuner sat z linux z dyskiem twardym.


ŻADNE z tych rozwiązań nie jest idealne.
Szukam rozwiązania które będzie uniwersalne i stabilne, urządzenia które jest przeznaczone właśnie do takiego celu, nie chodzi mi tutaj o jakieś tanie NASy z chin czy jakieś eksperymenty z raspberry pi, wiem że to będzie działać ale stabilność jest tutaj istotna.
Nie szukam również żadnych odtwarzaczy CD /DVD.

Co jest wymagane:
Odtwarzanie plików multimedialnych jak MP3, MP4, FLAC - to sprawa oczywista.
Odtwarzanie filmów w formatach mkv, mp4 [kodek x264].
Odtwarzanie YouTube i innych serwisów, tak jak robią to np. telewizory Panasonic (Nie żadne IPTV na "wspaniałym linuxie" w którym co chwila trzeba aktualizować baze i wtyczki do wszystkiego).
Wejście na dysk twardy lub wbudowany dysk twardy.
Sterowanie / edycja całą kolekcją muzyczną poprzez telefon, laptop, poprzez TV (HDMI). Czyli musi posiadać karte sieciową lub WLAN, ew. bluetooth.
Działanie z USB DAC.
Szybki start urządzenia, nie może to być żaden system który będzie się włączać minute a maksymalnie kilka sekund.

Na plus:
Pasywne działanie takiego urządzenia, bez zbędnych wiatraków.


Myśle ze takie urządzenie musi istnieć, nie chciałbym budować specjalnego mini komputera do tego celu.
 

janusz

New member
Bez reklam
Potrzebuję zwykłego playera do odtwarzania rzeczy z internetu (np. Youtube, Alltube), do plików używam Egreata R6S (na razie ma zostać). Używałem kilka lat temu MK808 i był OK, chciałbym coś podobnego tylko nieco sprawniejszego. Czy może być MXQ PRO2 ANDROID 6 TV BOX S905x 4x2GHz 1/8GB 64BIT:

MXQ PRO2 ANDROID 6 TV BOX S905x 4x2GHz 1/8GB 64BIT (6603643457) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Nie potrzebuję lepszych parametrów, chodzi mi o to by sprawnie działął. Jeżeli jest coś lepszego i nieco droższego to proszę o propozycję. Ważne by zasięg wi-fi był w miarę przyzwoity.
 

Golibroda

New member
Ja mam proste pytanie dotyczące różnicy HiMedia Q5 a Q10





Jeden posiada 8GB drugi 16GB pamięci na zainstalowanie aplikacji. Ponieważ niekoniecznie potrzebuję wersję z możliwością zainstalowania HDD pytam czy dołożenie karty SD do Q5 rozszerzy mi pamięć na aplikacje np z 8GB do 72GB (zakładając dodatkowa kartę 64GB) ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
czy dołożenie karty SD do Q5 rozszerzy mi pamięć na aplikacje np z 8GB do 72GB (zakładając dodatkowa kartę 64GB) ?

Teoretycznie tak. Pomocna być może aplikacja Link2SD lub podobne, ale... Android musi mieć prawa roota.

Tutaj sczegóły: [TUTORIAL] Link2sd czyli jak zaoszczędzić miejsce w pamięci telefonu przenosząc aplikacje na SD - Poradniki, modyfikacje Android OS - Forum Android.com.pl

Zastosowałem tę metodę na Mini M8S ze zrootowanym Androidem i działa sprawnie. Oczywiście musi być zastosowana karta z największą szybkością zapisu i (zwłaszcza) odczytu.
 

Golibroda

New member
Dziękuję,

Aplikację znam.

Pytałem o instalowanie na karcie SD, bo gdzieś czytałem, że można to zrobić bez problemu tylko dodając zewnętrzną kartę. Bez programów zewnętrznych i bez kombinacji z rootem. Chciałem tylko potwierdzić,że to prawda :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Prawda. Bez roota też się da, są odpowiednie app. Ale to półśrodek, bowiem dane aplikacji, cache, pliki tymczasowe itp. nadal są zapisywane w głównej pamięci.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zawsze lepiej więcej niż mniej. :) Jednak czy naprawdę trzeba instalować aż tyle aplikacji i mieć na dysku głównym tyle danych, że te około 6 GB (przy 8 GB pamięci flash) nie wystarczy...?
 

Golibroda

New member
No cóż, mam dość przykre doświadczenia z mala ilością pamięci w smartfonie. Niby wydaje się,ze miejsca jest wystarczająco, ale po zainstalowaniu ograniczonej ilości aplikacji pamięć szybko się skurczyla, pojawiło się trochę śmieci mimo systematycznego czyszczenia, system swoje zajął, a i tak większość grubych programów jest na SD. Także dmuchajac na zimne rozważam wersję q10 głównie ze względu na pamięć, niekoniecznie możliwość podłączenia wewnętrznego dysku. Cena jest dość wysoka, ostatnio podrozalo także szukałem rozwiązania poprzez rozszezenie pamięci przez dodanie SD a nie wydawanie kolejnych 300 zl za dodatkowe ich pamięci wbudowanej :)
 

flu69

New member
Witam

Od pewnego czasu poszukuję odtwarzacza treści online (głównie netflix, hulu, hbo go, amazon prime czy nasze rodzime playery etc.) i oczywiście przekopuję się przez tematy związane z m.in. chińczykami czy innymi urządzeniami. Sporo tego sprzętu krąży na rynku, sporo świetnych informacji na tym forum. Mój zapał jednak ostygł z chwilą w której okazało się że większość urządzeń na androidzie "odtwarzających 4k" niekoniecznie będzie odtwarzało 4k np. w netflixie. Więcej, urządzenia nie poradzą sobie nawet z HD. Pytanie czy znacie/polecacie/użytkujecie któreś z urządzeń odtwarzających treści w tego typu filmowych "wypożyczalniach" w 4K (czy chociaż w HD) czy raczej jestem skazany np. na listę urządzeń obsługujących netflixa w 4K umieszczoną na stronie ich pomocy?
 
Do góry